Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - МІНЕНЕРГО
Додано 02 лис 2023

МІНЕНЕРГО

@energyofukraine
Кількість підписників: 10 519
Фото: 5,560
Відео: 602
Посилання: 2,710
Опис:
Офіційний канал Міністерства енергетики України
Джерело

МІНЕНЕРГО | Україна та США обговорили посилення енергетичної безпеки та захисту ен...

Логотип телеграм спільноти - МІНЕНЕРГО МІНЕНЕРГО @energyofukraine
9 830 Охват/переглядів 2025-08-05 15:56 Повідомлення №4224
🇺🇦🇺🇸 Україна та США обговорили посилення енергетичної безпеки та захисту енергетичної інфраструктуриПоглиблення стратегічного партнерства між Україною та США, зміцнення фізичного захисту енергетичних об’єктів, зокрема електропідстанцій, та ефективне використання міжнародної допомоги для відновлення пошкодженої інфраструктури стали ключовими темами зустрічі Міністра енергетики України Світлани Гринчук із Тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі С. Девіс.Представники міністерства також обговорили питання підготовки до опалювального сезону, реалізації довгострокових проєктів із декарбонізації енергетики та залучення інвестицій через Українсько-американський фонд відбудови.💬 «США залишаються одним із ключових партнерів України у зміцненні стійкості енергосистеми. Спільні зусилля спрямовані на захист енергетичної інфраструктури, розвиток сучасної генерації та інтеграцію до європейського енергетичного простору», – зазначила Світлана Гринчук.Окрему увагу було приділено співпраці в атомній енергетиці у межах реалізації ініціативи REPowerEU, спрямованої на відмову ЄС від використання російського ядерного палива. Обговорено також стабілізацію газового ринку, зокрема збільшення імпорту та використання українських підземних сховищ як потенційного регіонального хабу. Сторони порушили й питання ядерної безпеки на Запорізькій АЕС та в Чорнобильській зоні відчуження.За інформацією Міністерства, від початку повномасштабного вторгнення енергосистема України зазнала понад 65 тисяч пошкоджень внаслідок російських атак. У 2024 році, попри оголошене «енергетичне перемир’я», зафіксовано понад 2,5 тисячі нових інцидентів.