Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Дизрайтер
Додано 14 лип 2024

Дизрайтер

@disWriter
Кількість підписників: 1 090
Фото: 112
Посилання: 163
Опис:
Говорю про спільноти, менторство, комунікації та турботу про себе. Автор: @yaroslav_boruta Підписатися на email-розсилку: https://diswriter.substack.com/ Підтримати Дизрайтер: https://base.monobank.ua/6X7AakrHjwf5MP

👥 Кількість підписників

1 090
Середній/День:: 0
Середній/Тиждень:: -2
Середній/Місяць:: +3

👁️ Середній перегляд на повідомлення

408
Середній/День:: 400
Середній/Тиждень:: 520
ERR: 37.43%

📊 Кількість повідомлень на день

0.1
Останній день: 1
Середнє за тиждень: 0.3
Середнє за день: 0.1

Історія змін назви

Дизрайтер 2024-12-18
ДизРайтер 2024-07-14

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 343 26-03-21 11:11
Спірне UX/UI-рішення від Monobank. Коли ви разово витрачаєте кошти з білої картки і у вас залишається 30 грн на картці — в описі транзакції під сумою показується сповіщення про низький баланс та пропозицію поповнити свою картку.З одного боку, застосунок чесно попереджає, що на картці закінчуються кошти. Це зручно, бо ви не опинитеся в ситуації, коли не зможете оплатити поїздку в метро, таксі або їжу в кафе.З іншого боку, це підштовхує робити більше покупок тих, хто принципово не хоче користуватися кредитними картками (а ви ж пам'ятаєте, що Монобанк стартонув саме з чорної кредитної картки?). Банк каже: «Дивись, у тебе тут немає коштів, ти не зможеш нічого купити, закинь сюди кошти, скористайся мною». Згадуючи останні активності від experienza (5% кешбек при оплаті з картки Монобанку, акція з оплатою випадкової страви на 14 лютого) думаю, що саме така «підштовхувальна» функція була на думці у Моно. P.S. Раджу перечитати Nudge Річарда Талера, це має бути настільною книгою всіх, хто працює в маркетингу 😅
👁 439 26-01-07 13:22
ТЕПЕР, КОЛИ Я ПРИВЕРНУВ ВАШУ УВАГУ ЦИМ ФОТО...Це я у 2013 році граю в університетському КВН. Це були здебільшого переписані чужі жарти або дуже несмішні власні.Через рік я познайомлюся з Дімою Білоконем, який підтримає мене та надихне писати авторський сценарій. Тоді я вперше побачив, як можна створювати продукт разом — за 7 років до того, як я почну працювати з агенцією і зрозумію, що так і створюються класні речі. В синергії, спільною енергією.Зараз Діма служить у підрозділі розвідки БпАК. Підрозділу дуже треба дрон Мавік 3 Pro для виявлення противника та корегування нанесення артилерійських ударів. Діма відкрив збір та знайшов б/у дрон за 50 000 грн. Вдалося зібрати трохи більше 20% цієї суми.⚡️⚡️ За донат від 100 грн я запишу відеовідповідь на 10 хвилин на будь-яке ваше питання по роботі: від "Як написати мотиваційного листа?" до "Як планувати свій робочий тиждень?". Просто киньте мені скріншот платежу та напишіть своє запитання в особисті повідомлення чи в коментарях до цієї публікації.📍Донати кидати на банку: https://send.monobank.ua/jar/7NyJNpPA2f
👁 747 25-07-16 15:11
68Як працювати з «правочками» від стейкхолдерівдосить оптимістичний погляд на те, що бісить всіх, хто працює з текстамиЯкийсь час ми з колегою вели Телеграм-канал, в якому публікували коментарі до наших матеріалів. Так як коментували тільки ми внутрішньо, нашим контент-відділом, це було досить весело. Коли виходиш у великий комунікаційний світ, стає невесело. Бо ви стикаєтеся з ними — з ПРАВКАМИ.Мій рекорд поки що — це 145 пропозицій по зміні тексту та коментарів до сценарію експлейнера з хронометражем в 5 хвилин. До речі, від цього проєкту потім відмовилися, щоб через півроку прийти із запитом переписати цей же сценарій знову 😅Для себе я виділив 5 правил роботи з «правочками», які допомагають мені врятувати свою менталку:1. Забути про слово «правки» — є коментарі та пропозиції. «Правка» — це безальтернативне рішення людини зі сторони внести зміни у вашу роботу. З коментарями та пропозиціями вже можна працювати: аргументувати свою думку, приходити до спільного рішення, погоджуватися із запропонованим. 