Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - МІНЕНЕРГО
Додано 02 лис 2023

МІНЕНЕРГО

@energyofukraine
Кількість підписників: 10 523
Фото: 5,560
Відео: 602
Посилання: 2,710
Опис:
Офіційний канал Міністерства енергетики України

👥 Кількість підписників

10 523
Середній/День:: -5
Середній/Тиждень:: -20
Середній/Місяць:: -67

👁️ Середній перегляд на повідомлення

3 018
Середній/День:: 1,080
Середній/Тиждень:: 4,559
ERR: 28.68%

📊 Кількість повідомлень на день

2.8
Останній день: 2
Середнє за тиждень: 2.6
Середнє за день: 2.8

Історія змін лого

Історія зміни статуса

Офіційно підтверджена 2025-05-01
Офіційно не підтверджена 2025-04-30
Офіційно підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 1,300 25-03-17 18:34
🇺🇦🇸🇪Співпраця України і Швеції важлива для посилення безпеки та сталого розвитку енергетичних систем України і ЄвропиМіністр енергетики України Герман Галущенко провів двосторонню зустріч з віце-прем’єр-міністром, міністром енергетики, бізнесу та промисловості Швеції Еббою Буш. 💬 «Ми пройшли вже третю воєнну зиму. Ми дякуємо Швеції за постійну підтримку української енергетики, з перших днів повномасштабного вторгнення, яка відіграє значну роль як у відновленні нашої інфраструктури, так і в подальшому розвитку енергетичного сектору України і всієї Європи», – зазначив Герман Галущенко. Сторони обговорили співпрацю наших країн і перспективи її поглиблення в атомній галузі для посилення стійкості енергетичної системи, питання зміцнення енергетичної безпеки як України, так і всієї Європи, подальші перспективи здійснення «зеленого» переходу.Також Міністерство енергетики України та Міністерство клімату та підприємництва Швеції в особі їх керівництва підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо створення партнерства з питань енергетики та «зеленого» переходу у сфері атомної енергетики та «зеленого» переходу.Метою Меморандуму є сприяння енергетичній безпеці, готовності до надзвичайних ситуацій та сталому розвитку енергетичних систем.
👁 15,300 25-03-14 16:45
🇺🇦🇨🇦 Канада збільшує внески до Фонду підтримки енергетики України до понад 40 млн євроУряд Канади вніс до Фонду підтримки енергетики України додаткових 33,4 мільйона євро (50 млн канадських доларів). Отже, загальний внесок країни до Фонду зріс до 40,1 млн євро (60 млн канадських доларів). Також Канадою задекларовано майбутній внесок у розмірі 6,7 млн євро (10 млн канадських доларів).💬 «Ми дякуємо Канаді за постійну підтримку українського енергосектору, що надається з перших днів повномасштабного російського вторгнення. Внески до Фонду підтримки енергетики спрямовуються на закупівлю устаткування, необхідного для відновлення обʼєктів енергетики після ворожих атак, та підтримки стабільної роботи енергосистеми України», - зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко.Частину нового внеску Канади буде спрямовано на підтримку енергопостачання критично важливої ​​соціальної інфраструктури в секторі охорони здоров’я за рахунок розвитку систем сонячної генерації.💬 «Оскільки Росія продовжує свої безжальні атаки на українську інфраструктуру, які мають на меті залишити мільйони людей без електроенергії, води та тепла, Канада пишається зміцненням свого партнерства з Секретаріатом Енергетичного Співтовариства для продовження важливої роботи, яку вони роблять, щоб допомогти Україні відновити її критично важливу інфраструктуру», - зазначила також міністр закордонних справ Канади Мелані Джолі.💬 «Збільшений внесок Канади засвідчує нашу непохитну підтримку енергетичного сектору України в ці складні часи. Ця допомога сприятиме відновленню критичних запасів енергетичних компаній і забезпеченню стабільної роботи галузі. Це потужний сигнал міжнародної солідарності на користь Фонду, який уже продемонстрував свою ефективність у вирішенні нагальних потреб України»,— зазначив міністр міжнародного розвитку Канади Ахмед Хусейн.📲 Більше за посиланням
