Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - МІНЕНЕРГО
Додано 02 лис 2023

МІНЕНЕРГО

@energyofukraine
Кількість підписників: 10 519
Фото: 5,560
Відео: 602
Посилання: 2,710
Опис:
Офіційний канал Міністерства енергетики України

👥 Кількість підписників

10 519
Середній/День:: -4
Середній/Тиждень:: -25
Середній/Місяць:: -73

👁️ Середній перегляд на повідомлення

3 033
Середній/День:: 1,380
Середній/Тиждень:: 2,819
ERR: 28.83%

📊 Кількість повідомлень на день

2.9
Останній день: 4
Середнє за тиждень: 2.3
Середнє за день: 2.9

Історія змін лого

Історія зміни статуса

Офіційно підтверджена 2025-05-01
Офіційно не підтверджена 2025-04-30
Офіційно підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 40,100 25-12-27 14:18
⚡️ Брифінг в.о. Міністра енергетики України Артема Некрасова про стан енергосистеми станом на 15:00 27 грудня➡️ Цієї ночі ворог здійснив масовану атаку на енергетичну та цивільну інфраструктуру України. Під ударами опинилися об’єкти генерації, передачі та розподілу електроенергії у місті Києві та Київській області. Загалом ворог застосував майже 500 ударних БпЛА та близько 40 ракет, зокрема типу «Кинджал». Протягом дня атаки продовжилися.➡️ Внаслідок обстрілів зазнали суттєвих пошкоджень підстанції та повітряні лінії електропередачі, а також окремі об’єкти генерації. Через це у Києві та Київській області вимушено запроваджені аварійні відключення електроенергії. У більшості регіонів України продовжують діяти графіки погодинних відключень, а також графіки обмеження потужності для промисловості та бізнесу.➡️ Станом на 15:00 у Києві та Київській області знеструмлено понад 500 тисяч споживачів. Також через російські атаки на енергетичну інфраструктуру є знеструмлені споживачі в інших регіонах. Зокрема, на Чернігівщині без електропостачання залишаються понад 22 тисячі абонентів.➡️ Об’єднана енергосистема України залишається цілісною та продовжує працювати паралельно з енергосистемою континентальної Європи. Для балансування енергосистеми використовується імпорт електроенергії та застосовуються заходи з обмеження споживання.➡️ Ліквідація наслідків, відновлення електро та теплопостачання ремонтними бригадами вже почались. Енергетики роблять усе можливе, аби якомога швидше повернути світло та тепло в оселі українців. На жаль, відновлювальним роботам заважають постійні повітряні тривоги.🔼 Більше про ситуацію в енергосистемі — у брифінгу виконувача обов'язків Міністра енергетики України Артема Некрасова.
👁 2,180 25-12-26 16:38
⚡️Заява Міністерства енергетики України щодо незаконного «ліцензування» енергоблока ЗАЕС російською федерацією Міненерго рішуче засуджує незаконні дії російської федерації, спрямовані на чергову спробу легітимізувати окупацію Запорізької атомної електростанції шляхом видачі так званої «ліцензії» на експлуатацію одного з її енергоблоків.Рішення, оголошене російським органом «Ростехнадзор» у грудні 2025 року, є юридично нікчемним і не створює жодних правових наслідків. Запорізька АЕС є об’єктом виключної юрисдикції України, а єдиним компетентним органом ядерного регулювання на її території залишається Державна інспекція ядерного регулювання України. Будь-які «дозвільні документи», видані окупаційною адміністрацією або структурами держави-агресора, є грубим порушенням міжнародного права та суверенітету України.Такі дії російської федерації прямо суперечать резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/78/316, рішенням Ради керуючих МАГАТЕ та базовим принципам Агентства щодо ядерної безпеки і захищеності. Вони є черговим підтвердженням свідомої стратегії росії з використання цивільного ядерного об’єкта як інструменту воєнного тиску, шантажу та дестабілізації.