Статистика telegram каналу - @dsszzi_official

Держспецзв’язку

Subscribers: 82698
Photos: 2250  Videos: 996  Links: 2780 
Телеграм-канал Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України НАПИСАТИ у фейсбук: https://www.facebook.com/dsszzi/ Чат-бот: @dsszziSupportBot Сайт: https://www.cip.gov.ua Все буде Україна 🇺🇦💪
2021-10-01

Кількість підписників

Історія змін лого

2023-11-18
2023-11-17
2023-08-01

Історія змін назви

Держспецзв’язку
2023-11-18
Telegram: Contact @dsszzi_official
2023-11-17
Держспецзв’язку
2023-08-01

Історія зміни типу аккаунта

Публічна группа чи канал
2023-11-18
Акаунт Telegram
2023-11-17
Публічна группа чи канал
2023-08-01

Історія зміни статуса

Офіційно підтверджена
2023-11-18
Офіційно не підтверджена
2023-11-17
Офіційно підтверджена
2023-08-01
💬 «За минулу ніч у нашому небі були знищені майже 30 «шахедів». Дякую всім воїнам мобільних вогневих груп, авіації наших Повітряних сил та зенітним ракетним військам. Ваша влучність, хлопці, – це буквально життя для України. Чим ближче до зими, тим більше буде російських намагань зробити удари потужнішими. Усім нам в Україні важливо бути ефективними на сто відсотків. Попри всі складнощі. Попри всю втому. Попри будь-які намагання послабити Україну. Повага і слава всім, хто бʼється заради держави, усім, хто допомагає та працює, щоб Україна могла захищати й захистити незалежність. Це залежить від кожного, кожної, хто стійкий. Від усіх, хто ефективний. Від кожного й кожної, хто може додати і додає Україні сили, перспектив. Будь ласка, використовуйте кожну можливість, щоб посилити нашу державу».

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 633-го дня війни.
💬 «Провів сьогодні Ставку – з детальною доповіддю міністра оборони. Щодо наступного року, забезпечення сил оборони. Щодо кожного з напрямків і всіх параметрів – снаряди, зброя, техніка, амуніція. Те, що поки в дефіциті. І те, що об’єктивно треба буде збільшити, з урахуванням планів наших активних дій. Важливі доповіді були на Ставці щодо ситуації на конкретних фронтових напрямках: Донеччина, Харківщина, південні напрямки. Доповідали Головком та генерали Сирський, Тарнавський, Москальов, Содоль… Дякую кожному нашому воїну! Дав сьогодні окреме доручення Міністерству оборони та Генеральному штабу щодо реагування на носіїв «кинджалів», які зупиняють нашу країну на години через повітряну тривогу. Наш рівень ППО і загалом готовність до ракетних загроз дозволяє дещо осучаснити реагування – без непотрібних зупинок країни. Це важливо для мільйонів наших людей. Я очікую відповідних пропозицій».
 
Звернення Володимира Зеленського наприкінці 632-го дня війни.
💬 «Хочу подякувати всім нашим захисникам неба, які щоночі й щодня на бойовому чергуванні.

Тільки «шахедів» за ніч на сьогодні вдалося збити 16.

Дякую всім льотчикам та інженерам Повітряних сил України, усім нашим зенітникам та воїнам мобільних вогневих груп. Щоразу, коли в них є результат, це результат для всієї держави. Це порятунок для наших людей, для наших міст, для української інфраструктури.

Звичайно, я дякую усім у світі, хто допомагає.
Географія нашої співпраці заради повітряного щита для України дуже широка. Не все зараз можна розказати публічно. Але що абсолютно точно, так це те, що Україна постійно стає сильніше. Можливості нашої ППО збільшуються.
Я дякую всім, хто ефективний у цьому».

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 631-го дня війни.
​​Здаємо кров, рятуємо життя ❤️

Сьогодні військовослужбовці та працівники Держспецзв’язку здали 30 літрів крові на потреби пацієнтів Національного наукового центру хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова. Донорами стали понад 60 осіб.

