Логотип телеграм спільноти - STERNENKO
Допомога ЗСУ https://www.sternenkofund.org/donate 🫶🏻Фонд @sternenkofund ❗️Нікому не пишу, не прошу гроші, поповнити рахунок чи щось купити. Усі збори на армію публічні. Російська мова у коментах заборонена.
Логотип телеграм спільноти - Сергій Притула
Посилання на канал: https://t.me/serhiyprytula Мій фейсбук - https://www.facebook.com/serhiyprytula/ Інстаграм - https://www.instagram.com/siriy_ua/ Youtube - https://www.youtube.com/prytula БАЗА МОНО - https://base.monobank.ua/89gMbvnkrTu7sR
Логотип телеграм спільноти - ББС Небесна Кара 54 ОМБр
Офіційний канал Батальйону Безпілотних Систем Небесна Кара, 54 ОМБр Наше гасло: "Зло - має бути покарано! Ворог - має бути знищений!" Приєднуйтесь до нас, підримуйте нас! Більше донатів - більше контенту! Дякуємо! Зворотній зв'язок: bbcnk54@gmail.com
Логотип телеграм спільноти - Bitcoin, інвестування, гроші - Лінивий CRYPTO інвестор
Підписуйся на канал Frontend Shinobi, щоб отримувати найсвіжіші техніки, поради та інструменти для веб-розробників. Хочеш бути в тренді? Хочеш створювати стильні сайти та веб-додатки? Тоді тобі точно сюди!

Статистика telegram каналу - @it_blazhko

Логотип телеграм спільноти - Шо там в айті 2021-05-15

Шо там в айті

Кількість підписників:
48
Фото:
20 
Відео:
 
Посилання:
25 
Категорія:
Технології
Опис:
Поверхнево про IT https://t.me/Yevgen_Blazhko

Кількість підписників

День: 0
Тиждень: 0
Місяць: 0
Всього:
48

Середній перегляд на повідомлення

День: +45
Тиждень: +46
ERR: 345.52%
ERR (24): 93.75%
Середній за 30 днів:
166

Історія змін лого

Поки що змін не зафіксовано

Історія змін назви

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2022-05-25

Стіна канала Шо там в айті - @it_blazhko

Вчора було рівно 5 років як працюю в IT. Йшов сюди за грошима, новими викликами і стабільністю, і якщо з грошима і викликами все складається непогано, то зі стабільністю…
Навіть якщо спробувати абстрагуватися від фактору війни, через яку не знаєш що буде не те що наступні 5 років, а і через місяць, за стабільністю точно не в IT (може її і ніде немає, я не знаю).
По-перше, все ще триває найбільша галузева криза з часів краху бульбашки доткомів (це коли на стику тисячоліть через розвиток інтернету було модно вкладати гроші в технологічні проєкти, а потім виявилося, що окупити їх важко, через що послідувала відповідна ланцюгова реакція).
Великі IT-корпорації дуже легко звільняють людей, не оглядаючись на стаж, вклад і рівень роботи людини в компанії, аби покращити настрій акціонерам. Навіть якщо у них з прибутками і так все добре. Власне, саме це і спричинило кризу.
Маленькі компанії, які декларують себе компаніями «сімейного типу», різко перестають бути сімейними, коли зʼявляються найменші розбіжності з працівниками або ж виникають проблеми з грошима.
Останній рік ринок потроху пожвавлюється, але темпи зростання доволі низькі.
По-друге, штучний інтелект ставить розвиток ринку праці на роздоріжжя. Наразі це чудова штука для людини — вона не здатна її замінити і лише допомагає бути ефективнішим. Але чи буде залишатися все так само і скільки часу — відповідь можуть дати лише футурологи, але я б їм не довіряв.
Поки кожний технологічний прорив призводив до зростання ринку праці, бо люди отримували змогу робити все більш складні речі. Зараз з ШІ саме так і виходить — на мою думку, пожвавлення як раз і повʼязане з новими проєктами, що хочуть його використовувати.
Та все ж, якщо цього ніколи не відбувалося раніше, то не значить, що це неможливо. ШІ може дійти до рівня, коли він зможе замінити людей. Галузь не зникне, але очевидно, що компаніям будуть потрібні менша кількість спеціалістів.
Є шанс, що це збільшить кількість компаній і ринок стане ще більшим, та треба тримати в голові і гірші сценарії.
Не жалкую про свій вибір. Я вигорів в журналістиці набагато раніше, ніж з неї пішов, а розмір зарплат там і тут просто неможливо порівняти.
Але IT — це не про спокій і впевненість у завтрашньому дні, навіть в тих країнах, де війни поки що немає.

