Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Факультет германської філології і перекладу КНЛУ
Додано 14 лип 2024

Факультет германської філології і перекладу КНЛУ

@germanicphilology_knlu_official
Кількість підписників: 1 645
Фото: 802
Відео: 202
Посилання: 458
Опис:

👥 Кількість підписників

1 645
Середній/День:: +1
Середній/Тиждень:: -4
Середній/Місяць:: -10

👁️ Середній перегляд на повідомлення

1 144
Середній/День:: 1,240
Середній/Тиждень:: 909
ERR: 69.54%

📊 Кількість повідомлень на день

1.6
Останній день: 0
Середнє за тиждень: 1.7
Середнє за день: 1.6

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

Опубліковано офіційно затверджений текст Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2026 році Серед новацій: максимальну кількість заяв для вступу зменшено до 10, з них не більше п'яти — для участі в конкурсі на місця за державним замовленням; скасовано подання мотиваційних листів; практику проставлення пріоритетностей, а отже, широкого конкурсу поширено на всі заяви до магістратури (минулого року це було поширено на всі заяви до бакалаврату); усі вступні випробування відбуваються лише в очному форматі (за винятком окремих категорій вступників, передусім тих, які перебувають на тимчасово окупованих територіях).Університети мають внести конкурсні пропозиції для вступу у 2026 році до Єдиної державної електронної бази з питань освіти протягом двох місяців після набуття чинності Порядком прийому (фактично, до кінця травня). Текст Порядку прийому опубліковано на офіційному вебсайті Міністерства освіти і науки України: https://mon.gov.ua/news/mon-opublikuvalo-poriadok-pryiomu-do-zakladiv-vyshchoi-osvity-u-2026-rotsi.
Асоціація випускників КНЛУДіяльність будь-якого університету має (або принаймні повинна мати) кілька напрямів. Без сумніву, чільне місце серед цих напрямів посідають освітній і науковий, адже саме вони є основними видами діяльності університету. Водночас поряд із ними є багато інших ділянок, без яких реалізація місії університету просто неможлива. Надзвичайну вагу поміж таких ділянок мають зв'язки з випускниками і роботодавцями. Ми нарешті створили організацію, яка насправді мала бути створена багато років тому. Ідеться про Асоціацію випускників Київського національного лінгвістичного університету (https://www.instagram.com/knlualumni?igsh=aTR2Ymx4djlpZmEz), основна мета якої — єднати наших випускників навколо Університету, робити так, щоб вони не зникали з нашої орбіти, а залишалися би членами нашої університетської спільноти й після закінчення навчання, відчували би свою причетність до поступу Університету, до навчання і розвитку нових поколінь студентів і громадян України, мали би змогу поділитися зі студентами історіями свого успіху і своїм досвідом, а можливо, і перейняти якийсь досвід від Університету, адже ми також не стоїмо на місці і, сподіваюся, розвиваємося. Зв'язок випускників з Університетом — це зв'язок поколінь, неперервна історія, співпраця і комунікація, збереження старих і створення нових традицій. Досвід провідних українських і західних університетів свідчить про те, що потужною є лише та університетська спільнота, яку підтримують її випускники. Наш Університет існує з 1948 року, ще трохи, і ми святкуватимемо 80-річний ювілей. За ці роки з наших лав вийшли тисячі студентів, які живуть у різних куточках нашої планети, працюють у різних сферах, мають абсолютно різний та унікальний життєвий і професійний досвід. Ми дуже хочемо, щоб всіх цих людей — різних за віком, сферою професійної діяльності, життєвою історією — об'єднав і продовжував єднати далі наш Університет. Ми закликаємо Вас приєднатися до Асоціації випускників КНЛУ. Зробити це Ви можете за покликанням на форму: https://forms.gle/WV9xtbQ3k5owB7yy8. Сила — в єдності!
