Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Печера Дракона
Додано 14 лип 2024

Печера Дракона

@dragonspech
Кількість підписників: 36 253
Фото: 4,610
Відео: 44
Посилання: 4,650
Опис:
Канал Дмитра "Калинчука" Вовнянка, блогера і письменика. Політика, економіка, історія, література - потрохи про все. Мій контакт: [email protected]

👥 Кількість підписників

36 253
Середній/День:: -55
Середній/Тиждень:: -287
Середній/Місяць:: -602

👁️ Середній перегляд на повідомлення

8 801
Середній/День:: 9,130
Середній/Тиждень:: 6,544
ERR: 24.28%

📊 Кількість повідомлень на день

2.7
Останній день: 1
Середнє за тиждень: 3.1
Середнє за день: 2.7

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 19,500 24-10-07 07:48
ВЛАДО, ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ? Цікаві ситуації стаються. Вчора посол Ізраїлю в Україні заявив, що його країна давно вже передала Україні систему ранього сповіщення про повітряні атаки, і чому вона досі не працює - питання до України. Тобто Україна має систему, здатну добряче посилити нашу ППО, але чомусь та система досі не працює. Що це мені нагадало? Це мені нагадало історію з когенераційними установками переданими нам США - вони здатні генерувати таку потрібну українцям електроенергію. Коли влітку українці сиділи без світла по 8 годин, раптом відкрилося що з переданих нам 50 з гаком установок запущена в роботу лише одна. А український бізнес в той самий час збагачував торговців пальним - аби заправляти генератори. Але далі - більше. Вчора вилізла ще одна інформація. Виявилося що німецькі танки "Leopard" та шведські БМП CV90 і танки Strv 122, ЗСУ використовує де? У Курській області! Тобто ми втрачаємо території на Донбасі, ми щойно втратили Вугледар, під загрозою Курахове, а найсучаснішу техніку відправляють не туди і не на Запорізький напрямок, де нас уже лякають російським наступом. Тезніку направляють у Курську область. Бог з ним, я вже не питаю якого милого ми взагалі влізли в Курську область? Тепер там доведеться оборонятися, хочемо ми того чи ні. Бо банально, якщо не оборонятимемося в Курській області - доведеться оборонятися в Сумській. Фарш назад не провернеш - уже все зроблено. Але, чорт забирай, чому сучасні машини відправляють туди де ми воюємо на чужій землі, а не там де ми захищаємо свою? Не розумію. Я категорично не розумію, чому на третьому році війни у нас панує такий бардак з будівництвом оборонних споруд? Згадаємо ситуацію біля Вовчанська. Згадаємо "зуби дракона" звалені в кучу біля Покровська. Тощо й тощо. Я не розумію - що відбувається? Влада ледь не як мантру повторює, що Захід не дає достатньо зброї, не дозволяє бити ракетами углиб території Росії тощо. Дозвольте поцікавитися, а Захід нам і фортифікації має будувати, і систему ранього оповіщення монтувати? Може Захід ще й воювати за нас мусить? Я гарно чую чого нам не дає Захід - я не бачу що робить українська влада для оборони. Складається стійке враження ніби влада грає з окупантами у піддавки. І чорт забирай, саме про це волає російська пропаганда - ніби Донбас уже не втримати. Ворожі боти на соцмережах просторікують про "договірничок" за яким влада хоче здати Донбас ворогу. А тепер поставте себе на місце замореного, виснаженого українського солдата і уявіть - що він думає? Спершу - система ранього оповіщення, яка чомусь не працює, потім - сучасні танки в Курській області, а не там де втрачаються території... І на біс - депутат Дунда з пропозицією влізти ще й у Білорусь. А чого? Палає хата - палай паркан. Я не розумію що відбувається. І я дуже хочу почути - що, чорт забирай відбувається? Чому Петру Порошенко перешкоджають передавати військовим техніку - аж до погроз? Чому влада всі сили кидає не на боротьбу з ворогом, а на боротьбу з Порошенком - аж до роликів Паворознюка? Я не розумію цього. Все життя і у всіх країнах під час війни влада з опозицією об'єднували зусилля і створювали уряд національної довіри. Але зелена влада замість цього прямо під час війни з Порошенком заповзято бореться. Та що там Порошенко? Ця влада генерала Залужного зняла, бо став надто популярний! Я дуже хочу зрозуміти - як збирається оборонятися ця влада? Вона сама бодай це розуміє?