❗️Важливо не забувати, що в Україні триває війна, тож кров та її компоненти постійно потрібні для порятунку життя поранених військових. А ще – для хворих, які потребують операцій, для постраждалих внаслідок катастроф, дорожньо-транспортних пригод, для українців, яким потрібна трансплантація.

Нагадаємо, наприкінці жовтня до здавання крові долучився колектив Інституту спеціального зв’язку та захисту інформації КПІ ім. Ігоря Сікорського – закладу освіти Держспецзв'язку. Тоді донорами стали 100 осіб, які здали 45 літрів крові.

📢 Закликаємо усіх долучатися до донацій. Інформацію щодо підготовки до здавання крові та протипоказань можна дізнатися на сторінках медзакладів.
​​Віктор Жора: Цивілізований світ має створити кіберкоаліцію для протидії загрозам, що походять із росії та її сателітів

Країни цивілізованого світу мають об'єднатися в кіберкоаліцію для протидії загрозам, що походять із росії та інших держав, які стоять по один бік з агресором. Про це заступник голови Держспецзв’язку Віктор Жора сказав під час виступу на конференції з питань кібербезпеки «CYBERWARCON» в Арлінгтоні (США).

💬 «Не всі країни це усвідомили: війна між цивілізованим світом та агресорами в кіберпросторі вже триває. Це означає, що ми повинні готуватися до подальших кроків агресорів, ми повинні обмінюватися досвідом, ми повинні обмінюватися інформацією. Ми маємо бути разом», – зазначив Віктор Жора.

Демократичний світ повинен невідкладно адаптувати свої воєнні доктрини до боротьби із загрозами у кіберпросторі. Кібератаки, які здійснюють одні держави проти інших, мають сприйматися так само, як звична кінетична воєнна агресія. І кібератаки мають отримувати таку ж реакцію.

За словами Віктора Жори, зараз вкрай важливо, щоб всі усвідомили ступінь небезпеки, яку становить комбіноване застосування конвенційних та кіберзасобів ведення війни.

💬 «Ми не раз повторювали, що це лише питання часу, коли інші авторитарні режими розпочнуть кібервійни проти Заходу. І це сталося, можливо, навіть раніше, ніж ми могли очікувати. Дуже показово, що терористична атака ХАМАС проти Ізраїлю супроводжувались потужними кібератаками проти багатьох ізраїльських ресурсів. Це цілком російська тактика, яку вони постійно застосовують по всьому світу», – наголосив Віктор Жора.

У сучасній російській військовій практиці кібератаки передують введенню військ або замінюють інші форми агресії для досягнення політичних цілей – так було в Естонії 2007 року, Грузії 2008 року та в Україні, починаючи від 2014 року.

Нагадаємо, у травні 2022 року Європейський Союз опублікував заяву від імені 27 держав-членів, Сполучених Штатів Америки, Канади, Великої Британії, Австралії, Нової Зеландії та Норвегії з категоричним засудженням кібератак, здійснених рф проти України.

ℹ️ «CYBERWARCON» – це одноденна конференція у Вашингтоні, округ Колумбія, основна мета якої – виявити та дослідити загрози кібербезпеки з боку зловмисників. Учасниками конференції є військові та урядові структури, наукові кола та приватний сектор.
«Провів сьогодні тривалу нараду з дипломатами, урядовцями, представниками Верховної Ради щодо підготовки нашої держави до політичного рішення Європейської ради про початок переговорів про членство України у Євросоюзі. Наші кроки та наші рішення. Працюємо над тим, щоб отримати безумовне рішення про початок переговорів. Для України це принципово – реалізувати всі рекомендації Єврокомісії, які були надані, усі сім рекомендацій, і виконати необхідне на цьому етапі нашого шляху у Європейський Союз. Провів сьогодні кілька нарад і щодо наших нових міжнародних кроків, які заплановані на найближчі тижні. Перемовини з лідерами держав-партнерів, нові пакети підтримки для наших воїнів, міжнародна комунікація України. Ми можемо й мусимо забезпечити абсолютно чіткий результат: хоч би яким був інформаційний порядок денний світу, наші партнери мають нас розуміти й чути українців. І це буде».

