Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - ⚡️ЕнергоЖінка⚡️
Додано 14 лип 2024

⚡️ЕнергоЖінка⚡️

@energozhinka21
Кількість підписників: 2 877
Фото: 1,800
Відео: 58
Посилання: 2,270
Опис:
Легкою мовою про важку галузь. Наші думки - ваші висновки. 🤜🏻🤛🏻 Ніяких правил. Крім наших. 📩@energozhinka 📨[email protected] На каналі пишуть декілька авторів. Суто суб‘єктивна думка та аналітика.

👥 Кількість підписників

2 877
Середній/День:: 0
Середній/Тиждень:: +9
Середній/Місяць:: +14

👁️ Середній перегляд на повідомлення

1 663
Середній/День:: 1,920
Середній/Тиждень:: 1,508
ERR: 57.8%

📊 Кількість повідомлень на день

1.3
Останній день: 1
Середнє за тиждень: 1.3
Середнє за день: 1.3

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 1,430 26-02-22 16:12
#єДумка ⚡️Прогноз РДН березняІ знову ми поновлюємо рубрику. У січні - лютому тема цін притягнула увагу багатьох експертів, включаючи нардепів, антикорупційних блогерів та інших органів, то ми просто вирішили подивитися на шоу зі сторони. 👉🏻 За 23 доби лютого ціна РДН склала 9 649 грн/МВтг. Що на 17% вище показників попереднього місяця. Результат - комбінація ряду факторів: обстріли, дефіцит, прайс кепи, холодна зима. В загально європейському заліку показники РДН України у лютому #1 зі значним відривом. Але абсолютна величина ціни логічно йде на спад. Імпорт електроенергії оновлює черговий рекорд і вже можна сміло стверджувати перевище 1.2 млрд кВтг. Щодо березня ▪️ Робота енергоблоків АЕС наразі на максимумі 7.7 ГВт. Ремонта кампанія Атома почнеться в березні, її початок скоріш за все буде сінхронізований з початком потепління. 🔺 ТЕС працюють у режимі відновлення. Продовжуються обстріли станцій, в роботі знаходиться мінімальна кількість обладнання. Укргідроенерго наразі йде в виробництві електроенергії в режимі 20-25 млн кВтг/добу. Збільшення очікується після початку танення снігу на північ від Києва. Що очікується з середини березня. Погода у березні прогнозується тепліше багаторічної на 2 градуси.🔺 Форварди на березень на кордоні – в районі 97-99 євро/МВтг і це з очікуванням по вартості перетину та інших витрат може бути +/- 5900-6100 грн/МВтг. На вихідних Угорщина та Словаччина може перекрити імпорт електроенергії в Україну. Потім міністр закордонних справ Угорщини відмовився від такої перспективи. Механізм реалізації таких погроз зрозумілий але призведе до конфлікту з entso-e. Тому такі дії напевне не є дуже вирогідними. Перші торги показали віру окремих трейдерів у рівень цін 7200-7300 протягом всього місяця. 📖 РезюмеВаші очікування по рівню РДН березня визначимо по результатам опитування.⚡️ЕнергоЖінка⚡️
👁 1,630 26-02-13 11:36
#фронтсанкцій Поки публіка стежить за формальними переговорами з Carlyle Group, російський нафтовий гігант ЛУКОЙЛ вибудовує паралельну лінію через Близький Схід. Попередня угода з Midad Energy — це не просто комерційна альтернатива, а елемент ширшої геополітичної гри.Після 2022 року російські енергокомпанії системно переорієнтовують капітал і партнерства з Заходу на країни Перської затоки та Азії. Саудівська Аравія, як фактичний лідер OPEC, зацікавлена не лише в координації видобутку, а й у розширенні впливу на активи поза межами регіону. Для Ер-Ріяда це можливість посилити позиції в Каспійському басейні та Східній Європі без прямої конфронтації із Заходом.Схема з ескроу-рахунком демонструє нову реальність санкційної економіки: формально угода не порушує режим обмежень, але фактично дозволяє зберігати контроль над потоками капіталу до моменту політичного «вікна». Якщо угода відбудеться, це стане черговим сигналом, що енергетичний баланс поступово зміщується з атлантичної осі до багатополярної моделі, де країни Перської затоки виступають посередниками між ізольованими та західними ринками.⚡️ЕнергоЖінка⚡️
