Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - ⚡️ЕнергоЖінка⚡️
Додано 14 лип 2024

⚡️ЕнергоЖінка⚡️

@energozhinka21
Кількість підписників: 2 877
Фото: 1,800
Відео: 58
Посилання: 2,270
Опис:
Легкою мовою про важку галузь. Наші думки - ваші висновки. 🤜🏻🤛🏻 Ніяких правил. Крім наших. 📩@energozhinka 📨[email protected] На каналі пишуть декілька авторів. Суто суб‘єктивна думка та аналітика.

👥 Кількість підписників

2 877
Середній/День:: 0
Середній/Тиждень:: +9
Середній/Місяць:: +14

👁️ Середній перегляд на повідомлення

1 663
Середній/День:: 1,920
Середній/Тиждень:: 1,508
ERR: 57.8%

📊 Кількість повідомлень на день

1.3
Останній день: 1
Середнє за тиждень: 1.3
Середнє за день: 1.3

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 2,930 25-06-09 09:23
#нафта 📉 Світові ціни на нафту падають — новий сигнал для ринку та геополітикиУ понеділок світові ціни на нафту демонструють різке зниження — понад 3,3%, що є найбільшим падінням із середини травня. Липневі ф’ючерси на нафту марки Brent знизилися до $66,08/барель, а WTI — до $64,35/барель. Це контрастує з ситуацією рік тому, коли Brent торгувалась на рівні $80/барель.📌 Що стало причиною падіння цін? • ОПЕК+ поступово відмовляється від добровільних скорочень видобутку, збільшуючи пропозицію на ринку. • Геополітичні фактори — напруга між Китаєм і США, хоча на 9 червня в Лондоні запланована зустріч для залагодження торгових суперечок. • Ринок нервово реагує на ризики глобального попиту, особливо на тлі сигналів про уповільнення економіки Китаю та обережну позицію ФРС США щодо монетарної політики.👉🏻 Попри сподівання Кремля на високі нафтові прибутки, тренд падіння цін може стати ще одним аргументом для перегляду цінової стелі, яку встановили країни G7 щодо російської нафти. Якщо нафта Brent вже торгується близько $66, то обмеження в $60 на російську нафту може стати умовним — ціна сама опускається нижче «стелі».⚡️ЕнергоЖінка⚡️
👁 2,780 25-06-05 08:46
⚡️Ліміт зміни ціни 10% у публічних закупівлях електричної енергії: чи діє під час воєнного стану?З метою забезпечення безперервного функціонування системи публічних закупівель в умовах повномасштабного військового вторгнення, КМУ було прийнято Постанову № 1178 на виконання Закону України «Про публічні закупівлі», якою було затверджено «Особливості здійснення публічних закупівель на період дії воєнного стану». Однак, практика ВС пішла шляхом, що став неочікуваним для учасників ринку. Попри відсутність 10%-го обмеження в тексті Особливостей, ВС у своїх рішеннях обгрунтовує, що ліміт у 10%, встановлений Законом, продовжує діяти навіть під час воєнного стану. Рішення ВС фактично повертає жорстке 10%-ве обмеження на зміну ціни, попри те, що Особливості мали дати ринку необхідну гнучкість під час війни. Детальніше - у статті партнера, адвоката Віталія Булата:https://surl.li/lpysxr Для більш детальної інформації звертайтесь будь яким зручним для вас способом:📥Telegram: @fedotovpartners 📱Телефон: +38 068 444 70 88📧Електронна пошта: [email protected] 📍 Наш сайт: https://www.fedotovpartners.com/
👁 1,890 25-06-03 08:00
#електроенергія Змінам на ринку електричної енергії України бути, і вже дібралися до споживачів групи Б. По-перше, механіка подачі подекадних звітів на ОСРи учасниками ринку переглядається. Саме на звітах, які робили постачальники і трейдери формувалася 1 версія небалансу, за яку учасники мали платити швидко, безапеляційно, або в дефолт впадеш. Механіка буде переглядатися, оскільки учасники ринку навчилися мінімізувати свої збитки за 1 версію небалансів за рахунок звітів, тому, комісія взяла це в свої руки 👉🏻 https://www.nerc.gov.ua/news/nkrekp-prijnyala-zmini-do-normativno-pravovih-aktiv-shchodo-zabezpechennya-komercijnogo-obliku-na-rinku-elektrichnoyi-energiyi🫠 Ну і далі ми побачимо нову групу споживачів - А1. Поки історія в повітрі, але вже дуже близько.Ринок точно рано чи пізно адаптується під нові умови, але дуже б хотілося поміж рішень щодо стягування грошей зі споживачів і постачальників бачити рішення, які стабілізують ситуацію з розрахунками за небаланси НЕК Укренерго. ⚡️ЕнергоЖінка⚡️
