Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Омбудсман Лубінець Дмитро
Додано 14 лип 2024

Омбудсман Лубінець Дмитро

@dmytro_lubinetzs
Кількість підписників: 38 338
Фото: 9,870
Відео: 806
Посилання: 4,820
Опис:
The Ukrainian Parliament Commissioner for Human Rights | Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Facebook https://www.facebook.com/dmytro.lubinets Instagram https://www.instagram.com/dmytro_lubinets/ Twitter https://twitter.com/lubinetzs

👥 Кількість підписників

38 338
Середній/День:: -11
Середній/Тиждень:: -14
Середній/Місяць:: +197

👁️ Середній перегляд на повідомлення

79 084
Середній/День:: 36,700
Середній/Тиждень:: 260,914
ERR: 206.28%

📊 Кількість повідомлень на день

4
Останній день: 3
Середнє за тиждень: 2.7
Середнє за день: 4

Історія змін лого

Історія зміни статуса

Офіційно підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

"Так впав, що опинився в комі". Чоловік у вкрай важкому стані. ТЦК та СП у балаклавах❗️Я постійно наголошую, що використання балаклав під час мобілізаційних заходів є неприпустимим. Люди мають право розуміти, хто саме до них підходить, хто їх зупиняє, затримує чи застосовує силу. Коли обличчя приховані — неможливо ідентифікувати осіб, які потенційно можуть порушувати права людини або вчиняти кримінальні правопорушення.І саме через це ми щодня отримуємо звернення громадян щодо дій окремих представників ТЦК та СП. Один із таких випадків — у Дніпрі. На відео — чоловік, якого офіційна версія пропонує вважати таким, що «сам впав та вдарився головою». Наразі він перебуває у вкрай важкому стані, до того — був у комі.До мене звернулася мешканка Дніпра, оскільки її чоловік зазнав травм унаслідок дій групи осіб у балаклавах та форменному одязі, яких вона ідентифікує як представників ТЦК та СП. Внаслідок цих подій чоловік отримав черепно-мозкову травму та наразі перебуває у лікарні у вкрай важкому стані. ☝️Я зобовʼязаний поставити принципове питання. Чи є правомірним здійснення заходів оповіщення військовозобов'язаних особами у масках (балаклавах), які унеможливлюють ідентифікацію представників державного органу?Відповідно до законодавства України, представники ТЦК та СП під час виконання службових обов'язків повинні бути належним чином ідентифіковані та предʼявляти службові посвідчення. Приховування обличчя викликає у людей недовіру та нерозуміння, хто саме перед ними, що прямо впливає на оцінку таких подій.ℹ️ Наразі розпочато досудове розслідування за статтею 128 КК України — необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження. Я вже звернувся до прокуратури, яка здійснює процесуальне керівництво, з вимогою забезпечити повне та неупереджене розслідування та перевірити, чи дотримувалися представники ТЦК та СП вимог законодавства під час здійснення заходів оповіщення. Продовжуватиму вимагати повного та об’єктивного з’ясування всіх обставин цієї справи.🗣Ця історія — не про один випадок. Вона про те, як подібні дії сприймаються людьми, коли немає прозорості та зрозумілої ідентифікації. Держава, що діє в масках, не має дивуватися, що громадяни від неї тікають.🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.ℹ️ Ця дата — про гуманність, підтримку людей у найважчі моменти та захист людської гідності під час війни й гуманітарних криз.В Україні активно працює Товариство Червоного Хреста України, яке з перших днів повномасштабної війни системно підтримує цивільне населення, реагує на гуманітарні виклики та допомагає людям, які постраждали через російську агресію. Це важлива щоденна робота, яка має реальний вплив на життя тисяч українців. Водночас гуманітарна місія — це також про відповідальність і дотримання міжнародного гуманітарного права. Міжнародний комітет Червоного Хреста має забезпечувати доступ до українських військовополонених і цивільних заручників та контролювати умови їхнього утримання.❗️Тисячі українців досі залишаються у російському полоні без належного доступу міжнародних місій. Тому сьогодні — не лише про вдячність гуманітарним працівникам, а й про необхідність реального захисту людей та дотримання прав людини навіть під час війни.Дякую всім, хто щодня виконує гуманітарну місію та допомагає людям у надзвичайно складних умовах!🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Гуманітарна катастрофа в Олешках: триває підготовка до евакуації людейЩодня люди в Олешках страждають від гуманітарної катастрофи, масштабних руйнувань та знищеної цивільної інфраструктури. Місто та прилеглі населені пункти залишаються без належного доступу до води, їжі, медичної допомоги та безпеки.