60
24-11-01 16:09

Давайте тепер знову про ринок
Не хочу піднімати тему зарплат, бо ті, хто підписані на цей канал з рідкісними оновленнями, і так вже в курсі, що цю інформацію можна побачити на DOU. Та і змін після останнього опитування не відбулося, хоча відсутність падіння і навіть невелике зростання середньої зарплати — гарний знак.
На початку минулого місяця з моєї попередньої компанії через фінансові проблеми скоротили значну кількість людей — серед них і розробники, і тестувальники, і дизайнери.
За півтора місяці можна констатувати: хто хотів знайти роботу (бо декілька людей вирішили банально перепочити) — ті вже знайшли. Переважно на більші гроші, ніж мали.
Знайти роботу протягом місяця ще на початку року здавалося дуже оптимістичним варіантом, а виявилося просто нормальним. Тобто ринок живий для людей з досвідом і навіть демонструє пожвавлення за ті півроку, відколи роботу довелося шукати і мені.
Однак він все ще складний для новачків, судячи з кількості вакансій.

95
24-08-16 09:08

В ці дні проходять Олімпійські ігри — подія, яка десь там, у мирному світі, найголовніша прямо зараз.
До чого тут на цьому каналі спорт?
Знаю кілька історій, коли колишні спортсмени знаходили себе в IT, і вчорашня перемога Ольги Харлан і команди — привід написати про одну таку.
На Суспільне Спорт фехтування коментує Дарія Недашковська. Одна з перших фехтувальниць України, учасниця Олімпіади в Афінах (2004). (Мені не дуже подобається обраний нею стиль коментування, але з фаховістю там порядок). Вона фехтувала і в команді ще з дуже юною Харлан і теоретично могла б бути у складі на пекінських іграх, які стали для України золотими. Але травма зупинила її спортивну карʼєру.
І вже більше 10 років Дарія працює в IT як тестувальниця і за цей час доросла до позиції QA Lead. Працює в EPAM, одній з найбільших IT-компаній в Україні.
Це, звісно, не приклад для зірок масштабу Харлан, такі знайдуть собі щось цікавіше. Але загалом IT — дуже хороший варіант знайти себе в житті і після спорту, навіть учасникам Олімпійських ігор. А це вдається далеко не усім.

96
24-08-04 07:04

Йдіть у спортивну журналістику, мабуть

Зображення до поточного посту у каналі "Шо там в айті" - @it_blazhko
142
24-03-27 07:14

Цікаво і трохи сумно в лінкедині (там стрічка подекуди крінжовіша за твітер і фейсбук разом узяті) спостерігати за тим, як айтівці-початківці жаліються на офери в $400. Бо курси, мабуть, пообіцяли кілька тисяч доларів уже зі старту. Мовляв, в АТБ пропонують стільки ж (а чому там мають пропонувати менше?).
Оскільки цей канал задумувався не так для тих, хто уже в IT, скільки для тих, хто ним цікавиться і, можливо, хотів би тут працювати, то буде не зайве сказати, що в умовах не перегрітого ринку (як було цілий рік до війни), але й не кризового, це була нормальна зарплата для старту. В умовах кризового (глобально через масові скорочення в США і локально в Україні через війну) - тим паче. Хтось може продати себе дорожче, але $400-500 завжди, крім жирного 2021, була звичайною для старту. Це не ознака кризи, хоча вона є і виражається в тому, що навіть вакансій на таку зарплату зараз початківцям знайти нелегко.
…Тим часом, потроху зʼявляються ознаки, що глобально почалася відлига. Компанії збільшують бюджет на найм на наступний рік - значить, буде пожвавлення. Відкрите питання, чи буде стосуватися воно України, де війна у найближчі місяці точно не завершиться і ризики найму тут з погляду іноземних клієнтів зависокі, бо ракети, мобілізація і потенційні проблеми з електрикою.
Але у будь-якому разі, якщо ринок не розігріється до рівня 2021, то не варто сприймати зарплату «на рівні АТБ» зі старту образливою. $400 - це ок для початку у будь-якій сфері, в IT в тому числі.

