Джерело
Роман з історією | Масло, чай, молоко, сіль - і це все в одній чашці!Випили б таке?У VII ...
342 Охват/переглядів
2026-06-19 11:57
Повідомлення №1794
Масло, чай, молоко, сіль - і це все в одній чашці!Випили б таке?У VII столітті до Тибету з Китаю потрапив чай. Проте місцеві жителі пристосували напій до суворих умов високогір'я. На більшій частині Тибетського нагір'я клімат холодний, а багато поселень розташовані на висоті понад 4 тисячі метрів над рівнем моря. Тому звичайний чай поступово перетворився на поживний напій, який допомагав зігрітися та підтримувати сили.Тибетський масляний чай (часуйма) готують із міцно завареного пресованого чаю, ячого масла та молока, а також солі. Усі інгредієнти збивають до однорідної консистенції у спеціальній посудині. За смаком він зовсім не схожий на звичний нам чай і більше нагадує солоний бульйон.Через високу калорійність напій став важливою частиною раціону тибетців, а в буддійських монастирях його часто подають під час тривалих молитов і медитацій. Згідно з тибетськими традиціями, часуйма п'ють маленькими ковтками, а господар постійно доливає чай гостю. Тому порожня чашка вважається знаком того, що ви хочете ще добавки. Якщо ж чаю більше не хочеться, краще взагалі не торкатися чашки. Так ви не образите господаря.