Джерело
Думки з війни Діалог з тренером | діалог_з_тренеромЕпоха Героїв.…Пекельну журбу навік поховай, Рости коз...
520 Охват/переглядів
2025-05-24 05:03
Повідомлення №544
#діалог_з_тренеромЕпоха Героїв.…Пекельну журбу навік поховай, Рости козаків і знов у бій проводжай. Убий лютий щем! Чуєш чи ні? Ще стане на всіх цієї борні! ...Ніколи не плач... (С.Василюк “Ніколи не плач”)Цей допис мав би бути опублікований вчора, коли в Україні відзначається День Героїв.Та надзвичайно насичений подіями цей День вніс свої корективи.Був присутній на відкритті заключного дня міського етапу Гри “Джура”, коли змагались рої старшої вікової групи.Також зустрівся з учнями двох Дніпровських навчальних закладів.Скрізь говорили про Героїв сучасної війни та згадували Героїв минулого. Молитва Українського націоналіста починається словами:“Україна, свята Мати Героїв, зійди до серця мого…” Наша багатостраждальна земля народжує, виховує та гартує нові і нові покоління Героїв, бо все життя українців пронизано боротьбою”І я замислився, а хто Герой в моєму розумінні?Це козаки, які своїми шаблями виборювали право на Волю.“…Станем, браття, в бій кровавий від Сяну до Дону,В ріднім краю панувати не дамо нікому;”Це вояки ОУН УПА, які не маючи власної Держави, боролись за омріяну Україну. “...Здобудеш Українську Державу або загинеш в боротьбі за неї…”Це повстанці Холодного Яру та Коліївщини.І ще багато і багато, цей список нескінченний… “...і тисячі інших, незнаних нами, що їх кості порозкидані або тайком поховані”І сьогодні кожної хвилини лави нових Героїв виборюють для України право на вільне життя.Вони не народжені для війни.Вони дуже різні. Хлопці та дівчата, зовсім юні та вже сивочолі.З гарною освітою та статками та з незакінченою середньою та непогашеною кредиткою.Професійні спортсмени, актори, митці і ті, хто просто жив своє життя, захоплюючись тими, з ким зараз пліч-о-пліч в одному окопі. А хтось став до лав небесного війська назавжди залишившись "В строю!"І я хочу щоб кожен українець шанував пам’ять героїв минувшини та поважав Чин сучасників. Бо сучасний Герой, це можливо твій колишній однокласник, сусід по дачі, чи хлопець або дівчина, з якими ти ще вчора бачився в маршрутці.І шану їм треба віддавати не тільки в День Героїв, а кожного дня, бо ми живемо в Епоху Героїв в Країні Героїв!