Джерело
МІНЕНЕРГО | ️Брифінг в.о. Міністра енергетики України Артема Некрасова щодо ситуац...
20 700 Охват/переглядів
2026-01-14 08:09
Повідомлення №5865
⚡️Брифінг в.о. Міністра енергетики України Артема Некрасова щодо ситуації в енергосистемі станом на 14 січня.✔️Ситуація в енергосистемі України залишається складною. Постійні атаки росії на енергетичні об’єкти та складні погодні умови зумовлюють вимушене застосування обмежень на всій території країни.✔️Найскладнішою залишається ситуація у столичному регіоні. У Києві та Київській області операторами систем розподілу застосовуються мережеві обмеження. Раніше оприлюднені графіки погодинних відключень тимчасово не діють. Повернення до прогнозованих графіків відбудеться одразу після стабілізації ситуації в енергосистемі. Аварійно-відновлювальні роботи у столиці та на Київщині тривають цілодобово, попри складні погодні умови.✔️Певні обмеження, як і в попередні тижні, зберігаються на Одещині. У регіоні тривають аварійно-відновлювальні роботи після попередніх атак ворога. На Дніпропетровщині внаслідок нічних атак було знеструмлено 74 тисячі споживачів. Станом на ранок без електропостачання залишалися понад 40 тисяч абонентів. Відновлювальні роботи тривають.✔️Через несприятливі погодні умови знеструмлені 12 населених пунктів у Чернігівській та Київській областях.✔️У більшості регіонів України діють графіки погодинних відключень для всіх категорій споживачів, а також графіки обмеження потужності для промисловості. У кількох областях вимушено застосовуються аварійні відключення через перевантаження обладнання в умовах високого рівня споживання під час морозів.✔️В.о. Міністра енергетики закликав українців максимально зменшити навантаження на енергосистему та за можливості обмежити користування потужними електроприладами. Ощадливе споживання електроенергії допоможе скоротити тривалість вимушених знеструмлень.Більше про ситуацію в енергосистемі — у брифінгу виконувача обов'язків Міністра енергетики України Артема Некрасова.