👁 1,190 26-01-29 07:38
#russiaisaterroriststate Доходи федерального бюджету росії від нафти й газу у 2025 році помітно ослабли. За офіційною статистикою Міністерство фінансів рф, надходження з цього джерела скоротилися майже на чверть і не дотягнули до 8,5 трлн рублів.Найгірша динаміка зафіксована наприкінці року. У грудні бюджет отримав лише близько 448 млрд рублів від енергоресурсів - це майже вдвічі менше, ніж за аналогічний період минулого року, і найнижчий показник із початку 2023-го.Причини падіння мають системний характер. Світові ціни на нафту знизилися, а російські сорти продаються з відчутним дисконтом. Додатково ситуацію погіршив відносно міцний рубль, який зменшує валютну виручку експортерів у перерахунку на національну валюту. Санкційні обмеження та звуження експортних каналів також продовжують тиснути на доходи.Попри це, нафта й газ залишаються основою російської бюджетної моделі. Тому нинішнє просідання створює додаткові ризики для фінансової стабільності держави, особливо в умовах високих і жорстко зафіксованих бюджетних видатків.⚡️ЕнергоЖінка⚡️
👁 2,280 25-12-30 15:49
#енергетика Цінову пропозицію «Інжур Енерджі» відхилили на конкурсі з будівництва 50 МВт генерації в КиєвіКомісія першого конкурсу на будівництво нової генеруючої потужності відхилила цінову пропозицію ТОВ Інжур Енерджі щодо будівництва газопоршневої електростанції потужністю 50 МВт у Києві.Підставами для відхилення було названо відсутність у пропозиції ціни за 1 МВт та мінімального граничного терміну оплати послуги. Водночас компанія зазначає, що ці дані були надані у ціновій пропозиції та структурі фінансування проєкту, поданих комісії 26 лютого 2025 року, зокрема із зазначенням мінімального терміну фінансування 10 років.Крім того, за словами представника учасника, конкурсна документація не містить вимоги зазначати ціну саме за 1 МВт, а обмежується формулюванням «цінова пропозиція в євро, письмова форма».Також зазначається, що під час засідання детального розгляду пропозицій не відбулося: було зачитано заздалегідь підготовлене рішення, яке комісія формально підтримала голосуванням.Аргументація комісії щодо відхилення пропозиції неочевидно випливає з умов конкурсу та викликає сумніви щодо дотримання процедури і принципів прозорості.⚡️ЕнергоЖінка⚡️
👁 2,210 25-12-22 15:00
#єДумка ⚡️Прогноз РДН січня 👉🏻 За 23 доби грудня ціна РДН склала 6 664 грн/МВтг. Що на 4.3% вище показників попереднього місяця. У гривневому виразі це черговий рекорд. Хоча до кінця місяця середні показники грудня скоріш за все погіршаться.В загально європейському заліку показники РДН України у грудні у 134 євро/МВтг – це 1 місце за рівнем ціни з поміж 30 країн.Режим роботи грудня: від обстрілу до обстрілу. Найвищі показники на рівні прайс кепів зафіксовані після масованих обстрілів. 8220 - протягом трьох діб і далі на зниження. Останні сім днів Атом до завантажувався по 100-200МВт на добу і от ми в новій точці рівноваги. Імпорт електроенергії відносно минулого місяця йде з темпом +35%, на показники 580 млн кВтг. Щодо січня▪️ Робота енергоблоків АЕС наразі на максимумі 7.7 ГВт. 🔺 ТЕС працюють у режимі відновлення. Питань по паливу немає.Укргідроенерго збільшило обсяг виробництва відповідно до погодних умов. Погода у січні прогнозується тепліше багаторічної на 2 градуси. Денна температура здебільшого прогнозується з плюсовими показниками, що вкрай нетипово. 