👁 2,060 25-05-21 15:02
#єДумка Empire Wind: найбільший офшорний вітропарк Нью-Йорка повертається до будівництваПісля місячної паузи, спричиненої рішенням адміністрації Трампа, будівництво масштабного проєкту Empire Wind 1 відновлено. Цей проєкт, вартістю $5 млрд, реалізується норвезькою компанією Equinor і є ключовим елементом стратегії Нью-Йорка щодо переходу на чисту енергію.🔧 Основні характеристики проєкту • Потужність: 810 МВт (Empire Wind 1), достатньо для забезпечення електроенергією понад 500 000 домогосподарств. • Місце розташування: 15–30 миль (24–48 км) на південь від Лонг-Айленда, штат Нью-Йорк. • Кількість турбін: 54 вітрові турбіни Vestas V236-15.0 MW з діаметром ротора 236 м. • Тип фундаменту: монопальні конструкції, встановлені на глибинах 23–41 м. • Передача енергії: підводні кабелі до Південного Бруклінського морського терміналу (SBMT), де розташована наземна підстанція. (!) (!)💰 Фінансування та економічний вплив • Загальні інвестиції: $5 млрд, включаючи понад $3 млрд зовнішнього фінансування. • Ціна за електроенергію: $155 за МВт·год за 25-річним контрактом з NYSERDA. • Робочі місця: створено понад 1 500 робочих місць у 23 штатах США. • Інфраструктура: модернізація SBMT у Брукліні та виробництво компонентів у Порті Олбані. (!) (!)🏛️ Політичний контекстУ квітні 2025 року Міністерство внутрішніх справ США призупинило будівництво через сумніви в екологічній оцінці, проведеній адміністрацією Байдена. Це рішення викликало занепокоєння в галузі, оскільки затримка коштувала Equinor $50 млн на тиждень. Після втручання губернатора Нью-Йорка Кеті Гочул, мера Нью-Йорка Еріка Адамса та інших офіційних осіб, адміністрація Трампа скасувала наказ про зупинку робіт. (!)🌊 Майбутнє проєктуEmpire Wind 1 планується ввести в експлуатацію до 2027 року. Другу фазу, Empire Wind 2, потужністю 1 260 МВт, наразі переглядають через економічні виклики, але вона залишається в планах на майбутнє. (!) (!)👉🏻 Цей проєкт є важливим кроком у напрямку досягнення цілей штату Нью-Йорк щодо 70% відновлюваної електроенергії до 2030 року та 100% — до 2040 року.⚡️ЕнергоЖінка⚡️
👁 1,600 25-04-23 13:24
#єДумка Торги Атома. P.S.Сьогодні ціна на торгах УЕБ від Головного виробника країни виглядала так:- старт 5200 грн/МВтг- фініш 4800 грн/МВтг👉🏻 Що таке 4800? +11% до РДН квітня UA+41% до форварда Словаччини на травень (72.25 euro/MWh).🔺 Ніхто з учасників ринку зі сторони покупки не був готовий на такі умови. Найбільша з зустрічних пропозицій, і та лише на 1МВт складала 4 083 грн/МВтг. Більшість інших зустрічних пропозицій знаходилися в діапазоні 3500-3600, відповідно до протоколу торгів. 🔺 Атом відкрив нову сесію на УЕБ на пʼятницю. Де буде, вочевидь, намагатися продвинути своє бачення ціни. Напевне за наступних декілька днів ми побачимо карколомний зліт цін на РДН, для того щоб 4800 або 4500 виглядало як реально обґрунтована пропозиція. 👌🏻 Як і очікувалося, триває цікавий психологічний експеримент. З підвищеною фінансовою відповідальністю. Продавець дійсно має право визначати формат продажу. Але навіть сьогодні можна було б дозволити ринку самому визначити рівновісну ціну на виставлений обсяг, а не створювати міні серіал в жанрі психологічного трилеру який потім обертається по факту у хоррор-шоу.⚡️ЕнергоЖінка⚡️