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 628-го дня війни.
💬 «Ми пройшли вже майже половину листопада і маємо бути готовими до того, що ворог може збільшити кількість ударів дронами чи ракетами по нашій інфраструктурі.

Росія готується до зими. І у нас в Україні вся увага має бути зосереджена на захисті, на відповідях терористам, на всьому тому, що Україна може зробити, щоб полегшити нашим людям проходження цієї зими та збільшити можливості наших воїнів.

Я дякую всім нашим партнерам, які допомогли Україні з ППО. Це різні країни. Не про все зараз ми можемо говорити відкрито, але український повітряний щит уже сильніше, ніж торік. Уже інші можливості, але ще не повний захист усієї території. І ми працюємо, щоб зробити його ще більш сильним. Кожна країна, кожен лідер, які допомагають нам посилювати ППО, допомагають захищати життя.

Я закликаю всіх українців, українок, усіх тих, чий голос у світі чують, наших журналістів, всіх тих, хто підтримує Україну у світі, допомагати посилювати захист. Допомагати! Ми здатні проходити найскладніші випробування. Але разом, у єдності, коли дбаємо про одне одного і коли мільйони людей допомагають своїм захисникам, захисницям та своїй державі. Бути єдиними і бути вдячними – це обовʼязково».

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 627-го дня війни.
💬«Сьогодні – річниця звільнення міста Херсона, і я вдячний усім, хто згадував, як херсонці протистояли окупанту, як чекали на повернення українського прапора і як зустрічали наших воїнів. Дякую всім, хто сьогодні вшанував пам’ять тих, хто віддав своє життя, щоб Херсон, як і вся наша держава, були вільним. Дуже важливо пам’ятати, хто і як боровся заради України, хто і як рятував життя людей і нашої держави. Я дякую й усім журналістам, які про це нагадують, кожному й кожній, хто береже цю пам’ять про визволення Херсона й про хоробрість херсонців. Напередодні я підписав указ про державні нагороди для воїнів і цивільних, які відзначилися саме там – при захисті Херсонщини. Тих, хто бився заради держави. Тих, хто допомагав спротиву. Тих, хто рятував і рятує людей. І хто саме такий сміливий, як тепер світ знає сміливість українців. Разом із нашими воїнами в цьому указі також відзначені працівники органів місцевої влади. Це люди, які не полишили свої громади, допомагали захисту від окупантів, допомагали спротиву, лікували й лікують. Організовували допомогу тим, хто не міг сам себе забезпечити, рятували дітей від депортації, рятували людей від російського терору. Рятують і зараз. Під бомбами, в умовах постійних ударів. Я дякую всім вам за вашу хоробрість і відданість своїй роботі й Україні. Дякую кожному й кожній, хто залишається й працює саме там – у громадах уздовж лінії фронту».

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 626-го дня війни.
💬 «Дякую кожному підрозділу, кожній бригаді, які виконують завдання зараз і на Харківщині, і на Донеччині, і на півдні нашої держави. Воїни, я дякую вам! Усім, хто в бою, хто на бойових постах, хто допомагає. Артилеристи 55-ї бригади – як завжди, пишаюся вами! Марʼїнський напрямок – воїни 79-ї окремої бригади ДШВ, дякую! Авдіївка – 53-тя та 110-та окремі механізовані бригади, дякую! Купʼянськ – 14-та окрема механізована бригада, 57-ма окрема мотопіхотна, 13-й батальйон «Девʼяностопʼятки», 3-й батальйон 54-ї окремої механізованої бригади, 2-й батальйон 30-ї окремої механізованої та 40-ва окрема артилерійська бригада. Дякую всім вам, воїни!»

