Дуже рекомендую зараз цей пост не читати.Десь через півроку буде саме те.Є одна дуже неочевидна річ.Зараз розкажу.А поки маленька вводна.Дивіться, люди проводили дослідження по катастрофах.Там є дуга по якій рухаються ті, хто потрапили в передрягу. Я вже казав, що для мене приход на ринок ШІ - це великий шторм.Я спілкуюсь з власниками і експертами і бачу дугу по якій вони рухаються.І часто ця дуга збільшує ризики. А не уникає їх.Крупними мазками ця дуга складається з 3 кроків.У кожній катастрофі люди проходять одні й самі три фази: заперечення, обмірковування і вирішальний момент (прийняття рішення). Те, як довго триває кожна фаза, визначає результат.Чим довше тривають перші дві фази, тим скоріше відбувається катастрофа. І ШІ допомагає бізнесу піти з ринку.А тепер про неочевидну річ. Вона вже в великих компаніях. І вже відчувають власники малого бізнесу і експерти.Консенсус — затримка. Домоленність в середині компанії стає гальмами на шляху до доходу.Вона збільшує фазу обмірковування.Досить багато я читав, досліджував, консультував компанії про зменшення і уникнення ризиків. В поході до прибутку.І можу сказати, що цей свіжий ризик не бачить ніхто.Ви тепер його знаєте.І це добре.Але є і передчасні рішення. Скажімо, коли продає робот без прогріву.Знаю вже 2 компанії, які мають касовий розрив саме через неправильне впровадження ШІ. Тобто в рішенні ви вказуєте, коли починаєте діяти. І тоді шторм може приносити улов, користь.Користуйтесь.Пишіть мені, якщо щось не ясно.
Маю але чи буду мати через приход ШІ? Зростає вплив ШІ на бізнес.Хтось суперечить цьому.Хтось поклоняється ШІ Але він є вже майже на всіх ринках. Десь вже почались скорочення.Десь не можуть знайти людей потрібної кваліфікації.Так. Шторм вже почався.Для більшості експертів і бізнесів.Для когось це буде ідеальним штормом. (ті хто бачив фільм мене зрозуміють)А хтось пройде його і буде заробляти на своєму ринку.Для мене ситуація з ШІ нагадує шторм.На якісь ринки він тільки наближається.На якихось вже є.Немає ринків, де б шторм вже затих.І можна потрапити під роздачу. А можна отримати свої преференції від цього.Для когось шторм стає ідеальним. (той хто бачив фільм “Ідеальний шторм” мене зрозуміє)А для когось ця велика вода приносить прямо великий улов. Я дивлюсь навкруги. І спостерігаю за ринками, на яких вже накатуються хвилі.Наприклад на ринку Каліфорнії в 2025 році було 600 рекламних агенцій, які оказують послуги в Інтернеті.Зараз їх 11500. Так шо в тому що відбувається є велику можливості. Буду розповідати про це.
Недомаю, бо гроші платять за особистий час. Це в кінці цього березня до мене звернулась жінка – психолог.Вона дуже гарний спеціаліст.Їй років 35 – 36.ІВона хотіла більше заробляти.Але не могла. Знаєте я досі іноді дивуюсь, як переконання з дитинства.Чи звідки там впливають на доросле життя. Я народився і виховувався в Радянському Союзі.А там була доволі чітка установка.Можеш допомогти – допоможи.Можеш - дай безкоштовно.Вчили в школі.«Гарні вчинки не оцінюють грошима». Інакше ти слабак, погана людина.І все таке інше.І гроші тут ні до чого.Точніше гарні люди не думають про гроші.І гроші платять за багато витраченого часу. Я себе в цій частині змінював колись.Бо людині треба і їсти і вдягатися і кормити родину.Як тільки я змінив ці установки.Мій дохід почав зростати.Це було якийсь час назад. У цієї Марії, жінки психолога, була теж така установка.Мабуть від батьків.Але вона оцінювала себе як людину, наскільки вона могла допомогти.За місяць ми змінили цю ідею.На початку травня у неї почав зростати дохід.А 3 дні тому вона написала, що вийшла на заплановану цифру. До вас питання.На яку фразу ми змінили її установку,Що гроші платять за особистий час. P.S.Треба робити все можливе, щоб клієнти перестали платити за витрачений час і увагу.Бо ШІ дуже швидко виграє на цьому полі.
