Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - МІНЕНЕРГО
Додано 02 лис 2023

МІНЕНЕРГО

@energyofukraine
Кількість підписників: 10 519
Фото: 5,560
Відео: 602
Посилання: 2,710
Опис:
Офіційний канал Міністерства енергетики України

👥 Кількість підписників

10 519
Середній/День:: -4
Середній/Тиждень:: -25
Середній/Місяць:: -73

👁️ Середній перегляд на повідомлення

3 033
Середній/День:: 1,380
Середній/Тиждень:: 2,819
ERR: 28.83%

📊 Кількість повідомлень на день

2.9
Останній день: 4
Середнє за тиждень: 2.3
Середнє за день: 2.9

Історія змін лого

Історія зміни статуса

Офіційно підтверджена 2025-05-01
Офіційно не підтверджена 2025-04-30
Офіційно підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 9,870 25-07-20 15:22
📍 Головне за тиждень14 – 20 липня 📌 Світлана Гринчук – новий міністр енергетики УкраїниВерховна Рада призначила Світлану Гринчук міністром енергетики України Пріоритетними завданнями на новій посаді очільницяМіненерго назвала підготовку до ОЗП, відновлення енергетичної інфраструктури на принципах сталості, «зеленого» переходу та декарбонізації, створення стратегічного резерву обладнання, розбудову нової, децентралізованої енергосистеми та її інтеграцію з ЄС.Світлана Гринчук обговорила з представниками «Нафтогазу України» хід підготовки до опалювального сезону Керівник «Нафтогазу України» проінформував міністра про ситуацію з фінансуванням закупівель необхідних обсягів газу, також обговюваласяоперативна взаємодія між Міністерством та НАКом у питаннях підготовки до опалювального сезону та реалізації низки інших важливих проєктів. ⚡️ Енергетична євроінтеграціяЄвропейська інтеграція залишається головним стратегічним пріоритетом УкраїниЗаступники міністра енергетики України Роман Андаракта Микола Колісник обговорили з представниками Генерального директорату Європейської Комісії з питань розширення та східного сусідства (DG ENEST) та Представництва ЄС в Україні прогрес України у здійсненні реформ в енергетичному секторі та подальшу співпрацю в напрямку євроінтеграції.Україна рухається до безпечного та кліматично нейтрального енергетичного майбутнього Заступник міністра енергетики України Роман Андарак взяв участь у панельній дискусії «Європейський вимір. Енергетичний перехід через інтеграцію до ЄС: шлях до кліматичної нейтральності», що відбулася на конференції URC 2025 у Римі.🌍 Міжнародна підтримкаЛюксембург збільшив свій внесок до Фонду підтримки енергетики України до 12 мільйонів євро Додаткові 10 мільйонів євро від урядуЛюксембургу вже надійшли та повністю доступні на спеціальному рахунку Фонду підтримки енергетики України.Енергетика стала однією з ключових сфер цьогорічної Конференції з відновлення України URC 2025 Закріплені під час конференції фінансові домовленості у сфері енергетики склали понад 1,2 млрд євро: це розвиток атомної генерації, гідроенергетики, проєкти з розвідки та видобутку нафти і газу, навчальні програми, механізми підтримки і розвитку відновлюваних джерел енергії тощо. 💡 Енергетична стійкістьURC 2025: українські й американські фахівці провели сценарне обговорення стійкості українських АЕС У межах Конференції з відновлення України URC 2025 відбулося обговорення стійкості українських атомних електростанцій та їхніх можливостей відновлення роботи за різних сценаріїв повного знеструмлення, організоване Національним управлінням ядерної безпеки Міністерства енергетики США.Енергосистема є збалансованою, підготовка до опалювального сезону відбувається згідно з графіками Ремонтна кампанія з відновлення генеруючих потужностей триває щодня і відбувається  відповідно до затверджених графіків, а ризики застосування графіків відключень електроенергії можуть бути спричинені виключно новими масованими обстрілами енергооб’єктів з боку російської федерації.
👁 15,900 25-07-19 13:55