Особливе занепокоєння викликають заяви російської сторони про нібито технічну готовність енергоблока до роботи. В умовах втрати Каховського водосховища, системних перебоїв зовнішнього електроживлення внаслідок обстрілів, деградації систем безпеки та відсутності кваліфікованого українського персоналу будь-які спроби відновлення експлуатації реакторів є свідомо безвідповідальними та створюють реальну загрозу ядерної аварії з транскордонними наслідками. Такі дії мають ознаки ядерного тероризму та грубо порушують «сім непорушних принципів» ядерної безпеки МАГАТЕ.Міненерго наголошує, що до незаконного управління захопленою станцією безпосередньо залучені представники російської державної корпорації «Росатом», яка фактично стала складовою воєнної інфраструктури держави-агресора та несе відповідальність за створення загроз глобальній ядерній безпеці. Україна наполягає на негайному та повному виведенні російських військ і всього несанкціонованого персоналу з території Запорізької атомної електростанції та міста Енергодар, поверненні станції під повний контроль законних і компетентних органів України, а також на безумовному збереженні всіх енергоблоків ЗАЕС у режимі «холодного зупину» до моменту її деокупації. Україна вимагає подальшого посилення міжнародного санкційного тиску на російський атомний сектор, включно з державною корпорацією «Росатом» і посадовими особами «Ростехнадзора», які безпосередньо причетні до незаконного ліцензування та управління захопленою атомною електростанцією.Міненерго закликає міжнародну спільноту, МАГАТЕ та держави-партнери надати принципову й чітку оцінку цим протиправним діям російської федерації та посилити тиск на державу-агресора з метою запобігання ядерній катастрофі.
👁 36,000 25-12-25 12:23
⚡️Попри втрати, енергетикам вдається балансувати енергосистему України й втримувати її цілісність – Анатолій ЗамулкоОб’єднана енергосистема України залишається цілісною і продовжує працювати паралельно з енергомережею континентальної Європи ENTSO-E.Про це в ефірі Національного марафону «Єдині новини» повідомив очільник Держенергонагляду Анатолій Замулко.«Українська енергетика працює як цілісний організм. Ми залишаємося об’єднаною енергосистемою, працюємо паралельно з Європою, виконуються всі перетоки відповідно до досягнутих з партнерами домовленостей, використовуємо потужності імпорту і за потреби користуємося аварійною допомогою», - зазначив він. Імпорт електроенергії здійснюється практично цілодобово. Однак пошкодження мережевої інфраструктури ускладнюють передачу імпортованої електроенергії у східні регіони країни.На сьогодні в Україні працюють всі потужності наявної генерації. Однак система балансується, зокрема, і шляхом застосування заходів з обмеження. «Баланс гостродефіцитний, але система балансується і робота йде», - зазначив Анатолій Замулко.Графіки аварійних відключень застосовуються як вимушений, превентивний захід, але важливий для збереження цілісності енергосистеми.Найскладнішою залишається ситуація в регіонах, які зазнають постійних обстрілів. На Харківщині та Чернігівщині є влучання в розподільну мережу, що створює додаткові перешкоди для передачі електроенергії споживачам. Енергетики працюють для того, аби якнайшвидше провести відновлювальні роботи. У Донецькій, Запорізькій, Дніпропетровській та Одеській областях також складна ситуація через ворожі атаки.«В умовах морозів виникає додаткова необхідність у прискоренні проведення ремонтів і енергетики це розуміють та докладають для цього максимум зусиль», - додав в.о. голови Держенергонагляду. Зниження температури традиційно збільшило обсяги споживання електроенергії. Водночас влада вживає низку заходів для вивільнення потужностей і збільшення справедливості розподілу електроенергії, щоб пройти період низьких температур з мінімальними обмеженнями для споживачів.
👁 1,530 25-12-24 15:03