👁 1,600 25-03-12 16:13
⚡️ У Міненерго обговорили міжнародну підтримку захисту об’єктів енергетичної інфраструктуриУ Міністерстві енергетики України відбулася зустріч з представниками Посольств країн-партнерів з метою обговорення міжнародної допомоги для захисту об'єктів критичної енергетичної інфраструктури. Участь у заході взяли перший заступник міністра енергетики України Юрій Шейко, заступник міністра енергетики Микола Колісник, аташе дипломатичних представництв в Україні, представники енергетичних компаній та операторів системи передачі електроенергії і газотранспортної системи України, а також Генерального штабу ЗСУ.💬 «Ворог продовжує атаки не тільки на електроенергетичну, але й на газову інфраструктуру нашої країни. Незважаючи на це, наші спеціалісти, енергетики, газовики, ремонтні служби роблять усе можливе, щоб подолати наслідки атак, щоб наша енергетична та газова система працювала, а наші люди були зі світлом і з теплом. Важливе значення має захист об’єктів, і ми дякуємо партнерам за співпрацю в цьому напрямку», - наголосив Юрій Шейко.Учасники зустрічі ознайомилися із заходами, які вживаються для посилення захисту енергооб’єктів, зокрема результатами роботи систем протиповітряної оборони, а також інженерних споруд, фортифікацій та інших видів фізичного захисту.Окрему увагу було приділено подальшим потребам і напрямкам співпраці з партнерами у їх забезпеченні, зокрема через механізми Фонду підтримки енергетики України.Представники дипломатичних відомств висловили захоплення тим, як Україні вдається утримувати стійкість енергосистеми в умовах постійних російських атак, та засвідчили готовність продовжувати надавати підтримку.
👁 16,700 25-03-11 18:07
Ініціатива Великої Британії Innovative Ukraine – це можливість для бізнесу реалізовувати проєкти для сталої роботи енергосистеми на базі сучасних технологій📌 Уряд Великої Британії у співпраці з Міністерством енергетики України продовжують впроваджувати ініціативу Innovate Ukraine, спрямовану на розвиток і відновлення українського енергосектору на базі впровадження сучасних технологій та інноваційних рішень в енергетиці.З 10 березня 2025 року розпочинається новий етап фінансового конкурсу у межах проєкту, метою якого є підтримка та розвиток енергетичних інновацій, які допоможуть відродженню та відновленню України. Innovate Ukraine надає можливості бізнесу в розробленні високоінноваційних, стійких енергетичних технологій і бізнес-моделей, які можуть конкретно підтримати відновлення енергетичної системи України. Конкурс Innovate Ukraine відкритий для учасників як з Великої Британії, так і з-за кордону.💬 «Українська енергетична система три роки протистоїть російському енергетичному терору. Щодня росія атакує наші енергетичні об’єкти, намагаючись знищити нашу економіку та зламати наш опір. Виклики, з якими ми маємо справу, спонукають нас до розбудови нової архітектури енергетичної системи під час її відновлення зараз та у повоєнні роки. Для успішного відновлення енергетики, збереження енергетичної безпеки та інтеграції в ЄС ми прагнемо поєднувати короткострокові рішення для подолання енергетичної кризи з довгостроковими стратегіями, складовою яких є декарбонізація, модернізація енергетичних мереж та цифровізація», - наголосив заступник міністра енергетики України Роман Андарак.Основними напрямками у реалізації відповідних завдань є розвиток розподіленої генерації, атомної генерації та відновлюваної енергетики, а також впровадження сучасних технологічних рішень.💬 «Innovative Ukraine надає бізнесу можливість у розробленні та реалізації  саме таких рішень, які стануть основою сталої роботи енергетичної системи нашої країни та впровадження найсучасніших технологій в енергетиці. Ми відкриті до співпраці як з українськими, так і міжнародними компаніями, інвестиції в українську енергетику матимуть користь для всіх сторін.  Дякуємо нашим партнерам з Великої Британії за створені можливості в рамках цього проєкту та постійну підтримку», - зазначив Роман Андарак.Ознайомитися з проєктами Innovate Ukraine можна за посиланням
