Логотип телеграм спільноти - ББС Небесна Кара 54 ОМБр
Офіційний канал Батальйону Безпілотних Систем Небесна Кара, 54 ОМБр Наше гасло: "Зло - має бути покарано! Ворог - має бути знищений!" Приєднуйтесь до нас, підримуйте нас! Більше донатів - більше контенту! Дякуємо! Зворотній зв'язок: bbcnk54@gmail.com
Логотип телеграм спільноти - STERNENKO
Допомога ЗСУ https://www.sternenkofund.org/donate 🫶🏻Фонд @sternenkofund ❗️Нікому не пишу, не прошу гроші, поповнити рахунок чи щось купити. Усі збори на армію публічні. Російська мова у коментах заборонена.
Логотип телеграм спільноти - Bitcoin, інвестування, гроші - Лінивий CRYPTO інвестор
Підписуйся на канал Frontend Shinobi, щоб отримувати найсвіжіші техніки, поради та інструменти для веб-розробників. Хочеш бути в тренді? Хочеш створювати стильні сайти та веб-додатки? Тоді тобі точно сюди!
Логотип телеграм спільноти - Сергій Притула
Посилання на канал: https://t.me/serhiyprytula Мій фейсбук - https://www.facebook.com/serhiyprytula/ Інстаграм - https://www.instagram.com/siriy_ua/ Youtube - https://www.youtube.com/prytula БАЗА МОНО - https://base.monobank.ua/89gMbvnkrTu7sR

Повідомлення telegram каналу - @it_blazhko

Логотип телеграм спільноти - Шо там в айті 2021-05-15

Шо там в айті

Кількість підписників:
48
Фото:
20 
Відео:
 
Посилання:
25 
Категорія:
Технології
Опис:
Поверхнево про IT https://t.me/Yevgen_Blazhko

Канал Шо там в айті - @it_blazhko - №69

Вчора було рівно 5 років як працюю в IT. Йшов сюди за грошима, новими викликами і стабільністю, і якщо з грошима і викликами все складається непогано, то зі стабільністю…
Навіть якщо спробувати абстрагуватися від фактору війни, через яку не знаєш що буде не те що наступні 5 років, а і через місяць, за стабільністю точно не в IT (може її і ніде немає, я не знаю).
По-перше, все ще триває найбільша галузева криза з часів краху бульбашки доткомів (це коли на стику тисячоліть через розвиток інтернету було модно вкладати гроші в технологічні проєкти, а потім виявилося, що окупити їх важко, через що послідувала відповідна ланцюгова реакція).
Великі IT-корпорації дуже легко звільняють людей, не оглядаючись на стаж, вклад і рівень роботи людини в компанії, аби покращити настрій акціонерам. Навіть якщо у них з прибутками і так все добре. Власне, саме це і спричинило кризу.
Маленькі компанії, які декларують себе компаніями «сімейного типу», різко перестають бути сімейними, коли зʼявляються найменші розбіжності з працівниками або ж виникають проблеми з грошима.
Останній рік ринок потроху пожвавлюється, але темпи зростання доволі низькі.
По-друге, штучний інтелект ставить розвиток ринку праці на роздоріжжя. Наразі це чудова штука для людини — вона не здатна її замінити і лише допомагає бути ефективнішим. Але чи буде залишатися все так само і скільки часу — відповідь можуть дати лише футурологи, але я б їм не довіряв.
Поки кожний технологічний прорив призводив до зростання ринку праці, бо люди отримували змогу робити все більш складні речі. Зараз з ШІ саме так і виходить — на мою думку, пожвавлення як раз і повʼязане з новими проєктами, що хочуть його використовувати.
Та все ж, якщо цього ніколи не відбувалося раніше, то не значить, що це неможливо. ШІ може дійти до рівня, коли він зможе замінити людей. Галузь не зникне, але очевидно, що компаніям будуть потрібні менша кількість спеціалістів.
Є шанс, що це збільшить кількість компаній і ринок стане ще більшим, та треба тримати в голові і гірші сценарії.
Не жалкую про свій вибір. Я вигорів в журналістиці набагато раніше, ніж з неї пішов, а розмір зарплат там і тут просто неможливо порівняти.
Але IT — це не про спокій і впевненість у завтрашньому дні, навіть в тих країнах, де війни поки що немає.

60
24-11-01 16:09