👁 266
26-02-19 22:03
🎞 1986, 9 травня. Вулиця Січневого повстання (Івана Мазепи). Велогонка миру.Весняний Київ потопає у свіжій зелені, а над усім цим спокоєм велично височіє золота баня Великої Лаврської дзвіниці.Травневе сонце щедро заливає вулицю, перетворивши круті печерські схили на імпровізований зелений амфітеатр. Кияни розсілися просто на траві, підставивши обличчя теплу здається, що все місто вийшло назовні, аби вдихнути цей весняний день. 💡 Цікаво знати:Ця яскрава та життєрадісна фотографія має надзвичайно драматичний історичний бекграунд. 39-та Міжнародна Велогонка Миру проходила в Києві у травні 1986 року лише через кілька днів після катастрофи на Чорнобильській АЕС. Радянське керівництво категорично відмовилося скасовувати київські етапи змагань (як і сумнозвісну першотравневу демонстрацію), намагаючись створити для всього світу ілюзію повної безпеки та приховати реальні масштаби радіаційного забруднення. Дізнавшись про справжній стан речей, команди з половини західних країн бойкотували старт і не приїхали до Києва, тоді як спортсмени з країн соцтабору та тисячі киян-глядачів перебували на вулицях під радіоактивним небом.
🎞️ Підписатися на канал | Буст