👁 19,200 25-03-07 14:05
❗️47 держав-членів МАГАТЕ підтримали суверенітет України і засудили окупацію росією Запорізької ЗАЕС На березневому засіданні Ради керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) 47 держав-членів Агентства виступили зі спільною заявою щодо ядерної безпеки, захищеності та гарантій в Україні.Своєю заявою держави-члени МАГАТЕ підтвердили підтримку суверенітету та територіальної цілісності України і засудили незаконне захоплення росією Запорізької атомної станції, а також атаки на об’єкти ядерної інфраструктури України.💬 «Українські ядерні об'єкти повинні працювати безпечно та надійно під повним суверенним контролем України», – говориться в заяві.📍З ключового в заяві - держави-члени МАГАТЕ:🔸 закликають росію негайно припинити військові дії на українських ядерних об’єктах, проти них і пов’язаної інфраструктури, що створюють загрозу ядерній та радіаційній безпеці;🔹 зазначають, що окупація ЗАЕС призвела до технічної деградації станції та створює серйозні загрози для безпеки й захищеності у ширшому регіоні – критично важливо, щоб усі реактори на ЗАЕС залишалися в режимі холодної зупинки;🔸 зазначають, що українські ядерні об’єкти зазнають пошкоджень внаслідок російських атак. Зокрема, атака російського безпілотника на укриття Чорнобильської АЕС поставила під загрозу десятиліття міжнародних зусиль щодо безпечного і надійного управління атомним об’єктом, який є місцем однієї з найнебезпечніших ядерних катастроф у світі;🔹 засуджують дії росії для перешкоджання роботі МАГАТЕ в Україні.Відповідно до попередніх резолюцій Ради керуючих МАГАТЕ та Генеральної конференції, країни закликали росію вивести весь несанкціонований військовий і допоміжний персонал з території Запорізької АЕС та повернути станцію під повний контроль компетентних українських регуляторних органів. 💬 «Україна вдячна за підтримку з боку партнерів у нашій боротьбі проти злочинів країни-агресорки, що створюють високу загрозу ядерній безпеці нашої країни і світу. Покарання росії за ці злочини має бути справедливим і невідворотним», – зазначив голова української делегації в МАГАТЕ, міністр енергетики України Герман Галущенко.З повним текстом заяви можна ознайомитись ТУТ ⬇️Спільна заява щодо ядерної безпеки, захищеності та гарантій в Україні Засідання Ради керуючих МАГАТЕ (березень 2025 року)Joint Statement on Nuclear Safety, Security, and Safeguards in Ukraine IAEA Board of Governors Meeting (March 2025)
👁 15,500 25-03-05 18:54
⚛️ Герман Галущенко обговорив з послами G7 питання ядерної та радіаційної безпеки У межах робочого візиту до Відня, де проходить засідання Ради керуючих МАГАТЕ, міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з послами країн G7.Сторони обговорили критично важливі питання ядерної та радіаційної безпеки на фоні постійних російських атак на енергетичну інфраструктуру України.📌 Особливу увагу учасники зустрічі приділили питанню нещодавньої несанкціонованої ротації експертів МАГАТЕ на Запорізькій АЕС, яка відбулась через тиск та шантаж з боку росії. «Ротація експертів МАГАТЕ на ЗАЕС має відбуватися виключно за погодженням з українською владою та з дотриманням суверенітету й територіальної цілісності України. Будь-які дії всупереч цьому порушують міжнародне право та національне законодавство», – наголосив він.Герман Галущенко також поінформував послів про ситуацію на інших українських атомних станціях та загрози, спричинені ворожими атаками у безпосередній близькості до ядерних об’єктів. Окремо сторони обговорили безпрецедентну атаку російського дрона на конфайнмент Чорнобильської АЕС та загрози, які це становить. Міністр показав дипломатам уламки російського дрона «Герань-2» як речовий доказ здійсненої атаки.Під час зустрічі Герман Галущенко наголосив на необхідності подальшої підтримки з боку країн G7 та всієї міжнародної спільноти для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки в Україні та регіоні. Він також закликав до посилення тиску на росію з метою припинення її агресії проти української енергетичної інфраструктури.