👁 7,100 24-10-06 06:39
Я давно хочу запитати. Люди які вважають що прибічників ЗЕ все ще 73% і їх не переконати, які переконують що Росія всесильна і незламна - скажіть, якого чорта ви приповзаєте в мої коменти? У вас же в житті уже все зрозуміло і стабільно! У вашій уяві - все те що буває коли скласти руки і ні чорта не робити, чим ви, вочевидь, займаєтеся. Хіба ні? А тут профіль зовсім іншої людини. Тут профіль людини яка постійно змінює своє життя і втілює свої мрії. Тут сторінка людини яка працює і добивається успіху. І каже що це можливо! Що ви тут забули? Що робиться у вашій голові, якщо за 6 років ви не знайшли інформацію як розмовляти з людьми захопленими пропагандою і не переконали жодного політичного опонента - натомість ви роками ниєте "їх не переконати!"? Як ви не помічаєте яких шалених втрат зазнає Москва? Ви забули що совок повалили не армії НАТО, а економічна криза? Чому б вам не піти до таких самих, яким все зрозуміло і поплакатися одне одному? Звідки оце бажання заразити безнадійністю? Не розумію.
👁 5,800 24-09-16 17:35
#вечір_книжки А поговоримо-но про мій твір. Про той який я зараз представляю читачам. Дмитро КАЛИНЧУКТРЕТІЙ ВИБІР МАЗЕПИ Пригодницький роман про козаків-гетьманцівІсторія розпорядилася так, що цей роман виявився тісно пов'язаний з війною. Ідею мені підказав товариш з АрміїСОС - ми тоді їхали після обльоту безпілотників. Наразі у ЗСУ автор, редактор і видавець цього роману. Коректуру твору я вичитував уже перебуваючи на позиціях під Києвом. Поширювати роман я почав після вторгнення - і мусив взяти паузу на рік, бо поїхав на фронт. Спілкуватися з читачами і розповідати про мій роман я приходжу у військовому - бо вириваюся з частини буквально на кілька годин. Певною мірою це символічно. Один з головних героїв мого твору - гетьман Іван Мазепа, який практично все життя провів на війні. Він був командиром надвірної корогви (загону особистих тілоохоронців) гетьмана Дорошенка. Іван Мазепа був генеральним осавулом - керівником всіх спецслужб гетьманської України. Гетьман Мазепа поклав край Руїні та зібрав під свою булаву майже всю Україну. Іван Мазепа брав участь в багатьох битвах - і військових, і політичних. Зрештою, Іван Мазепа силився визволити Україну від Москви. Петлюрівці та бандерівці виникли потім - першими були мазепинці. Ми - нащадки справи великого гетьмана. Ми виборюємо те про що мріяв Іван Мазепа - вільну і незалежну Україну. Про те як важко було боротися за Україну тоді - розповідає мій роман. Ціна 300 грн. Всі деталі тут (натискайте):Дмитро КАЛИНЧУК "ТРЕТІЙ ВИБІР МАЗЕПИ" Роман поширює видавництво "Білка". Це чудова команда людей об'єднаних бажанням розвивати сучасну українську літературу.
