Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - interfaces.prjctr
Додано 14 лип 2024

interfaces.prjctr

@interfaces_prjctr
Кількість підписників: 10 800
Фото: 1,830
Відео: 293
Посилання: 1,020
Опис:
Найбільший український канал присвячений дизайну продуктів від спільноти Projector Institute. Наші курси ➡️ bit.ly/3Ok2oRD Для питань та пропозицій — [email protected]
Джерело

interfaces.prjctr | Дякую коментам під минулим постом - Стас, ти прям надихнув на рефлексі...

Логотип телеграм спільноти - interfaces.prjctr | safonov week interfaces.prjctr @interfaces_prjctr
1 160 Охват/переглядів 2026-03-05 11:48 Повідомлення №2230
Дякую коментам під минулим постом - Стас, ти прям надихнув на рефлексію щодо вайбкодингу.Взагалі вайбкодінг - крута штука і на минулому тижні було дуже прям гуд. Дякую тобі Богдан, було цікаво дивитись твої відоси по Claude.Моя особиста думка щодо вайба дуже критична, адже ми вже пережили багато чого: тільду, вікс, гласморфізм, перегруз анімаціями, бруталізм, JTBD-хайп і тд. І майже завжди знаходились дизайнери, які розганяли істерію і починали рити помиральну яму - типу “черговий тул нас замінить, скоро дизайнерам не буде що робити, ми залишимось без роботі і підем пасти корівок”. Але поки що істерія завжди закінчувалась, хайпова тема ставала лише черговим тулом для роботи. А іноді навіть взагалі забувалась.Мені чомусь вайбкодінг викликає флешбеки з 2000-х, коли була роль умовного “веб-майстра” який був одночасно і дизайнером і фронтом і беком і ким тільки не був.Мені виглядає так, що через умовні 2-3 роки, коли ШІ буде писати чистий код (або принаймні не сильно кривий) код, дуже багато спеціальностей замерджаться. Якщо зараз нормальний дизайнер вміє крім фігми ще і HTML з CSS, а іноді навіть JS-ку ванільну може написати, то через кілька років потенційно фронти рівня джун-мідл стануть аттавізмами. Умовно дизайнер з ШІ зможе замінити багатьох. Можливо лишиться роль якогось розробника-перевіряльника, який проводитиме код-ревью після такого дизайнера. Але поки що імхо рано про це говорити.І тоді птання - як ви бачите - в ЩО може перерости команда в майбутньому? Які ролі відвалюватимуться? А хто повинен залишитись і замінити собою інших? А якщо все зведеться до дуже людини-октопуса, який і дизайнитиме і код писатиме і оце всьо, то КОМУ з нинішніх виконавців на проєкті найзручнішо рости в цього октопуса? І головне - який скілсет повинен бути в такої універсальної людини?