❗️ Щодо ситуації навколо ЗАЕСУ зв’язку з поширенням в медіа інформації щодо задимлення в районі окупованої рф Запорізької АЕС, а також знеструмлення частини Запорізької області, яка перебуває під російською окупацією, Міністерство енергетики України повідомляє.Лінії електропередачі, які з'єднують Запорізьку АЕС з енергосистемою України, працюють стабільно, забезпечуючи надійне зовнішнє живлення станції для забезпечення радіаційної безпеки.Згідно з інформацією Міжнародного агентства з атомної енергії, задимлення в районі ЗАЕС пов’язане з лісовою пожежею на безпечній від майданчика станції відстані, загрози ядерній безпеці наразі немає.Як зауважила Міністр Світлана Гринчук, через дії окупантів і російські обстріли районів навколо ядерного об’єкта, які призводили до пошкодження ліній електропередачі, найбільша в Європі атомна електростанція вже дев’ять разів перебувала у стані блекауту. Живлення атомної електростанції генераторами - це надзвичайні ризики для ядерної безпеки. Попри окупацію об’єкта росією, Україна продовжує виконувати свої зобов’язання, зокрема щодо ядерної безпеки, і забезпечує електропостачання ЗАЕС за рахунок потужностей об’єднаної української енергосистеми.
👁 1,530 25-07-18 15:51
📌 Міністр енергетики України Світлана Гринчук обговорила з представниками «Нафтогазу України» хід підготовки до опалювального сезонуРазом із керівниками НАК «Нафтогаз України» - головою правління Сергієм Корецьким, комерційним директором Сергієм Федоренком, головою наглядової ради Ентоні Маріно, членом наглядової ради Наталією Бойко обговорили перспективи накопичення запасів природного газу в українських сховищах і плани щодо розвитку вітчизняного газовидобутку.💬 «Підготовка до опалювального сезону є нашим пріоритетом. Основна мета — забезпечити достатній ресурс газу для всіх споживачів», — наголосила Світлана Гринчук.Керівник «Нафтогазу України» проінформував міністра про ситуацію з фінансуванням закупівель необхідних обсягів газу. 💬 «Завдяки підтримці уряду ми фіналізуємо домовленості з фінансовими інституціями щодо закупівлі імпорту в необхідному обсязі, - зазначив Сергій Корецький. – Вони дозволять своєчасно реалізувати заходи з підготовки до осінньо-зимового періоду»Під час наради також обговорено оперативну взаємодію між міністерством і компанією «Нафтогаз України» у питаннях підготовки до опалювального сезону та реалізації низки інших важливих проєктів.
👁 35,700 25-07-17 13:54
⚡️ Світлана Гринчук – новий міністр енергетики УкраїниВерховна Рада призначила Світлану Гринчук міністром енергетики України.💬 «Енергетика – фундамент економіки. Відтак ключове завдання сьогодні – забезпечити країну ресурсом для життя та роботи: світло і тепло для людей, енергію – для промисловості. І тут не існує права на помилку», - написала нова очільниця Міненерго на своїй сторінці у Facebook після призначення.💬 «Пріоритет сьогодні – це підготовка до опалювального сезону, відновлення енергетичної інфраструктури на принципах сталості, «зеленого» переходу та декарбонізації, створення стратегічного резерву обладнання, розбудова нової, децентралізованої енергосистеми, її інтеграція з ЄС», - додала Світлана Гринчук.Вона відзначила, що ключовим наскрізним пріоритетом є розвиток людського капіталу, забезпечення якісного кадрового потенціалу сектору: «Люди – наша найбільша цінність».🤝 Світлана Гринчук подякувала за довіру Президенту України Володимиру Зеленському, прем'єр-міністру Юлії Свириденко та народним депутатам.
👁 1,330 25-07-16 06:34
