Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Блог економіста
Додано 14 лип 2024

Блог економіста

@economist_blog
Кількість підписників: 1 148
Фото: 1,080
Відео: 19
Посилання: 2,830
Опис:
Світ інфраструктури з точки зору економіста. Особисті думки і реакції на події в транспортній галузі. Авторський канал Ірини Коссе. Зв'язок з адміном [email protected]
Джерело

Блог економіста | Я вже кілька разів писала про Дарницьку ТЕЦ: чим її можна замінити, ск...

Логотип телеграм спільноти - Блог економіста Блог економіста @economist_blog
477 Охват/переглядів 2026-05-04 11:44 Повідомлення №4118
Я вже кілька разів писала про Дарницьку ТЕЦ: чим її можна замінити, скільки це може коштувати і чому ідея “просто поставити багато малих котелень” значно складніша, ніж здається.Тепер додам ще одну думку — Івана Плачкова, колишнього міністра енергетики і колишнього керівника Київенерго. Його позиція мені здається важливою, тому що повертає дискусію до питання, що реально можна зробити до наступного опалювального сезону?Якщо коротко, його логіка така: енергоблоки ТЕЦ до осені відновити, найімовірніше, не встигнуть. Але котельну частину можна і треба пробувати відновити першою.Дарницька ТЕЦ — це електрогенерація та джерело тепла для великої частини лівого берега. І якщо неможливо швидко повернути повноцінну роботу станції як ТЕЦ, то мінімальне практичне завдання — відновити котли, переобладнати те, що можна, під водогрійний режим, підтягнути відомчі котельні в цій зоні і закрити теплове навантаження хоча б у такому аварійному форматі.Це ремонтна, аварійна, дуже приземлена логіка, і саме тому вона звучить переконливо, бо часу залишилось мало.Плачков також каже, що масово посадити зону Дарницької ТЕЦ на десятки малих газових котелень — не така проста альтернатива. Для цього треба перебудовувати газові мережі, міняти логіку тепломереж, знаходити майданчики, проходити дозвільні процедури. В цій історії є ще один пласт - політичне протистояння між центральною і міською владою, яке в такій ситуації сильно заважає. Тому, як на мене, зараз важливіше швидко визначити мінімальний набір робіт по зоні Дарницької ТЕЦ, який реально можна виконати до осені. А вже потім можна сперечатися про велику реформу, нову ТЕЦ, когенерацію, децентралізацію і все інше.#енергетика