Герої АзовсталіВкотре бачу, як справжня народна проблема поступово перетворюється на популізм, хайп і модний тренд.Ми пам’ятаємо оборону Азовсталі у 2022 році. Пам’ятаємо хлопців, які трималися до останнього, тих, хто міг евакуюватися гелікоптерами, але залишився виконувати свій обов’язок. Пам’ятаємо полон, Оленівку, загиблих Героїв та нелюдські умови, через які пройшли й досі проходять наші захисники.Тоді вся країна говорила про них. Люди виходили на акції, тримали плакати, вимагали повернення полонених. Це було про відповідальність і вдячність.Але з часом навколо цієї теми з’явився інший бік. Для когось вона стала способом показати себе серед «своїх», для когось черговим інформаційним трендом. При цьому багато хто не знає, скільки наших воїнів повернулися додому, а скільки досі залишаються в полоні.Ще гірше, коли на цій темі намагаються заробляти. Коли створюють мерч із гучними гаслами, продають його за чималі гроші, але ці кошти не допомагають ані звільненим захисникам, ані їхнім родинам.Для мене і багатьох моїх побратимів слова «Свобода Азову» не означають футболку, кепку чи наліпку.Це нагадування про людей, які дали Україні час вистояти, перегрупуватися та продовжити боротьбу. Вони виграли нам час який був критично необхідним.Тепер наше завдання одне: зробити все можливе, щоб кожен із них повернувся додому.Думки Фронтовика ∆ | Підписатись
Прокуратура Мілана розпочала розслідування заяв про те, що італійські громадяни подорожували до Боснії на «снайперські сафарі» під час війни на початку 1990-х років.Італійці та громадяни інших країн, за повідомленнями, платили великі суми грошей, щоб стріляти в мирних жителів, які намагалися перетнути головний бульвар міста, ризикуючи життям.Скаргу до прокуратури Мілана подав журналіст і письменник Еціо Гаваццені. Він описує «полювання на людей» багатіїв, які захоплювалися зброєю та «платили великі гроші, аби мати змогу вбивати беззахисних мирних громадян» із сербських позицій на пагорбах навколо Сараєва.За деякими повідомленнями, тарифи різнилися залежно від того, кого вбивали – чоловіків, жінок чи дітей.Під час жорстокої чотирирічної облоги Сараєва загинуло понад 11 000 людей.Колишню Югославію роздирала війна, і місто було оточене сербськими силами, які постійно обстрілювали його з артилерії та снайперським вогнем.Подібні звинувачення щодо «мисливців на людей» з-за кордону висували неодноразово протягом багатьох років, але докази, зібрані Гаваццені, включно зі свідченнями боснійського офіцера військової розвідки, тепер розглядає італійський прокурор з питань боротьби з тероризмом Алессандро Гоббіс.
Історія з дефіцитом бензину в Криму — це не просто про пальне і навіть не тільки про злам російської військової логістики. Вона показує значно більше. Ми бачимо, як півострів став окремою «сакральною» валізою без ручки для росіян.Крим ніколи не був самодостатнім в реальному господарському сенсі. Йому потрібна була вода, електрика, зрошення, транспорт, продукти, постачання і нормальний зв’язок з материком. Усе це природно йшло не з Москви і не з Тамані, а з півдня України. Дніпро, Каховське водосховище, Північно-Кримський канал, херсонський і запорізький напрямки — це була одна економічна система, де Крим був не островом-авіаносцем, як верещать росіяни. Взагалі байка «Хрущов подарував Крим» — це пропагандистська жуйка для людей, які ні разу не відкривали підручник з історії. Крим ніколи не передавався одноосібним царським жестом Хрущова. Спершу це питання проходило через партійне керівництво СРСР, потім через органи РРФСР і УРСР, далі через Президію Верховної Ради СРСР, а вже у квітні 1954 року — через закон Верховної Ради СРСР. Тобто це була радянська бюрократична машина та колективне рішення, а не «Нікіта встав зранку і подарував півострів».