⛈️ У Полтаві кілька годин поспіль триває негода з інтенсивними опадамиЧерез таку тривалість дощу і кількість опадів на окремих ділянках міста спостерігалися локальні підтоплення. У першу чергу комунальники працюють на найбільш проблемних і критичних ділянках, де є ризик ускладнення руху транспорту та накопичення води. На місцях постійно розчищають решітки ливнівок, аби вода безперешкодно сходила з доріг і тротуарів.Зокрема, зливоприймачі розчищали на вулицях:▪️ Решетилівській;▪️ Джохара Дудаєва;▪️ Юліана Матвійчука;▪️ Симона Петлюри;▪️ Соборності;▪️ Володимира В’язуна;▪️ Героїв України;▪️Героїв АТООскільки опади продовжуються, КАТП-1628 і надалі працює у посиленому чергуванні, щоби оперативно реагувати на підтоплення. За потреби роботи триватимуть до повної ліквідації наслідків негоди.☔️ Нагадуємо полтавцям, що міська зливова мережа розрахована на 25–30 мм опадів. Якщо кількість дощу перевищує ці показники, на дорогах можуть тимчасово виникати підтоплення. Вода поступово сходить після зменшення інтенсивності опадів.🚗 Також просимо не залишати автомобілі на решітках зливової каналізації, адже це ускладнює роботу комунальників під час негоди.
Сьогодні Полтавська громада прощалася із Захисниками України 🇺🇦 Назавжди в строю:🕯 солдат БАНАСЬ Леонід Петрович25.02.1988 – 04.03.2025Леонід народився та проживав у Полтаві. Навчався у школі №16, згодом здобув фах муляра-плиточника у професійно-технічному училищі №23. Працював на алмазному заводі м.Полтава та на будівництві.Після проходження вишколу служив на посаді стрільця-санітара. Вірний військовій присязі, мужньо виконавши свій обов’язок, чоловік загинув 4 березня 2025 року, захищаючи свободу та незалежність нашої держави.🕯 солдат МИХАЙЛОВ Віктор Іванович15.07.1976 – 18.04.2026Віктор народився у Полтаві. Навчався в загальноосвітній школі №35. Після школи працював на будівництві. Захоплювався риболовлею та був люблячим батьком для своїх дітей.Проходив службу на посаді гранатометника. Разом із побратимами 63-ї окремої механізованої бригади боронив Україну на Донецькому напрямку. Вірний військовій присязі, мужньо виконавши свій обов’язок, Віктор поліг 18 квітня 2026 року.Щирі співчуття рідним, близьким та побратимам. Полтава пам’ятає. Чин! Честь!Вічна пам’ять Героям! 🕯🇺🇦
Сьогодні – Всесвітній день вишиванки🇺🇦Цього року в Полтаві ми започаткували особливу традицію – «Вишиту стрічку пам’яті», ініційовану платформою «Меморіал».Разом із родинами загиблих воїнів об’єдналися у хвилині мовчання та пов’язали символічні вишиті стрічки біля стел на Алеї Героїв. Це тихий, але дуже важливий жест. Про зв’язок, любов і відповідальність пам’ятати кожного й кожну, хто віддав життя за Україну.До акції долучилися посадовці різних рівнів, наші військові, ветерани, рятувальники, поліцейські, медики, освітяни та мешканці громади.Особливими гостями стали наші партнери з Норвегії – Томас Шеволд, очільник округу Акерсхус, та Ойвінд Солум, член ради округу Акерсхус 🇺🇦🤝🇳🇴Символічно подарували їм перші вишиванки – традиційні для нашого регіону, білим по білому. Вони про чистоту, силу й незламність. І дуже важливо, що наші партнери були поруч із нами саме в такий символічний для України день – у вишиванках.Дякую платформі «Меморіал» за цю ініціативу. Вірю, що в Полтаві ця акція стане доброю традицією.Пам’ять – це дія🕊️
Сильні, рішучі й неймовірно круті. Пишаюся, що в Полтаві росте таке покоління.Днями мала змогу відвідати змагання з тактичної медицини «Гарткор Такмед-забіг», організовані рухом «Гарта». Це були не просто змагання – це серйозне випробування на витривалість, командну роботу, відповідальність і вміння діяти в складних умовах.Участь взяли 11 команд – понад 60 учасників віком від 14 до 25 років. Молоді люди проходили практичні завдання, відпрацьовували навички домедичної допомоги, вчилися працювати злагоджено й підтримувати одне одного.Переповнює гордість, коли бачиш, наскільки серйозно наша молодь ставиться до таких знань. Вони вже розуміють базові принципи дій в екстремальних ситуаціях, вчаться тверезо оцінювати обставини, працювати в команді та ухвалювати відповідальні рішення.