Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Hard Skills for PM - Channel
Додано 06 гру 2025

Hard Skills for PM - Channel

@hardskillsforpm
Кількість підписників: 1 817
Фото: 620
Відео: 22
Посилання: 147
Опис:
Пише @andriimandrika - Founder/Trainer - hardskillsforpm.com, Head of KOLOssus - KOLO, Ex-Head of Product - Rocket Місце для прокачки ваших хард скіллів з управління продуктами.

👥 Кількість підписників

1 817
Середній/День:: 0
Середній/Тиждень:: +3
Середній/Місяць:: +3

👁️ Середній перегляд на повідомлення

668
Середній/День:: 672
Середній/Тиждень:: 663
ERR: 36.76%

📊 Кількість повідомлень на день

0.2
Останній день: 0
Середнє за тиждень: 0.1
Середнє за день: 0.2

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2025-12-06

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 505 26-06-15 09:24
😉 Не плутайте freemium з безкоштовною trial-версією. Є така недобросовісна продуктова практика, обмежувати до мінімуму функціонал продукту в безкоштовній версії, а все інше ховати за paywall.Бачу, вам подобаються аналогії з фізичним, не-айтішним бізнесом, а в мене таких купа!Минулих вихідних був в Одесі і завітав до ресторану Яхта. Що сподобалось, як батьку маленької дівчинки — в них є безкоштовний дитячий майданчик з гірками, батутами та динозаврами. Відкритий для всіх охочих, не тільки для відвідувачів.А на вихідних вони ще й рибну юшку варять, роздаючи всім охочим.Тобто, приводиш дитину, проводите час на майданчику, дитина і ти голоднієте — оп, і відразу в ресторан. Ще й вже з розумінням, як там смачно.Ось це і є аналогія вдалого freemium. Заклад вже надав мені, як відвідувачу, цінність до того, як я заплачу.А "платна версія" просто розширює її.Безкоштовна версія сама по собі має сенс, а не є просто приманкою.👇 Для наочності, наводжу продуктові приклади в каруселі.На який цифровий продукт ви встигли так підсісти, що конвертнулись в платного користувача швидко?
👁 639 26-06-03 08:51
Задумувались, як ми обираємо продукти? Не головою 😆 Іноді це вирішують дрібниці, про які продакт навіть не думає.Маю побутовий приклад з життя.Зайшов в продуктовий за житнім хлібом. Свіжий, щойно спечений. А пакети паперові є тільки для багетів. Для решти (включно з житнім) немає.І люди беруть багети. Тому що банально, їх зручніше взяти. Я теж взяв, хоч і не фанат багетів.Це класна метафора того, як додаткова послуга впливає на покупки товару.🙂‍↕️ Так само і в наших з вами цифрових продуктах:1️⃣ Два однакові SaaS, але в одному з них Apple Pay та оплата в один клік = конверсія буде вища, навіть зі слабшим продуктом.2️⃣ Anthropic показав, як перенести “пам’ять” з Chat GPT і додав скілли = модель +- однакова за рівнем, але це той самий “пакет для багета” в світі АІ.3️⃣ Команда обере той продукт для роботи, який легко інтегрується зі всіма іншими. Бо екосистема навколо продукту іноді важливіша за сам продукт. Ми правильно інвестуємо в core value.Але рішення часто приймається раніше, ніж людина взагалі дійде до раціонального порівняння.Диявол в отих деталях.Помічали подібне в своїх продуктах та продуктах, якими часто користуєтесь? Дайте мені ще прикладів в коментарях.
👁 614 26-05-26 07:32
🤷‍♂️ Стандарт моїх соцмереж: весь попередній місяць неслись корпоративні курси, а я не встигаю про це писати.Завершили двомісячний курс, присвячений продуктовим метрикам та гіпотезам, для команди Howly by SKELAR.Особливістю цього курсу було те, що він проходив в офлайн форматі. Щосереди ми збирались разом в офісі команди на воркшопи, розбирали кейси, обговорювали питання.І що я вам можу сказати? Сумую за часами, коли більшість воркшопів та лекцій проводив саме так. Адже можливість бачити живі обличчя, їх реакції, мати змогу поспілкуватися вживу — це додає не тільки окремий вайб, а й все-таки підвищує залученість команди.