І сьогодні ми добре бачимо, чому тоді Крим вирішили повернути під управління Україні. Бо Крим елементарно завжди був валізою без ручки для них з величезними проблемами постачання цілого півострова з будь-якої іншої точки, окрім півдня України. Його можна було малювати на імперських картах як перлину, але в реальності цю «перлину» треба було щодня годувати, поїти, ремонтувати і забезпечувати всім необхідним.Після 2014 року росія спробувала замінити цей природний зв’язок шаленим витрачанням ресурсів всякими Керченським мостом, поромами, бензовозами тощо. Після 2022 року логістика Криму почала будуватися навколо окупованих територій півдня України. Поки Сили Оборони не мали достатньо засобів регулярно бити по цих артеріях, воно якось трималося, а у 2026-му (частково 2024-25 роках через знищення інфраструктури та паромів) ми вже показово бачимо, як уся ця казка сиплеться, коли можна дістати до цих маршрутів, хоча б до однієї траси Р-280. Непрацюючі заправки в Криму — це не побутова незручність. Це діагноз окупації. росіяни роками розповідали про «непотоплювану базу», яка буде стримувати НАТО, а Сили оборони України показують, що вся ця сакральність тримається на бензовозі, мосту, паромах і кількох трасах. Тому так і верещать воєнкори останнім часом. росії був потрібен не Крим, а міф про Крим який вложили в пусту голову росіянам. Територія, яку можна було безкарно вкрасти і продати своїм як історичну перемогу. А тепер ця «перемога» стає все більшою обузою. І сьогодні ми бачимо, що переважній частині росіян по суті наплювати і на долю півострова, і на людей, які там живуть. Вони навіть проблему не визнають. Бо їм тупо похуй. Так само як їм наплювати на Донбас.Приблизно так само, як їм наплювати на будь-який інший регіон у самій російській федерації, бо це не народ, а тупо насілєнія яким тільки думають як самим вижити, а там хай царькі розбираються і вирішують. UAF | Ukrainian Armchair Front
«Сніг Ахмату»: Птахами СБС знищено лігво підготовки ворожих пілотів та 65 курсантів-спецпризначенців 78 полку спецпризначення «Север-Ахмат», центру російської академії ракетних та артилерійських наук у нп Сніжне, ТОТ Донецької обл. Підтверджено ліквідовано 65 курсантів та начальника центру ппк «Бурий», доктор рос академії ракетних та артилерійських наук. Кількість санітарних втрат уточнюється, інфо по лікарнях. Операція «Сніг ахмату» ретельно готувалася та координована Центром глибинного ураження СБС сумісно з розвідкою підрозділу 1 оц СБС та СБУ.В ніч на 20 травня Птахами 1 ОЦ СБС, 11 спланованими ударами засобами middle strike (бч 100 кг) відпрацьовано навчально-виробничий комплекс та ТПД 78 моторизованого полку спеціального призначення «Север-Ахмат» ім.А.А.Кадирова, діючий у складі 42 дивізії хробачої армії.Основний двоповерховий комплекс площею 2484 кв м містив збірку БПЛА та БЧ, поверх перебування ОС. Наявний у підвальних приміщеннях запас бк додав незабутніх вражень перебуваючим на обʼєкті хробакам.Таких центрів підготовки рос академії ракетних і арт наук у ТОТ розгорнуто три. Залишилося два. Поки.Онлайн-табло СБС «ПІДРАХУЙКА»https://sbs-group.army/МАДЯР🇺🇦20.05.26 🔵МАДЯР🎞МАДЯР👥МАДЯР👥RB📷МАДЯР🇺🇦СБСонлайн«ПІДРАХУЙКА»СБС
🛑Спеціальна військова школа Сен-Сір (École spéciale militaire de Saint-Cyr)➡️Кузня французької військової еліти, заснована Наполеоном Бонапартом у 1802 році, що випустила безліч впливових воєначальників, таких як Шарль де Голль.➡️Концепція «Panache» — Кураж та гідність🛑Там вчать своїх курсантів виконувати завдання з певним стилем, гідністю та сміливістю, йдеться в першу чергу про здатність зберігати холоднокровність і внутрішній стрижень. Офіцер має володіти бездоганною поведінкою як в окопі, так і на дипломатичному прийомі.➡️З навчальних програм академія переважно спрямована на глибоке вивчення курсантами міжнародних відносин, геополітики, інженерії самих принципів бою та військової історії. Мета - навчити ефективно використовувати всі можливі засоби у взаємодії для досягнення спільного результату.➡️«Bahutage» — теж дуже цікава історія (яка, до речі, певний час у певному вигляді практикувалась і в деяких наших ВВНЗ). ⬇️Кожен першокурсник отримує «хрещеного батька» з третього курсу; він має слідкувати за успішністю, психологічним станом та розвитком підопічного. Втім, це досить просякнута дідівщиною система: так, у 2012 році курсанти змусили молодших перепливати болото, внаслідок чого один із них втопився.🫠SLON FM