👁 1,100 25-03-26 12:15
#фронтсанкцій «Газпром» готується до масштабної реорганізації через санкції👉🏻 Через посилення санкційного тиску «Газпром» планує масштабну реорганізацію, що передбачає скорочення до 1,6 тис. працівників головного офісу та ліквідацію трьох департаментів, зокрема того, що відповідав за імпортозаміщення технологій після 2022 року.🔺 Компанія консолідує вісім адміністративних підрозділів, включно з тими, що займалися міжнародною співпрацею та капремонтом інфраструктури. Заплановано створення єдиного центру для податкових, юридичних і фінансових функцій.👉🏻 Реформа має на меті перехід до централізованої системи управління, де ключові рішення ухвалюються у штаб-квартирі, а роль холдингу посилюється. Також передбачається скорочення витрат — на відрядження, оренду офісів та лобістську діяльність. Розглядається і продаж мережі газозаправок.🖊️ ЗМІ зазначають, що «Газпром» намагається адаптуватися до втрати зовнішніх ринків і посилює фокус на внутрішній ринок, прагнучи зберегти керованість і скоротити збитки в умовах міжнародної ізоляції.⚡️ЕнергоЖінка⚡️
👁 1,400 25-03-25 12:09
#енергетика OMV Petrom та Romgaz розпочали буріння на шельфовому газовому родовищі Neptun Deep у Чорному морі🇦🇹 Австрійська енергетична компанія OMV через своє румунське підрозділ OMV Petrom, разом із державною Romgaz, розпочали бурові роботи на першій свердловині в межах великого морського газового блоку Neptun Deep. Він розташований у румунському секторі Чорного моря, приблизно за 160 км від узбережжя.🔺 Перший етап буріння триватиме 2–3 місяці і відкриє шлях до освоєння родовищ Pelican South і Domino;🔺 Старт повноцінного видобутку природного газу запланований на 2027 рік;🔺 Передбачається буріння понад 10 свердловин, а річний обсяг видобутку може сягнути 8 млрд кубометрів газу;🔺 Загальні інвестиції у проект становлять до €4 млрд, компанії працюють на паритетних засадах.🔺 Neptun Deep розглядають як потенційну альтернативу російському газу для Румунії.👉🏻 Румунія нині стикається з енергетичними труднощами — стрімко зростають ціни на електроенергію, зменшуються генерувальні потужності, а також країна надає екстрену електропідтримку Молдові. На цьому тлі Neptun Deep може стати критично важливим джерелом енергоресурсів.⚡️ЕнергоЖінка⚡️
👁 1,100 25-03-24 14:51
#нафта Вартість газу в Європі знижується через потепління та геополітичні переговори в Ер-Ріяді.👉🏻 Газ у ЄС дешевшає на тлі переговорів між московією та Вашингтоном у Саудівській Аравії — повідомляє Reuters. На фоні теплішої погоди та поновлення роботи ядерних електростанцій у Великобританії, спотові ціни на газ продовжують падати.🔺 На голландському хабі TTF ціна метану знизилась на 2% — до 41,75 євро за МВт-год.🔺 Травневі ф’ючерси втратили 1,27%, опустившись до 41,91 євро за МВт-год.🔺 У Лондоні вартість квітневих ф’ючерсів зменшилась на 1,6%, до 101,7 пенса.Що впливає на ціни:🔺 За прогнозами LSEG, у Великобританії температура до квітня буде в середньому на 3°C вище норми, в Європі — на 1°C, але очікується подальше потепління.🔺 Додатково, в Британії повернули в експлуатацію дві атомні електростанції, які раніше були на плановому ремонті — це також зменшило попит на газ.Світова увага зосереджена на переговорах у Ер-Ріяді, які можуть вплинути не лише на політику, але й на енергетичний ринок.⚡️ЕнергоЖінка⚡️
👁 1,300 25-03-21 15:10
