Джерело
Історія міста Дніпро FanHistoryDnipro | У "Баб" гарне все ! Навіть коли це частини 😉Про евакуацію фрагмента 👇2...
240 Охват/переглядів
2026-05-07 06:49
Повідомлення №858
У "Баб" гарне все ! Навіть коли це частини 😉Про евакуацію фрагмента 👇27 квітня ми завершили невелику епопею з половецькою скульптурою у селищі Дебальцеве Васильківської громади Я вже писав, що дві її частини вивезли у березні, а от що у землі під завалами залишилася третя... це був секрет 🤫Хтось скаже, а треба ? Голова, руки, ноги є ? Ну і "х..р" на самий низ, він без орнаменту. Чим він цінний !? Так. Науково - Кожна частина важлива для науки. Так. Принципово - Як можемо то рятуємо все ! Так. Бо коли все разом то так красіво. Скажіть ?Так от. Минулий понеділок ми чомусь подумали, що ситуації безпечна для евакуації. Звісно з нами були бійці ЗСУ. Без них ми так - мрійники. Ба більше, через казус у штабі (назвемо це так )) на точку зустріч прибуло багато бійців, дві групи. І скажу, якби їх було менше то ми б розгрібали ті завали до вівторка. Це було провидіння не менше. Не дивлячись, що останні пару кілометрів, ще до повороту у поля на село ми їхали вже під пошматованими сітками. Думалося день вибраний вірний 😁 Слава Богу і всім силам так і вийшло. Сонце світило, небо було чисте, повітря тихе тихісеньке Приїхали, розкидали завали музею, знайшли де у землі частина, виявили що забетонована, вилаялися що все як завжди, помахали ломом, лопатами..... І години через 4-и до дому. Нудні евакуації = Успішні евакуації 🤞Що тепер ? Всі фрагменти врятовані. Впевнено - мріємо, плануємо, працюємо у напрямі реставрації. Глибока подяка за захист та безвідмовність у порятунку культурних цінностей бійцям 141 окрема механізована бригада Подяка тим хто домовлявся та сприяв фонду UPUPUkraine та його керівнику Tatyana Antohina Подяка колегам з Дніпропетровський національний історичний музей ім. Яворницького за розвантаження Подяка Вадиму - бо ти Красава 🤝Подяка чуці бійців, які захопили із собою лом😁 Він все вирішив. До слова - відбивати їм бетон від пісковику треба обережно та вміло. Я б сказав науково !) Самі не повторюйте, кличте професіоналів та повідомляйте про нових "Баб" Руки вже чешуться 😄