Джерело
Діна Дрижакова Адвокат | Супермаркети в Україні більше не зможуть просто викидати їжу — їх зобо...
162 Охват/переглядів
2026-06-16 14:05
Повідомлення №670
🔔Супермаркети в Україні більше не зможуть просто викидати їжу — їх зобов’яжуть віддавати її безкоштовно Бізнес довгі роки стикався з парадоксом: простіше утилізувати продукти, ніж передати їх на благодійність через податки та ризики. Водночас мільйони українців живуть за межею продовольчої бідності, а тонни їжі щороку опиняються на смітнику.Ритейл несе витрати, а держава — соціальне навантаження. 🔸Великі супермаркети (400+ м²) зобов’яжуть передавати продукти фудбанкам.🔸Запровадять податкові пільги замість ПДВ/податку на прибуток для таких операцій.🔸Введуть чітке маркування: «краще спожити до» vs «вжити до».🔸Штрафи — за утилізацію придатних продуктів.🔸Відповідальність переходить до фудбанку після підписання акту. Ініціатива відповідає європейській практиці: аналогічні закони вже діють у Франції та Чехії. Також Кабмін уже дозволив безоплатну передачу товарів із держрезерву — це перший крок до масштабної реформи.Про особливості такої практики розповіла в коментарі «Інформатору» Адвокат, яка завжди поруч #фудбанкінг #бізнесУкраїна #податки #ритейл🔔Підписатися | 🔺YouTube | 📱+380504700389