Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Енергодар 🇺🇦
Додано 08 сер 2021

Енергодар 🇺🇦

@energodar_ukr
Кількість підписників: 5 715
Фото: 8,220
Відео: 1,260
Посилання: 6,730
Опис:
Зв'язатись з адміністратором: @EnergodarContact_bot Канал створений для інформування енергодарців, які перебувають в окупації, про правдиві події в місті, Україні та світі.
Джерело

Енергодар 🇺🇦 | ️ За період окупації на Запорізькій АЕС сталося 12 блекаутів Перший бл...

Логотип телеграм спільноти - Енергодар 🇺🇦 Енергодар 🇺🇦 @energodar_ukr
1 280 Охват/переглядів 2026-03-07 06:10 Повідомлення №10564
⚡️ За період окупації на Запорізькій АЕС сталося 12 блекаутів Перший блекаут на ЗАЕС відбувся 25 серпня 2022 року, коли артилерія ворога пошкодила останню високовольтну лінію, що з’єднувала станцію з українською енергосистемою. Це призвело до повної втрати зовнішнього живлення, згадує мер Енергодара Дмитро Орлов.«40 років станція працювала і таких випадків, як блекаут не було. А за час окупації пережила вже 12. Десятий був найбільш тривалим. Близько місяця АЕС працювала виключно на дизель-генераторах», – пояснює Орлов. Вдесяте станцію знеструмили 23 вересня 2025 року. Тоді останню лінію електропередачі, що живила станцію від української енергосистеми, відключили. АЕС залишалася без зовнішнього електропостачання. ⚡️За словами Дмитра Орлова, без зовнішнього живлення насоси, які качають воду, працюють на дизельних генераторах. Якщо вони зупиняться, циркуляція води теж припиниться, що може створити загрозу розплавлення реактора та виходу радіаційних речовин у навколишнє середовище.Енергодар 🇺🇦 | Поділитися новиною