👁 6,400 24-09-15 16:59
#вечір_книжки Вже тиждень не писав про свою книжку. І починають питати. Отже - надолужую. Дмитро КАЛИНЧУК ТРЕТІЙ ВИБІР МАЗЕПИ Що найбільше мене дивує коли розповідаю про мою книжку - якесь прохолодне ставлення до теми Швеції. Часи Мазепи - це зоряний час Шведського королівства. Швеція вийшла у вищу лігу європейської політики - на рівень з Англією і Францією. Шведи розгромили підряд Данію, Польщу і раз за разом громили Московію та Саксонію (німців). Під Нарвою король Карл ХІІ і фельдмаршал Ренскольд розгромили сили росіян, учетверо більші за їхні власні. А далі були битви на Двині, під Ригою, під Варшавою, під Фрауштадтом, під Гродно. І щоразу - перемога, перемога, перемога!Швеція тоді - це не тільки армія і перемоги короля Карла ХІІ. Це ще й легендарна зовнішня політика першого міністра графа Карла Піпера. Швеція - це передова європейська країна, яка на якийсь час стала союзником Україні. До речі, ми взагалі погано знаємо історію україно-шведських стосунків. А до речі, Швеція й зараз наш вірний союзник і один з адвокатів України в світі, на рівні з Польщею. Облога московитів шведами у Гродно, коли майже вся гвардія і кістяк армії Петра І потрапили в оточення - одна з подій мого роману. Чому царю Петру тоді вдалося викрутитися? Якою там була міра участі гетьмана Мазепи і його козаків? Чому Карл ХІІ тоді зайшов на Волинь слідом за московитами - і зупинився? Чому Мазепа замислився про альянс зі шведами? Про все це - в моєму романі. Книжку поширює видавництво "Білка". Ціна 300 грн. Всі деталі тут (натискайте):Дмитро КАЛИНЧУК "ТРЕТІЙ ВИБІР МАЗЕПИ"Звертаю увагу читачів. Свій роман я не поширюю особисто. Мій роман поширює видавництво "Білка" - тому я даю посилання на нього. Росту як письменик - тепер працюю з видавництвом. Обов'язково подивіться що пропонує "Білка" читачам. Там багато цікавих сучасних українських творів.
👁 9,500 24-09-11 18:06
СОЮЗНИКИ ХОЧУТЬ КОНКРЕТИКИ Ну, схоже треба про це сказати. Обіцяного нам дозволу США та Європи бити їхньою далекобийною зброєю по країні-агресору - не сталося. Сталося дещо інше. Ентоні Блінкен повідомив, що так, мовляв, питання дозволу бити далекобіними ракетами обговорили. Він українську сторону вислухав. Тепер поїде перекаже почуте Байдену і тоді щось вирішиться. Можливо. Ще відомо, що через пару днів Зеленський зустрінеться з британським прем'єром Стармером. До речі, британці взагалі категорично заявили, наразі вони бити їхньою зброєю углиб Росії не дозволяють. Всю словесну ЗЕ-луску я опускаю, Зеленський просторікувати на різні теми може довго. Доречне питання - а навіщо Блінкен і представники Заходу приїхали до Києва? Зеленського запросити? Відповідь на це питання дає "The Wall Street Journal". Так-так, той самий "Волл Стріт", який уже добряче налив Зеленському сала за комір, коли повідомив як Зеленський намагався вивести з під санкцій російського бізнесмена Абрамовича. Ще, про зелені інтриги навколо закону про мобілізацію. Тепер "Волл Стріт Жорнал" повідомив, що від Зеленського зажадали притомного плану завершення війни, який можна представити українським виборцям, і який (це важливіше) переконає американський і британський істеблішмент в своїй реалістичності. Бо багатократно повторене Зеленським: "До кордонів 1991 р." потребує сотень мільйонів доларів, яких Захід нам не дасть. Бо він, а не ми їх заробили. Простіше кажучи, Зеленському привезли чорну мітку. Йому дали два дні, протягом яких він має представити реалістичний план на 2025 рік. Інакше - не буде йому ніяких дозволів по далекобійній зброї, і ще... власне зелені і так весь час ниють що Захід дає замало допомоги. Що це все означає? Те що Зеленський і його ОПУ вже дістали США і Захід своїми звинуваченнями. Захід їм не закрив небо. Захід їм не надавав "Петріоти", а коли надав - заголосили що мало. Захід їм ракети не давав, а коли дав - з'ясувалося що треба дозвіл бити углиб Росії, але для цього треба ще й ракети, бо ті що надали вже розстріляні. Тощо й тощо. Британців у 1919 році дістало менше, вони тоді Петлюру на пошматування Денікіну і більшовикам віддали легкою рукою. Нам крупно пощастило, зараз нам допомагають. Але... Від Зеленського вимагають планів дій - реалістичних планів. Тобто таких яких можна досягти за наявних ресурсів. Час казок завершився - союзники вимагають конкретики. Для Зеленського це означатиме політичну труну. Бо очевидно, без потужних вливань зброєю, ні про які кордоні 2013 року не ітиметься. Навіть про кордони 22.02.22 мови не буде. Мова буде про серйозні територіальні втрати. Для Зеленського це означає питання з боку багатьох українців - де наші домівки? А ще це означатиме питання: "А хто там про травневі шашлики просторікував, коли треба було рити траншеї і евакуювати мирних?" А також: "Під чиї там гарантії "Азов" здався окупантам?" Тощо. Припускаю, що саме це і є метою США і колективного Заходу - привести війну до певного перемир'я. А далі у нас будуть вибори. Парламента і президента. Саме от з таких позицій. Бо писав багато разів, коли ти з голою дупою канючиш допомогу від союзників, бикувати перед ними - то дуже дороге задоволення. У житті за все платити доводиться.
