Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - In Factum
Додано 06 гру 2025

In Factum

@in_factum
Кількість підписників: 43 591
Фото: 21,700
Відео: 16,100
Посилання: 24,200
Опис:
Зв’язок із нами @in_factum_bot Пітримати: t.me/infactum_donate https://donatello.to/in_factum

👥 Кількість підписників

43 591
Середній/День:: -29
Середній/Тиждень:: +149
Середній/Місяць:: +814

👁️ Середній перегляд на повідомлення

10 844
Середній/День:: 4,920
Середній/Тиждень:: 12,424
ERR: 24.88%

📊 Кількість повідомлень на день

1.6
Останній день: 13
Середнє за тиждень: 3.7
Середнє за день: 1.6

Історія змін лого

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2025-12-06

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 4,250 26-04-26 13:52
Каліфорнійський стартап XDOWN показав на базі НАТО в Румунії свій міні-дрон STUD розміром з футбольний м’яч і отримав значний інтерес з боку понад 500 високопоставлених військових представників.Засновник і директор XDOWN Олександр Балан подякував Антону Даніці та румунській технологічній компанії Qognifly Systems, які створили проєкт у Румунії та прискорили переведення STUD у масове виробництво. Це партнерство дозволяє розмістити виробничу базу американського стартапу в країні НАТО, яка межує з Україною.Концепція дрона проста, але ефективна: солдат бере дрон, вмикає його і кидає. Від моменту діставання до зльоту — лише дві секунди. Один оператор може нести в стандартному тактичному рюкзаку від восьми до дванадцяти таких дронів — без пускової рейки, без наземної команди та без складання. ▪️ Розміри дрона: довжина 44,5 см, ширина та висота — по 7,9 см, вага — 2,36 кг. ▪️ Максимальна швидкість — близько 306 км/год▪️ Дальність — до 64 км▪️ Тривалість польоту — приблизно 17 хвилин▪️ Корисне навантаження — 0,77 кг.STUD може виконувати різні завдання:▪️ розвідка та спостереження▪️ високоточні удари;▪️ радіоелектронна боротьба;▪️ перехоплення дронів (зокрема російських Shahed)Логіка випливає безпосередньо з досвіду війни в Україні: піхотні підрозділи без власних засобів повітряної розвідки та ураження опиняються в системній невигідності порівняно з противником, який може спостерігати, наводити та завдавати ударів з повітря з мінімальними витратами.Виробниче партнерство з румунською компанією Qognifly є ключовим елементом. Qognifly будує завод у Бухаресті, який, за планами, до літа 2026 року випускатиме від 2 000 до 3 000 дронів на місяць. Кінцева мета XDOWN — вийти на рівень 6 000 одиниць щомісяця.Бухарестський завод зосередиться на складанні перехоплювачів STUD та інтеграції їх з програмним забезпеченням штучного інтелекту Qognifly — системою управління протиповітряною обороною (ADMS), яка керує виявленням загроз та автономним реагуванням у межах екосистеми «Дронова стіна» (Drone Wall).ℹ️ XDOWN не отримав замовлень на першому етапі оцінки програми, але залишається в конкурентній боротьбі за наступні етапи. Успіх залежатиме від підтвердження надійності механізму ручного запуску та виконання вимоги щодо відсутності китайських компонентів.
👁 4,340 26-04-25 12:33
Елбридж Колбі, політичний стратег Пентагону [заступник міністра оборони США з питань політики] написав тред, в якому привітав зусилля Європи щодо посилення оборони НАТО....▪️ Президент Трамп чітко заявив: Європа повинна взяти на себе більше відповідальності, а НАТО більше не може залишатися «паперовим тигром». Завдяки Гаазьким зобов’язанням Європа вже почала діяти. Генеральний секретар НАТО Марк Рютте цього тижня наголосив: «Системи протиповітряної оборони, дрони, боєприпаси, радари, космічні можливості — ось що зробить нас у безпеці»▪️ Німеччина тепер бере на себе провідну роль у цьому процесі. Після років роззброєння Берлін активізується. Міністерство оборони США тісно співпрацює з європейськими союзниками, особливо з Німеччиною, щоб прискорити перехід до НАТО 3.0.▪️ Нова Військова стратегія Німеччини чітко окреслює шлях уперед. Генерал Карстен Бройєр у передмові до стратегії написав: «Військова стратегія відображає ідею, що як найбільша економіка Європи Німеччина повинна і буде брати на себе провідну роль у НАТО — також на військовому рівні. Це зміна парадигми і підкріплює наше прагнення відігравати активну та суттєву роль».