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 625-го дня війни.
​​Олександр Потій: «Україна продовжує будувати ефективну систему захисту критичної інфраструктури, зокрема – енергетичних об’єктів»

Заступник голови Держспецзв’язку Олександр Потій у складі урядової делегації взяв участь у засіданні Ради Україна-НАТО, яке відбулося восьмого листопада в штаб-квартирі Північноатлантичного Альянсу в Брюсселі та було присвячене питанням енергетичної безпеки.

Заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане під час засідання зауважив, що минулої зими росія намагалася знищити енергетичну інфраструктуру України, використовуючи ракети, безпілотники, кібератаки. Попри це, нашій країні вдавалося швидко відновлюватися після таких атак – зокрема цьому сприяла і допомога Альянсу.

Олександр Потій підкреслив, що Україна продовжує будувати ефективну систему захисту критичної інфраструктури, серед іншого – посилює захист енергетичних об’єктів:

💬 «Наш підхід базується на принципах кооперації державних органів, операторів критичної інфраструктури та бізнесу. Попередня зима була дійсно важкою, але нам вдалося забезпечити стійкість енергетичної інфраструктури. Значну роль у цьому відіграли співробітники енергокомпаній, ДСНС, військові».

Заступник голови Держспецзв’язку також зазначив, що українці із розумінням поставилися до труднощів, які виникали минулої зими через ворожі атаки, та подякував усім партнерам, які допомагали та продовжують допомагати Україні.

💬 «Рада Україна-НАТО – це ефективний механізм допомоги Україні у забезпеченні стійкості критичної інфраструктури. Ми також готові ділитися своїм досвідом, знаннями про те, як захищати енергетичні об’єкти від атак з неба, від атак у кіберпросторі. Обговорення цих питань на такому високому рівні є ще одним доказом єдиної та непохитної позиції країн НАТО щодо підтримки України у боротьбі з російським агресором», – наголосив Олександр Потій під час зустрічі.

Зазначимо, що урядову делегацію очолив заступник міністра енергетики України Фарід Сафаров, у заході також взяв участь заступник начальника штабу Командування Повітряних сил ЗСУ Геннадій Шелудько.

🤝 Нагадаємо, Рада Україна-НАТО – створений у липні 2023 року орган, у межах якого держави-члени Альянсу й Україна зустрічаються з метою взаємодії, співпраці, для кризових консультацій і ухвалення спільних рішень.

ℹ️ Держспецзв’язку визначена уповноваженим органом у сфері захисту критичної інфраструктури України на час дії воєнного стану та протягом 12 місяців після його припинення чи скасування. Уповноважений орган координує діяльність суб'єктів національної системи захисту, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері захисту критичної інфраструктури.
🔥 Передали на фронт понад 900 дронів

Ці коптери допоможуть нашим воїнам розвідувати російські позиції в тилу, знищувати техніку, особовий склад та командні пункти ворога.

Безпілотники закуплені коштом державної програми “Армія дронів”. Більшість із них — українського виробництва. Продовжуємо підсилювати захисників та захисниць. Воювати мають дрони, а не люди.
⚔️ Втома, занепокоєння і хвилювання: світ стоїть за Україну, непроста боротьба з окупантом триває

путін веде війну на винищення всього українського, Україна ж б'ється з кремлівським терористом за своє виживання. Тільки такий вибір залишив українцям російський загарбник.

Дякуємо світу за підтримку й віру в Україну та її захисників!

