🇧🇷🤝🇺🇦Бразилія зацікавлена у співробітництві з Україною у сфері технологій розбудови ВДЕ для зміцнення нашої енергостійкостіЗаступниця міністра енергетики України Світлана Гринчук зустрілась із Надзвичайним і Повноважним Послом Бразилії в Україні Нортоном де Андраде Мелло Рапестою та обговорила можливості залучення інвестицій від уряду Бразилії та приватних компаній до Фонду підтримки енергетики України.💬«Завдяки створеному у 2022 році за спільною ініціативою міністра енергетики України Германа Галущенка і єврокомісара Кадрі Сімсон Фонду підтримки енергетики у цей складний час вирішуються дуже багато нагальних проблем української енергетичної сфери. Донори, за бажанням, надають кошти або під конкретні програми, або донатять для подальшого використання для термінових і невідкладних потреб енергосектору», — зауважила Світлана Гринчук.📍Вона пояснила, що через механізми Фонду закуповується енергетичне устаткування для різних регіонів України: обладнання для оперативних ремонтів, устаткування для розбудови розподіленої генерації, резервні генератори для критичної інфраструктури, засоби захисту енергооб’єктів тощо.
Перша тематична конференція у продовження Саміту миру відбудеться вже у серпні в онлайн-форматі. Провів розширене засідання робочої групи щодо реалізації пункту Формули миру «Енергетична безпека». У зустрічі взяли участь дипломатичні представники близько 40 країн-партнерів та організацій, а також мої заступники Ігор Жовква та Микола Точицький, міністр енергетики Герман Галущенко та його заступниця Світлана Гринчук, мої радники Дарія Зарівна та Олександр Бевз.Я повідомив, що за результатами Саміту миру відбудуться тематичні конференції, присвячені окремим блокам Формули миру. Вони будуть спрямовані на розробку та погодження компонентів загального мирного плану, напрацювання якого оголосив Президент України Володимир Зеленський. Перша така конференція буде присвячена третьому пункту Формули миру «Енергетична безпека». Захід відбудеться цьогоріч у серпні в онлайн-форматі.Сумарні втрати генерації внаслідок російських обстрілів становлять 9 ГВт. Найважчим для українців та економіки через безпрецедентний дефіцит електроенергії був липень цього року.Зараз нашим енергетикам вдалося стабілізувати ситуацію, і вже понад два тижні відключень немає. Але попереду осінньо-зимовий сезон, і ми повинні скоординувати зусилля для того, щоб запобігти новим руйнуванням і сприяти відновленню енергетичного сектору.
⚡️Підготовка до опалювального сезону: нові потужності, допомога для відновлення і ремонтів та першочергові завдання для регіонів📌Заступниця міністра енергетики України Світлана Гринчук провела робочу нараду з керівництвом обласних державних та військових адміністрацій (ОВА) щодо підготовки до опалювального періоду. 💬«Визначено конкретні завдання для кожного. Усі мають працювати у посиленому режимі для досягнення поставлених цілей», —зауважила вона.Головні питання зустрічі: 🔸отримання енергетичними компаніями України допомоги шляхом закупівлі необхідного енергетичного обладнання, палива, спецтехніки за кошти Фонду підтримки енергетики України;🔸отримання регіонами гуманітарної допомоги та впровадження фінансових інструментів для фізичних осіб, ОСББ, бізнесу;🔸сприяння місцевих органів влади у забезпеченні належного цільового використання допомоги, а також відповідності запитів на допомогу від енергетичних компаній з різних регіонів планам громад із підготовки до опалювального періоду; 🔸важливість максимально пришвидшити процес підготовки до опалювального сезону.