Магістратура 🤔 З початком весни традиційно починаються приготування як до випуску з бакалаврату, так і до вступу до магістратури. Нині чимало випускників бакалаврату відмовляються від навчання у магістратурі, вважаючи ступінь магістра зайвим і непотрібним. Насправді така думка може виявитися хибною, адже життя хоч і коротке в масштабах космосу, але довге в людському вимірі. Ніхто ніколи не знає, що буде через п'ять чи десять років, і чи не стане відсутність магістерського ступеня перешкодою для подальшого, серйознішого кар'єрного поступу. Нерідко трапляються ситуації, коли люди вже в дорослому віці мусять перервати професійну кар'єру і вступати для здобуття магістерського ступеня, оскільки "уперлися" у стелю, вище якої не дає піднятися бакалаврський диплом. У дорослому віці після значної перерви повернутися до академічної лави буває нелегко. Натомість продовжити і завершити здобуття освіти, ще не втративши інерції від попереднього навчання, набагато легше. І якщо людина згодна прийняти перебування протягом всього життя на низьких кар'єрних щаблях без потенційного розвитку й досягнення високих посад, то напевне, можна обійтися без зайвих освітніх зусиль. Але варто врахувати, що магістерський диплом кишені не відтягуватиме і "в мінус" ніколи не зіграє, але в певній ситуації – на державній службі, у великих компаніях, особливо міжнародних, може стати значною кар'єрною перевагою. Магістратура в Київському національному лінгвістичному університеті – це лише півторарічна програма. Для тих, хто вже з головою занурився у робоче життя, є чимало програм заочної форми, навчання на яких можливе повністю у форматі онлайн. Над цим варто подумати. Для тих, хто все ж таки схиляється до вступу до магістратури, нагадаю, що це передбачає складання Єдиного вступного іспиту – ЄВІ (який своєю чергою складається з тесту загальної навчальної компетентності – ТЗНК і тесту з іноземної мови) і Єдиного фахового вступного випробування – ЄФВВ, який містить предметний тест. ЄВІ однаковий і обов'язковий для усіх вступників до магістратури і аспірантури, незалежно від спеціальності. Предметний тест ЄФВВ різниться залежно від спеціальності, наприклад, для вступу на спеціальність В11 Філологія слід подати результати предметного тесту з мовознавства. Школа неформальної освіти КНЛУ пропонує восьмитижневі сертифікатні програми підготовки до ЄВІ і ЄФВВ. Програми без зайвої "води", сконцентровані лише на підготовці до конкретного тесту, з дуже класними викладачами, які мають досвід підготовки саме до таких форм вступного випробування та/або входили до груп розробників відповідних тестів. Наприклад, програму підготовки до ЄФВВ з мовознавства проводитиме кандидат філологічних наук, доцент Марина Охріменко, декан факультету східної і слов'янської філології; до ТЗНК – кандидат філософських наук Володимир БЕЛЯ, доцент кафедри китайської філології (минулого року, коли ми отримували фідбек від слухачів цього курсу, він зібрав 100% позитивних з найвищою оцінкою відгуків слухачів). Підготовка під керівництвом досвідчених викладачів значно збільшує шанс отримання високої оцінки, а висока оцінка може привести до бюджетного місця, що стане приємним бонусом. Початок програм підготовки – орієнтовно 16 березня. Хто зацікавився, докладна інформація на каналі Школи неформальної освіти: https://t.me/nonformaledu_center/20.
Конкурс на заповнення вакантних бюджетних місцьУніверситет протягом певного часу (не знаю, чому – раніше це не входило в мої повноваження) не проводив конкурс на заміщення вакантних місць державного замовлення. Нині вчена рада КНЛУ і ректорат прийняли рішення виправити цю не зовсім правильну ситуацію. Положення про переведення було в січні приведено у відповідність до сьогоденних законодавчих реалій, ректорат прийняв рішення про проведення конкурсу, я підписав відповідний наказ.Конкурс оголошено на одинадцять вакантних місць на другому і третьому курсах. Один місяць на подання документів, два тижні на опрацювання Студентським офісом поданих документів. Сам конкурс відбудеться 15 квітня на засіданні конкурсної комісії. Докладніше – у наказі https://t.me/knlu_official/200. Там само наприкінці наказу є qr-код, який виведе Вас на саме Положення, що регламентує проведення конкурсу. У додатку до Положення є форма заяви. Довідку про середній бал видає деканат факультету, витяг з індивідуального навчального плану формується через особистий кабінет студента. Документи приймає Студентський офіс, він ж може надати докладнішу інформацію: [email protected]. Звернутися по допомогу в оформленні документів Ви також можете до деканату свого факультету.Такі конкурси на заміщення вакантних місць державного замовлення проводитимуться на початку кожного семестру. Наступний буде в липні-вересні.