👁 7,600 24-09-04 05:49
​​ДЕНЬ ЗАКІНЧЕННЯ ШУРМИ Блага вістка навідала нас вчора. У відставку пішла одна з найбільш одіозних осіб в оточенні Володимира Зеленського – заступник Керівника Офісу президента Ростислав Шурма.  Чому стільки уваги саме до нього? Ну як, ви що не чули, що Шурма – це особа яка під час війни торгує органами і обкрадає Україну на мільярди доларів, бо він хабарник і корупціонер. Знаєте хто це заявив? Ні, не опозиція. Це заявив екс-депутат «Слуги народу» Микола Тищенко. До речі, Тищенко додав, що Єрмак і Зеленський, мовляв, про Шурму нічого не знали і повпливати не можуть. Ну бачте? Окрутив підступний Шурма наївних Єрмака і Зеленського!  Власне, а хто такий Шурма? А це рідний син Ігоря Шурми, депутата від СДПУ(о) та «Опозиційного блоку», соратник Віктора Медведчука та заступник мера Харкова Михайла Добкіна. Але це – не кримінал, син за батька не відповідає, як відомо. Молодший Шурма зробив грандіозну кар’єру, у 2012 – 2019 рр. він був директором ПАТ «Запоріжсталь» у холдингу Рината Ахметова. Звільнився з власного бажання, злі язики стверджували, що служба безпеки Ахметова запідозрила що Шурма став красти у самого! Добрі язики заявляли - Шурма вирішив піти в політику.  Насправді, у політику Шурма пішов ще керуючи «Запоріжсталлю» – від 2015 по 2020 рр очолював Запорізьку організацію «Оппозиційного блоку». Балотувався за списком «Оппоблоку» до ВР – разом з Вілкулом та Мураєвим. Та позаяк «Оппоблок» вибори програв, Шурма подався на держслужбу. Колишнього менеджера Ахмєтова і затятого «Оппоблоківця» з радістю прийняли в «Слузі народу» - призначили членом наглядової ради «Укроборонпрому».  Хто там кажете з Медведчуком співпрацює? До речі, Вадим Рабінович якось розповів про співпрацю Єрмака і Мураєва, для довідки.  До речі, про Єрмака. 23 листопада 2021 р. (за три місяці до вторгнення) Шурма став заступником Єрмака – куратором економічного блоку у Офісі президента. Далі про Шурму починають складати легенди, особливо відзначилися такі відомі майстри епістолярного жанру як Віталій Шабунін, Юрій Ніколов, Денис Бігус тощо. Суть їхньою творчості про Шурму, сформулювати просто – Ростислав Шурма ногами відкриває двері в уряді, Ростислав Шурма контролює все що в державному секторі України генерує дохід, і Ростислав Шурма є куратором енергетичного сектору України і займається бізнесом прямо на держслужбі. Нагадую, Україна – це країна, громадяни якої періодично сидять без світла по 8-12 годин.  Про корупційні оборудки пов’язані з Шурмою я навіть розповідати не буду – «Центр протидії корупції» та «Бігус-інфо» вже цілі романи написали. Очевидно, можливостей у Шурми, хоч греблю гати.  Додати можна таке, крупні бізнесмени Шурму м’яко кажучи ненавидять. Кажуть - за те що решала і хабарник. І от - нічого не віщувало. Подейкували що Шурму призначать прем’єром. І тут, бах – відставка.  Власне – кучно пішли. Протягом одного дня звільнилися Камишин, Стефанішина, Верешук тощо. Очевидно, рейтинг президента Зеленського настільки "високий" (як співає фан-клуб ЗЕ), що доводиться вдаватися до масових відставок і замін в уряді. Прямо як у часи Кучми, той теж укріпляв свій рейтинг відставками урядовців. Проте є підстави припускати, що Шурма з уряду іде назавжди. Про це написав депутат Гончаренко (ЄвроСолідарність). За його словами Шурма давно хоче «зіскочити», бо відчуває що все іде до великих проблем. Якщо так і станеться – для влади це буде промовистим сигналом. Коли тікають такі… люди, це серйозний привід замислитися.   Єдине питання – а навіщо Зеленський з Єрмаком призначали Шурму? Аби що?
