Логотип телеграм спільноти - ББС Небесна Кара 54 ОМБр
Офіційний канал Батальйону Безпілотних Систем Небесна Кара, 54 ОМБр Наше гасло: "Зло - має бути покарано! Ворог - має бути знищений!" Приєднуйтесь до нас, підримуйте нас! Більше донатів - більше контенту! Дякуємо! Зворотній зв'язок: bbcnk54@gmail.com
Логотип телеграм спільноти - Сергій Притула
Посилання на канал: https://t.me/serhiyprytula Мій фейсбук - https://www.facebook.com/serhiyprytula/ Інстаграм - https://www.instagram.com/siriy_ua/ Youtube - https://www.youtube.com/prytula БАЗА МОНО - https://base.monobank.ua/89gMbvnkrTu7sR
Логотип телеграм спільноти - Bitcoin, інвестування, гроші - Лінивий CRYPTO інвестор
Підписуйся на канал Frontend Shinobi, щоб отримувати найсвіжіші техніки, поради та інструменти для веб-розробників. Хочеш бути в тренді? Хочеш створювати стильні сайти та веб-додатки? Тоді тобі точно сюди!
Логотип телеграм спільноти - STERNENKO
Допомога ЗСУ https://www.sternenkofund.org/donate 🫶🏻Фонд @sternenkofund ❗️Нікому не пишу, не прошу гроші, поповнити рахунок чи щось купити. Усі збори на армію публічні. Російська мова у коментах заборонена.

Статистика telegram каналу - @ingwerbrot

Логотип телеграм спільноти - Імбирохліб ꑭ𝆹𝅥𝅯 Мовознавство | 2025-01-06

Імбирохліб ꑭ𝆹𝅥𝅯 Мовознавство |

Кількість підписників:
82
Фото:
2020 
Відео:
244 
Посилання:
133 
Категорія:
Гумор та розваги
Опис:
А також трохи попкультури та Храм Контакту-1 Вся інфа та посилання тутки! https://t.me/c/1908366093/2520 Чому в мене такий правопис: https://t.me/ingwerbrot/3266 Каталог постів: https://t.me/ingwerbrot/2522 Новини не пощу, кацапам смерть, самі знаєте.

Кількість підписників

День: 0
Тиждень: 0
Місяць: +2
Всього:
82

Середній перегляд на повідомлення

День: +72
Тиждень: +63
ERR: 107.68%
ERR (24): 87.8%
Середній за 30 днів:
88

Історія змін лого

Поки що змін не зафіксовано

Історія змін назви

Імбирохліб ꑭ𝆹𝅥𝅯 Мовознавство |
2025-01-10
Імбирохліб ꑭ𝆹𝅥𝅯 Мовознавство | Храм Контакту-1
2025-01-06

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2025-01-06

Стіна канала Імбирохліб ꑭ𝆹𝅥𝅯 Мовознавство | Храм Контакту-1 - @ingwerbrot

А ви теж колись чули вираз "нюхай бебру" і задумувались, що ж воно таке?
В інтернетах існує безліч версій значенья слова бебра і абсолютно всі вони спекулятивні – навряд самі автори цього мему розуміли, що таке "бебра", але хто заперетить мені представити своє?
Недавно я надибав на німецьке містечко Бебра, єже знаходиться в федеральній землі Гессен. В 12 ст. описується його заснуваньє в 786 році.
Сама ж давня назва міста – Biberaho, означає "село на бобрській ріці", бобер же відображений і на стязі. Пізніше воно стало називатися Бібера, а там і до Бебри недалеко.
Ровно як праслов. *bòbrъ та bèbrъ, разом з литовським bẽbras і відповідним їм прабалтослов-им *bébrus, так і прагерманське *bebruz походять з праіндоєвропейського *bʰébʰrus, (куди ж тут без кашляючих шизозвуків).
З цього всього випливає, що коли передлагають занюхнути "бебру", вам радять понюхати бобра.
Не впевнений, що запах від бобрових залоз вельми приємний, але точно не смердючий.
Накінець корисна інфа на каналі
#імбиромовознавство

