Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Думки з війни Діалог з тренером
Додано 14 лип 2024

Думки з війни Діалог з тренером

@dialog_z_trenerom
Кількість підписників: 787
Фото: 259
Відео: 41
Посилання: 107
Опис:
Цей канал був створений, щоб говорити про спорт та виховання. Але в Україні війна і я вимикнув режим "тренер" та увімкнув "військовий" Тож говоримо про те, як бути корисним для Перемоги, а також, як підтримувати та триматись.
Джерело

Думки з війни Діалог з тренером | діалог_з_тренеромПродовжуємо формувати та вивчати #абетку_націоналіста...

Логотип телеграм спільноти - Думки з війни Діалог з тренером Думки з війни Діалог з тренером @dialog_z_trenerom
572 Охват/переглядів 2025-07-22 09:31 Повідомлення №615
#діалог_з_тренеромПродовжуємо формувати та вивчати #абетку_націоналіста і чергова літера “З” і я вирішив обрати для розгляду не просто слово, а цілу подію в історії українського війська, яка стала відомою саме завдячуючи зухвалості та звитягі (також слова на літеру З) вояків армії УНР.Так, можливо ви здогадались мова йде про ЗИМОВИЙ ПОХІД дієвої армії УНР.Отже спочатку про передумови Першого Зимового походу — це поєднання політичного краху, епідемії, багатовладдя, ідеологічного хаосу й геополітичної зради.1919 рік З півночі і центру — наступають більшовики З півдня — йдуть війська Денікіна (Біла армія) На Заході — поляки йдуть на Львів, спихаючи УГА Самі УНР і УГА (Українська галицька армія) — в катастрофічному стані: деморалізація, тиф, нестача боєприпасів, згодом УГА, після виснаження та епідемій, переходить на бік Денікіна. Війська УНР фактично залишились наодинці проти всіх.Серед бійців масово поширюється епідемія тифуБлизько 60% війська — небоєздатніВідступ у Волинь/Поділля втрачає сенс — нема тилуАрмія голодна, змерзла, втомлена, без надіїЯк вам обстановка? Правда, не дуже оптимістична? І здавалось би будь які шанси відсутні, але Штаб УНР вирішує: "Фронт не тримається. Будь-яка регулярна війна програна. Але боротьба — ні. Треба переходити до мобільної партизанки."Так народжується ідея Зимового походу — рейду з’єднань УНР тилами ворога.Очолив рейдову групу генерал Михайло Омелянович-Павленко.На початках вона складалась з залишків армії — бл. 4 000 бійців, із них лише ~2 000 боєздатних.Метою походу було зберегти ядро армії, підняти мотивацію серед населення, підтримати повстанський рух та з’єднатись із польським фронтом.Похід тривав 5 місяців, протягом яких з боями було подолано 2500 км проведено більше 50 боїв, Воювали проти всіх, червоноармійці, денікінці, банди та деморалізовані сили.В результаті Армія не була знищена, зберегла бойову здатність і з'єдналася з союзними військами.Зимовий похід, це символ непокори, який увійшов у легенду.«Ми йшли не зради ради, не втечі ради, а ради честі армії, ради честі нації» Генерал Омелянович-Павленко“Пам’ятай великі дні наших визвольних змагань!” Декалог Українського націоналіста