Особливо важливо, що такі заходи дають підліткам не лише активність, а й відчуття сили, впевненості та причетності. Це простір, де можна виплеснути енергію, знайти однодумців, навчитися новому й відчути: ти можеш бути корисним, зібраним і відповідальним.Організатори руху приїхали до нас зі Львова та розширюють свою діяльність у містах, де працюють простори «Хартія-Хаб». Для Полтави це важливо. Бо молодь потребує середовищ, де її не просто «займають», а допомагають формувати характер, навички й внутрішню опору.Дякую організаторам за ініціативу, а командам – за характер і сміливість.Продовжуємо працювати над тим, щоб у Полтаві ставало більше таких майданчиків для розвитку молоді.
У Полтаві відкрили Центр раннього втручання 🫶Це важливий крок для громади, бо йдеться не просто про новий простір чи відремонтовані кабінети. Йдеться про послугу, яка допомагає родинам із дітьми від 0 до 4 років саме тоді, коли підтримка потрібна найраніше.✨Раннє втручання – це про вчасне виявлення потреб дитини, професійний супровід сім’ї та допомогу батькам, які не мають залишатися сам на сам із питаннями розвитку своєї дитини. Саме така послуга сьогодні формується в Україні як частина системної підтримки родин у громадах.Для Полтави цей шлях починався з пілоту. І я добре пам’ятаю наші перші розмови про раннє втручання – коли ми тільки обговорювали, як ця послуга має працювати в громаді, які фахівці потрібні, як має виглядати маршрут родини, як поєднати соціальну, медичну, освітню та реабілітаційну складові.🏢 Сьогодні ми вже маємо чітку інфраструктуру, підготовлену команду, відремонтований і доступний простір, сучасне обладнання, укриття та практичний досвід роботи з родинами. Це саме той випадок, коли пілотний проєкт виріс у реальну міську послугу.Днями Полтава стала майданчиком для першого регіонального форуму «Раннє втручання в громадах: досвід, розвиток, партнерство». Захід об’єднав фахівців, партнерів і представників громад, які працюють над тим, щоб раннє втручання ставало доступною та сталою послугою для сімей.Разом із Дитячим фондом ООН UNICEF ми працюємо над тим, щоб у Полтавській громаді родини з маленькими дітьми могли отримувати якісну підтримку вчасно – від раннього виявлення потреби до професійного супроводу.📌Центр раннього втручання функціонує на базі Міського центру реабілітації для осіб з інвалідністю. Під час візиту разом із пані Джинан Рамадан побачили сучасний, безпечний та інклюзивний простір, створений саме для дітей і родин.Завдяки співпраці з UNICEF тут проведено капітальний ремонт п’яти кімнат та вбиральні на суму понад 3,1 млн грн. Полтавська громада також долучилася співфінансуванням у розмірі 1,1 млн грн. Приміщення відповідають вимогам доступності та забезпечені сучасним обладнанням.Окрема вдячність Полтавській організації Товариства Червоного Хреста України, яка забезпечила навчання фахівців та повністю обладнала сучасне укриття. Щоб простір був справді зручним і доступним для дітей та батьків, до консультування долучилися експерти товариства «AXIOMA» та ГО «Про інклюзивність».📍Сьогодні послугами Центру вже скористалися понад 80 родин із дітьми до 4 років. Важливо, що підтримка не обмежується лише межами громади: фахівці консультують навіть родини, які зараз перебувають за кордоном, допомагаючи їм дистанційно, а також підтримують онлайн за потреби.☝🏻Для нас принципово, щоб цей Центр був не просто проєктом із гарною інфраструктурою. Він має стати сталою частиною міської системи підтримки родин – там, де соціальна, медична, освітня та реабілітаційна складові працюють разом навколо дитини.🤝 І цього всього не було б без команди. Щиро дякую Ользі Величко, команді управління соціального розвитку, фахівцям Міського центру реабілітації для осіб з інвалідністю та всім, хто крок за кроком розбудовує цю послугу в Полтаві. Від перших розмов і пілотного формату – до відкриття Центру раннього втручання і рухаємося далі! 👶🏻 Вчасна підтримка дитини - це фундамент розвитку громади де в центрі людина.