🇺🇦⚡️🇱🇺 Люксембург збільшив свій внесок до Фонду підтримки енергетики України до 12 мільйонів євроУряд Люксембургу офіційно збільшив свій внесок до Фонду підтримки енергетики України до 12 мільйонів євро. Додаткові 10 мільйонів євро вже надійшли та повністю доступні на спеціальному рахунку Фонду. Це додаткове фінансування є наочним свідченням міжнародної єдності та солідарності Люксембургу з Україною і надходить у важливий момент – одразу після того, як Україна та її міжнародні партнери узгодили пріоритетні дії для посилення стійкості України під час Конференції з відновлення України 2025, що відбулася минулого тижня в Римі.💬 «Ми щиро вдячні уряду та народу Люксембургу за щедру допомогу. Україна високо цінує цю незмінну підтримку. Кожен внесок – це крок до зміцнення енергетичної безпеки не лише нашої країни, а й усієї Європи. Ці кошти будуть спрямовані на нагальні аварійні ремонти нашої критичної інфраструктури, яка щодня зазнає пошкоджень внаслідок ударів росії», – заявив міністр енергетики України Герман Галущенко.Додатковий внесок Люксембургу засвідчує незмінну відданість зміцненню енергетичної стійкості України в умовах посилення російських атак на критичну енергетичну інфраструктуру. Він також демонструє стратегічну роль Фонду у забезпеченні швидкого реагування напередодні зимового періоду 2025–2026 років, а також у підтримці довгострокового переходу України до сучасної, децентралізованої та сталої енергетичної системи.Фонд адмініструється Секретаріатом Енергетичного співтовариства у тісній координації з Міністерством енергетики України, що забезпечує повну прозорість та ефективність управління донорською підтримкою. Секретаріат координує розподіл збільшеного внеску Люксембургу відповідно до найнагальніших потреб України. Завдяки цьому внеску Фонд ще більше розширить свої можливості для досягнення реальних результатів ремонтних робіт, одночасно підтримуючи рух України до «зеленого» майбутнього.💬 «Ми щиро вітаємо цей новий внесок, який підсилює роль Фонду як ефективного, гнучкого та прозорого інструменту – здатного швидко реагувати та підтримувати комплексну модернізацію енергосистеми України. Кожен внесок допомагає скоротити все ще суттєвий розрив між наявними ресурсами та пріоритетними потребами для забезпечення енергетичної стійкості України», – заявив Артур Лорковські, директор Секретаріату Енергетичного співтовариства.Від моменту запуску у квітні 2022 року Фонд мобілізував понад 1,16 мільярда євро від більш ніж 33 донорів, що дозволило укласти понад 790 контрактів на постачання та укласти зобов’язань на суму 669 мільйонів євро. Поставка здійснювалася понад 50 українським енергетичним компаніям у 21 регіоні України. Секретаріат закликає всіх донорів збільшити свої внески, оскільки наразі розрив між наявними ресурсами Фонду та пріоритетними потребами становить близько 617 мільйонів євро.
👁 10,300 25-07-15 13:06
💡 Енергосистема є збалансованою, підготовка до опалювального сезону відбувається згідно з графіками – Микола КолісникЗаступник міністра енергетики України Микола Колісник в ефірі телемарафону розповів про поточний стан енергосистеми, перебіг ремонтної кампанії з відновлення генеруючих потужностей та підготовку до наступного опалювального сезону. 💬 «Впродовж останніх днів спостерігається підвищення температури повітря, це призводить до зростання споживання електроенергії, проте ми маємо достатньо генеруючих потужностей для покриття споживання. При цьому важливо, щоб усі споживачі раціонально використовували електроенергію в години пікового навантаження, а це ранок і вечір», - наголосив Микола Колісник. Він запевнив, що наразі енергосистема є стабільною і збалансованою, а ризики застосування графіків відключень електроенергії можуть бути спричинені виключно новими масованими обстрілами енергооб’єктів з боку російської федерації. Заступник міністра розповів, що ремонтна компанія з відновлення генеруючих потужностей триває щодня і відбувається відповідно до затверджених графіків.💬 «Внаслідок російських атак найбільших втрат зазнала теплова та гідрогенерація. Понад 50 % пошкодженої генерації вже відновлено завдяки роботі енергетиків та координації з боку уряду, а також допомозі наших міжнародних партнерів», - зазначив Микола Колісник. Заступник міністра також поінформував про підготовку до наступного опалювального сезону. Він наголосив, що обсяги закачування газу до сховищ поступово зростають.