Ми взяли 4 реальних продукти компанії, розділились на команди, створили бачення цих продуктів, прописали напрямки продуктової стратегії, визначили, які метрики треба відслідковувати помісячно з прогнозом, знайшли ключові точки зростання, згенерували кілька продуктових гіпотез, перетворили їх у справжні гіпотези, зрозуміли, які припущення в їх основі, пріоритизували, розрахували конкретний ROI, задизайнили експерименти, навайбкодили рішення і розібрали, як аналізувати тести та їх результати. Дякую Славі і Кирилу за запрошення. Ми всією командою разом з Данилом Василяшко та Росом Салатою дуже кайфанули. Хай отримані знання перетворяться на ще потужніші продукти.
👁 748 26-05-21 08:45
📝 Цифровізація часом існує тільки "на папері", але не вирішує проблему користувача. Цього тижня переконався в цьому на прикладі Пенсійного фонду України.Втретє приїжджаю оформлювати документи і бачу, що цифровий шар не змінив операційну модель сервісу.Електронна черга є, онлайн-запис є, сайт працює, є застосунок, цифровий сервіс впроваджено. Але зараз травень, а найближчий електронний запис на серпень. Хочеш вирішити питання раніше — їдь у живу чергу.🙄 І тут починааааєєєєється. Офіційно відділення відкривається о 08:00. Фактично люди починають збиратися о 06:00–06:30. А сам процес стартує близько 07:15.Якщо приїхати о 06:30, ти вже можеш бути 40–50-м у черзі.Діджиталізація не працює, якщо для користувача продукт ≠ інтерфейс.У цьому конкретному випадку продукт — це час очікування, передбачуваність процесу, ймовірність вирішити задачу з першого разу, кількість фізичних візитів.Черга, яку треба займати о 6 ранку, це свідчення того, що система не вирішила основний Job To Be Done.Digital-надбудова просто маскує проблему, а не прибирає її. Користувачі створили власний UX поверх офіційного UX.Цей пост насправді не про Пенсійний фонд — для великих організацій дуже типово, що система оптимізована не під користувача, а під пропускну здатність процесу.👉 Як це вирішити і на що звертати увагу, далі в картках.😎 Бо критикуєш — пропонуй.Не погоджуєтесь з чимось? Дайте знати в коментарях.
👁 673 26-05-19 09:39
Тільки дійшли руки написати про цьогорічний DOU DAY.Якщо ви не були, я не знаю, що з вами не так 😄Здається, переплюнути кожен попередній івент вже неможливо.Але команда непогано справляється, бо виходить ще краще, ще потужніше.Цього року я нарешті долучився до команди спікерів на потоці Engine.Розповів про свій улюблений продуктовий інструмент, фінансові моделі.Ми розглянули топ-5 кейсів, в яких можна ті моделі використовувати: починаючи від розуміння, з якими показниками запускати новий продукт, завершуючи аналізом ROI.Було багато людей, багато відгуків, тож я дуже вдячний всім за влучні питання та увагу.Окремий кайф побачити ВСІХ знайомих та друзів. Під кінець першого дня рука буквально боліла від постійних рукостискань. Але ж як потрібні такі івенти нам зараз!❗️До речі, всі, хто підписаний на мій Linkedin та Telegram, мали змогу отримати від мене шаблон з декількома фінансовими моделями, щоб розібрати їх і спробувати зробити для себе.Давайте продовжимо цю акцію і тут. 👇Пишіть в особисті, і всім підписникам я надішлю доступ до набору шаблонів фін.моделей.Тільки ж не забудьте підписатись і тут, і в LinkedIn!
👁 813 26-05-14 09:48
