Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Deep Dark UA
Додано 14 лип 2024

Deep Dark UA

@deepdarkUA
Кількість підписників: 1 720
Фото: 69
Відео: 2
Посилання: 301
Опис:
Всесвіт глибокий і темний. Заглядати разом - не так страшно. Легкий дайджест розділом astro-ph українською
Джерело

Deep Dark UA | Слава астрофотоніці! Це зараз прям гаряча галузь. Ось на днях викотили...

Логотип телеграм спільноти - Deep Dark UA Deep Dark UA @deepdarkUA
2 000 Охват/переглядів 2024-08-14 07:51 Повідомлення №329
Слава астрофотоніці! Це зараз прям гаряча галузь. Ось на днях викотили проект нового космічного мікро-телескопу - кубсатного розміру, Twin Earth SEnsoR Astrophotonic CubesaT (TESERACT).https://arxiv.org/abs/2408.06454Пропонують концепт на базі Rasberry Pi 4, на якому стоїть PiCamera та OpenCV. Камера з апертурою 4 см. І шо ви думаєте? оця DYI-шна хрєнь з аліекспресовою начинкою і опенсорсним софтом зможе детектувати вуглекислий газ, метан і кисень на найближчих екзопланетах! Ну ок, там ще трохи високих технологій типу silicon-nitride-on-insulator (SiN on SiO2) strip waveguide, та оптичного кільцевого резонатора (типу як фільтр для фотонного сигналу), але ця вся хрєнь влазить в 3U CubeSat і важить не більше 3 кг. І коштує відповідно. Сенс всього проекту, в свою чергу, бути швидким фільтром - відбирати цілі для важковаговиків типу JWST - які екзопланети варті уваги (ті де присутні згадані речовини). І знаєте шо? Я думаю ця хрєнь полетить і то швидко. Автори оцінили вартість всього заліза в 100 кілобаксів. Мабуть нас чекає ще купа приладів-з-взуттєву-коробку на орбіті! В такі часи живемо ух! тільки б нічне небо не загадили (ніби не мають, замаленькі для цього)(вже цього місяця мав би полетіти "телескоп" аналогічного розміру, TOLIMAN, для дослідження на наявність екзопланет найближчих зір. stay tuned)