Друзі, маємо новину! Школа неформальної освіти КНЛУ оголошує набір на підготовку до ЄВІ та ЄФВВ!🧑🏻‍🎓Для кого цей курс?Для випускників ІV курсу університетів, а також для всіх, хто планує вступати у цьому році до магістратури або аспірантури у 2026 році.ЄВІ (єдиний вступний іспит) — є обов'язковим для вступу на будь-яку спеціальність для другого (магістерського) і третього (доктор філософії) рівнів вищої освіти.ЄФВВ (єдине фахове вступне випробування) — необхідне для вступу на другий (магістерський рівень)📚 У чому переваги?Ми пропонуємо комплексну підготовку до ключових іспитів, зокрема і до таких фахових вступних випробувань (ЄФВВ):🔹 ЄФВВ з мовознавства - для вступу за Спеціальностями В11 Філологія, А4 Середня освіта, J3 Туризм та рекреація🔹 ЄФВВ з психології і соціології для вступу за Спеціальностями С4 Психологія, А4 Середня освіта, J3 Туризм та рекреація 🔹 ЄФВВ з психології і педагогіки для вступу за Спеціальностями С4 Психологія, А4 Середня освіта, J3 Туризм та рекреація 📆 Тривалість курсу Підготовка триватиме 2 місяці (заняття раз на тиждень).👩🏻‍💻 Заняття онлайн, у вечірній час. 📲 Реєстрація Щоб зареєструватися на курс підготовки, необхідно заповнити заявку у Гугл-формі ⬇️https://forms.gle/9XUkre181DJ8j15E7Після завершення реєстрації ми повідомимо додаткові деталі.🔍 Слідкуйте за оновленнями на сайті Університету та Telegram каналі Школи неформальної освіти 🤔 Залишилися питання?Пишіть на пошту [email protected]або поставте питання у чаті Приймальної комісії КНЛУЧекатимемо на Ваші заявки! 💙
21 лютого Міжнародний день рідної мови Святкування Міжнародного дня рідної мови започатковано ЮНЕСКО у 2000 році. ЮНЕСКО зазначає, що мова – це ознака культурної належності людини, а вивчення іноземних мов і багатомовність є ключами до взаєморозуміння і поваги. Толерантність, повага до інших народів, культур, мов – основні цінності, покладені в основу діяльності Київського національного лінгвістичного університету. Вивчаймо іноземні мови, плекаймо свою рідну мову! P.S. На цьому можна було би й закінчити цей пост, але не можу стриматися, щоб не розповісти одну маленьку історію. Десь місяці з два тому один із наших студентів подав скаргу Уповноваженому із захисту державної мови про порушення його прав: за твердженням студента, одна з викладачок використовувала російську мову під час проведення навчальних занять. За наказом Уповноваженого із захисту української мови в Університеті протягом січня було проведено тотальну перевірку за фактом скарги. За результатами перевірки Уповноважений виніс вердикт: викладений у скарзі факт визнано таким, що не відповідає дійсності, а порушень мовного законодавства в освітньому процесі в нашому Університеті зафіксовано не було. У контексті цієї історії зроблю дві ремарки: 1) використання української мови в освітньому процесі не є опцією. Це обов'язок кожного викладача і студента, визначений законом. Крім української мови, в освітньому процесі можна використовувати лише мову, яка вивчається на відповідній спеціалізації. Сьогоднішній Міжнародний день рідної мови – це насправді спосіб привернути увагу до тих мов, які перебувають на межі зникнення і над якими є загроза не бути переданими до наступного покоління. Для того, щоб нашу мову не спіткала така доля, як це є, до прикладу, у сусідній Білорусі, маємо активно використовувати її, зокрема у навчанні й роботі, і всебічно її захищати; 2) якщо студент вважає, що його