👁 3,600 24-08-27 18:30
​​#вечір_книжки Ух, несумний сьогодні день. Багато подій. Але давайте про вічне - про літературу. Про мій твір. Дмитро КАЛИНЧУК ТРЕТІЙ ВИБІР МАЗЕПИІсторичний пригодницький роман про козаків-гетьманців. Уявіть ситуацію. Гетьман Мазепа, якого у ті часи багато хто вважав проросійським вводить свої війська на Лівобережжя, і займає територію всієї України. На Поділлі - сердюки Мазепи. На Волині - козаки. Львів відкрив ворота перед почтом гетьмана. "Цар наказав - Мазепа виконав", бурчать недоброзичливці. Але тут у всі боки полетіли гінці - до тамтешніх козаків, що колись мали полки і сотні, ліквідовані поляками. І після прибуття гінців стається дивне - всі хто був козаком, всі хто є козаком і всі хто буде козаком, раптом витягують з горіщ приховану зброю, збирають ради, обирають старшину і... оголовшують про стврення козацьких полків, як адміністративних одиниць. І звісно, всі починають присягати гетьману Мазепі. Іншими словами польска влада добивається вщент, Мазепа катекегорично робив ті землі козацькими. Дві тисячі лівобережців полковник Мокієвський привів на допомогу Мазепі під час союзу гетьмана зі шведами. А після програшу виступу Мазепи людей що вже відновили козацький лад, царські війська силою переселили на правий берег - аби повернути їхні землі Речі Посполитій. Мазепа такому розвитку подій опирався як міг. Мазепа мріяв про об'єднану Україну. Пригоди. Інтриги, Звилисті повороти великої політики. Двобої та кохання. Все як було притаманно галантному 18-му сторіччю. Все це у моєму романі. Ціна 300 грн. Всі деталі тут (натискайте):Дмитро КАЛИНЧУК "ТРЕТІЙ ВИБІР МАЗЕПИ"У моїх видавців, у видавництва "Білка" дуже багато цікавих книжок. Ознайомтеся обов'язково.
👁 6,400 24-08-27 04:58
​​#ранок_з_АрміяСОС Наші ППО вчора і сьогодні класно попрацювали. Багато годин відбивали повітряні атаки противника. Визначали, наводили, збивали. Чималий шмат роботи виконували мобільні групи ППО. А знаєте, що неймовірно допомагає мобільним групам у роботі? Програма "Кропива". "Кропива" з'єднується з іншими програмними продуктами і в результаті мобільні групи в режимі онлайн бачать "пушкіних" і "лермонтових" що летять убивати українців. Мобільні групи завдяки цьому встигають переміститися і зайняти позицію по курсу ходу "толстих", аби влучним вогнем припинити політ кожного "достоєвського". Аби захистити українське небо. І це далеко не все на що здатна "Кропива". Звідки отримують "Кропиву" мобільні групи? Від волонтерського фонду "АрміяСОС". Власне, "АрміяСОС" почала розробляти планшет офіцера-артилериста, який став відомий як "планшет АрміїСОС" і перетворився на "Кропиву". А хто оплачує планшети для мобільних груп ППО, які постачає АрміяСОС? Та ви оплачуєте. Ви всі. Бо ви - небайдужі. Монобанка: https://send.monobank.ua/jar/4DirUxwpuBПриватбанк: Картка 5168 7456 0652 5191Приватбанк рахунок в ГРН: № UA633052990000026007046801720Pay Pal: [email protected]Зробити внесок (G Pay / Cards / IBAN Bank transfer / Crypto): https://armysos.com.ua/uk/vnesok/
👁 9,400 24-08-25 15:06