👉 За наявною інформацією, критичною залишається ситуація в Олешках, Голій Пристані, Старій Збур’ївці та Новій Збур’ївці Херсонської області. Російські окупанти блокують виїзд людей і перешкоджають постачанню базових товарів та медикаментів. Населення скоротилося з близько 40 000 до приблизно 6 000 осіб, зокрема в Олешках — з 24 000 до близько 2 000. Загалом понад 6 тисяч людей можуть потребувати гуманітарної допомоги, серед них близько 200 дітей. Більшість із них — маломобільні.Раніше я звернувся до Міжнародного комітету Червоного Хреста та до уповноваженої з прав людини в РФ щодо необхідності організації безпечної евакуації цивільного населення.❗️Я отримав відповідь від МКЧХ про готовність сприяти вжиттю необхідних заходів для організації виїзду громадян України з цієї території. Наразі триває робота з усіма дотичними сторонами щодо напрацювання безпечних шляхів евакуації. Після узгодження рішень будуть здійснені конкретні кроки для виїзду цивільних осіб, які цього потребують.ℹ️ Зі свого боку ми передали до МКЧХ узагальнений перелік людей, які потребують допомоги, зокрема евакуації, і перебуваємо з ними на постійному зв’язку.Сподіваюся, що за результатами цієї роботи будуть забезпечені реальні гуманітарні рішення, які дозволять організувати безпечний виїзд цивільних осіб на підконтрольну Уряду України територію.🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
СБУ та Національна поліція все активніше реагують на проблеми, які я та моя команда фіксуємоℹ️ Дедалі частіше в інформаційному просторі з’являються повідомлення про затримання та оголошення підозр працівникам ТЦК та СП у різних регіонах, зокрема у справах, що стосуються можливих корупційних порушень.Такі події відбуваються на тлі реальності, яку мої співробітники бачать через безперервний потік скарг: тисячі звернень щодо незаконних затримань, силових методів, недопуску адвокатів та утримання людей без належних правових підстав. Динаміка цих звернень до Офісу Омбудсмана вражає: якщо у 2022 році ми отримали лише 18 звернень щодо діяльності ТЦК, то у 2025 році ця цифра зросла до 6 127, а лише за перший квартал 2026 року вже маємо 1 657 нових звернень — це зростання у 333 рази.❗️Ми системно працюємо з цими кейсами: фіксуємо факти, проводимо моніторингові візити, звертаємося до відповідних органів та передаємо матеріали правоохоронцям. Проте ситуація має чітко виражений системний характер. Яскравий приклад — випадок із Ужгородським ТЦК та СП, який показав, наскільки далеко може зайти система без належного контролю: незаконне утримання людей, приниження гідності та повідомлення про можливі факти катувань.Очевидно, що коли в одній системі поруч існують і силові зловживання, і корупційні практики, це руйнує довіру до всього процесу мобілізації. А без довіри ця система просто не може працювати ефективно. Очікую на повне та неупереджене розслідування за кожним із цих випадків. Справедливість має бути. Тому ключове зараз — не лише реагування на окремі справи, а системні рішення: посилення контролю, прозорість процедур, єдині стандарти роботи ТЦК та СП, невідворотність відповідальності незалежно від посади. Без цього ми й надалі будемо реагувати на наслідки, а не усувати причини.‼️Що цікаво, минулого тижня центральний апарат здійснив моніторинговий візит до Житомирського ТЦК та СП. А сьогодні СБУ затримала керівника Житомирського ОТЦК та СП. Офіс Омбудсмана системно передає матеріали щодо виявлених порушень до правоохоронних органів у всіх регіонах. Розраховуємо на подальші рішучі кроки у цьому напрямку — у реагуванні на порушення в системі ТЦК та СП. Очікуйте результатів.🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Мілітаризація українських дітей має бути визнана злочином проти людяності!❗️На тимчасово окупованих територіях України вона триває роками й досі залишається безкарною. Десятки тисяч дітей змушені зростати у світі пропаганди, страху та нав'язаних військових наративів. Те, що має бути їхнім невід'ємним правом на освіту, перетворюється на інструмент агресії. Школи стають майданчиками підготовки до війни, а кадетські класи виховують покору, а не дитячу допитливість.З 2014 року мілітаризація освіти охоплює все більше дітей. За даними Єльського університету, з лютого 2022 року українських дітей переміщено щонайменше до 210 закладів у Росії та на ТОТ України. У 62% із них дітей піддають культурній, патріотичній та військовій пропаганді, а у 19% — проводять військову підготовку, включно з бойовими навчаннями, парадами та роботою з безпілотниками. Це — грубе порушення міжнародного гуманітарного права і злочин проти українських дітей.