права порушено, йому не обов'язково одразу звертатися до органів державної влади. В Університеті діє ефективний інститут освітнього омбудсмена. Освітній омбудсмен не має підлеглості кафедрам / факультетам і має цілком достатні інструменти для розв'язання конфліктних ситуацій і впливу на такі ситуації. Освітнім омбудсменом нашого Університету є Ксенія Данілець, яка одночасно є керівником Студентського офісу. Звернутися зі скаргою щодо порушення своїх прав студенти можуть на адресу електронної пошти освітнього омбудсмена КНЛУ: [email protected]. Форма звернення до омбудсмена – довільна. Зауважу водночас, що порушення прав – це не суб'єктивне відчуття, а факт, унормований законодавством, підзаконними актами й документами Університету. І потрібно розуміти: звернення щодо порушення прав студентів має бути обґрунтованим, а не наклепницьким. Університет з рівною мірою поваги ставиться до прав як студентів, так і викладачів. І в разі порушення прав викладачів захищатиме їх з не меншим завзяттям, ніж захищає права студентів. Поважаймо одне одного й не забуваймо, для чого ми є в Університеті!
🆕🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍🤍Студенти, які не подали заяву на соціальну стипендію, все ще маєте час це зробити! ❗️дату написання заяви зазначаєте - фактичну!‼️❣️Шановні студенти (БЮДЖЕТ), які мають право на отримання СОЦІАЛЬНОЇ СТИПЕНДІЇ! ❗️Ви маєте написати заяву на її ПРИЗНАЧЕННЯ/ПРОДОВЖЕННЯ (з 0️⃣1️⃣.0️⃣2️⃣.2️⃣0️⃣2️⃣6️⃣) на ІІ семестр 2025-2026 н.р., і подати її та ПОВНИЙ пакет документів (для студентів, які писатимуть заяву на ПРИЗНАЧЕННЯ). Зверніть увагу, студенти, які отримували соціальну стипендію у минулому семестрі, пишуть ЛИШЕ заяву про її ПРОДОВЖЕННЯ в ДВОХ екземплярах. Студенти, які пишуть заяву на ПРИЗНАЧЕННЯ соціальної стипендії, подають написану заяву (2 екземпляри) та ПОВНИЙ пакет документів у ДВОХ екземплярах. Просимо усіх студентів подавати ПОВНИЙ пакет документів, які надають право на отримання соціальної стипендії. 🚨ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ для призначення соціальної стипендії зазначено у зразках-заяв за категоріями! 📎📧Документи, які подаються дистанційно, обов'язково завіряються КЕП та надсилаються на пошту 📧 [email protected]У темі листа зазначається – СОЦІАЛЬНА СТИПЕНДІЯ! 🚫Якщо Ви не отримали відповіді на Ваш лист, просимо його продублювати та слідкувати за тим, що Ваш лист надійшов до деканату!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️ заяв на ПРИЗНАЧЕННЯ/ПРОДОВЖЕННЯ соціальної стипендії: 🔽🔽🔽🔽🔽🔽 Зразки заяв на ПРИЗНАЧЕННЯ соціальної стипендії - https://knlueduua-my.sharepoint.com/:f:/g/personal/dep_germanic_philology_knlu_edu_ua/EhDiF389iitNuWSp8uHBohwBIZHfP5VsC5-8AWK8WnE5-g?e=omBmto Зразки заяв на ПРОДОВЖЕННЯ соціальної стипендії - https://knlueduua-my.sharepoint.com/:f:/g/personal/dep_germanic_philology_knlu_edu_ua/ElJIQuhbjoVBpm_lqN7pFrcBPnSMyNPQ7kShCbsqCunSPQ?e=SJFnVy🤍 У разі особистого подання заяв, просимо приходити вже з написаними заявами та повним роздрукованим пакетом документів.
Всім привіт!😎Я Лазаренко Микита, студент І курсу факультету германської філології і перекладу. Той самий, який singing a song на дебюті першокурсника. Хочу спробувати себе у ролі Голови студентської ради факультету, тому висуваю свою кандидатуру на виборах.Я учасник театру у ЦКМ КНЛУ, тож, думаю, що ви ще не раз зможете побачити мене на сцені. Вважаю себе доволі комунікабельною та щирою людиною, завжди відкритою до нових пропозицій та ідей. Також можу відмітити свою чесність, відповідальність, жагу до змін та чогось нового і цікавого, того, що хочете саме ви, студенти КНЛУ. Впевнений, що ці навички та риси точно стануть мені в нагоді.Також хочу відмітити, що наразі я і моя група Па 09-25 бере активну участь у розвитку ТікТок сторінки, а отже я вже є частинкою розвитку нашого факультету та маю активних і надійних людей поряд.Хочу зробити свій корисний внесок в університетське життя, зробити його хоча б трішки кращим та цікавішим, адже для багатьох, як і для мене воно не тільки про навчання.Розумію всю відповідальність та буду докладати всіх зусиль, щоб виконувати свої посадові обовʼязки та виправдати ваші очікування.Вірю, що ви проголосуєте саме за мене!З щирими побажаннями, Микита Лазаренко.🩸
