Джерело
Хроники Ридика 🫡 | Коли в Києві вже була вища освіта європейського рівня — на московії ще...
3 610 Охват/переглядів
2026-01-11 12:03
Повідомлення №17005
Коли в Києві вже була вища освіта європейського рівня — на московії ще панували темрява, злидні й рабство.Києво-Могилянська академія була заснована у 1632 році. У той час, коли більшість Європи лише формувала сучасну систему університетів, у Києві вже існував повноцінний заклад вищої освіти, який давав знання з філософії, богослов’я, риторики, поетики, логіки, математики, астрономії, медицини та іноземних мов.У той самий час на московії не існувало жодного університету.Освіта була майже відсутня.Переважна більшість населення — неписьменні кріпаки.Світська наука не розвивалася.Доступ до знань мали лише церковні служителі — та й то на рівні переписування книжок.Поки в Києві дискутували про Арістотеля й Декарта,у Москві торгували людьми,били батогами за непослухі вважали царя намісником Бога на землі.Держава, яка століттями жила в бідності й рабстві, згодом спробувала переконати світ, ніби вона - “старший брат”.Але факти — річ уперта. Київ мав університет,коли московія ще не мала свободи. І це варто пам’ятати.