Джерело
гриб з юґґота | Поступово починаю обдумувати підсумки цього року (ще, може, й зарано, ...
972 Охват/переглядів
2025-11-12 14:55
Повідомлення №1352
🖤 Поступово починаю обдумувати підсумки цього року (ще, може, й зарано, але я страшний оверсінкер, тому нехай 🤧) і, як показують висновки, з читанням жанрового у мене було дещо туго. А от з переглядом відповідних стрічок, якось так вийшло, що ні. Тому тримайте короткі відгуки на різні жахастики й фантастику, переглянуті станом на зараз.📍 «Мавпа» Осґуд ПеркінсДо «Довгонога» Перкінса у мене було чимало питань, однак те, що кіно це напружене й приємне оку, — це вже точно без сумнівів. Тож «Мавпу» я чекала з нетерпінням, тому що трейлер обіцяв нам щось sick & twisted, так ще й з гротескним гумором і ріками крові. Зрештою стрічка стала одним з моїх найбільших розчарувань, тому що за дійсно якісною чорнухою ховався слабкий і страшенно клішований сюжет, від тупості якого мене аж пробирало до кісток. Видно, що Перкінсон має своє унікальне бачення в жанрі, однак переносити його на екран, як мені здається, йому все ще важкувато.📍 «Зброя» Зак КреґґерСтрашенно недооцінений, на мою думку, жахастик цього року (точно заслуговував таких же обговорень, що й «Довгоніг», а то й більших!). Так, без сюжетних дірок не обійшлося, але те, як у цьому фільмі вибудовано напругу завдяки нелінійному сторітелінґу…🤌 Стрічка мало того, що цікава і як детектив, і як горор, і як соціальна драма, так ще й дає простір для чорного гумору й купи дискомфортних сцен водночас. Окремий захват — героїня Емі Мадіґан, тітка Ґледіс. Дуже люблю таких яскравих і харизматичних героїв. І, звичайно ж, з нетерпінням чекаю приквел про неї.📍 «Буґонія» Йоргос ЛантімосЧомусь під час перегляду здалося, що це найбільш friendly для глядачів фільм режисера, але, як це вміє Лантімос — перед вами повноцінні американські гірки!На мою нескромну думку, кращим був би кінець (спойлери!) в якому справжня сутність персонажки Емми Стоун лишалася б під питанням, а сам фільм закінчився кліфгенґером. Але всі ті дві години екранного часу від стрічки відірватися просто неможливо — буквально кожна ваша клітинка просочується напругою, адже Лантімос майстерно обігрує не тільки своїх героїв, а й вас. Якщо ще не дивилися, то рекомендую. Готуйтесь дивуватися й розчаровуватися у всіх своїх попередніх теоріях, бо режисер вас у будь-якому випадку здивує.📍 «Франкенштайн» Ґільєрмо дель ТороПерше, що хочу зробити, — вибачитися перед Джейкобом Елорді за те, що я сумнівалася в ньому. Він настільки органічний та прекрасний у цій ролі, що уявити когось іншого на його місці видається мені блюзнірством. Каст, картинка, музика — все на найвищому рівні. Єдине, що не сподобалося, так це дещо нелінійній розвиток характерів персонажів (мені чомусь всі їхні реакції та судження завжди здавалися прискореними на х2, через що я місцями не зовсім вірила їм), і те, як Ґільєрмо місцями починає займатися жирним самоплагіатом 🥹 У всьому іншому — перед нами прекрасна готична казка, яка ще довго сидітиме у мене в голові, адже її пронизано гострими темами, які було втілено й продемонстровано надзвичайно витонченими й продуманими символами.Гріх, звичайно ж, якщо ми вже говоримо про готичні казки, не пригадати й Роберта Еґґерса та його «Носферату», від якого я лишилася в абсолютному захваті. І, судячи з того, як Еґґерс поглядає на «Верфульфа» та «Різдвяну історію», а дель Торо — на «Привида Опери», на нас очікує справжній ренесанс готичних стрічок, чому я безмежно рада.P. S. Honorable mention також лишаю «Дівчині з голкою», переглянутій під час тематичного тижня у «Жовтні». Ду-у-же рекомендую!А що вам сподобалося в цьому році? Діліться враженнями!На світлині: Джейкоб Елорді у ролі Франкенштайна 👇