▪️ Стратегія також стверджує, що Німеччина візьме на себе додаткові тягарі, включаючи цільову стратегічну відповідальність за Європу. Бундесвер таким чином стане найсильнішою звичайною армією в Європі. Німеччина бере на себе історично безпрецедентний обсяг відповідальності за Європу і продовжуватиме нарощувати її. НАТО має стати більш європейською, щоб залишатися трансатлантичною».▪️ У стратегії зазначається, що США залишаються важливими для НАТО як у політичному, так і у військовому плані, але Вашингтон все більше зміщує стратегічний фокус на Західну півкулю та Індо-Тихоокеанський регіон. У Національній оборонній стратегії 2026 року США вимагають від союзників посилити зусилля щодо захисту власної безпеки. Тому Німеччина має стати ще сильнішим військовим союзником США та разом з іншими союзниками взяти на себе більше відповідальності за спільну євроатлантичну безпеку.▪️ Крім того, «національна та європейська спроможність проєкції сили зміцнить стримування та колективну оборону, зменшить навантаження на США та посилить здатність Європи діяти».▪️ Військова стратегія Німеччини є чітким і надійним шляхом до НАТО 3.0 — альянсу, в якому Європа та Канада беруть на себе відповідальність і перетворюють НАТО з "паперового тигра" на потужний засіб стримування та оборони.▪️ Президент Трамп чітко і послідовно доніс до Європи та Канади необхідне послання. У Міністерстві оборони США готові співпрацювати з тими, хто прислухається до цього послання і вживає реальних заходів на швидкості релевантності.
👁 8,230 26-04-24 08:52
УП зробили хороший матеріал про внутрянку роботи ТЦК, поговоривши з чотирма військовими, які в різний час і в різних областях служили або служать у ТЦКРаджу читнути повністю, але все ж намагався кропнути, щоб не було "кастровано" і водночас розкрити тему.Буде двома частинами.Частина 1.▪️ Військовослужбовців ТЦК можна умовно розділити на три групи – начальник та його заступники, штаб і рота охорони. Начальника ТЦК призначає оперативне командування певного регіону – наприклад, ОК "Захід". Зазвичай ним стає військовослужбовець з поважним строком служби, на кшталт полковника. Саме начальник ТЦК задає тон і правила роботи всього колективу.Штаб займається рекрутингом, мобілізацією, частково оповіщенням. Велика частина зайнятості в штабі – це видача довідок і робота з документами. На окрему увагу заслуговує посада оператора "Оберегу" – він проходить навчання, отримує доступ до реєстру військовозобов'язаних і надалі оголошує або знімає їх з розшуку.❗️ Саме оператор "Оберегу" присвоює людині статус "у розшуку" та автоматично “благословляє” її на вуличну експрес-мобілізацію.Третя група військових у ТЦК – це рота охорони. В ній часто служать військові, які перевелися в тил після поранення. Частина з них несе добовий наряд у ТЦК, тобто готує, прибирає тощо. Частина – виїжджає роздавати повістки на вулицях, супроводжує мобілізованих до навчальних центрів.▪️Найтяжчим, як показує досвід останніх місяців, і найнебезпечнішим заняттям у ТЦК є робота в групах оповіщення. Це саме ті екіпажі, які перевіряють у чоловіків військово-облікові документи на вулицях і, якщо вони перебувають у розшуку або мають інші порушення обліку, то працівники Центру комплектування добровільно або силоміць відвозять їх у ТЦК.▪️Попри те, що постановою Кабміну частину роботи в оповіщенні мала взяти на себе місцева влада, у реальності це все падає на військових. Проблема в тому, що принаймні частина сільських, міських голів бояться гніву сусідів і родичів, тому уникають роздачі повісток. 💬 Їм приходять повістки, які вони мають роздати, але вони не йдуть цього робити. Я їм прямим текстом кажу, що ви ні чорта не робите, а вони мені: "Ми не хочемо, щоб нам потім хату спалили"", – обурюється військовослужбовець ТЦК.▪️У ТЦК з адекватним керівництвом роздача повісток є типовою роботою. У ТЦК з більш авторитарним начальством – це метод покарання за невиконання плану мобілізації. ▪️У 2025 році військовослужбовця однієї з бригад Третього армійського корпусу відрядили в один із тернопільських ТЦК. Він роздавав повістки й мобілізовував людей до себе в корпус – це був пілотний проєкт Трійки. За два місяці його групі вдалося мобілізувати 140 людей. 