​​Зеленський заявив, що ЗСУ атакою на Курщину зірвали наступ Москви на Суми. От їй-Богу, не хотів я аж так ловити ЗЕвладу на брехні, але зелені самі створили цю ситуацію. Ніякої єдності в Україні зелені не треба - лайно на Петра Порошенка вони ллють в режимі он-лайн. А тому - хай потерпають. Так от, я вважаю що президент Зеленський банально збрехав. Не було ніякої підготовки наступу на Суми. Чому я так вважаю? Бо гарно знаю як в історії зривали наступи.Зірваний наступ - це превентивний удар по з'єднаннях ворога в момент їхнього розгортання, коли війська найбільш вразливі. Наступ Червоної армії, наприклад, 22 червня 1941 рокі зірвав Вермахт, коли атакував ще до остаточного розгортання групування сталінських військ. Що там було? Гори захопленої техніки і потоки полонених - солдат кадрових військових частин. А що ми бачимо на Курщини? Ми бачимо величезні обсяги спаленої та захопленої військової техніки? Ні. Ми бачимо дещицю. Ми бачимо маси полонених кадрових військових армії РФ? Ні, ми бачимо полонених строковиків. Так, їх багато. Але багато їх переважно тому, що вони були хреново обучені і не менш хреново озброєні. Їх не стільки захопили в полон, скільки вони здалися в полон, бо банально, не хотіли помирати. Нам хочуть сказати, що от з цим Москва збиралася наступати на Суми? Із загоном "Ахмад" в авангарді? Ба-більше. Ми бачимо як після прориву на Курщину, Москва протягоми тижня не могла знайти війська аби протиставити ЗСУ, у бій кидали тих самих строковиків і "космічну піхоту". Врешті решт Москва була змушена знімати війська з інших ділянок фронту і це нам дарує надію, що вдасться зупинити російський наступ. Але правда така. Ніяких крупних контингентів і ніяких резервів на Курській області проти Сумщини з російського боку не було. Тобто ні до якого наступу ніхто там не готувався. Якби вони були - сили знайшлися б зразу. А вони не знайшлися. Їх шукати довелося. Подвиг українського командування як раз в іншому - воно змогло знайти слабину в оброні противника і непомітно протягти свій контингент для удару. Вже повірте - це справді неабияке досягнення. Я не буду аналізувати навіщо преЗЕдент заявляє про якийсь зірваний наступ. Я цілком все ще припускаю, що операція на Курщині здатна переламати хід війни - хоча справді, недавно почав у цьому сумніватися. Результат ми всі побачимо невдовзі - тоді і оцінимо. Але. Ми вже бачимо що влада собі почала вигадувати заслуги, яких реально не було. А це вже дуже поганий симптом.
👁 6,000 24-08-18 17:44
​​#вечір_книжки Хочу трошки розповісти про мій твір. Дмитро КАЛИНЧУКТРЕТІЙ ВИБІР МАЗЕПИІсторичний пригодницький роман про козаків-гетьманців. Щось часто мене почали питати, мовляв, а можна книжку придбати не в інтернет-магазині видавництва, а у мене особисто? Мовляв, у мене ім'я, мені довіряють, а видавництво - хто його зна що за люди? Відповідаю так. Якщо я почав працювати з видавництвом "Білка", значить я цілковито йому довіряю. І з чого б мені не довіряти? У видавництві "Білка" видавалися Тамара Горіха Зерня, Віталій Запека, Дмитро Томчук тощо. Видавництво "Білка" це в першу чергу Ірина Білоцерківська, засновник видавництва і чудовий видавець. З нею працює чудовий колекстив. Я пишаюся співпрацєю з такими людьми. Зрозумійте правильно, мені дуже складно поширювати свої книжки особисто - я в ЗСУ служу. Плюс, видавництво "Білка" вже готує до видання мій новий роман. Тому попереду у нас довга й плідна співпраця. В т ч по моєму роману "Третій вибір Мазепи". Козацька Україна в період спого піднесення. Війна. Інтриги полковників що мріють про гетьманську булаву. Самодурство царя Петра І. Нашестя шведів. Гетьман Мазепа об'єднує всю Україну під єдиною булавою. Пепрегони, кохання та пригоди. Ціна 300 грн. Всі деталі тут (натискайте):Дмитро КАЛИНЧУК "ТРЕТІЙ ВИБІР МАЗЕПИ" Ласкаво прошу!