Джерело
ЕнергоБізнес | НАБУ і САП спільно з СБУ викрили організовану групу, учасники якої зав...
440 Охват/переглядів
2025-01-14 11:51
Повідомлення №5220
🏛 НАБУ і САП спільно з СБУ викрили організовану групу, учасники якої завдали майже 60 млн грн збитків ПрАТ «НЕК «Укренерго». За даними слідства, у квітні 2022 року ексзаступник голови Харківської обласної ради (на той час – депутат Харківської облради) з метою заволодіння електроенергією з Об’єднаної енергетичної системи України та легалізації коштів від її продажу створив організовану групу.👥 До складу групи він залучив керівника приватного товариства як виконавця та його засновника як пособника, тоді як сам був інвестором цієї компанії. Учасники групи заздалегідь придбали три компанії з ліцензіями на постачання електроенергії, які у червні 2022 року отримали електроенергію з Об’єднаної енергосистеми України та передали її підконтрольному товариству для продажу кінцевим споживачам. Водночас фінансова відповідальність за отриману електроенергію лягла на вищезгадані компанії-прокладки.🕵🏻 Отримані від продажу електроенергії кошти ПрАТ «НЕК «Укренерго» так і не отримало. Аби приховати джерело походження, їх переказали на рахунки фінансових компаній під виглядом поверненням позик. Фінансові компанії за винагороду в розмірі 0,5% від суми переказу перекинули ці кошти на інші підконтрольні компанії, які вивели їх на рахунок компанії-нерезидента, зареєстрованої на території Республіки Болгарія.👮🏻♀️ Наразі про підозру повідомили 3 особам:- ексзаступнику голови, колишньому депутату Харківської облради (ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 209 КК України);- директору приватної компанії (за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України);- засновнику приватної компанії (за ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 України).👣 За даними ЗМІ, організатором схеми виведення коштів з «Укренерго» слідство вважає Володимира Скоробагача, ексдепутата Харківської облради, який наразі перебуває за кордоном.#Слава_Україні!!! 🇺🇦