Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Харків для Людей | Павло Храмов
Додано 14 лип 2024

Харків для Людей | Павло Храмов

@kharkiv_for_people
Кількість підписників: 3 343
Фото: 5,700
Відео: 586
Посилання: 3,420
Опис:
Блог Павла Храмова про Харків, транспорт, урбаністику Запропонувати пост можна тепер за допомогою нової функції — написати на канал. Її знайдете внизу. Мої соц. мережі - https://linktr.ee/pavlo.khramov
Джерело

Харків для Людей | Павло Храмов | Всі дороги ведуть до Риму Успенського соборуПід час суботньої прогулян...

Логотип телеграм спільноти - Харків для Людей | Павло Храмов Харків для Людей | Павло Храмов @kharkiv_for_people
1 370 Охват/переглядів 2026-01-13 06:03 Повідомлення №7494
Всі дороги ведуть до Риму Успенського соборуПід час суботньої прогулянки в рамках проєкту «Лабораторія мрій» разом із колегами Артемом Сосіпатровим та Віктором Дворніковим помітили цікаву річ у плануванні вуличної мережі старого Харкова. Більшість його вулиць так чи інакше веде до Успенського собору. Ба більше — з багатьох вулиць собор і досі добре проглядається (разом із новим прапором).Не вірите — перевірте самі різні ракурси в Google Maps. Навіть з узвозу на Полтавському шляху видно цю домінанту. Додаю своїх три фото та мапу, на якій видно ракурс цих фото та наскільки точно щонайменше ці 3 вулиці повторюють найкоротшу траєкторію до собору. Старі світлини з інших локацій також показують цю тенденцію — на собор.Також на мапу я додав декілька ліній, які показують вулиці, на яких щонайменше є ділянки, які направлені чітко до собору. Саме тому його можна побачити з багатьох локацій в центрі. А якби не нова забудова, то таких ракурсів було б ще більше. Власне ці viewpoint і захищають в розвинутих туристичних містах.Припускаю, що так розвертали вулиці навмисно, а не я знайшов випадкові збіги, щоб людям легше було орієнтуватись в місті — на домінанту. Чому припускаю? Бо чітких джерел для цієї теорії я швидко не знайшов, але це класичний спосіб міського планування тих часів. І це доволі показово: місто втратило чимало забудови через війну, але сітка вулиць — річ дуже консервативна. Її складно змінити.Це також свідчить про класичне планування нашого міста. Якби не радянський період і війна, туристичний центр був би доволі чітко виражений — як у більшості європейських міст. Держпром зсунув цей центр і запропонував нову точку відліку для радіальної схеми вулиць.Але чи стало це новим центром міського життя — гарне питання.🚴🏻‍♂️ Підписатись 📹 Дивитись 🥳 Дивитись