✔️Уряд посилив контроль за дотриманням суб'єктами господарювання вимог законодавства у галузях електроенергетики та теплопостачанняКабінет Міністрів України ухвалив рішення, яким посилюється державний контроль у сфері електроенергетики та теплопостачання в умовах воєнного стану. А саме, вніс зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2022 року № 303, що дозволяє Державній інспекції енергетичного нагляду України повноцінно здійснювати заходи державного енергетичного нагляду (контролю).➡️Відповідно до рішення, Держенергонагляд зможе контролювати дотримання вимог законодавства у галузях електроенергетики та теплопостачання щодо всіх суб’єктів господарювання, які провадять діяльність у цих сферах, зокрема виробників електричної енергії, оператора системи передачі та операторів системи розподілу, а також теплопостачальних підприємств у порядку, визначеному ЗУ «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», протягом усього періоду дії воєнного стану.➡️З метою запобігання порушенням режиму роботи об’єднаної енергетичної системи України або її окремих частин внаслідок дефіциту потужності та електроенергії, зниження частоти, порушення режиму допустимих перетоків і перевантаження мережних елементів, Держенергонагляд матиме можливість проводити перевірки суб’єктів електроенергетики та теплопостачання, зокрема, в частині своєчасного виявлення можливих організаційно-технічних передумов виникнення порушень в роботі об'єктів електроенергетики та теплопостачання та розроблення організаційно-технічних заходів для недопущення виникнення аварійних ситуацій у роботі відповідного обладнання в майбутньому.Реалізація Держенергонаглядом відповідного державного нагляду (контролю) забезпечить підвищення відповідальності суб’єктів господарювання за дотриманням вимог законодавства та нормативно-правових актів, норм і правил в частині технічного стану об’єктів електроенергетики та теплопостачання, організації експлуатації, забезпечення надійного постачання електричної і теплової енергії.
👁 7,440 25-12-21 15:58
📍 Головне за тиждень15 - 21 грудня⚡️ Енергетична стійкістьПерегляд об’єктів із пріоритетним електропостачанням: для потреб побутових споживачів і промисловості може бути вивільнено понад 800 МВт потужності Щоб вивільнити додаткові потужності електроенергії для споживачів, згідно з розпорядженням Уряду при Міненерго працює робоча група.Артем Некрасов: Енергетики прифронтових регіонів – наші герої Під час робочої поїздки на Донеччину виконувач обов’язків Міністра енергетики України Артем Некрасов відвідав одну з ТЕС, яка зазнала значних пошкоджень від російських прицільних атак, а також вручив енергетикам відомчі відзнаки з нагоди прийдешнього професійного свята.🤝 Підтримка партнерівЛюксембург спрямовує 10 млн євро на відновлення української енергетики Це вже третій фінансовий внесок країни на підтримку відновлення української енергетичної інфраструктури.Координаційна група G7+ підтвердила готовність продовжувати підтримку енергетичної стійкості України За участі прем’єр-міністра України Юлії Свириденко, а також заступників міністра енергетики Миколі Колісника та Романа Андарака відбулася зустріч керівників Координаційної групи G7+ з питань енергетичної підтримки України.Фонд підтримки енергетики України: Німеччина внесла додаткові 4,5 млн євро Таким чином загальна сума внесків цієї країни сягнула майже 390 млн євро.🌍 Міжнародна співпрацяМикола Колісник – про результати засідання Ради міністрів Енергетичного співтовариства у Відні: продовжили термін експлуатації великих спалювальних установок та дію Регламенту (ЄС) про зберігання газу Енергетична безпека України в умовах війни: відбулося 78-ме засідання Постійно діючої групи високого рівня Україна продовжує працювати над адаптацією свого енергетичного законодавства до норм ЄС, наголосила заступниця Міністра енергетики України Ольга Юхимчук під час засідання.