Джерело
Експрес-Трибуна UA | Кумедність та абсурдність ситуації навколо порушення повітряного прост...
170 Охват/переглядів
2025-09-20 23:55
Повідомлення №36466
Кумедність та абсурдність ситуації навколо порушення повітряного простору Естонії російськими літаками не піддається адекватному розумінню.ЯКЩО ВИ РАПТОМ НЕ ЗНАЛИ (бо я не знав), усі Балтійські країни взагалі не мають власної винищувальної авіації. Ну, тобто, її просто немає. Бойових гвинтокрилів також. Взагалі.Естонія не могла збити російські винищувачі, як це зробила Туреччина у 2015-му, бо в неї немає власних літаків, — посол Естонії в Україні Аннелі Кольк.З 2004 року Балтійські країни повністю покладаються на країни НАТО у питаннях патрулювання та захисту свого повітряного простору.Ви розумієте взагалі цей пиздець? Країна, яка ПОВНІСТЮ покладається на військову реакцію союзників та не може захистити свій повітряний простір, майже чверть години дивилась на ворожі літаки, які вільно себе почувались у повітряному просторі пролітаючи прямо повз СТОЛИЦЮ країни НАТО.Аж доки не прилетіли F-35 з Італії, шведські Gripen та винищувачі з Фінляндії, та не змусили росіян покинути повітряний простір. Потім така ж ситуація відбулась біля Польщі.Уявіть собі якусь подібну ситуацію в Україні, що хтось завчасно не підготувався до виліту ворожих винищувачів та майже на чверть години впустив їх до нашого повітряного простору. Тільки у випадку бойових дій ці літаки за лічені хвилини нароблять дуже багато біди та встигнуть покинути повітряний простір сильно раніше, ніж їх хтось перехопить або зіб'є.Ну і на останок додам, як "круто" виглядає, коли по Україні пускають 8 балістичних ракет, 32 крилаті ракети, ще біля 600 БПЛА та ніхто вже ніяк особливо на це не реагує, але коли Польща збила 4 з 20 дронів, то... "додаткову допомогу Польщі після атаки дронів пообіцяли Франція, Велика Британія, США, Німеччина, Нідерланди, Швеція, Норвегія, Чехія, Португалія та Італія", — прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск.Як у випадку із Польщею (включно зі вчорашнім), так і у випадку Естонії ніяких дій у відповідь не послідувало. Теж саме із Румунією. Тільки слова та консультації з союзниками (т.з. 4 стаття НАТО). Відбувається все те, про що попереджали давно. Ворог перевіряє реакцію альянсу на готовність до дій та до захисту себе. Спочатку ворог робив це гібридними методами, тепер перейшов до активних дій. В усіх випадках реакція дуже млява, довга та безхребетна. Тому ворог піде далі та буде діяти ще більш агресивно.