💬 За два місяці в ТЦК я пережив найбільшу моральну травму за свої чотири роки на фронті. Коли ти ТЦК-шник, тебе ненавидять і військові, і цивільні, і твоє начальство. Військові, які приїхали у відпустку, намагаються тебе спровокувати на красівий відосік, начальство постійно розказує підлеглим, що якщо будуть хєрово ТЦК-шнічати, поїдуть на війну ▪️ Група оповіщення починає роботу о 6-й ранку. В один екіпаж входять 3–4 людини – двоє ТЦК і двоє поліцейських. Екіпаж має свою зону відповідальності, яку він "прочісує". Група оповіщення зупиняє чоловіків та перевіряє в них дані через "Резерв+" – якщо він є на телефоні, або ж через систему "Оберіг"У деяких крихітних населених пунктах, де вже немає кого зупиняти на вулицях, групи оповіщення можуть проводити частину робочого дня, катаючись по місту, відстоюючись у посадці чи сидячи на заправці.💬 От ти їдеш по селу, а воно – як мертвий техаський городок, тільки перекотиполя не хватає, – каже військовослужбовець ТЦК. – Бо всі, хто бачать ментовську машину, тікають за забори❗️ Якщо ще в 2023 і навіть у 2024 році за день роботи військові ТЦК могли роздати по кілька десятків повісток, то 2026-му є дні, коли за 16 годин роботи вдається вручити одну.
👁 5,070 26-04-23 12:57
Британська оборонна компанія Tiberius Aerospace вперше в історії успішно продемонструвала запуск рідиннопаливного снаряда зі 155-мм гаубиці. Під час випробувань системи Sceptre в Нью-Мексико снаряд успішно запустив ramjet-двигун і виконав запланований політ. Цей прорив у використанні рідкого палива відкриває принципово нові можливості для артилерійських систем на сучасному полі бою.Sceptre — це високоточний 155-мм керований боєприпас, повністю сумісний з артилерійськими системами НАТО. Під час випробувань підтверджено, що він здатен уражати цілі на відстані до 150 кілометрів, розвивати швидкість близько 3,5 Маха та діяти на висотах понад 20 000 метрів. Боєприпас несе корисне навантаження масою 5,2 кг з ймовірним відхиленням менш як 5 метрів.На практиці це означає, що тепер можна поєднати велику дальність і швидкість, характерні для ракетних систем, зі значною економією коштів, гнучкістю та мобільністю традиційної артилерії. Sceptre створює нову категорію озброєння, яка займає проміжне положення між звичайним артилерійським снарядом та високотехнологічними ракетними системами.Ракетні системи забезпечують дальність і точність, але залишаються дорогими та обмеженими. Звичайна артилерія масштабована і економічна, проте має обмежену дальність і можливості. Sceptre поєднує ракетну ефективність із виробничими перевагами та гнучкістю артилерійських систем.У поєднанні з AI-платформою GRAIL від Tiberius Aerospace система здатна суттєво збільшити обсяг високоточного вогню, зменшити залежність від дорогих ракетних запасів і забезпечити швидше та масштабоване виробництво. Важливою перевагою є можливість ліцензійного виробництва в країнах-партнерах.
👁 31,500 26-04-22 09:36
Трамп дає протиборчим фракціям Ірану короткий термін для об’єднання навколо єдиної зустрічної пропозиції — інакше перемир’я, яке він продовжив вчора, закінчиться, повідомили Axios троє американських посадовців.💬 Трамп готовий дати іранцям ще три-п’ять днів перемир’я, щоб вони зібралися з думками, — сказало американське джерело.Переговірники Трампа вважають, що угоду про завершення війни все ще можна досягти. Водночас вони побоюються, що в Тегерані ніхто не має повноважень сказати «так» мирній угоді.Верховний лідер Моджтаба Хаменеї майже не виходить на зв’язок. Тоді як вищі генерали КВІР та цивільні переговірники відкрито розходяться в стратегії переговорів.💬 Ми побачили абсолютний розкол всередині Ірану між переговірниками та військовими — і жодна зі сторін не має доступу до верховного лідера, який не відповідає, — сказав американський посадовець.Американці вперше побачили ці розбіжності після першого раунду переговорів в Ісламабаді, коли стало зрозуміло, що командувач КВІР генерал Ахмад Вахіді та його заступники відкинули значну частину того, про що раніше домовлялися іранські переговірники. А минулої п’ятниці, коли міністр закордонних справ Арагчі оголосив про відкриття Ормузької протоки, КВІР відмовився це виконувати.