👁 1,300 25-02-20 17:49
Герман Галущенко обговорив із спецпредставником Італії підтримку для відновлення українського енергосектору Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч зі спеціальним представником МЗС Італії з питань відбудови та стійкості України Давіде Ла Чечіліа.Міністр під час зустрічі ознайомив спецпредставника Італії з поточним станом українського паливно-енергетичного комплексу та наслідками для енергетики, яких завдають регулярні російські атаки.💬 «Щоночі й щодня вони атакують саме енергетичну інфраструктуру – об’єкти генерації та передачі електроенергії, останнім часом також об’єкти газовидобутку. Але після кожної атаки ми оперативно проводимо відновлювальні й ремонтні роботи. І попри усі намагання росії знищити українську енергетику, нам вдається підтримувати систему», - зазначив він.Сторони обговорили також підготовку до Конференції з відновлення України, проведення якої планується влітку в Італії. Серед важливих напрямків – реалізація спільних проєктів як у короткостроковій перспективі, так і з погляду великого енергетичного переходу та довгострокових цілей.Давіде Ла Чечіліа запевнив, що Італія і надалі продовжуватиме підтримку України, а енергетика залишається одним із пріоритетних напрямків надання допомоги.
👁 1,500 25-02-19 14:04
Україна надзвичайно цінує підтримку партнерів з ПРООН та Уряду Японії, які реалізовують в Україні проєкти для відновлення енергетичної інфраструктури, посилення стійкості енергосистеми та розбудови розподіленої генерації.На цьому наголосив заступник міністра енергетики України Микола Колісник під час засідання Наглядової ради проєктів за фінансування уряду Японії (JSB), метоюяких є сприяння безпеці людей в Україні.💬 «Ми вдячні Уряду Японії та ПРООН за допомогу, яка надається Україні у рамках реалізації проєктів, що ставлять на меті сприяння безпеці людей в Україні. росія продовжує прицільні атаки на український енергетичний сектор, намагаючись завдати шкоди безпосередньо цивільному населенню. Тому такі проєкти співпраці мають особливо важливе значення», - зазначив Микола Колісник.Заступник міністра наголосив, що Міненерго підтримує започаткування нового проєкту співпраці «Інклюзивна підтримка відновлення для стійкості та безпеки людей в Україні», реалізація якого розпочнеться 31 березня 2025 року. Одним із пріоритетних сфер реалізації проєкту є відновлення об'єктів критичної інфраструктури та надання необхідного обладнання для підтримки енергетики.💬 «У нас є багато обладнання для виробництва електроенергії, яке було надано ПРООН для органів місцевого самоврядування, а також для енергетичних компаній. І це є частиною урядової стратегії розвитку децентралізованої системи енергогенерації. Це найстійкіша інвестиція, і ми дуже вдячні за це. Я вірю, що наше майбутнє співробітництво призведе до появи ще більшої кількості взаємовигідних проєктів», - резюмував Микола Колісник.
👁 21,700 25-02-14 14:29