👆 Підписатись на Spravdi
💬 Я очікую від усіх відповідних структур та органів влади конкретних відповідей щодо завдань, які обʼєктивно є перед нашою державою зараз. Це стосується і цивільних органів влади, і військового елементу держави, і урядовців з Верховною Радою України, і Служби безпеки України й інших правоохоронних органів. Це стосується і того, що державі потрібно значно більше зосередженості на обороні – всім у державі, і особливо на регіональному рівні, у тилових містах, які мають відповідні ресурси допомогти та підтримати. Це стосується і того, щоб ніколи більше не повторилися такі трагедії, як із воїнами 128-ї бригади. І тих змін, яких очікують наші солдати й командири, особливо хлопці, які були мобілізовані. І нарешті, мають припинитися хвилі з будь-якими речами, які розколюють політично. Ми повинні визначитись, що зараз час оборони, час битви, від якої залежить доля держави й людей, а не час вкидів, яких від України очікує лише росія. Я вважаю, що зараз вибори не на часі. І якщо потрібно поставити крапку в тій чи іншій політичній суперечці й далі працювати лише в єдності, то в державі є структури, які здатні ставити крапки й давати суспільству всі необхідні відповіді. Щоб не залишилося простору для конфліктів і чужої гри проти України. Моє особисте ставлення й заклик – так само, як і 24 лютого, дбати про нашу державу, про її захист, про знищення окупанта, про волю України, яка здобувається зараз у боях заради України.

🙏 Я дякую всім, хто допомагає!
Слава всім, хто воює та працює заради України!
🇺🇦 Слава Україні!

📢 Звернення Володимира Зеленського до українців наприкінці 621-го дня повномасштабного вторгнення.
💬 Передусім щодо російського удару по воїнах 128-ї гірсько-штурмової бригади, який стався в Запорізькій області. Мої співчуття всім рідним, близьким загиблих воїнів! Це трагедія, якої можна було уникнути. Міністр оборони Умєров доповів мені про заходи, яких вжито, щоб зʼясувати всі обставини того, що сталося, хто конкретно та які розпорядження давав.

За фактом трагедії було зареєстровано також кримінальне провадження. Триває відповідне розслідування.

Головне – встановити повну правду про те, що сталося, і більше не допустити подібного. Кожен військовий у зоні бойових дій – у зоні дострілу та аеророзвідки ворога – знає, як треба поводитися під відкритим небом, як дбати про безпеку. Зараз розслідування має дати рідним загиблих воїнів і суспільству чесні відповіді, як сталася трагедія та чиї розпорядження були неправильними.

Коли ми проходимо такі тижні, такі як цей, сповнені болю та непростих дискусій, важливо, щоб люди розуміли: те, що в них на серці, бачать, і зміни, які потрібні, будуть зроблені. Це стосується багатьох речей, від недбалості, яка буває, до радянщини та жахливої бюрократії, які не дають Україні, не дають багатьом у наших силах оборони реалізувати свій потенціал правильно – ефективно.

Ми маємо захистити Україну. І ми захистимо – я в цьому не сумніваюсь. Вірити в Україну – це знати, що Україна й українці можуть зберегти незалежність, збережуть, повернуть своє.

Але, так само як і після 24 лютого, це можна зробити разом – і тільки разом, у єдності, дбаючи про державу, про тих, хто поруч із тобою, про українців, хоч би де вони були. Зберегти єдність народу – найважливіше. І я вдячний усім, хто докладає зусиль заради цього.

Авдіївка. Марʼїнка. Лиман. Бахмут. Купʼянськ. Мелітопольський напрямок. Херсонщина. Артилеристи 55-ї бригади «Запорізька Січ». 95-та окрема десантно-штурмова бригада. 68-ма окрема єгерська бригада. «Сімдесятдевʼятка» ДШВ. 33-тя й 31-ша окремі механізовані бригади. Наша потужна 54-та окрема механізована бригада. 57-ма окрема мотопіхотна бригада. 82-га окрема десантно-штурмова бригада. Я дякую всім вам, воїни, хто бʼється заради України, хто вірить в Україну! Дякую всім командирам, які дійсно дбають про людей! І дякую всім, хто працює заради України та хто у світі допомагає Україні!

Кожен тиждень має робити Україну сильнішою. Це обовʼязково. І це спільне завдання всіх у державі. Усіх.

🇺🇦 Слава Україні!