❗️ Цей розкол частково став наслідком вбивства Ізраїлем Алі Ларіджані у березні, тоді ще секретаря Вищої ради національної безпеки Ірану. Ларіджані мав авторитет і політичну вагу, щоб тримати іранське керівництво разом.Його наступник Мохаммад Багер Золгадр — чия робота полягає в координації між КВІР, цивільним керівництвом і верховним лідером — не справляється, вважає американський посадовець.Останні 48 годин були напруженими для Білого дому — особливо для віцепрезидента Венса, який зібрав валізи до Ісламабаду на другий раунд переговорів. Натомість йому довелося чекати, поки генерали КВІР дозволять спікеру парламенту Галібафу та міністру Арагчі вилетіти до Пакистану.У понеділок іранці, здавалося, дали пакистанським посередникам зелене світло. У вівторок вранці цей сигнал зник — натомість надійшла вимога, щоб США зняли морську блокаду. Літак Air Force Two кілька годин стояв на злітній смузі готовий до вильоту — поки не стало зрозуміло, що поїздка не відбудеться.У вівторок Трамп провів нараду зі своєю командою з національної безпеки: Венсом, Віткоффом, Кушнером, державним секретарем Марко Рубіо, міністром оборони Хегсетом, директором ЦРУ Реткліффом, головою Об’єднаного комітету начальників штабів генералом Кейном та іншими високопосадовцями.Перед зустріччю деякі радники Трампа не знали, в який бік він схиляється: масовий удар по енергетичній інфраструктурі Ірану чи більше часу на дипломатію. Зрештою він обрав друге.💬 Масштаб розколу став очевидним, і постало питання: чи має сенс їхати до Ісламабаду в такому стані? — сказав американський посадовець. — Тому було ухвалено рішення дати дипломатичним зусиллям трохи більше часу❗️ Кілька соратників Трампа дійшли висновку, що президент вважає, що США вже досягли всього, чого могли військовим шляхом, і хоче вийти з все непопулярнішої війни. 💬 Схоже, що Трамп більше не хоче застосовувати військову силу і ухвалив рішення завершити війну, — сказало джерело, близьке до Трампа. Але додає, що якщо пакистанським посередникам не вдасться забезпечити участь Ірану у встановлений Трампом термін, військовий варіант знову буде на столі.ℹ️ Наразі американські посадовці та пакистанські посередники чекають, що Хаменеї протягом найближчої доби-двох порушить мовчання і дасть своїм переговірникам чітку вказівку повернутися за стіл переговорів.
👁 5,550 26-04-21 11:58
Рейтинг схвалення діяльності Трампа перебуває на найнижчому рівні за весь його термін, оскільки багато американців поставили під сумнів його врівноваженість на тлі війни з Іраном та конфлікту з папою Левом, як показало опитування Reuters/Ipsos.Опитування показало, що лише 36% американців схвалюють роботу Трампа на посаді президента — без змін порівняно з місяцем раніше. Найвищий рейтинг схвалення за поточний термін — 47% — Трамп мав одразу після інавгурації [1]Трамп перебуває під тиском з того часу, як його адміністрація у лютому розпочала війну проти Ірану, що призвело до різкого зростання цін на бензин. Натомість 36% американців схвалюють військові удари США по Ірану.Опитування показало, що багато американців, включно з деякими членами Республіканської партії, стурбовані темпераментом і ментальною гостротою президента.Лише 26% американців вважають Трампа «врівноваженим». Республіканці розділилися з цього питання: 53% вважають його таким, а 46% — ні. Лише 7% демократів вважають Трампа врівноваженим [2]Трамп демонстрував збудження останніми тижнями, опублікувавши в соціальних мережах погрозу знищити іранську цивілізацію, а також атакував папу Лева. Трамп також погрожував знищити всі мости та електростанції Ірану.А на початку року він стривожив союзників погрозами застосувати військову силу проти союзника по НАТО Данії через вимогу приєднати Гренландію до США.51% американців — включно з 14% республіканців, 54% незалежних та 85% демократів — заявили, що ментальна гострота Трампа «погіршилася» за останній рік [3]Атаки Трампа на папу Лева привернули увагу частково тому, що американці загалом ставляться до понтифіка краще, ніж до президента. 