Які метрики міряти, коли "нічого міряти"? (на прикладі seamless play в Apple Music)В Apple Music додали seamless play. Один трек плавно переходить в інший, як у діджей-сеті.Це окрема функція, і дуже багатьом вона подобається.І отут питання, а як поміряти, які метрики успіху оцієї функції?У мене є авторський фреймворк з 9 категорій, по яких можна виміряти будь-яку фічу.Пробую застосувати:— Acquisition → нема (функція не має входу)— Activation → нема (вона auto-on)— Adoption → нема вибору— Engagement → юзер не взаємодіє напряму— Retention → неочевидно— Monetization → відсутняВідповідно, що нам залишається? В такому підході, тільки happiness, насправді.Наскільки людям взагалі подобається, як працює ця функція, наскільки подобається їм якість зведення двох треків.Але дивно, що Apple про це ніяк не питає.Тож припускаю, що єдиний спосіб “поміряти” фічу тут, це подивитись на неї, як на загальний користувацький досвід.На що насправді може вплинути цей seamless play?👀 Мої припущення: на більшу кількість треків за сесію загалом.Але тут теж є нюанс. Метрика може зрости, а value — ні.Бо не всім подобається, коли трек обрізається і закінчується на пару секунд раніше.Тож знову дивимось ширше:1️⃣ Поведінкові метрики:— Avg session length (довжина сесії)— Tracks per session— Skip rate (особливо на кінці треку)2️⃣ Якість досвіду:— % дослуханих треків— Return rate до плеєра— Explicit feedback (якщо є)3️⃣ Обов’язково перевіряємо ризики:— Retention— Uninstall / churn— Support / негативні сигналиОтже, не намагайтесь притягнути ті категорії метрик, які не мають сенсу в цьому випадку.Деякі функції просто посилюють або змінюють існуючий досвід.І тоді питання, яке варто задавати, “як саме ця фіча змінює поведінку користувачів в цілому”.А ви на що би дивились, якби були продактом Apple Music?
👁 516 26-04-28 07:08
Всі хочуть масштабування, але як його досягнути?Зараз покажу на двох прикладах (другий вас здивує)Коли ви досягли PMF, економіка сходиться, продукт людям подобається, канал залучення знайшли, наступний логічний крок — масштабуватись на більшу аудиторію.І є два найпоширеніших способи як це робити.1️⃣ Виходите з існуючим продуктом на нову аудиторію.Причому нова аудиторія = може бути та сама географія, просто інший сегмент, або новий регіон, країна і так далі.2️⃣ Для тої самої аудиторії пропонуєте рішення задачі, яка дуже близька до першочергової.Наприклад у дизайнерів є Figma, і згодом компанія випустила FigJam, який закриває ще одну проблему візуалізації флоу для тої самої аудиторії. А потім ще Slides. Аудиторія та сама, а потреби різні.👀 А якщо обрати локальний приклад, подивіться, як масштабується “Наша Ряба”.Раніше просто продавали сиру курятину. 👉А зараз відкривають точки з шаурмою, роблять сушені джерки, випустили ковбасу. Маючи сировину і розуміння, що люди хочуть їсти, вони роблять різні рішення однієї проблеми для тої самої аудиторії, але в різний спосіб.І таким чином збільшують свій виторг.Тож подумайте і для своїх продуктів: які є проблеми, яка аудиторія, і яким чином ви можете додати додаткові юзкейси навколо основної проблематики, які б надавали цінність вашим клієнтам.🫵 Але це все актуально тільки тоді, коли ви підтвердили базові припущення:(а) що цей продукт комусь потрібен(б) що ви розумієте яку проблему він вирішує і для кого(в) що спосіб, яким ви вирішуєте цю проблему, достатньо цінний для людей, щоб вони за нього платили.Яка з цих двох стратегій здається вам складнішою і чому?
👁 636 26-04-23 11:49
Всім ще раз доброго здоровʼя! Мій хороший друг і неймовірний професіонал Росс Салата - Head of B2C Product at Jooble шукає до себе в команду декілька продактів.Працюючи разом з Россом вже декілька років, я без перебільшення можу сказати, що це реально одна з найтоповіших пропозицій на українському ринку.Продукт дійсно корисний і неймовірно масштабний. Входить в топ по всьому світу.Команда з дуже правильним майндсетом і супер адекватним керівництвом, що в результаті дає безграничні можливості вашого розвитку.Пост не рекламний. Просто хочу по людськи допомогти знайти правильних людей.Подавайте заявки за посиланням - b2c напрямок - https://careers.jooble.com/jobs/7515326-product-manager-b2c?promotion=1941134-trackable-share-link-linkedin-postb2b - https://careers.jooble.com/jobs/7530973-senior-product-manager-b2b?promotion=1941133-trackable-share-link-linkedin-postНу або кидайте Россу в особисті - @ross_sltОт реально, не прогавте цей шанс. Якби я розглядав фулл тайм позиції, то точно б подався!