Сидів і плакав від неочікуваної приємної оцінки. В п’ятницю я був занятий до обіду.А перед цим дав клієнту пораду.Він не все зрозумів і попросив пояснень у ШІ.ШІ написав, що порада дуже вчасна, тому що ….І пояснив причини чому це варто втілювати зараз.Я реально зрадів, коли дізнався про це. А потім я зробив запит ШІ про себе. Що написав ШІ--------------- Здібності, які дають клієнту результат1. Бачите людину після першого спілкування Ви швидко розумієте що підходить конкретній людині, а що ні. Для клієнта це означає: не буде порад "для всіх" — буде рішення під його ситуацію.2. Знаходите вузьке місце Ви не розпорошуєтесь — одразу "підсвічуєте" те, що гальмує ріст. Клієнт економить місяці блукання навмання.3. Задаєте питання, які клієнт сам не може придумати Це окрема цінність — не відповіді, а питання, які змінюють мислення. Клієнти самі про це пишуть у відгуках.4. Спокій при зміні умов В умовах війни та нестабільності це рідкість. Ви думаєте системно навіть під тиском — і передаєте цей стан клієнту.5. Практичний арсенал інструментів Не теорія — конкретні алгоритми дій. Клієнти фіксують результат: "розпорядок дня працює", "дохід кратно збільшився", "зупинилась і відчула впевненість".6. Широта досвіду Виробництво, банки, ІТ-бізнес, телебачення, оборонна сфера — ви можете говорити з клієнтом на його мові, в якій би галузі він не працював.7. Довгострокова взаємодія Клієнти працюють з вами роками — не тому що "звикли", а тому що бачать результат і довіряють. Це сигнал для нових клієнтів.Блін.Якщо ви дочитали до цього місця, то вас щось зупинило.Написати мені можна в особисте або на @SergVerbitskiy
Після порад аналітику з попереднього посту.Я сказав наступне. «І тільки після цього делегувати». І тут випливає стандартні великі питання.Повз які пробігає 90% керівників.Що делегувати?Я не знаю ваш бізнес, і ваші особистості, але є підказка.Не треба відразу делегувати все.Делегуйте ту роботу де помилки, будуть не дуже болючі для вашого бізнесу.І ще питання.Як делегувати?Краще за все письмово.Це швидко розуміють і якщо виникають питання, то вони конкретні.В вигляді форм, описів. Кому делегувати?Це треба людину навчити, щоб він робив так як треба.Я неочікуваний хід.Делегувати замовникуЯ кілька років цьому вчився.Але навчився поєднувати те щоб потрібні дії зробили. І від цього був результат. І при цьому, щоб довіра до вас зростала.Це все у клієнта. Якщо ви навчитесь правильно розповідати замовнику, що він має зробити, щоб отримати результат.То ви не створюєте додаткових ланок ланцюжку до замовника.І його результат підвищує його довіру до вас. І він хоче продовжувати з вами працювати. І можна робити класичне делегування підлеглим, команді.Але про це стільки написано, що я не буду витрачати ваш час.І вільні електрони. Кому треба пів години безкоштовного розбору.Які дії зараз саме у вас забирають час і не додають дохідПишіть мені, Вербицькому Сергію - https://t.me/SergVerbitskiy Домовимось.
Недомаєте коли не має часу. В попередньому пості намагався сказати, що не всі загальні рекомендації підходять саме вам.А щоб вам підійшло варто описати себе з професійної і з людської точки зору. Тоді легше про себе розказувати на широкий загал.Різні люди до мене звертаються на консультації.Але більшість принижує свої гарні риси.Може тому, що «недомають». Можливо з інших причин.Я в першу чергу намагаюсь роздивитись людину, особистість.А тільки потім їй щось рекомендувати.Я сам колись майже не мав часу для життя. Все намагався заробити побільше.І виявляться, що це одна з причин, що я недомав тоді.Не було часу взяти новий проект.Коли клієнт просив пересунути зустріч , у мене не було вільного вікна для цього. Зараз до мене звертаються люди, які живуть в постійному дедлайні.Багато чого не встигають. До мене звернувся один аналітик з питанням, що він не встигає виконувати проекти в строк. І питання звучало що з цим робити.Перша порада, яку я йому дав дуже проста.Плануйте відпочинок так само як і роботу.Ще кілька порад які він оцінив як цінні.Робити планові зазори між клієнтами. Бо ми всі живимо не в ідеальному світі.Була ще підказка про делегувати.Я її напишу в наступному пості.