Їх примушують вступати до мілітарних і псевдопатріотичних організацій на кшталт «Юнармії», «Орлят Росії», «Воїн», «Зарниця 2.0». А 17 лютого на території Луганської області відзначали так званий «день російського кадета». Мілітаризація українських дітей на ТОТ набуває нових форм. З 1 вересня у школах тимчасово окупованих Донецька, Макіївки, Докучаєвська та Маріуполя для учнів п’ятих класів запровадять так звані «козачі класи» — як обов’язкову частину шкільної програми. Це не спорадичні дії агресора. Це свідома продумана політика і стратегія війни. Наразі ці дії залишаються без належної правової оцінки. Системна мілітаризація українських дітей на ТОТ є безпрецедентною у сучасній історії. Як світ може й далі мовчати перед обличчям цього злочину? Мовчання — це співучасть у злочині проти дітей. 🗣Я закликаю правоохоронні органи України, міжнародну спільноту та Міжнародний кримінальний суд визнати системну мілітаризацію дітей злочином проти людяності та забезпечити невідворотну відповідальність винних.Ті, хто відібрав у дітей дитинство, повинні відповісти перед законом. 🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Особистий прийом під час війни: чи можуть вам відмовити?👉 Я продовжую отримувати звернення про те, що органи державної влади та місцевого самоврядування перестали проводити особисті прийоми громадян через воєнний стан. Але це не є законною підставою для відмови.❗️ Право на звернення і особистий прийом гарантується Конституцією України (ст. 40) і не може бути обмежене навіть під час воєнного стану (ст. 64). Закон України «Про звернення громадян» (ст. 22) зобов’язує органи влади забезпечувати особистий прийом. Формат може змінюватися — онлайн, за записом або в безпечних умовах, але саме право має бути забезпечене. Є й інша проблема: у частини органів державної влади особистий прийом фактично не проводиться. Зокрема це МВС України, Міністерство у справах ветеранів України та Державна екологічна інспекція України. Якщо вам відмовляють у прийомі або не приймають звернення — можна звернутися до Офісу Омбудсмана України:📍за адресою: Київ, вул. Інститутська, 21/8електронною поштою: [email protected]📞за номерами телефонів: 1678, 0 800 501 720; 044 299 74 08
Є речі, які неможливо виміряти. Вони живуть у пам’яті та вдячності за тих, кого вже немає поруч, але хто назавжди з нами🗣Сьогодні відбулася акція «1 мільйон дерев пам’яті та життя» в межах глобального проєкту Greening of the Planet.У цей день люди в кожній області України та в 30 країнах світу вийшли садити дерева. Хтось — за тих, кого втратив. Хтось — як знак вдячності.Ми висаджували дерева, що символізують пам’ять про наших Захисників і Захисниць, які віддали життя за Україну. Про тих, кого вже немає поруч із нами. І водночас — про відповідальність перед тими, хто живе сьогодні, і тими, хто житиме після нас. І те, що до цієї ініціативи долучилося так багато людей, говорить про її справжню силу. Мої Представники в областях України та за кордоном також приєдналися до акції.☝️Ми посадили й родинне дерево. Як пам’ять, що має особисте коріння. Як вдячність, яка передається далі. І, мабуть, найсильніше відчуття цього дня — це розуміння, що пам’ять не зупиняє життя, а надає йому сенс.Дякую всім, хто долучився до цієї роботи — організаторам, кожному і кожній, хто сьогодні був частиною акції. Окрема подяка ГО «Світове українство» та Ганні Крисюк за запрошення і можливість бути частиною цієї справді важливої справи. 🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Кожне повернення — це кропітка робота та виборене право на майбутнє!☝️Сьогодні взяв участь у Civil Society and Expert Day — важливому етапі підготовки до засідання Міжнародної коаліції за повернення українських дітей у Брюсселі. Тема надскладна, яка потребує зусиль — повернення наших дітей додому з ТОТ та РФ. Росія викрадає українських дітей ще з 2014 року, маскуючи депортацію та примусове переміщення під «евакуацію» чи «оздоровлення». Тисячі неповнолітніх перебувають «у руках» ворога. Окрім того, на початок 2022 року близько 1,6 млн дітей на ТОТ опинилися під ризиком депортації чи примусового переміщення.Ми боремося за кожну дитину, і кожен кейс — це окрема битва. Як історія близнючок із Херсону: їхні батьки загинули на ТОТ у 2022 році, а однорічних дівчат викрали росіяни. Лише у 2024 році нашому Офісу вдалося повернути їх до рідного дядька. ‼️Я наголошую на важливості координації та об’єднанні зусиль держави і громадянського суспільства. Але при цьому маємо чітке розуміння: саме держава відповідає за кожну дитину та її повернення — це наша задача і системна політика. Ініціатива Президента України Bring Kids Back UA обʼєднує всіх нас задля досягнення єдиної мети: повернути всіх українських дітей. 