Сьогодні ми згадуємо і вшановуємо памʼять усіх жертв одного з найбільш жорстоких злочинів радянської влади – депортації Кримськотатарського народу. Депортації, яка стала актом очевидного геноциду проти Кримськотатарського народу. 1944 рік назавжди буде в історії як спроба знищити народ – коли і малих, і дорослих викинули з рідного дому та відправили в чужий край. Значна частина народу загинула в дорозі, багато хто не витримав у місцях вигнання – щонайменше третина, і це може бути дуже стриманою оцінкою.Ми памʼятаємо про них. Ми не забули і не пробачили те, що сталося. Жоден народ не заслуговує на подібне. І тим більше Росія не зупинилась на тому, що вже зробила, і почала нову війну проти України саме з Криму. І знов намагається позбавити дому кримськотатарський народ і всіх нас, всіх українців. Ми захищаємось від цього і, поки будемо разом і допомагатимемо одне одному, точно захистимось.Вічна памʼять усім жертвам депортації 1944 року. Вічна слава тим, хто бореться за життя і захищає Україну.
Сьогодні дуже масштабно Сили оборони України, наша Служба безпеки України, наша розвідка відпрацювали по Московському регіону. Хороша хвиля наших дипстрайків – забезпечуємо Україні цю можливість. Дистанція до цілей цього разу – більш ніж 500 кілометрів, це вагомо ще й тому, що Московський регіон найбільш насичений російськими засобами ППО. Вони свій район влади бережуть найбільше. Але українські далекобійні кроки вже це долають.Як я вчора й казав, росіянам треба думати про свої НПЗ, про свої нафтові об’єкти, про свої підприємства, а не про те, як зламати життя інших народів – в Україні, чи в Молдові, чи в будь-якій іншій країні-сусідці. Також наші Сили оборони відпрацювали за цю добу по об’єктах на тимчасово окупованій території, зокрема в Криму.І ця наша далекобійність – це те, що значно змінює ситуацію та й загалом сприйняття російської війни у світі. Багато партнерів зараз дають сигнали, що бачать, що відбувається і як усе змінилося і в настрої щодо цієї війни, і в досяжності російських цілей на російській території. Війна цілком передбачувано повертається в «родную гавань», і це чіткий сигнал, що не варто зв’язуватися з Україною та йти несправедливою загарбницькою війною проти іншого народу – саме проти народу.
Оновлена інформація щодо ліквідації наслідків ворожої атаки БпЛА у Полтавській громадіЗа результатами попереднього обстеження території зафіксовано пошкодження 20 житлових будинків: 1 багатоквартирного та 19 приватних.Один приватний будинок має суттєві пошкодження та наразі не придатний до нормальної експлуатації.Також вибуховою хвилею та уламками пошкоджено будівлю дитячого садочка і складське приміщення.Попередньо зафіксовано пошкодження:• 83 вікна• 15 вхідних дверей• 4 міжкімнатні двері• 14 дахів• 11 стельДо ліквідації наслідків та допомоги мешканцям залучено 36 працівників міських служб та 2 одиниці техніки.Триває побудинковий обхід, фіксація пошкоджень, визначення першочергових потреб людей та прибирання території.Працюють профільні служби міської ради:• Департамент соціального захисту населення – проводить обхід, фіксує пошкодження майна та збирає інформацію про потреби мешканців.• КП «Декоративні культури» – допомагає людям закривати вибиті вікна.• КАТП-1628 – очищує територію від уламків та будівельного сміття.• Управління житлово-комунального господарства та Департамент цивільного захисту та оборонної роботи – координують роботу служб, узагальнюють інформацію та забезпечують взаємодію на місці.Матеріальний резерв громади вже видається людям, чиє майно зазнало пошкоджень.Дякую нашим постійним партнерам за швидку реакцію та підтримку у складний момент:- Товариство Червоного Хреста України - гуманітарна місія «Проліска»- благодійний фонд «Право на захист».Дякую кожному, хто допомагає долати наслідки ворожої атаки.