📢 Звернення Володимира Зеленського до українців наприкінці 620-го дня повномасштабного вторгнення.
​​6️⃣1️⃣9️⃣ доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти нашої країни: ситуація станом на ранок 04 листопада

Протягом минулої доби відбулося 50 бойових зіткнень. Загалом ворог завдав 7 ракетних та 70 авіаційних ударів, здійснив 93 обстріли з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є загиблі та поранені серед цивільного населення. Руйнувань та пошкоджень зазнали приватні житлові будинки та інша цивільна інфраструктура.

Крім того, в ніч на 3 листопада, російські окупанти завдали чергового удару по Україні, застосувавши 38 ударних БпЛА типу “Shahed-136/131” та 1 керовану авіаційну ракету Х-59. Силами та засобами протиповітряної оборони знищено 24 ударних БпЛА та 1 ракету Х-59. Інформація щодо наслідків цієї терористичної атаки наразі уточнюється.

🔥 Протягом доби авіація Сил оборони завдала 13 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки та 2 - по зенітно-ракетних комплексах противника.

🔥 Підрозділи ракетних військ уразили пункт управління, 4 райони зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, станцію РЕБ, склад боєприпасів, 8 артилерійських засобів, а також іншу важливу ціль противника.

🇺🇦 Підтримуйте Збройні Сили України!

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 04.11.23 👇
​​ Створення Кваліфікаційного центру IT та кібербезпеки: фахівці ДержНДІ розробили платформу автоматизованої системи комп’ютерного тестування

👨‍🎓 Триває робота над посиленням кадрового потенціалу у сфері інформаційної та кібербезпеки. В межах реформи, зокрема, в Україні будуть впроваджені нові професійні стандарти та створена мережа незалежних кваліфікаційних центрів – як державних, так і приватних. У них фахівці зможуть підтверджувати рівень своїх знань, навичок та компетенцій.

Перший Кваліфікаційний центр запрацює на базі Держспецзв’язку. Він уже здобув відповідну акредитацію, тривають роботи щодо організаційно-технічного та методичного забезпечення його функціонування. Серед іншого, фахівці Державного науково-дослідного інституту технологій кібербезпеки та захисту інформації – провідної наукової установи Держспецзв’язку – розробили власну платформу автоматизованої системи комп’ютерного тестування, яку можна буде використовувати в Центрі для проведення процедур присвоєння / підтвердження кваліфікацій відповідно до профстандартів.

ℹ️ Більше про розробку, а також про реформування системи підготовки кадрів у сфері кібербезпеки читайте за посиланням 👈
🕵️ Хакерів, які атакують Україну, можна умовно розділити на три групи:

Перша, найбільш небезпечна, — військові хакери. Це угрупування спецслужб російської федерації, які працюють цілеспрямовано по інфраструктурі нашої країни, виконують накази і мають серйозні ресурси.

Друга група — кіберзлочинці, які співпрацюють з урядом рф, але переслідують свої меркантильні цілі.

Третя — це так звані «хактивісти», люди з різним рівнем кваліфікації, які об’єднуються задля атак. Вони можуть контролюватися спецслужбами.

ℹ️ Більше інформації про хакерські групи, які проводять атаки проти України, можна прочитати в матеріалі видання dev.ua
​​📺 Визначили сім каналів, які вестимуть мовлення на базі державного мультиплексу МХ-7

Під час вчорашнього засідання Нацрада з питань телебачення та радіомовлення визначила переможців конкурсу на мовлення в національній багатоканальній мережі МХ-7. Серед них – як державні мовники, так і приватні телекомпанії.

Відповідно до рішення медіарегулятора, місце в державному мультиплексі займуть:

ТОВ «Солар медіа» (логотип «СОНЦЕ») із села Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського району Київської області.

ТОВ «Ми-Україна» з міста Києва (логотип «МИ-УКРАЇНА»).

ДП «Парламентський телеканал «Рада» (логотип «РАДА») з міста Києва.