🇪🇺 9 травня — День Європи Разом з усією європейською спільнотою Україна сьогодні, 9 травня, відзначає День Європи. Українська нація, яка обрала шлях європейської інтеграції, бо поділяє фундаментальні для вільного світу цінності свободи, нині продовжує збройну боротьбу з російським агресором — її результат визначить майбутнє всієї Європи. У кожній із європейських столиць, де вивчили й засвоїли уроки Другої світової, усвідомлюють рівень гостроти безпекових викликів для нашого континенту. Україна вдячна за єдність і підтримку у війні з очолюваною воєнними злочинцями, ядерними шантажистами, кровожерливими вождями росією. Воєнна розвідка України працює у щільній взаємодії з багатьма європейськими колегами. І ця частина масштабної співпраці України з державами Європейського Союзу — одна з найпереконливіших ознак нашої згуртованості на тлі спільної загрози. У новій архітектурі глобальної безпеки, яка формується прямо зараз, Європа мусить стати провідною силою, лідером, гарантом захисту демократії ― готовою і спроможною діяти. Загартована в бою Україна впевнено рухається до повноправного членства в ЄС, і наш унікальний досвід ведення сучасної війни, а також найвища відданість ідеалам волі та гідності ― головні фактори, які вже зараз зміцнюють нашу спільну силу заради безпеки і розвитку європейських націй, заради майбутнього. Збройна боротьба за нашу свободу триває!Слава вільній Європі!Слава Україні!
🏹 У квітні ворог окупував на 11.9% менше території, ніж у березні. А кількість штурмових дій, навіть, збільшилася на 2.2%🤯 Кацапам треба провести 36 штурмових дій для досягнення у 1 кв км. Для прикладу площа Костянтинівки складає 66 кв км. Тобто, їм треба півмісяця штурмувати одну Констаху і більше ніде нічого не робити. В наявних умовах зосередити сили на такій малій ділянці вкрай важко.📍 Найбільше просувань, а саме 36% припадає на Донеччину. В абсолюті це 53 кв км, або майже вдвічі менше, ніж у березні, та 6.5 разів менше, ніж у грудні. Далі йде Сумщина з показником у 30%, в абсолюті це 44 кв км. На Харківщину припало 22%, а на Запоріжжя 12%. ➡️ Також, зменшилася сумарна кількість окупованої Дніпропетровщини з 105 кв км до 98 кв км. За три місяці, Сили Оборони України зменшили зону окупації на 89 кв км, тобто на піку в січні ворог тримав 187 кв км області.☀️ Приєднуйтесь до нового збору для 22 ОМБр: https://send.monobank.ua/jar/5MAfxQvJAX. Зібрано 2️⃣4️⃣%.Мапа🛑Блог🛑Написати нам🛑 ЗСУHelp🛑Підтримати нас
Ахахахаха блять, яка ж дешманська маніпуляція я їбу. Тобто те що я щас пухлощокий опер який дає інтерв'ю з крісла нівелюють те що в 22-ому році я вийшов з Сєвєра з діагностованим перевиснаженням організму і майже повністю глухим на ліве вухо як я розумію. До речі Бородюля (третій зліва в верхньому ряду) вийшов звідти трішки раніше ніж я по пораненню. Видно те що Тавр рамсився в Маріуполі, теж нахуй йде через те що він як нш не сидів в ямі. Напевне і Ахілєс зробив недостатньо, щоб мати змогу давати інтерв'ю в нормальному стані. Це те якими вони хочуть бачити військових, інакше це позєр а не військовий. Замученими, доведеними до голодних обмороків, брудними бомжами з ями. І до них просто не доходить концепція що коли військові вилазять з цієї ями і долізають до благ суспільства - вони від'їдаються, відсипаються, перуть форму, стрижуться і чистять зуби, і раптово перестають виглядати як нещастя. Тому що у військових надзвичайно складна і мерзотна робота. Але це не відміняє таке саме бажання комфорту, зручностей і банальної людської гідності. Ми завжди судимо книжки за обкладинками, тільки не розуміємо що основне не те яка палітурка - а що написано всередині. Але то ж треба читати. А ми покоління соцмереж.