⚡️На підприємстві КАТП-1628 розпочали монтаж і запуск власної сонячної електростанції.Поступово збільшуємо кількість сонячних електростанцій в місті, вже панелі встановлено в закладах освіти, медицини, на важливих об’єктах комунальних підприємств.Загалом для КАТП-1628 закуплено 126 панелей, інвертори та акумулятори. Зараз змонтовано першу частину станції – і вона вже працює.Навіть за перші два похмурі та дощові дні СЕС згенерувала близько 300 кВт енергії. Адміністративні будівлі КАТП уже працювали автономно - від сонячної енергії.Очікувана економія вже цього року ~800 000 грн. За розрахунками, обладнання може окупитися приблизно за два роки.Окремо важливо, що монтаж виконують самі працівники КАТП. Вони пройшли навчання і тепер власними силами встановлюють обладнання.Тобто громада отримує не лише станцію, а й практичний досвід усередині комунального підприємства. І цей досвід можна масштабувати.КАТП-1628 має статус критичної інфраструктури. Підприємство відповідає за щоденні процеси, без яких місто не може нормально функціонувати, серед яких: вивезення сміття, зимове утримання доріг і тротуарів, обслуговування зливової системи та інші важливі напрямки.Власна генерація, енергонезалежність для підприємств критичної інфраструктури в часи війни, блекаутів та жорстких графіків відключень – це не додаткова опція, а обовʼязкова умова. Цього року маємо план на встановлення ще кількох сонячних електростанцій в закладах освіти та медицини. Дякуємо всім партнерам, які підтримують Полтаву! 🤝
Понад 7500 звернень опрацьовано за пів року.Саме стільки запитів від ветеранів, ветеранок, військових та їхніх родин уже опрацювали фахівці нашого «Адмінсервісу “Ветеран”», що працює в Центрі Дія у Полтаві.Це сервіс за принципом «єдиного вікна»: коли можна отримати консультацію, оформити документи чи вирішити важливе питання в одному місці – без зайвих поїздок різними установами, без втрати часу і без бюрократичних лабіринтів.У межах простору щодня працюють п’ятеро фахівців:– фахівець із супроводу ветеранів;– адміністратор ЦНАПу;– представник Департаменту соціального захисту;– представник центру зайнятості;– представник Пенсійного фонду.Така команда дозволяє забезпечити доступ до понад 400 видів адміністративних послуг – від пенсійного забезпечення і соціального захисту до консультацій та допомоги у працевлаштуванні.Велика кількість звернень підтверджує: формат «єдиного вікна» справді потрібний і зручний для наших захисників, захисниць та їхніх родин.Для нас важливо, щоб людина не залишалася сам на сам із документами, кабінетами й процедурами. Щоб кожне звернення отримувало відповідь. Щоб сервіс був не формальним, а фаховим, зрозумілим і людяним.Окремо важливо, що приміщення відповідає вимогам безбар’єрності та доступності. Тут також створені умови для перебування з дітьми – зокрема, для найменших є кімната для годування.Менше бюрократії – більше реальної підтримки.«Адмінсервіс “Ветеран”» ми запустили в листопаді 2025 року у співпраці з місцевим бізнесом. І продовжуємо щодня вдосконалювати його роботу: аналізувати відгуки, враховувати пропозиції, реагувати на зауваження і робити сервіс зручнішим для ветеранів, ветеранок, військових та їхніх родин.