60% респондентів заявили, що мають позитивну думку про папу Лева, порівняно з 36%, які так само оцінили Трампа. Опитування показало, що лише 16% американців підтримують вихід США з альянсу.Рейтинг схвалення дій Трампа щодо вартості життя в США становить 26% — один з найнижчих показників за весь його президентський шлях. Так само лише 26% респондентів заявили, що військові дії США в Ірані виправдали витрачені зусилля.Лише 25% респондентів — включно з 6% демократів та 57% республіканців — сказали, що вважають, що удари США по Ірану зроблять Америку безпечнішою.
👁 4,510 26-04-20 13:30
Мохаммад-Багер Галібаф, головний перемовник Ірану та спікер парламенту, днями захистив непрямі переговори зі Сполученими Штатами в інтерв’ю. Це сталося після того, як прихильники жорсткої лінії [зокрема КВІР] звинуватили його в «зраді» й навіть натякнули на «переворот» через переговори в Ісламабаді.У інтерв’ю Галібаф представив переговори не як відступ, а як продовження війни іншими засобами. Дипломатія, за його словами, — це не відмова від вимог Ірану і не щось окреме від поля бою. Це спосіб закріпити військові здобутки та перетворити їх на політичні результати й тривалий мир.Найважливіше, те, що він застеріг від переоцінки можливостей Ірану, наголосивши, що військову перевагу та можливості США не слід недооцінювати.Жорсткі критики посилили атаки на Галібафа, особливо в соціальних мережах. Вони звинувачують його в ігноруванні «червоних ліній», встановлених верховним лідером Алі Хаменеї, та в демонстрації слабкості щодо Сполучених Штатів. Подібна риторика лунає й на нічних зібраннях прихильників уряду, де промовці засуджують переговори та можливі поступки — наприклад, передачу збагаченого ядерного матеріалу, що є ключовою вимогою США — і скандують гасла на кшталт «Смерть прибічникам компромісів».Галібаф наголосив на своїй відданості справі, заявивши, що для нього немає різниці між полем бою та переговорним столом і що він готовий пожертвувати «і своїм життям, і своєю репутацією» заради того, щоб «народ отримав свої права».Контроверсія загострилася після того, як Саїд Джалілі — давній політичний суперник Галібафа та член Ради національної безпеки Ірану — опублікував допис з хештегом «змовник перевороту». У дописі є заклик до Моджтаби Хаменеї публічно уточнити свою позицію, якщо він справді підтримує переговори. Інакше, іранських посадовців можуть звинуватити в діях без дозволу лідера.Попри критику, кілька реформістських діячів, навпаки, публічно підтримали підхід Галібафа.💬 Рідкісний історичний момент поставив Галібафа в таку позицію, коли будь-хто, кому навіть трохи небайдужа доля Ірану, має підтримати цього раціонального солдата-політика та його рішення щодо війни й миру, — написав популярний іранський ідеолог Мохаммад Алі АбтахіІранський журналіст Ахмад Зейдабаді також захистив Галібафа, зауваживши, що добровільно брати на себе роль переговорника в такому напруженому середовищі потребує значного політичного та репутаційного ризику.
👁 14,500 26-04-18 16:35
Міністерство оборони поставило амбітну мету — перевести до 100% фронтової логістики на роботизовані рішення, тобто на НРК та дрони.НРК вже виконують важливі завдання з логістики та евакуації. Лише за березень військові здійснили понад 9 000 місій із використанням таких систем.У першому півріччі 2026 року Міноборони планує законтрактувати 25 000 НРК. ❗️ Це вдвічі більше, ніж за весь 2025 рік.Агенція оборонних закупівель уже уклала 19 контрактів із виробниками на загальну суму 11 млрд грн.Для пришвидшення виконання задач вже ухвалено низку рішень. Зокрема, розблоковано контрактування навіть у випадках зміни вартості продукції. Раніше зміни в податковому законодавстві, пов’язані із застосуванням ПДВ, вплинули на частину контрактів і призвели до затримок.Наразі ці питання вирішуються.Також синхронізовано фінансування та збільшено обсяги закупівель, а Агенція оборонних закупівель прискорила укладання контрактів.❗️ Окремо створюється центр компетенцій НРК при Міноборони. Він працюватиме разом із Генеральним штабом і військовими, щоб прискорити впровадження роботизованих систем на фронті та стати єдиною точкою взаємодії для виробників.❗️ Цього року виробники отримуватимуть контракти вже на наступний рік. Це дозволить бізнесу прогнозувати виробництво та своєчасно забезпечувати необхідні обсяги поставок.