Затверджено порядок проведення вступних випробувань у 2026 роціБакалаврДля вступу потрібно скласти національний мультипредметний тест (НМТ)✔️ Основна сесія: 20 травня – 25 червня; додаткова сесія: 17-24 липня✔️ Структура НМТ:Основний блок (обов’язкові предмети): українська мова, математика, історія УкраїниДодатковий блок (1 предмет на вибір): українська література, іноземна мова (англійська / іспанська / німецька / французька), біологія, фізика, хімія або географія. Можна обрати будь-який предмет, незалежно від спеціальності, на яку Ви плануєте вступати.✔️ Формат складання: тестування в один день1 етап (120 хв) – українська мова + математикаперерва – 20 хв2 етап (120 хв) – історія України + предмет на вибірМагістр Для вступу потрібно скласти єдиний вступний іспит (ЄВІ) та єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ)✔️ Основна сесія: 26 червня – 14 липня; додаткова сесія: 3- 21 серпня.Для вступу на спеціальність В11 Філологія потрібно скласти ЄФВВ з мовознавства і додатково - фаховий іспит з мови спеціалізації (складається в Університеті).Доктор філософіїДля вступу потрібно скласти єдиний вступний іспит (ЄВІ) та єдине вступне випробування з методології наукових досліджень (ЄВВ). Додатково в Університеті складається іспит зі спеціальності.✔️ Основна сесія: 14-29 липня; додаткова сесія: 24-28 серпня✔️ Усі іспити проводитимуться у форматі зовнішнього незалежного оцінювання: у вигляді комп'ютерного тесту у спеціально створених пунктах тестування.Київський національний лінгвістичний університет пропонує курси підготовки для складання вступних випробувань: НМТ, ТЗНК, англійської мови ЄВІ, ЄФВВ з мовознавства. Інтенсивний курс підготовки до НМТ починається уже наступного тижня. Сьогодні останній день реєстрації! Докладніше: https://t.me/nonformaledu_center/13.Якщо Ви маєте запитання, поставте його через коментар до будь-якого повідомлення у цьому каналі.
Проживання у гуртожиткуУ зв'язку з тимчасовим переходом на навчання у формат онлайн, для уникнення подальших непорозумінь звертаємо увагу студентів, які були поселені для проживання до гуртожитків Університету в поточному році, на правовий статус такого проживання:Кожен студент, який писав у першому семестрі заяву про поселення до гуртожитку, підписав заяву про приєднання до Договору про найм (оренду) ліжкомісця на навчальний рік - з моменту поселення (як правило, з 01.09.2025) до 30.06.2026. Договір передбачає оплату ліжкомісця посеместрово до початку наступного семестру (до 01.02.2026 за весняний семестр) з розрахунку 40% ординарної академічної стипендії (800 грн.) на місяць, 4000 грн. на семестр. Договір найму є гарантуванням збереження ліжкомісця у гуртожитку на весь період його (Договору) дії. Слід розуміти, що оплата орендної плати за договором не залежить від фактичного проживання студента в гуртожитку. І якщо навіть Ви не проживатимете в гуртожитку у весняному семестрі, у Вас накопичуватиметься заборгованість за договором найму.Якщо Ви хочете уникнути накопичення заборгованості, Ви маєте розірвати Договір найму ліжкомісця. Для цього слід звернутися до деканату свого факультету із заявою про виселення з гуртожитку й розірвання Договору найму. Водночас слід розуміти, що розірвання Договору найму означає, що відповідне ліжкомісце звільняється і в разі потреби може бути здане в оренду іншим особам, які цього потребують.Якщо Ви не плануєте розривати договір найму, будь ласка, сплатіть передбачену орендну плату до 01.02.2026.Довідково: Публічну оферту щодо приєднання до Договору про найм житлової площі у вигляді ліжкомісця у студентському гуртожитку оприлюднено на офіційному вебсайті КНЛУ за покликанням: Публічна оферта https://share.google/QLQafvBESQz1hgzQo