🔺 Форварди на січень на кордоні – в районі 130-135 євро/МВтг це +/- 6500 грн/МВтг. Результати місячного аукціону на перетин в середньому складають 13 євро/МВтг або 640 грн/МВтг. Загалом за місячний перетин буде сплачено 10 млн євро. 800МВт місячного перетину січня - це еквівалент всього фактичного обсягу грудня. У підсумкуСитуація на РДН залишається доволі крихкою. В грудні найнижча добова база склала 4879, найвища 8220. Обстріли тривають і останні два тижні це руйнування електромереж окремих областей. Вони не обмежують виробництво (окрім розподіленої генерації) але суттєво обмежують попит. В результаті як зараз маємо сильний ЕА і слабкий попит. Але загальна військова ситуація психологічно підбурює і імпортерів і внутрішніх трейдерів жити в очікувані високих цін. Про якісь розрахунки зараз мова не йде. Скоріш про все про сценарії майбутніх пошкоджень енергосистеми. 📖 РезюмеВаші очікування по рівню РДН січня визначимо по результатам опитування.⚡️ЕнергоЖінка⚡️
👁 1,940 25-12-10 14:57
#фронтсанкцій ЄС робить остаточний розворот від залежності від російського газу. Після узгодження на рівні послів у Брюсселі Союз готується повністю припинити імпорт палива з рф до завершення 2027 року. Формально рішення оформлене як торговельна політика, що дозволило ухвалити його більшістю країн без можливості блокування окремими урядами. Саме через це Будапешт і Братислава вже обіцяють позови до суду ЄС.Європейська енергетика переходить на нові джерела, тому потреба в газі зменшується. Промисловий сектор скорочує споживання, домогосподарства активніше переходять на відновлювані ресурси. Обсяги трубопровідного імпорту за першу половину 2025 року впали на десять відсотків, тоді як закупівлі СПГ зросли чвертю порівняно з минулим роком.Попри спротив кількох урядів, європейська стратегія очевидна: російський газ перестає бути необхідністю. Союз готовий платити дорожче за неросійський СПГ, але позбутися залежності, що десятиліттями була інструментом впливу кремля. Для України це означає подальше послаблення економічного важеля москви над Європою.⚡️ЕнергоЖінка⚡️
👁 1,580 25-12-09 13:24
#єДумка Сьогодні пройшла координаційна нарада і … підняла цікаве питання, як ще, більш справедливіше розподіляти електроенергію.Умовно кажучи є три корзини:- інфраструктура (залізниця, водоканали, електротранспорт, шпиталі, тюрми, видобуток і транспортування енергоресурсів, тощо)- побутові споживачі і мікробізнес що фізично привʼязані до них- промисловість і бізнес великого, середнього і малого формату (включаючи офіси, торговлю, ресторани, тощо)Коли говорять про перерозподіл, то є один «очевидний варіант» - зменшувати квоту для індустріальних споживачів. Звісно вдарить по обсягу податків і наповненню бюджету, але коли це когось турбувало? Є правда ньюанс що для цієї категорії квота вже знижена і значну частину (60%) треба купувати на імпортному базисі. Найменш очевидний варіант це порізати інфраструктуру. Наприклад пустити тепловози/паровози замість електровозів. Або просто уповільнити рух електротранспорту. Або воду давати по графіку… також може хтось це зрозуміє. Можна ще обмежити торгівельні центри та супермаркети або відправити учнів до весни на канікули. А до якого рішення схиляєтеся Ви?⚡️ЕнергоЖінка⚡️
👁 1,100 25-10-22 19:19
#фронтсанкцій Поки в багатьох немає світла ми будемо підбадьорювати вас новинами. Словаччина погодилася на 19 пакет санкцій проти росії, якщо все пройде добре, то вони будуть введені о 8:00 23 жовтня. Вплив 19-го пакета санкцій на Україну 1. Енергетика.Заборона СПГ і розширення обмежень на нафту поступово зменшить російські прибутки. Це не миттєвий удар, але скорочує ресурс для війни. Для України — стабілізація стратегічного балансу на довгій дистанції, без гучних перемог зараз. 2. Фінансовий сектор.Нові санкції проти банків і криптопотоків ускладнять обходи через треті країни. Це важливо для зменшення “сірих” схем, якими Росія фінансує оборонку. Прямий позитивний ефект для України — послаблення тиску на валютні ринки та часткове скорочення потоків у зону війни. 3. Технології та військове виробництво.Експортні обмеження на товари подвійного призначення — ключовий пункт. Якщо ЄС реально зможе перекрити “лазівки” (особливо через Туреччину, Китай, Казахстан), це вдарить по темпах виробництва російських дронів і ракет. 4. Політичний сигнал.Пакет більше політичний, ніж економічний: демонстрація, що ЄС не “втомився”. Для України це — збереження темпу підтримки й аргумент у переговорах про нові транші допомоги.⚡️ЕнергоЖінка⚡️