Стратегічний діалог Україна-Велика Британія: в Міненерго обговорили з британськими колегами ключові напрямки співпраці в енергетиці та очікувані результати Заступник Міністра енергетики України Роман Андарак провів зустріч із Міністром енергетики Великої Британії Майклом Шенксом. Санкції щодо РФМіністерство енергетики вітає рішення ЄС щодо поетапної відмови від російського газу Рішення Європейського Парламенту щодо поступового скорочення та повного припинення імпорту російського газу до кінця 2027 року - це історичний крок, що зміцнить енергетичну безпеку Європи та демонструє спільну відданість протидії використання енергоресурсів як інструмента тиску з боку рф.Як санкції, запроваджені у листопаді, вплинули на російський енергетичний сектор –звіт RST Підготовлений Командою підтримки відновлення та реформ (RST) звіт дозволяє системно оцінити динаміку санкційних процесів та їхній вплив на енергетичну безпеку України і партнерів.
👁 20,200 25-12-20 16:55
💡 Микола Колісник: Роботи з відновлення електропостачання тривають безперервно у всіх постраждалих регіонахЕнергосистема України продовжує працювати в умовах високої інтенсивності ворожих атак, однак залишається цілісною та контрольованою. Про це повідомив заступник Міністра енергетики України Микола Колісник в ефірі телемарафону «Єдині новини».❗️Лише протягом листопада ворог здійснив п’ять масованих атак по об’єктах цивільної енергетичної інфраструктури, застосувавши понад 200 ракет та 5 500 безпілотників. Найбільш інтенсивні удари фіксуються по прифронтових і прикордонних регіонах.Внаслідок обстрілів пошкоджено об’єкти генерації, передачі та розподілу електроенергії, що призвело до дефіциту як генеруючих потужностей, так і можливостей передачі електроенергії. Станом на сьогодні на Одещині залишаються знеструмленими близько 48 тисяч споживачів, на Чернігівщині - близько 3 тисяч. У Миколаївській та Херсонській областях електропостачання майже повністю відновлено.«Енергетики працюють безперервно, з урахуванням безпекової ситуації. Ми балансуємо систему за рахунок усієї доступної генерації, імпорту електроенергії та застосування графіків обмежень, щоб забезпечити потреби населення», - зазначив Микола Колісник.
👁 2,040 25-12-18 14:33
⚡️Микола Колісник – про результати засідання Ради міністрів Енергетичного співтовариства у Відні: продовжили термін експлуатації великих спалювальних установок та дію Регламенту (ЄС) про зберігання газуЗа зверненням Міністерства енергетики України Рада Міністрів Енергетичного Співтовариства ухвалила рішення, яке дозволяє Україні продовжити експлуатацію великих спалювальних установок, включених до Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок, на період дії воєнного стану, але не пізніше 31 грудня 2028 року.📌 Відповідне рішення ухвалене за підсумками 23-го засідання Ради міністрів Енергетичного Співтовариства, що проходить у Відні (Республіка Австрія). Позицію України на засіданні представляє заступник Міністра енергетики Микола Колісник.Під час виступу заступник Міністра наголосив, що енергетична інфраструктура України продовжує перебувати під безперервними російськими атаками, які призвели до значних пошкоджень генеруючого обладнання та іншої енергетичної інфраструктури.Україна залишається повністю відданою гармонізації свого законодавства з правовою системою Європейського Союзу. Однак, масштабна російська збройна агресія створила форс-мажорні обставини, що серйозно вплинуло на реалізацію Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок. Ситуація погіршується значними втратами потужностей з виробництва енергії.