💬 «Темпи закачування газу до підземних сховищ відповідають графіку та є в півтора раза вищими, ніж торік. Ми впевнені, що зможемо сформувати необхідні запаси до початку опалювального сезону», – зазначив Микола Колісник.Також Україна матиме необхідні резерви вугілля та ядерного палива для успішного та стабільного проходження наступного опалювального сезону 2025–2026 років. Паралельно триває реалізація міжнародних домовленостей, досягнутих на Конференції з відновлення України в Римі. Йдеться, зокрема, про інвестиції в розвиток атомної, гідро- та відновлюваної енергетики, а також модернізацію мереж і запуск механізмів підтримки розподіленої генерації.
👁 10,100 25-07-14 16:22
⚡️ Енергетика стала однією з ключових сфер цьогорічної Конференції з відновлення України – URC 2025Закріплені фінансові домовленості у сфері енергетики – на понад 1,2 млрд євро: це розвиток атомної генерації, гідроенергетики, проєкти з розвідки та видобутку нафти і газу, навчальні програми, механізми підтримки і розвитку відновлюваних джерел енергії тощо.Підписано понад 30 угод і меморандумів із міжнародними партнерами, що посилюють енергобезпеку, пришвидшують відбудову та інтеграцію України до європейського енергоринку.⚛️ Атомна енергетика– Меморандум з МАГАТЕ щодо безпеки добудови блоків ХАЕС– Ліцензія Westinghouse (паливні збірки ВВЕР-1000)– Плани з впровадження малих модульних реакторів Holtec– Розвідка, видобуток і виробництво урану для посилення енергонезалежності🛢️ Газ та нафта– Підтримка розвідки та видобутку– Розвиток LNG-інфраструктури– Співпраця з провідними компаніями, зокрема Snam і Baker Hughes💧 Гідроенергетика– Угоди з ЄІБ, Webuild (Італія), Voith Hydro (Німеччина)– Зміцнення стабільності та гнучкості енергосистеми🌱 Відновлювана енергетика та декарбонізація– Будівництво нових вітрових електростанцій– Геотермальна енергетика, CCS-технології– Перехід ТЕС на біомасу– Стратегія скорочення викидів– Масштабна ініціатива з ПРООН щодо «зеленого» відновлення та трансформації енергетичного сектору🌐 Цифровізація та модернізація– Угоди з Siemens, Terna, Baker Hughes для підвищення надійності, цифровізації та сталостіТакож до Фонду підтримки енергетики URC 2025 країни-донори спрямують понад 200 млн євро. Ці кошти підуть на відновлення критичної інфраструктури після атак.Найкращий показник результату нашої співпраці – громадяни України, попри безпрецедентні масовані ворожі атаки, зі світлом та теплом.🤝 Дякуємо всім партнерам за постійну підтримку, лише спільними зусиллями нам вдається протистояти російському терору!
👁 9,080 25-07-13 14:48
🇺🇦🇺🇸 Герман Галущенко і заступник помічника міністра енергетики США Джошуа Вольц обговорили поглиблення українсько-американської співпраці в енергетиціМіністр енергетики України Герман Галущенко провів двосторонню зустріч із заступником помічника міністра енергетики з міжнародних питань Департаменту енергетики США Джошуа Вольцом. Сторони зустрілися у Римі на полях Конференції з відновлення України URC 2025.⚡️ Під час зустрічі обговорили стан енергосистеми, виклики, з якими стикається українська енергетика внаслідок російських атак, а також можливі шляхи протидії та зміцнення енергетичної стійкості України.Сторони також обговорили можливості розвитку двосторонньої співпраці, які відкриваються внаслідок схвалення Європейською Комісією 6 травня 2025 року дорожньої карти відмови від російських енергоресурсів до 2027 року.❗️ Герман Галущенко наголосив, що Сполучені Штати Америки - стратегічний партнер України у сфері енергетики, зокрема в атомній галузі. Міністр запросив представників Міністерства енергетики США підтримати реалізацію ініціатив у рамках Меморандуму з МАГАТЕ про співпрацю у відновленні України.Особливе значення має підписання двосторонніх документів між українською стороною та американськими компаніями Westinghouse Electric та Holtec International у межах Конференції з відновлення України URC 2025 у Римі.📌 Під час зустрічі також обговорювалися спільні проєкти у сфері безпеки, кіберзахисту, технічної модернізації, постачання і зберігання газу.Було відзначено, що поглиблення двосторонньої співпраці із США у відповідних напрямках є важливим для зміцнення енергетичної стійкості України.