👁 1,220 25-10-21 13:03
#єДумка ⚡️Прогноз РДН листопада👉🏻 За 22 доби жовтня ціна РДН склала 6 063 грн/МВтгна 44% вище попереднього місяця. У гривневому виразі це рекорд. Попереду ще 9 торгівельних днів і вихід атомного енергоблоку з ремонту, але факт залишається фактом.У європейському рейтингу — 125 євро/МВтг (7 місце серед 30 країн).Початок місяця — 4 607 грн/МВтг за перші 5 діб, але потім — ріст через холод, обстріли генерації та високі ціни у сусідів.Імпорт електроенергії подвоївся — близько 300 млн кВтг (в 1,5 раза більше середньомісячного).Експорт — 40 млн кВтг16 разів менше вересня).Для трейдерів — успішний місяць.Для генерації — шанс повернути тренд, коли ціни ДД > РДН. Листопад:▪️ Всі енергоблоки АЕС працюватимуть. Останній вийде з ремонту наступного тижня — це +1000 МВт.🔺 ТЕС — у режимі відновлення, проблем із паливом немає.Укргідроенерго — антирекорди виробництва через низькі запаси води і обстріли.Газове ПСО продовжене до кінця ОЗП 25/26.ТЕЦ і розподілена генерація — низькі змінні витрати (3.6–4 грн/кВтг).Погода листопада — ближча до норми, навіть тепліший початок.Суттєвих обмежень споживання — немає, навіть з 10–15% імпортного перетину.🔺 Форварди на листопад — ~120 євро/МВтг (~5800 грн/МВтг).Висновок:Діапазон можливих сценаріїв широкий.6 найменших значень жовтня — ≤4600 грн/МВтг,6 найбільших — стрімкий ріст.📖 Резюме:Рівень РДН листопада буде визначений за результатами опитування читачів.⚡️ЕнергоЖінка⚡️
👁 1,460 25-09-17 13:14
⚡️ Як енергетичним компаніям оптимізувати витрати на юридичний супровід? Утримання внутрішнього юридичного департаменту стає значним фінансовим навантаженням для : зарплати, податки, відпускні, лікарняні, організація робочих місць. До цього додається ще й те, що один юрист чи адвокат фізично не можуть бути фахівцями одночасно і в енергетиці і в податковому праві, і в корпоративному законодавстві тощо. Таким чином, навіть маючи юриста (адвоката) в штаті - підприємства змушені додатково звертатись до зовнішніх радників.Модель юридичного відділу на аутсорсі від Fedotov & Partners дозволяє повністю запобігти таким ризикам та пропонує такі переваги: Передбачуваний бюджет — фіксована щомісячна плата без несподіваних рахунків та незрозумілих погодинних тарифікацій. Економія на штаті співробітників — не потрібно утримувати юристів (адвокатів) у компанії, оплачувати соцпакет та адміністративні витрати, оплата за послуги Fedotov & Partners зазвичай нижча, ніж заробітна плата адвоката, з урахуванням податкового навантаження. Комплексна експертиза - при роботі по моделі "юридичний відділ на аутсорсі" Ваше підприємство обслуговує одначасно щонайменше 5 досвідчених юристів, які спеціалізуються на різних галузях права. Гнучкість і швидкість — ми працюємо у форматі on-demand: юристи та адвокати Fedotov & Partners завжди на зв’язку і підключаються саме тоді, коли це потрібно клієнту. Галузева експертиза — понад 6 років досвіду у супроводі саме енергетичних компаній. Наша спеціалізація — енергетика, тому ми розуміємо нюанси вашого бізнесу і можемо забезпечити не лише юридичну підтримку, а й оптимізацію витрат завдяки правильному плануванню, превентивним рішенням і швидкому реагуванню.Вже понад 20 енергетичних компаній користуються нашою послугою юридичного відділу на аутсорсі, отримуючи передбачуваність і впевненість у правовій безпеці.📩 Наші контакти: Телефон: +38 068 444 70 88 ел. пошта: [email protected] Телеграм: @fedotovpartners веб-сайт: https://www.fedotovpartners.com/