«Наразі нашим головним пріоритетом є використовувати всю існуючу генерацію, оскільки кожен блок має вирішальне значення для підтримки електро- та теплопостачання населення та запобігання гуманітарній кризі. Ворог продовжує масові атаки обʼєктів енергетичної інфраструктури як передачі так і виробництва електроенергії. Враховуючи ці обставини, ми вдячні Раді Міністрів ЄС за підтримку рішення щодо продовження робочих годин великих спалювальних установок в Україні до завершення військового стану, або до 31 грудня 2028 року», - зазначив Микола Колісник. Прийняте рішення забезпечує балансову надійність енергосистеми та безперебійне виробництво електричної і теплової енергії для об’єктів критичної та соціальної інфраструктури, зокрема в умовах опалювального сезону 2025-2026 років та триваючих атак ворога на об’єкти енергетики. Воно дозволяє операторам великих спалювальних установок уникнути передчасної зупинки окремих енергоблоків ТЕС і ТЕЦ, а також позитивно впливає на ринкове середовище, достатність генеруючих потужностей та зміцнення енергетичної безпеки держави.📄Також за підсумками засідання Ради Міністрів Енергетичного Співтовариства прийнято рішення про продовження дії Регламенту (ЄС) про зберігання газу. Це пов’язано з необхідністю підтримання безпеки постачання та забезпечення достатнього рівня заповнення газосховищ та надання певної гнучкості у цьому контексті. Ця гнучкість під час сезону заповнення газосховищ має на меті забезпечити можливість швидкого реагування на зміну ринкових умов і, зокрема, дає можливість скористатися сприятливими умовами закупівлі з метою зниження цін на газ в Європі.
👁 2,000 25-12-17 10:32
🇺🇦🇱🇺 Люксембург спрямовує 10 млн євро на відновлення української енергетикиВелике Герцогство Люксембурзьке спрямувало черговий внесок у розмірі 10 мільйонів євро до Фонду підтримки енергетики України. Це вже третій фінансовий внесок країни на підтримку відновлення української енергетичної інфраструктури.«Підтримка з боку Люксембургу є важливим внеском у посилення стійкості української енергосистеми в умовах постійних ворожих обстрілів. Ця допомога дає змогу оперативно відновлювати пошкоджені об’єкти та забезпечувати електропостачання для споживачів», - зазначив заступник Міністра енергетики України Роман Андарак. У 2024 році Люксембург перерахував 2 мільйони євро, а в червні 2025 року - ще 10 мільйонів євро. Залучені кошти, зокрема, були спрямовані на відновлення енергооб’єктів у Харківській області, що постраждали внаслідок російських атак.Наразі Міністерство енергетики України спільно з Секретаріатом Енергетичного Співтовариства працює над залученням додаткових ресурсів для фінансування погоджених у 2025 році потреб енергетичних компаній, що залишаються непокритими. Донори поінформували про плани перерахувати до Фонду ще 350 мільйонів євро.🤝 Міністерство енергетики України висловлює вдячність уряду Люксембургу за послідовну підтримку та солідарність з Україною у протистоянні енергетичному терору з боку росії.
👁 1,690 25-12-15 11:21
💡 Анатолій Замулко: масовані атаки рф ускладнили роботу енергосистеми на півдні та сході УкраїниСтаном на 15 грудня ситуація в енергосистемі України залишається складною, але контрольованою. Про це повідомив Анатолій Замулко, тимчасовий виконувач обов’язків голови Держенергонагляду в ефірі Національного марафону «Єдині новини».«Загальний стан енергосистеми залишається напруженим. Масовані атаки, які відбулися у суботу та повторюються щодня, знижують рівень надійності постачання електроенергії споживачам», - зазначив він. За словами Анатолія Замулка, на півдні України, зокрема в Одесі, Миколаєві та Херсонській області, зафіксовані значні відключення. Енергетики працюють над відновленням електропостачання, проте близько 430 тисяч споживачів поки що залишаються без світла.Найскладніша ситуація також на Дніпропетровщині та Донеччині, де відсутня достатня кількість генерації, і застосовуються тривалі графіки відключення. Енергетики роблять усе можливе, щоб збільшити обсяги електропостачання у цих регіонах.«Балансування енергосистеми наразі ускладнене через ураження потужних мереж і об’єктів НЕК “Укренерго”, що впливає на графіки подачі електроенергії. Водночас аварійно-відновлювальні роботи ведуться цілодобово», - додав Анатолій Замулко. Він наголосив, що графіки відключень переглядаються для мінімізації незручностей для населення та забезпечення критичної інфраструктури. Енергетики роблять усе можливе для швидкого відновлення постачання електроенергії.
