Джерело
Black ASO Gambling - блог 🇺🇦 | Запуск ASO-відділу на низьких бюджетах — реальність чи міф?Дуже часто ...
1 740 Охват/переглядів
2025-06-01 06:22
Повідомлення №112
Запуск ASO-відділу на низьких бюджетах — реальність чи міф?Дуже часто мені пишуть команди, які хочуть запустити свій ASO-напрям. І майже завжди перше питання — який потрібен бюджет, щоб стартувати?Я сам довгий час рахував усе “по максимуму”: команда з 5–6 людей, бюджет на пів року, лише покупні акаунти. У підсумку виходила інвестиція в 50к$+ — ще до того, як побачиш перший нормальний профіт.Але нещодавно дискутував із одним знайомим і зрозумів: реально запустити відділ і з $10К, і вже за 2–3 місяці мати нормальні результати.Тому зараз розберу покроково, що б я робив, якби в мене залишилось лише $10К на запуск ASO-відділу (розрахунок на 2 місяці)1. РозробникЗнаходимо фахівця до $1.5К/місяць. Важливо, щоб він умів самостійно створити застосунок та пройти модерацію.Ідеально — знайти розробника в партнерство за % (без фіксованої ЗП). Так ми економимо на старті, а потім отримуємо мотивованого на результат партнера.Витрати -3к$ (за 2 місяці)2. АкаунтиОренда — можливо найкращий варіант для економії та диверсифікації , але я б брав власні покупні акаунти.Середня ціна зараз — $2.5К за акаунт, на який можна залити до 5 застосунків.Беремо два — цього вистачить на 10 застосунків.Витрати -5к$3. ДизайнАутсорс-дизайнер під 10 застосунків — орієнтовно 500$4. Технічні витратиKeitaro, сервер, домени тощо — ще 500$5. ПросуванняЗалишається $1К — це йде на просування застосунків.Далі — стратегіяЗ таким бюджетом ми не йдемо в хайпові ключі типу Chicken Road, Plinko чи Crazy Time — тут тільки на просування 1 застосунка можна витратити більше 5к$, та не отримати позицій.Ми обираємо крос-брендову стратегію:Знаходимо 10 брендів під будь-який tier. Оцінюємо їх за такими критеріями: • Є медійна присутність (стрімери, тіктоки, порно/кіно реклама тощо) • У сторі — відсутні конкуренти або максимум 2 застосунки-конкуренти • Застосунки цього бренду не повинні банитись ще на етапі модерації. Варто логічно оцінити ситуацію — наприклад, чому під 1win у сторі лише 1 застосунок? Найімовірніше, всі інші просто заблокували.При виборі бренда найголовніше — відповісти самому собі на питання:«Чи можуть юзери шукати цей бренд у маркеті?»Якщо так — робимо застосунок.Зараз ще достатньо вільних ключів, які можуть приносити $5–10к$/в місяць з одного застосунку. Це не мільйони, але ідеальний старт для побудови ASO-команди.А вже потім — масштабування і підвищення прибутків.P.S.Звичайно, тут не враховані всі ризики — акаунти можуть забанитись, застосунки не пройти модерацію, індексація зависнути. Але це ASO, і тут без ризику не вийде. Йдемо в ALL IN, і якщо все зробити з розумом — шанси на успіх дуже високі.Головне — не сидіти й думати що може піти не так, а діяти вже зараз 🦾