Джерело
МІНЕНЕРГО | У Міненерго обговорено залучення австрійського бізнесу до розвитку та ...
1 500 Охват/переглядів
2025-04-01 14:58
Повідомлення №3705
У Міненерго обговорено залучення австрійського бізнесу до розвитку та відбудови української енергетики Під головуванням заступника міністра енергетики України Миколи Колісника у Міненерго відбулась зустріч з австрійськими та українськими енергетичними компаніями для обговорення напрямків співпраці щодо відновлення та розвитку українського енергосектору.«Майбутня українська енергосистема базуватиметься на комплексній генерації, де ключовими є атомна енергетика та відновлювані джерела енергії. Ми плануємо розвивати місцеву та розподілену генерацію, а також важливе значення відводимо газовій сфері та розвитку напрямку біогазів. Енергетичні ресурси України мають значний потенціал для створення взаємовигідних комерційних зв'язків із австрійськими партнерами, і ми зацікавлені в реалізації спільних бізнес-проєктів», - зазначив Микола Колісник.Головне із зустрічі:🔸 Обговорили співпрацю у нафтогазовій сфері, зокрема зберігання, транспортування та видобуток газу.🔸 Наголосили на підтримці водневих проєктів, зокрема «Водневого коридору Україна-ЄС».🔸 Приділили увагу підвищенню гнучкості енергосистеми в умовах розвитку ВДЕ, зокрема гідро- та вітрогенерації, а також можливості інтеграції у європейський ринок.🔸 Обговорили участь австрійських партнерів у процесі відбудови та модернізації українських електромереж. 🔸 Учасники висловили зацікавленість інвестування в розвиток гідроенергетики, позитивні сигнали щодо необхідності розвитку доступної енергії та поширення передових технологій австрійських виробників. 📲 Більше за посиланням