2. Обговорювати тільки критичні для роботи положення. У скріншоті вгорі — класичний приклад коментаря, який я врахую і навіть не буду його обговорювати. Подобається замовни_ці слово «парує» замість «димить» — то й добре, це не впливає на фінальний сценарій (у моєму випадку).3. Намагатися уникати проєкти, в яких декілька осіб переглядає та затверджує текст. Цього правила не вийде дотриматися у роботі в державних проєктах та інколи в агенціях. Нещодавно у мене був в роботі проєкт, в якому стейкхолдери залишали коментарі, які прямо суперечили одне одному в тексті 😐 Якщо ви фрілансер_ка або працюєте в штаті копірайтер_кою, комунікаційни_цею або піарни_цею, для вас може спрацювати.4. Не відповідати на коментарі до тексту перше, що приходить в голову. А перше, що мені приходить в голову — це які влучні зауваження! не можу повірити! яка дивина! вау!. 5. Задати рамку коментування: часову (коментарі можна залишити до певної години) та сенсову (коментарі можна залишити до формулювань, а не до структури). Це полегшить роботу і тим, хто переглядатиме ваші тексти, і вам при роботі з коментарями.Поділіться в коментарях, які найбільш дивні/бісячі історії з «правочками» у вас були.
👁 537 25-07-05 08:40
67Автор «Маленького принца» був ком'юніті-менеджером!не вірите? читайте даліПринаймні таке враження у мене склалося після того, як я прочитав оповідання-мемуари «Військовий льотчик» Антуана де Сент-Екзюпері. Ділюся фрагментами, які зачепили увагу.Про належність до спільноти: «Я люблю групу 2/33. Люблю не як глядач, який відкриває для себе гарну виставу... Я люблю свою групу, тому що я в ній, тому що вона живить мене, тому що я теж живлю її. І тепер, повертаючись з Арраса (з бойового виліту - прим. канала), я більш ніж коли належу до своєї групи. Я набув іще один зв'язок із нею».І ще про належність до спільноти: «Я здобув...право брати участь. Право бути пов'язаним. Спілкуватися. Одержувати і давати. Бути чимсь більше, ніж я сам... Моя любов до групи не потребує висловлення. Вона складається лише зі зв'язків зі світом. Вона моя сутність. Я належу до групи. От і все.».Про важливість комунікацій в спільноті: «Ми вже почуваємось однією спільнотою. Звісно, щоб згуртуватися в ній, ми маємо висловити свою єдність. Для цього знадобляться зусилля в царині свідомості і мови. Але щоб нічого не втратити з сутності, ми мусимо також залишитися глухими до всіляких словесних пасток, до шантажу і полеміки.».Про мету, яка формує та фокусує спільноту, та про сегментацію аудиторії: «Я розумію походження братства між людьми. Люди були братами в Бозі. Братами можна бути тільки в чомусь. Якщо людей не єднає вузол, вони становлять не спільноту, а натовп. Не можна просто бути братством. Мої товариші і я, ми братство за Групою 2/33. Французи є братством за Францією... Братерство виникає в спільній офірі — чомусь більшому, ніж ти сам.».Про те, чому сильна спільнота — це завжди спільні зусилля її учасни_ць: «Я найсильніший, бо дерево є дужчим від тих речовин, що є складовими грунту... Спільнота, яку заснувала наша цивілізація, не була і не є сукупністю наших вигод — вона була сукупністю наших внесків.».
👁 473 25-05-05 08:49