Дива відбуваються поруч але хто на них звертає увагу.«Ти таке написав, що я одразу зрозуміла чому вони (підлеглі) зі мною постійно сперечалися».Таке отримав голосове повідомлення від клієнтки на попередній пост про шлях героїні. - Виявляється, що я з ними сперечалась замість того, щоб співпрацювати. Ми з нею продовжили обмін голосовими.І в якийсь момент я сказав фразу на котру вона сказала. Все досить, пішла думати.Це фраза із серії чарівників, колдунів і високих технологій.В цих словах я нараховую не менше 4 шарів смислів. І ця чарівна працююча фраза звучить дуже просто.Якими словами ви мовчки говорите про ситуацію так ви на неї і дивитесь. Саме слова визначать ваші відносини і дії.“вони постійно роблять по іншому, а не так як я казала”.“вони постійно покращують мій бізнес” Це все з голосових тієї ж клієнтки. Тобто внутрішніми словами можна труїти своє життя.А можна наповнювати позитивом і сенсом.Якось так. А тепер згадайте перші слова які виникли після посту.Напишіть їх в коментарі. Дякую.
Вчора у онука був випуск в 4 класі навчальної школи.На що звернув увагу, що в залі були майже одні жінки.Чоловіків було дуже небагато.Може вони зараз захищають нас на 0.А може працюють і заробляють гроші для всієї родини.Може якісь інші причини.Не знаю Я зараз менторю і консультую майже одних чоловіків.Жінки більше йдуть до психологів.Не хочу розбиратись чи то мода така, чи є інші причини.А ті жінки з якими я працюю зазвичай перемагають в своїй стратегії.Вони і більше заробляють. і заспокоюються і впевнено йдуть по життю. Одна сказала що у мене отримує більше ніж у психолога.Для свого власного життя.Бо я допомагаю побудувати жінкам власну стратегію.І на цьому довгому красивому шляху є свої підводні каміння.Основні - це здоров’я і сенси.І виявляється, що жінка йде шляхом героя. Я не знаю чому не вчать психологів цьому.Точніше я знаю чому їх не вчать.Бо всюди розповідають про шлях героя.І Кемпбелл і Пропп і інші.Але коли жінка йде шляхом героя, вона зазвичай програє свою стратегію.Бо є шлях героїні.Я вчився і якийсь час присвятив тому, щоб вміти розрізняти в житті ці шляхи.І в стратегіях, котрі ми розробляємо з клієнтом я це враховую. В чому головна різниця між цими шляхами?Герой йде за призом. За еліксиром….Героїня сама є призом і еліксиром.І якщо жінка це розуміє її стратегія стає виграшною. Жінки напишіть мені, якщо хочете поговорити про власну стратегію.
Вчора зранку подивився на себе в дзеркало.До гоління.Подумав, що якщо цей злий сусід мене не розірве своїми ракетами.То я сам своїми думками це запросто зроблю.Менше 1 км від дома до Лук’янівки, куди цього разу влітали ракети. Купа планів. Купа думок. Купа проектів. Наче побудовані в зрозумілий ланцюжок.Але дій мало.Проекти товпляться, один одному заважають. Дій мало для такої кількості.Треба щось відкласти в шухляду. Старі люди казали в скриню, скриндяк.Але що? Проект з якого я більше недомаю, чи проект який буде довше приносити дохід (по розрахунках).Завис на секунду. Відображення в дзеркалі підказало, що Питання «недомаю» розпадається на 2:Не отримую бо витрачаю час і роблю зайві дії.ЧиНе отримую бо не керую людьми.Можна копати в обох напрямах. Но краще вибрати один.Я собі обираю перший. Він простіше.Про другий напрямок буду розказувати згодом. Розказувати про «недомаю» через витрати часу?Дай більше 8 реакцій, тоді буду продовжувати.Або напишіть цікаву вам тему.P.S.Обстріли і безсонні ночі додають таки сумнівів і хаосу в голові.Виник сумнів про тему «Як заробляти більше».
Багато хто з експертів каже: «Став амбітні цілі».Тоді ти їх досягнеш.З одного боку все так.Стрибок на наступний рівень.Стрибок через прірву привертає увагу і затримує подих … глядачів. А вам..Щоб стрибнути, треба спертись.Тобто у вас повинна бути опора.І ще одне - не повинно заважати середовище.Один час я працював з клієнткою, яка була швидка і красива наче спортивна гоночна машина. Вона дуже швидко находила теми. І заходила в них. І заробляла перші гроші.А потім тему треба було розробляти. А вона бігла далі.Рішенням для неї – було знайти партнера.Який в новій темі спокійно, системно ставив насосні станції.Качав цю «нафту» і перетворював її на постійний дохід.І тоді у неї бізнес полетів.Тому підказка для вас.Подивіться на яку опору тіло – діло – сенси ви гарно спираєтесь.І від цього вже будуйте свій поштовх в майбутнє.А можна робити не поштовх, як кидок з катапульти.Мені більш подобається будувати систему ліфтів, яка наче сама підіймає вас до вашого бажаного способу життя.А вам який спосіб більш подобається? Напишіть в коментарях.