178
23-11-13 07:37
Півроку після хайпу через ChatGPT. Чи є від нього користь?
Мій досвід не є показовим сам по собі, як ні чий інший, але якусь краплину в загальну картину може додати.
Головна перевага, яку я особисто для себе відкрив за ті місяці, коли штучний інтелект став загальнодоступним, - він може частково замінити вчителя з англійської мови. Або дуже сильно доповнити.
Якщо його попросити, то він буде давати цікаві завдання і перевіряти їх вирішення, в будь-який час доби відповість детально на всі дурні і розумні запитання про часові форми, опише різницю у використанні будь-якого слова, розтлумачить кожний фразеологізм і пояснить все про Passive Voice.
Чого він не може зробити поки що - це скласти навчальну програму і не бере грошей (безкоштовне для багатьох неефективне і я, на жаль, теж з числа таких).
Тому він не підійде щонайменше початківцям. Також він поки що не вміє вимовляти і слухати, тому для моєї особистої мети (перескочити з B2 на C1 або навіть C2, а це саме розмовний барʼєр) одного ШІ замало. Але як доповнення до вчителя - це могутній інструмент. Набагато сильніший за будь-якого вчителя.
Як ШІ у програмуванні?
Для роботи користуюся не тільки ChatGPT, але і GitHub Copilot, який використовує можливості саме ChatGPT, але реалізовані вони по-іншому. Якщо перший - це чат з розмовною моделлю, майже як меседжер, то Copilot вбудовується в середу розробки і постійно дає підказки. Які ти можеш відхили або прийняти, але обовʼязково маєш перевірити.
Іноді Copilot підказує зовсім не по темі, іноді дає слушну пораду, але з помилками, а іноді вгадує твої думки так, що ти дивуєшся, як він це зрозумів. Чудовий інструмент, який пришвидшує роботу програміста, але ні в якому разі не може її спростити або замінити людину.
ChatGPT може створити коду більше і одразу. Мені він корисний для генерацій ідеї при реалізації чогось, що раніше не робив. Також дуже виручає, коли хочеш швиденько намалювати щось просте, але не памʼятаєш як (скажімо, коло з пунктирної лінії), бо треба це робити вкрай рідко.
Є й мінуси. Іноді витрачаєш багато часу, коли хочеш знайти помилку за допомогою ChatGPT, але він пропонує десятки невірних варіантів і, в кінці кінців, проблему вирішуєш уже ти сам.
Що там Bard?
Спробував його для програмування - цей тест він повністю провалив, написавши маячню. Більше поки не пробував.
А який досвід зі штучним інтелектом у вас?
146
23-08-06 18:44
Плюси професії програміста. Це часто нереально цікаво: справжня інженерія – ти можеш побудувати щось з нуля своїми думками і руками. А ще жити життя на пристойному рівні.
Мінуси професії програміста. Це нікому не цікаво поза професією і всі твої геніальні ідеї і витончені рішення ніхто з тобою не буде асоціювати, навіть якщо у твого продукту буде мільярд користувачів.
124
23-07-22 14:55

На тижні DOU опублікував результати звичного зарплатного опитування в IT, яке він проводить кожні півроку.
Cередня заплата розробника в Україні трохи збільшилася - тепер $3435 (+$35 в порівнянні з груднем 2022).
Нічого не змінилося з середніми зарплатами у джуніорів ($1000), міддлів ($2600). Трохи зросли у Team або Tech лідів - $5376 (+$56).
Негативна тенденція зафіксована лише у Senior - $4900, а це на $100 нижче, ніж півроку тому.
Київ повернувся на перше місце по зарплатам, випередивши Львів - $3750 (+$150) vs $3725 (-$25). Приємно бачити тенденцію відновлень у Харкові і Одесі - $3000 (в обох більше ніж +$200), зараз вони ділять 8-11 місця з Дніпром і Івано-Франківськом. Скоріше за все, це відбувається за рахунок повернення людей у ці міста, бо потроху падають Ужгород, Полтава і тд.
Більше інформації тут.
***
Це - індикатор тенденцій у галузі, хоча далеко не повний, бо не відображає, наприклад, зміну в кількості робочих місць і вакансій.
Мушу зафіксувати, що негативна тенденція в оплаті помічена вперше (якщо не вважати негативом відсутність зростання, зафіксоване півроку тому), нехай поки лише у однієї категоріїd розробників. Але вона все одно виглядає поки дріб’язково і немає приводу не донатити на ЗСУ і надалі.

177
23-07-16 08:11

Цікавий факт (але лише для мене)
Просто написати текст неважко. Набагато важче зробити його якісним, простим і зрозумілим. Написати робочий код неважко. Набагато важче зробити його якісним, простим і зрозумілим.
Це пост про те, що мої колишня і нинішня професії насправді мають багато спільного. В професії програміста, як і автора дефіс редактора, спочатку пишеш текст (який змушує програму працювати), потім доводиш його до стану, коли написане зрозуміле не тільки тобі.
Код, як стаття чи оповідання, має бути простим, лаконічним, без зайвого сміття. Мінімальна кількість слів (в мовах програмування це саме слова і навіть речення, англійською) має містити якомога більше сенсу. Вода непотрібна ні там ні там.
Аудиторії вже не порівнюються. Статті та оповідання редагуються заради масового читача. Код - заради зрозумілості лише іншим програмістам.
Просто чомусь захотілося це письмово зафіксувати. І коротко.

144
23-06-18 17:16
⚡️ Воу, яку нам історію принесли:
Український офіс SQUAD відправляють у оплачувану відпустку на два тижні.
І все для того, аби команда могла відпочити, перезагрузитися, підправити здоровʼя.
А це, на секундочку, близько однієї тисячі людей.
Тобто весь офіс розробки зупиняють, щоби команда просто відпочила.
Загалом кажуть, що в компанії постійно проходить сатісфекшн чек. І для України результати були гарні. Але все одно, враховуючи те, що команда знаходиться під постійним стресом, вирішили дати відпочити з понеділка і до 3 липня.
Цікавий кейс.
118
23-06-16 16:59