66Дослідження спільноти у стані напругичому це може бути поганою ідеєюНіколи не думав про те, коли варто обирати найкращий час для дослідження. Просто береш — і досліджуєш. Та зараз читаю Національний звіт за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022, і стикнувся з таким абзацем:«Дані, наведені далі...потребують особливої обережності під час інтерпретації. Це пов'язано з тим, що анкети PISA, які є основним джерелом інформації про добробут учнівства, не розраховані на вивчення спільнот, що перебувають в екстремальних умовах, зокрема в умовах війни... Невідповідність анкет PISA нашому складному контексту особливо очевидна в питаннях, що пов'язані з добробутом учнів. Самі поняття психологічного добробуту, задоволеності життям, безпеки...для українців сьогодні мають інший сенс, ніж той, який було закладено в анкету PISA, і безперечно сильно відрізняються від того, як ці концепти сприймають в інших країнах, де в громадян є змога жити в умовах миру й стабільності».Які висновки я зробив з цієї інформації:1. Питання та інструменти дослідження мають бути адаптовані під конкретну ситуацію чи спільноту.2. Сегментування аудиторії для дослідження вкрай важливе, адже у них може сильно відрізнятися розуміння того, що ви у них питаєте.3. Проводити дослідження спільноти, яка перебуває в стані розпаду, занепаду чи безперервної агресії — погана ідея.4. При інтерпретації даних дослідження варто пам'ятати, що на результати дослідження впливають не тільки заготовлені питання, а й умови проведення дослідження (ви проводили опитування після обстрілу, після роботи чи на вихідних? людина вже місяць шукає роботу чи їй перед опитуванням прийшов офер?).А як ви інтерпретуєте дані дослідження? На що звертаєте увагу?
👁 436 25-04-21 14:34
65Як шукати відповіді на ключові питання у вашому житті*метод, який хочу спробувати*Був такий науковець, Річард Фейнман. Про нього я вперше дізнався, коли побачив анонс книги «Та ви жартуєте, містере Фейнман!». І ось нещодавно я відкрив для себе його метод «12 улюблених проблем», який хочу потестувати. Метод має допомогти сформулювати питання, які вам найбільш відгукуються та які цікаво розкрити, і шукати відповіді на них впродовж життя.Ось як цей метод працює:1. Записуємо 12 питань, які вас найбільше хвилюють. Питання «Чому спільноти перестають бути активними?» теж підходить :)2. Збираємо нотатки та інсайти в одному місці: базі знань типу Obsidian чи блокноті. 3. Перевіряємо, чи нові знання, ідеї та досвіди можуть допомогти вирішити якесь із 12 питань (проблем).4. Періодично переглядаємо свій список питань: прибираємо ті, що вже неактуальні чи вирішені, додаємо нові.Потім напрацювання можна переупакувати в статтю, відео чи навіть навчальний курс. Мені цей метод відгукується, бо я люблю дослідження, структурованість і відчуття, що в житті можна щось контролювати та визначати :) А як ви вирішуєте проблеми чи питання, з якими постійно стикаєтеся? Є у вас якийсь підхід, метод або концепція, за якою ви рухаєтеся?
👁 461 25-04-10 13:42
64В пошуках інструментів фасилітаціїяк обговорити дискусійні питання і не зненавидіти колегМинулої неділи фасилітував стратегічну сесію для спільноти УкраїнаМрії. Одним з питань на обговорення були мета, місія та візія спільноти. Якщо ви колись всередині своєї команди намагалися сформулювати мету або місію, ви знаєте, наскільки це може бути травматично. Зачасту такі обговорення призводять до створення красивих теоретичних конструкцій, якими ніхто потім не користується.Тому спочатку ми з учасни_цями затвердили визначення мети, місії та візії, з якими погоджується група. Ці визначення допомогли перевіряти валідність згенерованих пізніше визначень. Після цього ми використали інструмент "1-2-4", який виглядає так:👉 спочатку кож_на учасни_ця впродовж хвилини обдумує поставлене питання та накидує ідеї;👉 потім учасни_ці розбиваються на пари та впродовж 2 хвилин генерують нові способи вирішення питання на основі того, що вони придумали під час попереднього етапу;👉 пари об'єднуються в четвірки, обговорюють всі свої ідеї та розвивають їх на основі схожості/відмінності впродовж 4 хвилин; 👉 кожна група презентує одну важливу ідею чи спосіб вирішення проблеми, який виробила ця група. Цей інструмент я знайшов на сайті Міжнародної асоціації фасилітатор_ок, там ще більше класних інструментів з поясненнями та інструкціями.