#єДумка Прогноз РДН квітня Почнемо з огляду березня 👉🏻 За 20 діб березня ціна РДН склала 5 097 грн/МВтг. Що на 13.2% нижче показників попереднього місяця. В березні сталося те, чого вже давно не було: ринок пішов донизу. Тепла погода, збільшення виробництва СЕС та стабільна пропозиція ТЕС/ТЕЦ з огляду на відсутність обстрілів зробили це можливим. Багато компаній, які купляли фіксовані форвардні контракти Енергоатому по ціні 5600+ наразі отримали серйозні збитки та більше 10 компаній з загальним портфелем більше 1000МВт вийшли з фіксованих контрактів ЕА протягом місяця. Між тим в загально європейському заліку показники РДН України у березні у 115 євро/МВтг це високе 3 місце за рівнем ціни з поміж 30 країн. 🍁 Щодо квітняНаразі відносно ситуації на квітень ринком ширяться багато конспирологічних теорій, які не грунтуються на якихось розрахунках, а більш основані на теорії ігр. ▪️на квітень очікується стабільний склад обладнання енергоблоків ЕА (7/9), відповідно ремонтної кампанії на АЕС. Наступні відключення в плановий ремонт очікуються в останні дні квітня. 🔺 ТЕС та ТЕЦ працюють в штатному режимі. Питань по паливу немає. 🔺 паводок і збільшення виробництва ГЕС на квітень не очікується. Сніговий покрив в басейні Дніпра вже розтанув і ніякого підвищеного водопілля не очікується 🔺 прогноз погоди на квітень доволі сприятливий до низького попиту з огляду на температуру навколишнього середовища. Доволі високі очікування щодо кількості сонячних днів. 🔺 Форварди на квітень на кордоні в районі 85-93 євро/МВтг (3 820 - 4 180 грн/МВтг). Рівень очікувань імпорту у березні 210 млн кВтг і залишається доволі на низькому рівні використання перетину (15%). Системні оператори вводять обмеження на імпортні/експортні операції відповідно до розвитку ситуації з надвиробництвом СЕС, яке не витребувано. Взагалі ціни в Європі на 2 квартал показують доволі незвичний «низький» рівень. 📖 РезюмеЦіну РДН визначимо традиційно, у наступному опитуванні. Удачі🤞🏻⚡️ЕнергоЖінка⚡️
👁 985 25-02-19 15:43
#єДумка Прогноз РДН березняПочнемо з огляду лютого 👉🏻 За 20 діб лютого ціна РДН склала 5 810 грн/МВтг. Що на 4.7% вище показників попереднього місяця. В лютому все перегорнулося з ніг на голову: форварди сусідніх країн у 130 євро/МВтг зараз перетворилися на 160 євро/МВтг у споті, погода з поблажливої стала зимовою… єдине що залишилось незмінним це низьке залучення імпорту електроенергії через прайскепи в Україні. Йдемо на ті ж 180 млн кВтг що і в січні, що складає 13% від номінальних 2.1 ГВт. В європейському заліку показники РДН України у 134 євро/МВтг (рекордні для України) це лише 24 місце за рівнем ціни з поміж 30 країн. 🍁 Щодо березняВажко оцінювати перспективи напрямку розвитку цін, коли з липня 2024 року ціна РДН знаходиться в доволі узькому діапазоні значень (за виключенням жовтня 2024 року). Цей тренд напевне і знижує цікавість до подобних роздумів про майбутнє значення цін. Тому просто зосередимося на деяких фактах, з традиційним опитуванням ▪️з початку березня очікується початок ремонтної кампанії на АЕС. Найвірогідніше ми станемо свідками зупинки декількох енергоблоків. 🔺 ТЕС та ТЕЦ працюють в штатному режимі. Питань по паливу немає. 🔺 паводок і збільшення виробництва ГЕС на лютий не очікується. Сніговий покрив в басейні Дніпра почав формуватися тільки тиждень тому. До цього він був нуль, включаючи білоруську та рф-частину русла. 🔺 прогноз погоди на березень поки суто весняний. Але все може статися, як це було в лютому. 🔺 Форварди на лютий на кордоні в районі 104-110 євро/МВтг. Вже сталий рівень протягом місяця, зрозуміле сезонне зниження. Для порівняння, Іспанія з її ВДЕ-засиллям, демонструє рівень форвардів на березень на рівні 52 євро/МВтг.📖 РезюмеЦіну РДН визначимо традиційно, у наступному опитуванні. Удачі🤞🏻⚡️ЕнергоЖінка⚡️