Джерело
Держспецзв’язку | 39 років тому сталася масштабна техногенна катастрофа – аварія на ЧАЕС...
9 900 Охват/переглядів
2025-04-26 07:19
Повідомлення №7491
39 років тому сталася масштабна техногенна катастрофа – аварія на ЧАЕС.Нагадаємо кілька маловідомих фактів про важливу роботу зв'язківців під час ліквідації наслідків аварії. ⚫ Серед перших на місце трагедії прибув екіпаж станції Рухомого радіотелефонного центру (РРТЦ) у складі чотирьох осіб, щоб налагодити спецзв’язок для роботи Урядової комісії. Протягом першої доби після аварії він забезпечив понад 300 переговорів.⚫ Вранці 26 квітня вже були організовані перші п’ять каналів урядового зв’язку, що дало змогу ефективніше координувати дії підрозділів, задіяних у ліквідації наслідків аварії. ⚫ Для забезпечення зв’язку використовували лінійну станцію радіорухомої системи зв’язку «Роса», розгорнули польові вузли зв’язку «Ураган», «Ураган-1», вузол «Дон-13», побудували радіорелейну лінію Чорнобиль – Київ тощо.⚫ Загалом у 1986–1987 роках у забезпеченні урядового зв’язку під час ліквідації наслідків аварії брали участь понад 200 осіб з Управління урядового зв’язку та військ урядового зв’язку.