💡Урядові програми підтримки: банки профінансували проєкти для посилення енергонезалежності на понад 13 млрд гривеньУ період з червня 2024 року по лютий 2025 року українські банки розпочали фінансування проєктів зі встановлення енергетичного обладнання для посилення енергонезалежності на суму 13,2 млрд грн, загальною потужністю понад 530 МВт. Проєкти фінансуються у 21 області України. Такі дані оприлюднено за результатами опитування банків, проведеного Національним банком України.⚡️Фінансування бізнесу:За 8 місяців загальний обсяг валового кредитного портфеля для бізнесу (з урахуванням погашення) досяг 7,1  млрд гривень. Зокрема, у січні подано 190 заявок від бізнесу на суму 2,1 млрд грн, схвалено 70 заявок на 2,2 млрд грн, надано 125 кредитів із загальним обсягом 2,7 млрд гривень.Найбільші обсяги коштів виділено на придбання та монтаж газопоршневих, когенераційних установок, побудову СЕС, купівлю дизельних та бензинових генераторів.⚡️Фінансування населення:У січні банки видали 438 кредитів на енергетичні потреби громадян на суму 74 млн грн. Із червня оформлено 5708 кредитів на 731 млн гривень. ❗️Детальну інформацію про урядові програми фінансової підтримки для посилення енергонезалежності громадян та бізнесу можна дізнатися за посиланням, або на порталі energy.zminye.in.ua, а також за номером цілодобової “гарячої лінії” з питань енергозабезпечення СТРУМ 15-49.
👁 15,400 25-02-12 12:52
Сонячні станції для лікарень: забезпечення альтернативного електропостачання для критичної медичної інфраструктури В Україні активно реалізовується ініціатива «Промінь надії», започаткована спільно Європейською Комісією, Міністерством енергетики та Міністерством охорони здоров’я, щодо встановлення сонячних станцій на українських закладах критичної медичної інфраструктури.  З роботою нового устаткування, встановленого на одному з медичних закладів Київської області, ознайомились представники Міненерго, МОЗ та Енергетичного Співтовариства. У межах цього проєкту Україна отримала майже 6000 сонячних панелей від італійської компанії  Enel S.p.A. загальною потужністю близько 2 МВт, що допоможе забезпечити лікарні стабільним та екологічним джерелом енергії. Активна реалізація проєкту наразі вже відбувається у 18 медзакладах у п’яти регіонах України, сонячні електростанції вже повністю працюють у трьох медзакладах у Хмельницькій, Житомирській та Київській областях.   💬 «Вже на етапі опрацювання концепції проєкту ми вирішили, що потрібно підтримати медичні заклади. Це має надзвичайно важливе значення в умовах, коли росіящодня обстрілює нашу енергетику ракетами і дронами, адже устаткування дозволяє забезпечити безперебійне живлення критичного обладнання лікарень, а значить - і життя сотень і тисяч хворих. Обов'язкова наявність батарей та гібридних інверторів передбачає, що лікарні надаватимуть послуги навіть за відсутності централізованого електропостачання. На першому етапі передбачається встановлення сонячних панелей на близько 20 закладах. У роботі вже маємо проєкти для 83 закладів. Наша амбітна мета – реалізувати цей проєкт на близько 300 лікарнях по всій Україні», – розповів заступник міністра енергетики Роман Андарак під час відвідування об’єкта. 💬 «Нині у рамках реалізації проєкту «Промінь надії» ми відібрали близько 300 медзакладів, переважно це лікарні спроможної мережі, де буде встановлено сонячні електростанції. Центр первинної медико-санітарної допомоги у Коцюбинському – це перший з трьох закладів, де вже введено в експлуатацію енергетичне обладнання. На сьогодні ще 6 медзакладів перебувають на стадії облаштування сонячних станцій та ще у 25 закладах проведено тендерні процедури. Таким чином, попри умови повномасштабної війни, встановлення систем забезпечить живлення критичної інфраструктури лікарень навіть за відсутності централізованого електропостачання завдяки накопиченій енергії та подальшій генерації від сонячних панелей. Ми прагнемо розширити цю важливу ініціативу по всій Україні, забезпечуючи повноцінну та безперебійну роботу життєво необхідних медичних закладів», – сказав заступник міністра охорони здоров’я України Ігор Копач.Більше за посиланням