Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - МІНЕНЕРГО
Додано 02 лис 2023

МІНЕНЕРГО

@energyofukraine
Кількість підписників: 10 519
Фото: 5,560
Відео: 602
Посилання: 2,710
Опис:
Офіційний канал Міністерства енергетики України
Джерело

МІНЕНЕРГО | ️Заява Міністерства енергетики України щодо незаконного «ліцензування»...

Логотип телеграм спільноти - МІНЕНЕРГО МІНЕНЕРГО @energyofukraine
2 180 Охват/переглядів 2025-12-26 16:38 Повідомлення №5724
⚡️Заява Міністерства енергетики України щодо незаконного «ліцензування» енергоблока ЗАЕС російською федерацією Міненерго рішуче засуджує незаконні дії російської федерації, спрямовані на чергову спробу легітимізувати окупацію Запорізької атомної електростанції шляхом видачі так званої «ліцензії» на експлуатацію одного з її енергоблоків.Рішення, оголошене російським органом «Ростехнадзор» у грудні 2025 року, є юридично нікчемним і не створює жодних правових наслідків. Запорізька АЕС є об’єктом виключної юрисдикції України, а єдиним компетентним органом ядерного регулювання на її території залишається Державна інспекція ядерного регулювання України. Будь-які «дозвільні документи», видані окупаційною адміністрацією або структурами держави-агресора, є грубим порушенням міжнародного права та суверенітету України.Такі дії російської федерації прямо суперечать резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/78/316, рішенням Ради керуючих МАГАТЕ та базовим принципам Агентства щодо ядерної безпеки і захищеності. Вони є черговим підтвердженням свідомої стратегії росії з використання цивільного ядерного об’єкта як інструменту воєнного тиску, шантажу та дестабілізації.Особливе занепокоєння викликають заяви російської сторони про нібито технічну готовність енергоблока до роботи. В умовах втрати Каховського водосховища, системних перебоїв зовнішнього електроживлення внаслідок обстрілів, деградації систем безпеки та відсутності кваліфікованого українського персоналу будь-які спроби відновлення експлуатації реакторів є свідомо безвідповідальними та створюють реальну загрозу ядерної аварії з транскордонними наслідками. Такі дії мають ознаки ядерного тероризму та грубо порушують «сім непорушних принципів» ядерної безпеки МАГАТЕ.Міненерго наголошує, що до незаконного управління захопленою станцією безпосередньо залучені представники російської державної корпорації «Росатом», яка фактично стала складовою воєнної інфраструктури держави-агресора та несе відповідальність за створення загроз глобальній ядерній безпеці. Україна наполягає на негайному та повному виведенні російських військ і всього несанкціонованого персоналу з території Запорізької атомної електростанції та міста Енергодар, поверненні станції під повний контроль законних і компетентних органів України, а також на безумовному збереженні всіх енергоблоків ЗАЕС у режимі «холодного зупину» до моменту її деокупації. Україна вимагає подальшого посилення міжнародного санкційного тиску на російський атомний сектор, включно з державною корпорацією «Росатом» і посадовими особами «Ростехнадзора», які безпосередньо причетні до незаконного ліцензування та управління захопленою атомною електростанцією.Міненерго закликає міжнародну спільноту, МАГАТЕ та держави-партнери надати принципову й чітку оцінку цим протиправним діям російської федерації та посилити тиск на державу-агресора з метою запобігання ядерній катастрофі.