👁 31,400 25-12-14 16:15
📍 Головне за тиждень8-14 грудня💡 Стабілізація електропостачанняУряд затвердив заходи щодо забезпечення постачання електричної енергії протягом ОЗП Серед них – перегляд переліків критично важливих об’єктів, яким гарантується пріоритетне електропостачання, з метою їх оптимізації та вивільнення обсягів електричної енергії для побутових споживачів, а також комплексна верифікація об’єктів розподіленої генерації для залучення невикористаних потужностей.Урядовий енергетичний штаб скоординував подальші кроки для стабілізації енергосистеми Керівництво Міністерства енергетики України взяло участь у засіданні Антикризового енергетичного штабу щодо питань проходження осінньо-зимового періоду 2025/26 років, яке пройшло під головуванням Прем’єр-міністра України Юлії Свириденко.Артем Некрасов: Захист і безпека атомних об’єктів – ключ до стабільного енергопостачання В.о. Міністра енергетики України Артем Некрасов відвідав Хмельницьку атомну електростанцію з робочим візитом, де оглянув об’єкти критичної інфраструктури та ознайомився з ходом ремонтно-відновлювальних робіт на майданчику станції і роботою обладнання, яке забезпечує стабільну експлуатацію.🤝 Міжнародна підтримкаГенасамблея ООН підтримала українську резолюцію щодо подолання наслідків Чорнобильської катастрофи У документі наголошується, що пошкодження 14 лютого 2025 року Нового безпечного конфайнменту над зруйнованим енергоблоком ЧАЕС внаслідок атаки російського дрона «поставило під загрозу десятиліття міжнародного прогресу в забезпеченні безпеки об’єкта».Україна та країни Нордично-Балтійської вісімки обговорили шляхи стабілізації енергопостачання та модернізації мереж Заступники Міністра енергетики України Микола Колісник та Ольга Юхимчук провели зустріч із директорами департаментів країн Східної Європи міністерств закордонних справ держав Нордично-Балтійської вісімки (Швеція, Норвегія, Данія, Фінляндія, Ісландія, Латвія, Литва та Естонія).Норвегія є надійним партнером України у зміцненні енергетичної безпеки в період складного опалювального сезону – Микола Колісник Заступник Міністра енергетики провів зустріч із радницею-посланницею Посольства Королівства Норвегії в Україні Крістін Енстад.🇪🇺 Євроінтеграція Інтеграція в ЄС є запорукою довгострокового розвитку українського паливного ринку, – Микола Колісник Заступник Міністра енергетики України Микола Колісник взяв участь у міжнародній конференції Petroleum&LPG Ukraine 2025.Механізми сталого фінансування можуть суттєво прискорити трансформацію енергосектору України та інтеграцію до ЄС – Ольга Юхимчук Заступниця Міністра енергетики України взяла участь у форумі «Посилення стійкості України: запуск Платформи фінансування сталого розвитку», організованому за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) в рамках Міжнародної кліматичної ініціативи.⚡️ Енергетичний фронтросія вчергове завдала удару по газовій інфраструктурі Під ранок 9 грудня ворог здійснив атаку ударними безпілотниками по об’єктах газової інфраструктури, що забезпечують безперебійне газопостачання для населення.Олександр В’язовченко на Одещині: всі служби працюють для ліквідації наслідків російської атаки і повернення електропостачання споживачам Заступник Міністра енергетики України Олександр В’язовченко за дорученням керівництва Міненерго та Уряду координує роботу Антикризового штабу з відновлення та стабілізації функціонування енергетичної інфраструктури в південних регіонах України після атаки в ніч на 13 грудня.