👁 686 26-04-16 12:14
В квітні командою Hard Skills for PdM позавершували багато великих корпоративних навчальних програм.Сьогодні, наприклад, випустили групу PO Pro в нашому, вже майже рідному, Fozzy Group.Не вперше робимо навчальну програму для продактів Fozzy, але вперше — заточену спеціально під Senior-рівень.Ще однією особливістю групи було те, що більшість учасників працюють з внутрішніми продуктами компанії, які ми, гості супермаркетів, не бачимо під час візитів, але які є базою та основою для роботи всієї групи компаній.Мова про автоматизацію найрізноманітніших процесів, від логістики до обліку операцій, в масштабах всієї країни.Відповідно, програму адаптували під специфіку таких продуктів.І разом пройшли такий шлях: 1️⃣ Побудували прості фін. моделі продуктів та детально попрацювали з воронками2️⃣ Розширили їх до помісячного вигляду за допомогою когорт, щоб спрогнозувати динаміку і визначити точки окупності3️⃣ Додали переліки метрик для кожного продукту. Визначили North Star метрики та декомпозували їх на дерева метрик4️⃣ На основі всього цього зафіксували цілі продуктів відповідно до стану метрик5️⃣ Визначили гіпотези покращень для досягнення цих цілей6️⃣ Порахували ROI кожної гіпотези, щоб пріоритизувати між собою7️⃣ Задизайнили найдешевші експерименти та розібрали, як аналізувати їх результати8️⃣ І наприкінці занурилися в автоматизацію всього цього флоу за допомогою Claude Code та Cowork Вийшло дуже насичено, і як на мене, круто. Та і зворотній зв’язок це підтверджує. У таких великих програмах реально видно, як змінюється майндсет учасників.Жоден окремий воркшоп такого ефекту не дасть.Учасники вже застосовують отримані знання на повну.А ми, командою, радіємо, що допомагаємо лідерам ринку ставати ще крутішими.
👁 638 26-04-13 08:31
За останній рік в нас в Hard Skills for PdM почастішали випадки, коли одна й та ж команда вертається за новими воркшопами.Опановує та тренує нові навички з нами. 👀Так, наприклад, минулого тижня провели другий воркшоп з командою Documents by Readdle.🔧 В перший раз, ми разом розбирали вайб-кодінг і створення інтерактивних прототипів.🛠️ Тепер заходили в тему АІ ще глибше, опановували Claude Code на реальних задачах компанії. До речі, в групі були не лише продакти, а ще й маркетологи, дизайнери і навіть QA. І це зробило сесію набагато цікавішою.Що ми пройшли:1️⃣ Наповнили Claude контекстом про компанію, продукт і роль кожного учасника2️⃣ Зробили саммарі проєкту + список конкурентів, і одразу завернули це у веб-сторінку для зручного перегляду3️⃣ Підключили MCP Google Chrome, щоб він сам заходив на сайти конкурентів, аналізував інформацію і в реальному часі підтягував актуальні ціни та пакети підписок. І поставили це на автоповтор, щоб взагалі не треба було запускати вручну.4️⃣ Завернули аналіз у скіл, спробували альтернативну версію з готовими скілами від Anthropic, порівняли результати.5️⃣ На основі цього аналізу сформували гіпотези покращення продукту6️⃣ Обрали одну гіпотезу, написали по ній PRD, декомпозували на задачі й одразу створили їх у JiraІ авжеж, тут було геть мало ручної роботи 😉Кожен учасник пішов додому з домашнім завданням: створити свого персонального агента, який автоматизує саме його задачі.Дякуємо команді Documents by Readdle за довіру, і окремо Євгену Плохому та Артему Азарову за те, що знову повернулися до нашої команди за прокачкою.Ми з Артемом Льозіним кайфанули по-справжньому. Чекаємо на результати 🙌Ну і нагадую, що схожий флоу пройдемо на відкритому воркшопі 25 квітня: деталі, ціна, та реєстрація за посиланням.