👁 6,000 26-04-18 10:06
Російський регіон мобілізує резервістів для боротьби з дронами на ключових об’єктахВидання: Bloomberg🔵Ленінградська область Росії проводить мобілізацію резервістів, щоб захистити об’єкти життєво важливої інфраструктури після того, як Україна посилила атаки дронів на балтійські порти та нафтопереробні заводи. У цьому регіоні розташовані порти Приморськ та Усть-Луга, які обробляють близько 40% морського експорту нафти Росії, а також заводи з виробництва палива. Атаки дронів призвели до перебоїв у завантаженні, а газопереробний завод «Новатек» в Усть-Лузі та нафтопереробний завод «Сургутнефтегаз» у Кіріші залишаються зупиненими після атак наприкінці березня.🔵У п’ятницю губернатор Олександр Дрозденко закликав мешканців, зокрема тих, хто має бойовий досвід та військових пенсіонерів, приєднатися до так званих мобільних збройних загонів, розміщених на об’єктах критичної важливості. За його словами, їх найматимуть за трирічними контрактами для захисту від повітряних атак Сил оборони України.🔵Наприкінці минулого року президент рф підписав закон, який дозволяє мобілізувати цивільних резервістів у рамках спеціальних призовів та розгортати їх для захисту «критично важливих» об’єктів, зокрема нафтопереробних заводів та інших енергетичних об’єктів, транспортних шляхів та промислових підприємств.Чорнило TG
👁 4,350 26-04-17 13:29
Сполучені Штати та Іран ведуть переговори щодо тристорінкового плану припинення війни. Одним із ключових елементів обговорення є те, що США розблокують 20 мільярдів доларів заморожених іранських активів в обмін на відмову Ірану від свого запасу збагаченого урану. Про це Axios повідомляють два американські чиновники та два інші джерела, поінформовані про переговори.Другий раунд переговорів, за словами джерела, має відбутися в Ісламабаді, найімовірніше, у неділю. Посередником у переговорах виступає Пакистан за підтримки Єгипту та Туреччини.Одним із пріоритетів адміністрації Трампа є гарантія того, що Іран не матиме доступу до запасу майже 2000 кг збагаченого урану, який зберігається в його підземних ядерних об’єктах, зокрема 450 кг, збагачених до 60%.Сторони обговорюють, що саме станеться із запасом урану та яку частину іранських активів буде розморожено. Також ведуться переговори щодо умов використання цих коштів Іраном.❗️ За словами двох джерел, на попередньому етапі переговорів США були готові звільнити 6 мільярдів доларів для Ірану на закупівлю продуктів харчування, ліків та інших гуманітарних товарів. Іранці вимагали 27 мільярдів.Останньою обговорюваною цифрою є 20 мільярдів доларів. Один американський чиновник повідомив, що це була пропозиція США. Інший чиновник назвав концепцію «гроші в обмін на уран» «однією з багатьох тем обговорення».Тим часом США вимагали від Ірану погодитися відправити весь свій ядерний матеріал до Сполучених Штатів, тоді як іранці погоджувалися лише на зниження ступеня збагачення матеріалу всередині країни.❗️ За компромісною пропозицією, яка зараз обговорюється, частину збагаченого урану відправлять до третьої країни, а частину — знизять ступінь збагачення в Ірані під міжнародним контролем. У тристорінковому меморандумі про взаєморозуміння також передбачено «добровільне» припинення Іраном збагачення урану.У рамках меморандуму Ірану буде дозволено мати ядерні дослідницькі реактори для виробництва медичних ізотопів, але він зобов’язується, щоб усі його ядерні об’єкти були наземними. Наявні підземні об’єкти залишаться недіючими.Меморандум також стосується Ормузької протоки. Але невідомо, чи торкається він іранських балістичних ракет та підтримки регіональних проксі-груп.У п’ятницю пакистанські, єгипетські та турецькі посередники проведуть «четверну» зустріч із саудівськими офіційними особами на полях дипломатичного форуму в Туреччині. Зустріч буде присвячена зусиллям із посередництва в укладенні угоди між США та Іраном.