🗣 Команда Офісу Омбудсмана повертає дітей і щодня бачить, наскільки складним є процес верифікації, встановлення місцезнаходження та доведення правди. Після важкого шляху фізичного повернення ми зустрічаємо кожну дитину в Центрі захисту прав дитини, що є структурною частиною нашого Офісу. Вони повертаються з травмами та складним досвідом, але з довірою і вірою в Україну. ℹ️Це виснажлива дипломатична та юридична робота: у межах ініціативи Президента Bring Kids Back UA додому повернули 2126 дітей, із яких 436 — зусиллями нашого Офісу, 83 — за посередництва Катару та 26 — завдяки підтримці Першої Леді США Меланії Трамп у найскладніших кейсах. Щиро дякую всім державним органам, міжнародним партнерам та представникам громадянського суспільства за цю спільну працю. Наша місія як держави — щоб кожна українська дитина на ТОТ чи в РФ знала: ми боремося за вас. Держава у співпраці з громадянським суспільством забезпечує цей процес системно — від пошуку до повної реінтеграції. Повернення українських дітей — це не лише наша внутрішня справа, а тест для всього світу: чи здатний він захистити найвразливіших.🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Постраждалі від сексуального насильства, повʼязаного з конфліктом, лишаються без захисту через зволікання державиСьогодні на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин прозвучало те, що вже давно стало системною проблемою: замість виконання законів — процес заради процесу.ℹ️ Йдеться про реалізацію Закону України щодо захисту осіб, постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного зі збройною агресією РФ (СНПК).Закон України № 4067-ІХ, який мав забезпечити правовий і соціальний захист людей, що пережили СНПК, прийнятий 20 листопада 2024 року. Чітко визначений строк — 6 місяців — для ухвалення всіх необхідних підзаконних актів давно минув. Але їх досі немає. ❗️Мінсоцполітики ще у липні 2025 року повідомляло про підготовку відповідних постанов. У лютому 2026 року навіть направило проєкт документа на погодження. Я надав свої зауваження і пропозиції. Який результат? Після цього жодної інформації не було. Хотілося б розуміти, що сталося з цими рекомендаціями і пропозиціями та чому не був прийнятий цей нормативно-правовий акт.Замість завершення нормативного регулювання ми бачимо інше: заміщення обов’язку держави ухвалювати рішення — "стратегічними сесіями" та нескінченними етапами узгодження того, що мало бути давно ухвалене і впроваджене.👉 Окремо — історія з виплатами за участі Global Survivors Fund. 1080 постраждалим особам погоджено виплати, з них 704 отримали їх. Але ключове питання залишається без відповіді: якою була реальна роль держави в цьому процесі, окрім формального згадування партнерства? Міністр соціальної політики, сім’ї та єдності України Денис Улютін не відповів на нього.‼️Уряд не спроможний навіть ухвалити необхідні постанови. Натомість намагається приписувати собі заслуги міжнародних партнерів, які фактично й забезпечують допомогу постраждалим. Це виглядає як підміна ролей і спроба видати чужий результат за власний. Вперше в житті я бачив таку зухвалість.І якщо це стиль комунікації міністра з народними депутатами та Уповноваженим, складно уявити, яким він є у спілкуванні з простими громадянами. 🗣Мінсоцполітики вкотре декларує "пріоритетність" нормативно-правових актів, але по факту — результату немає. Питання просте: якщо це пріоритет, то що тоді в міністерстві взагалі вважають важливим?І поки тривають "обговорення", "узгодження" і "стратегічні сесії", люди, яких ці закони мають захищати, залишаються без захисту. ➡️Детальніше про все — у відео.🇺🇦 Facebook | Instagram | Х
Удома вже 9048 українців. Це цивільні та військові. Але це число має бути більшим!ℹ️ Взяв участь у зустрічі Президента України Володимира Зеленського з командою Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.Говорили насамперед про результати вже проведених обмінів і підготовку наступних. Сподіваємося, що зовсім скоро українські родини отримають добрі новини — і щодо військових, і щодо цивільних. 👉 У фокусі — різні категорії людей: ті, хто потрапив у полон ще до повномасштабного вторгнення; наші військові — азовці, морські піхотинці, десантники, прикордонники та представники інших підрозділів; цивільні — журналісти, мери міст, керівники громад, енергетики та інші.Усі дані ретельно перевіряються, звіряється кожне прізвище. І це дає результат: людей, які вважають безвісти зниклими, ми також знаходимо в російському полоні — і повертаємо додому. ❗️Наразі команда Коордштабу опрацювала необхідні списки та документи. На постійній основі триває комунікація з російською стороною щодо гуманітарних питань.Окремо обговорили роботу з міжнародними партнерами для повернення наших людей. 🗣Працюємо заради головного — повернення кожного українця додому. Бо за кожним прізвищем — чиясь мама, яка не спить ночами. Чиясь дитина, яка щодня чекає тата. Рідні, які кожного дня живуть у тривозі. І вони мають отримати гарні звістки!🇺🇦 Facebook | Instagram | Х