149
25-04-13 14:45

Кінцевий *n в приставці *sъn часто приставав до слів, що починалися з голосної, як в *sъ(n) + *ęti, тобто сън + ѩти(брати, взяти) дало “съняти”, далі початковий “с” одзвінчився, ми почали його сприймати як приставку "з-", і тепер в нас є слово "зняти" і протезоване “йняти”, “вийняти”. (Зі словами яти - йміти - їмати взагалі відбувався лютий Fort-Boyard, це тема для окремого допису).
Кінцевий *n також ліпився до займенників: *sъ(n) + *jimь дало “з ним”, *sъ(n) + *jejǫ дало “з нею”.
А ще цей *n могли взагалі опускати чи “скорочувати”, як я розумію. Таким чином получилася приставка *sǫ- (старосл. сѫ-, суч. су-), бо через “закон відкритого складу” надкороткий “о” чи “у” в приставці назалізувався.
Сію замічательну приставку ми стрічаємо в словах “сузір’є”, “суглоб” (прасл. *sǫglobъ, *sъglobъ, і я поки не знаю, що таке” ґлоб”, мабуть типу “качан”), а також “сусік” (*sǫsěkъ, саме той сосуд для зерна, в котром скребуть), “супостат” (*sǫpostatъ, протвник, ворог, як і грецький ἀντιστάτης), “суржиця” (мішане борошно або *mǭkà), “суморок” (*sǫmorkъ), супруг (*sǫprǫ‌gъ), навіть “сугубий” (*sǫgubъ “подвійний”, від слова *gъbnǫti/*gъnǫti “гнути”, майже як англійське twofold, відси ж *gybъkъ, “гибкий”, “гнучкий” (в давньоруській був ще “трьгоубь) )
Насправді ніхто не заборонить вам вживати старіші форми прийменників на “с” замість “з”, особливо якщо перед глухим приголосним, але якщо вам здавати ЗеНевО чи НеМеТе, то ліпше воздержатися.
#імбиромовознавство

102
25-04-12 21:59
#музимоціон
Обережно, ниньки DnB середа
66
25-04-09 05:51

Поки в мене не доходять руки, закарпатці вже давно самі почали лупати свої займенники з прислівниками.
Радий, що ще хтось звалився в цю кролячу нору – кумпанія нам не завадить.
Завітайте на канал цього хлопа, може замовите за мене словечко-друге.
А ось переказ з невеличкими доповненнями:
В представленом видиві панство питається, скільки існує нащадков праслов'янського прислівника *otъkǫda, звідки прийшли такі форми, як відки, удкіть, одки і т.д.
По суті маємо справу спочатку з протетичним приголосним "в" (oд > вод), далі з розними стадіями ікавізації (вод > вуд > ву‌д > від, або просто од > уд), та навіть "пересприйнятьєм" приставок (кажуть "выд", бо помилково переправили у- на вы-).
Далі видимо розні закінчення, прикріплені до питального праслов'янського кусочка *kъ, який помічаємо в формах по типу "куди" (*kǫda), "когди" (*kogъda), "хто" (*kъ‌to) і много іншого.
В слов'янських та балтійських мовах взагалі править лютий форт-Боярд, де значення місця, часу, напрямку та кількості іноді змішуються.
Накінець постфікси -ть та -ль (скоріш за все займ. походженья) у варіацях "відкуль", "відкіть", що нині практично не несуть смислової нагрузки.
чесно спіжжене #імбиромовознавство

157
25-04-07 09:04
Психолог : «Давньогерманського Ятя не існує, він не може вам нашкодити»
Тим часом давньогерманський Ѣть :
Зображення до поточного посту у каналі "Імбирохліб ꑭ𝆹𝅥𝅯 Мовознавство | Храм Контакту-1" - @ingwerbrot
179
25-04-05 18:30
#музимоціон
The man, who sold the world. Був Боуві, тоді була Нірвана, а теперка і нове поколіньє записало свою версію
82
25-04-04 04:06
Природа настільки очистилась після активних публікацій на каналі, що Андрусяк вернувся з піврічної сплячки. І не з чим-небудь, а з відео про грамоту з союзного каналу Літопис.
Шановне панство, походу ми в телевізорі...
81
25-04-02 09:09
Всьо, побачимось тепер ще на Новий Рік може
112
25-03-28 18:56

Заходжу во вкладку "підписники" як на грядку – то черговий Видалений Акаунт відкілясь образовався, то "кріпта с нуля" якась, то якась "Надежда Семёнова" приперлася.
Відчуваю себе бабусею

88
25-03-24 22:03