💡Стратегічно важливі питання на Миколаївщині: підготовка до опалювального сезону, захист енергообʼєктів та підвищення енергонезалежностіВ межах робочої поїздки на Миколаївщину міністр енергетики України Герман Галущенко провів нараду з головою Миколаївської ОДА Віталієм Кімом та іншими представниками керівництва області й енергетичних компаній. Обговорили:🔸забезпечення захисту енергооб’єктів регіону;🔸підготовку до опалювального сезону;🔸забезпечення енергонезалежності;🔸дерегуляційні рішення та прийняті урядові фінансові програми. 💬«Визначили, що додатково необхідно зробити, та на яких аспектах варто зосередити увагу. Оцінили поточний стан підготовки і, на мою думку, ми провели досить детальне та конструктивне обговорення того, на чому слід сфокусуватися, щоб спокійно пройти опалювальний сезон», — зазначив Герман Галущенко.📌Крім того, очільник Міненерго зустрівся з керівництвом «Миколаївобленерго». Обговорили важливе — комплектування ремонтних бригад та оновлення автопарку спецтехніки для проведення аварійних та ремонтних робіт для стабільного енергозабезпечення регіону.
⚡️Міненерго та представники Уряду США обговорили ключові напрямки співпраціЗаступники міністра енергетики України Світлана Гринчук та Роман Андарак провели зустріч з делегацією представників Державного департаменту США, Посольства США в Україні та Агентства з міжнародного розвитку USAID на чолі з членом Ради Національної безпеки США Стівеном Бернсом. 📌Світлана Гринчук наголосила, що всі напрямки посилення енергосистеми України є рівнозначно важливими, адже вони не можуть ефективно працювати один без одного. Роман Андарак своєю чергою наголосив на важливості встановлення достатньої кількості резервних джерел живлення для об’єктів критичної інфраструктури в найбільш постраждалих від російських обстрілів регіонах. Під час зустрічі члени американської делегації:🔸висловили своє захоплення роботою з відновлення та мужністю українських енергетиків;🔸підтвердили наміри поглиблювати співпрацю в робочих групах щодо захисту енергооб’єктів, впровадження нових технологій у процесі ремонтної кампанії, пришвидшення встановлення та підключення устаткування розподіленої генерації;🔸запевнили, що підтримка енергосектору залишиться на незмінно високому рівні, незважаючи на те, наскільки складні виклики стоятимуть перед Україною та як дорого це коштуватиме.
⚡️Президент України Володимир Зеленський провів нараду щодо безпекової та енергетичної ситуації в Харкові та області🔸Під час заходу обговорили підготовку регіону до опалювального сезону, яка є надважливим завданням, враховуючи поточні виклики.💥На прифронтових та прикордонних територіях Харківщини обстріли майже не припиняються, що значно ускладнює всі роботи. Під постійними ударами перебувають об’єкти енергетичної інфраструктури, підстанції та лінії електропередачі. Через ракетні та дронові атаки часто виникають обмеження в передачі електроенергії. Незважаючи на всі труднощі, роботи з відновлення енергетичної інфраструктури проводяться навіть з постійним ризиком для життя.❗️Проте всі ці перешкоди буде подолано. Наші енергетики роблять усе можливе, щоб забезпечити стабільне постачання електроенергії. Важливим аспектом підготовки є збільшення локальної генерації, зокрема розподіленої, а саме – газопоршневих та газотурбінних установок. Також триває забезпечення регіону генераторами для підвищення стійкості системи.Вірте в наших енергетиків! Разом ми подолаємо труднощі!
#ЦПД_пояснює: ⚡️ Які наративи поширює ru-пропаганда щодо ситуації в енергосистемі України ЦПД провів моніторинг інформаційного простору та виявив основні маніпуляції й наративи, які поширюються російською пропагандою навколо питань, пов’язаних з українською енергетикою, з метою дестабілізації ситуації всередині України. Зокрема, можна виділити декілька центральних наративів у дописах ворожих TG-каналів: ▫️ «Україна на порозі енергетичної катастрофи»;▫️ «на українців чекає «чорна зима»;▫️ «влада некомпетентна в умовах енергокризи»;▫️ «Україна продає електрику за кордон, поки власне населення сидить без світла»;▫️ «влада наживається на підвищенні тарифів». Також, поширюючи маніпуляції про нібито «масові протести українців проти відключень світла», рф намагається створити ілюзію, начебто Україна опинилася на грані соціального вибуху. ❗️ Паралельно у соцмережі TikTok штучно просувається тренд про «нестерпність» життя в Україні із закликами їхати за кордон. Таким чином ворог прагне спровокувати нову хвилю міграції.🙂 TG FB INST YT TW TT WA