👁 550 25-03-07 16:45
Як Slack намагається зменшити кількість відключених сповіщеньPush- та інші типи сповіщень покращують конверсію в кліки чи підписки. Щоправда сучасні користувач_ки це розуміють як спроби втрутися у свій інфопростір. Тож вони просто відключають сповіщення.Що ж робить Slack? При спробі тегнути всіх учасни_ць каналу він показує повідомлення, в якому:👉 вказує, скільки людей ми тегнемо. Це корисно, бо в Slack кількість людей на каналі показує маленький лічильник з цифрою у правому верхньому куті.👉 підкреслює, що сповіщення отримають люди у різних часових поясах, а значить своїм повідомленням в межах нашого робочого дня ми можемо когось розбудити.👉 прямо говорить, що це rather noisy. Таке ж повідомлення з'являється у Discord. Обидві платформи використовуються і як робочі месенджери, і як платформи для побудови спільнот. А отже є велика вірогідність того, що люди залишатимуть сповіщення включеними, щоб не пропустити важливі робочі повідомлення. І їм точно не сподобається, коли їх тегатимуть у повідомленнях типу "Добрий день, спільното". 😅 P.S. Від учасників однієї зі спільнот в Discord я отримував фідбек "Відповідаю тільки коли тегають на каналі" та "Вийшов зі спільноти, бо забагато разів приходили сповіщення". Можете також зайти на свій Телеграм-канал і перевірити, скільки людей відключили сповіщення. Пік відключень сповіщень часто співпадає із виходом нового контенту.
👁 355 25-02-21 15:40
Мені подобається, як Читомо працює із монетизацією своєї аудиторії. Я вже писав про пуш із закликом підтримати медіа. Тепер покажу, як Читомо через підсумки року заохочує приєднатися до своєї платної спільноти:👉 підсвічує важливість підтримки: «...ми все ще не працюємо як прибуткова медіаорганізація (яка робить і промотує лише те, що їй подобається), а як умовні "Вартові галактики" – частіше робимо те, "що потрібно робити, бо цього не робить ніхто"...»;👉 чесно зізнається, що основа виживання медіа — гранти, але відзначають важливість спільноти: «Сума залучених грантових коштів сягнула...79% надходжень.... Сума коштів завдяки Клубу Читомо...13% бюджету.»;👉 спочатку показують круті штуки, а вже потім пропонують дати на це кошти. Тому інформацію про спільноту розмістили наприкінці.А ще по завершенню матеріала є плашка «Цей матеріал підготовлено завдяки спільноті Читомо в Patreon». Задонатити на абстрактну «діяльність медіа» це одне, а от побачити результат використання твоїх коштів — зовсім інше.
👁 320 25-02-19 10:45
Що було з ком'юніті менеджментом в 2024 році?ринок розвивається, та все дуже складноЦе дослідження від МетаСпільноти — детальне, ґрунтовне та обов'язкове для прочитання, якщо ви працюєте зі спільнотами (необов'язково як ком'юніті-менеджер_ки). Ще й можна порівняти із аналогічним дослідженням за 2023 рік. Поділюся найцікавішим зі свіжого дослідження за 2024 рік:👉 найпопулярніші метрики для вимірювання ефективності роботи спільнот — відвідуваність заходів та реакції;👉 з усіх опитуваних лише 27% — чоловіки-ком'юніті менеджери. Та при цьому вони як спеціалісти представлені в двох найбільш оплачуваних сферах для управління спільнотами: IT та геймдев;👉 найбільша зарплата з опитуваних — $2750, і це у людини з 10+ роками досвіду;👉 як і у минулому дослідженні, найбільшим викликом є низька активність учасни_ць спільноти.Прочитати стиснуту версію дослідження можна тут. Всередині є також посилання на повні результати дослідження, раджу виділити час і прочитати всі 67 сторінок 😅💜 Якщо дослідження було корисним, подякуйте на OpenCollective. Ці кошти забезпечують роботу МетаСпільноти, яка розвиває ринок ком'юніті-менеджмента в Україні.