Таймінг вчорашнього теракту, який заставляє задуматись…- Події розпочались на вул. Деміївській о 15:31 (за інформацією від охорони). - О 16:12 я розрахувалась на касі Велмарта (час подивилась у чеку) і неспішним кроком пішла вгору на Деміївську (пострілів ще чути не було). - В 16:31 пролунала череда пострілів (це момент, коли терорист бігає у дворах і стріляє у перехожих, що зафіксували на відео).- В 16:36 сусіди писали, що поліція є на місці- В 16.37 він вже був у Велмарті (знов-таки за інформацією від охорони). Тобто з моменту першого пострілу на Деміївській до потрапляння терориста у Велмарт пройшло більше години. Поки я піднімалась на Деміївську, поряд гуляло багато дітей, нічого не було оцеплено, ніякої небезпеки не відчувалось, а це був проміжок з 16:12 до 16:20 і більше 40 (!) хвилин від початку подій.Поліцейській відділ знаходиться на сусідній вулиці (вул. Голосіівська). Звідти пішки йти до Велмарта 10 хв. На машині - це 2 хвилини без перебільшення. На Деміївській, саме в районі подій, постійно стоїть патрульна машина, інколи декілька, і поліцейські там пʼють каву і палять! От без перебільшення, постійно! Я не шукаю винних. Однак багато питань не дають мені спокою. Як терорист продовжував право на володіння зброєю? Як можна було допустити, що чувак зі зброєю більше години бігає дворами? Чому не був оцеплений квартал і діти гуляли на майданчиках аж до череди пострілів, які всіх налякали? Чи готова поліція реагувати на подібні виклики? Чи вміють поліцейські застосовувати зброю, коли це реально потрібно? Якщо не вміють, навіщо та зброя їм взагалі? Чи знають профільні закони? І які висновки будуть зроблені?
— депутатка Київради Вікторія Пташник
"Аватарство" - як системна слабкість частини нашого війська і його безпосередні виконавці мають розцінюватись як зрадники і це, зокрема, підтверджується бійцями та командирами Української Повстанської Армії.Зокрема, в системі дисципліни УПА існувала окрема система покарань для тих, хто любить вживати спиртні напої під час служби - покарання залежали від наслідків і загалом від самого бійця. Найчастіше це були фізичні покарання, а якщо аватар призвів до тяжких наслідків, військовим судом найчастіше висувався смертний вирок.Наразі ситуація з аватарством в нашій армії є фактично найбільшою за всю історію. Наша армія зараз найбільша в історії нашої державності, але через відсутність дисципліни та ідеології заборони вживання як в бригадах АЗОВ або 3 ОШБР, ми маємо розвинуту проблему, яка впливає на підтримку населенням військових, бойовий дух та готовність підрозділів протистояти ворогу.Аватар - є зрадником в формі, Націоналістична Юність не може перетинатись з аватарами. Їх потрібно усувати від ключових посад, якщо це офіцер або сержант і демонстративно поширювати культ протистояння негідним покидькам в формі.ЮNІСТЬ