👁 4,320 25-07-09 13:41
📌 Кваліфіковані кадри – ключ до сталого розвитку енергетики УкраїниЛюдський капітал — ключ до прискорення зеленого переходу, ринкових реформ та впровадження нових технологій в енергетиці. Про це заявив заступник Міністра енергетики України Микола Колісник під час виступу на панельній дискусії «Енергетична освіта: шлях до інновацій та роль приватного бізнесу» в межах URC-2025. 💬 «Попри виклики воєнного часу, наш енергетичний сектор продовжує модернізуватися. Але ефективне відновлення та підвищення конкурентоспроможності України неможливе без системної праці з виховання нового покоління кваліфікованих енергетиків, які прискорюватимуть розвиток країни у сферах енергоефективності, ВДЕ, екологічно чистого авіаційного палива, біо- та водневої енергетики», - наголосив Микола Колісник.Заступник міністра відзначив важливість впровадження стратегічної трансформації системи вищої освіти в Україні у відповідності до європейських стандартів. Адже академічні програми мають відповідати сучасним пріоритетам розвитку та енергетичним викликам, зокрема щодо декарбонізації, досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року та набуття членства в ЄС.❗️ Микола Колісник акцентував на необхідності посилення зв’язків між українськими університетами, енергетичним компаніями, науковими лабораторіями та світовими технологічними лідерами з метою забезпечення енергетичної індустрії кваліфікованими кадрами як у традиційних, так і в інноваційних секторах. Ці кроки сприятимуть залученню додаткових інвестицій та передових технологій в енергетичний сектор, а саме у сферах будівництва, обслуговування та подальшого виробництва.Окреме місце у виступі заступника міністра енергетики було відведено темі підвищення кваліфікації існуючих кадрів з метою практичного втілення європейських стандартів ESG та програм перекваліфікації ветеранів війни задля їхньої подальшої участі у відновленні енергетики країни.
👁 11,100 25-07-06 14:30
📍 Головне за тиждень31 червня – 6 липня  🤝 Міжнародна співпрацяМіністри енергетики України і США обговорили перспективи поглиблення співпраціКлючові теми розмови: допомога українському енергосектору, диверсифікація напрямків постачання енергоносіїв та співпраця сторін в атомній галузі.Україна та Данія посилюють співпрацю у сфері відновлення та модернізації енергетики Заступники міністра енергетики України Олександр Павліченко та Олександр В’язовченкообговорили  із заступницею генерального директора Данського енергетичного агентства (DEA) Ібен МьоллерСьондергор поточну ситуацію в українському енергетичному секторі. ⚡️ Енергетична безпекаУкраїна та Польща домовились щодо продовження тимчасового збільшення потужності з Польщі в напрямку України до вересня 2026 року Потужність для імпорту газу до 12,4 млн куб. м на добу збережеться до вересня 2026 року.До 900 МВт зросла максимальна потужність експорту електроенергії з України та Молдови до країн ЄС З 1 травня максимальна потужність експорту електроенергії з України та Молдови до країн ЄС становила 650 МВт.💡 Ситуація в енергосистеміУдар окупантів спричинив блекаут на Запорізькій атомній електростанції 4 липня ворог вдарив по лінії електропередач, що з'єднує тимчасово окуповану ЗАЕС із об’єднаною енергосистемою України. Завдяки оперативній роботі українських енергетиків лінія була відновлена протягом кількох годин.Україна посилює енергетичну стійкість: система збалансована Попри щоденні російські атаки, енергосистема України залишається збалансованою та стабільною. Аварійно-відновлювальні роботи на об'єктах тривають безперервно, формуються запаси газу для проходження опалювального сезону.