ТОВ «Дідживан» (логотип «УНІАН 2») з міста Києва.

ТОВ «Віжн 2+2» (логотип «ВІЖН 2») з міста Києва.

ТОВ «Віжн 3» (логотип «ВІЖН 3») з міста Києва.

ТОВ «Телерадіокомпанія «Корисне ТБ» (логотип «СВІТЛО») з міста Києва.

Вже незабаром, після сплати ліцензійних внесків, кожна з телекомпаній отримає ліцензію та зможе розпочати процедуру підписання договорів на комерційне мовлення з Концерном радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (КРРТ).

💬 «Головним завданням державного мультиплексу є донесення інформації від українських мовників у ті райони, де раніше українського цифрового телебачення не було. Передусім йдеться про прикордонні населені пункти, де подекуди люди не мали альтернативи російському чи білоруському пропагандистському контенту. Це – важлива складова інформаційної війни, яку веде проти нас росія», – наголосив заступник голови Держспецзв’язку Володимир Трофименко.

У КРРТ підкреслили, що очікують проведення повторних відборів, щоб заповнити усі 12 слотів для трансляції, на які розрахований мультиплекс МХ-7.

💬 «Сподіваємося, що до початку року ми отримаємо всі 12 каналів. Адже що більше різноманітних каналів у мультиплексі, то цікавішим є цей продукт для українців», – додав технічний директор Концерн РРТ Сергій Семерей.
👀 Всеукраїнський онлайн-урок
“Я. Безпека. Кіберпростір”
👇
https://youtu.be/sSHOM7LNfSI
​​ Україна ділиться із країнами-партнерами досвідом із захисту критичної інфраструктури

Україна за час війни здобула унікальний досвід із захисту об’єктів критичної інфраструктури від ворожих атак і ділиться ним зі своїми партнерами. Про це заявив голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь під час зустрічі із представниками бізнес-асоціацій.

💬 «Всі знали, що об’єкти критичної інфраструктури в енергетичному секторі потрібно захищати габіонами, однак як це потрібно робити, побачили тільки в Україні. До початку повномасштабного вторгнення росії захист об’єктів критичної інфраструктури був теорією як для нас, так і для наших партнерів. Саме під час російських атак напрацьовувалися і напрацьовуються методи та інструменти протидії, які вже враховують інші країни», – сказав Юрій Щиголь.

Ще однією ціллю атак росії є інформаційна інфраструктура України. Кількість кібератак після початку повномасштабного вторгнення зросла в рази.

💬 «Жодна країна світу не зазнавала і не витримувала такої кількості атак. На сьогодні немає жодного сектору критичної інфраструктури, який не знає, що таке кібератаки. Впродовж двох років усі – від освітніх закладів до паливно-енергетичних компаній – пережили кібератаки. І ми ділимося із нашими партнерами досвідом захисту від таких атак: хто це має робити та як», – розповів голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь учасникам зустрічі.

Держава допомагає посилити захист об’єктів критичної інфраструктури незалежно від того, державні вони чи приватні. Бо захист від ворога – це спільне завдання, яке наближає перемогу України.

📢 Нагадаємо, що на час дії воєнного стану та протягом 12 місяців після його припинення чи скасування уповноваженим органом у сфері захисту критичної інфраструктури України визначена Державна служба спеціального звʼязку та захисту інформації України. Уповноважений орган координує діяльність суб'єктів національної системи захисту, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері захисту критичної інфраструктури.

ℹ️ Також уповноважений орган є держателем та адміністратором Реєстру об’єктів критичної інфраструктури, який є важливим інструментом для координації процесу захисту критичної інфраструктури України. Він дозволяє узгодити дії суб’єктів національної системи захисту критичної інфраструктури, запровадити обмін інформацією між суб’єктами захисту, створити єдину базу даних щодо загроз і вразливостей, забезпечити паспортизацію та захист обʼєктів критичної інфраструктури та здійснити оцінку стану їхньої захищеності.