Джерело
ЕнергоБізнес | Перший пілотний проєкт з видобутку літію стартує в Україні в межах уго...
441 Охват/переглядів
2025-07-03 12:03
Повідомлення №6033
🇺🇦🇺🇸 Перший пілотний проєкт з видобутку літію стартує в Україні в межах угоди зі США🤝 В рамках українсько-американської угоди про інвестиційний фонд відновлення планується реалізація трьох пілотних проєктів протягом перших 18 місяців. Робота вже стартувала. Про це повідомила перша віцепрем’єрка та міністерка економіки Юлія Свириденко.🤝 «Комісія з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції нещодавно ухвалила рішення про доцільність оголошення конкурсу на літієву ділянку Добра у Кіровоградській області. Найближчим часом маємо визначити всі умови конкурсу. Це родовище потенційно підпадає під мандат інвестиційного фонду і може стати першим пілотним проєктом у межах спільного інвестування», – повідомила Свириденко у Facebook.🤝 Потенційним інвестором виступає американська компанія TechMet, яка планує не лише видобувати літій в Україні, а й створити потужності для його збагачення. Водночас, американська сторона не матиме ексклюзивного права на цю ділянку – участь у майбутньому конкурсі буде відкрита для всіх зацікавлених інвесторів.🤝 Нагадаємо, Україна і США підписали угоду про економічне співробітництво (угоду про надра). Підписи під документами поставили міністр економіки України Юлія Свириденко і глава Мінфіну США Скотт Бессент. Президент США Дональд Трамп під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським заявив, що угода про корисні копалини є справедливою – передбачаються значні зобов’язання з боку США.#Слава_Україні🇺🇦