Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Deep Dark UA
Додано 14 лип 2024

Deep Dark UA

@deepdarkUA
Кількість підписників: 1 720
Фото: 69
Відео: 2
Посилання: 301
Опис:
Всесвіт глибокий і темний. Заглядати разом - не так страшно. Легкий дайджест розділом astro-ph українською
Джерело

Deep Dark UA | жартдня, бо шось давно не було) Ось із чим у вас асоціюється абревіату...

Логотип телеграм спільноти - Deep Dark UA Deep Dark UA @deepdarkUA
1 200 Охват/переглядів 2024-07-17 12:41 Повідомлення №324
#жартдня, бо шось давно не було) Ось із чим у вас асоціюється абревіатура UFO? Щоб ви подумали про наукову статтю з астрономії, в назві якої є це слово? Мабуть, не така вже й “наукова”, правда? Але, все не так. Те, на чому косміти літають, в нас час називають unidentified aerial phenomena - UAP, а UFO - це ultra fast outflow. Це явище, яке стосується активних ядер галактик, квазарів зокрема. Це супермегапотужний міжзоряний вітер, що дує, як можна здогадатись із центру галактики. Він може розганяти частинки до швидкості в кілька десятків процентів від швидкості світла. І зверніть увагу - це джет чорної діри. В нього може бути широкий фронт. Є в когось ідеї, як таке може генеруватись? Anyway, ось наприклад в цій статті і йдеться про такий UFO в ультра-яскравій інфрачервоній галактиці IRASF11119+3257, яка також хостить і квазар. Люди подивились туди з допомогою рентгенівських телескопів NuStar та XMM Newton щоб вивчити в деталях UFO в ній. Вчені виявили, що мабуть в тій галактиці всеодно не так жарко як в нас зараз за вікном) Деталі в статті, але ось такий цікавий факт, ми дожились що астрофізики вивчають UFO!https://arxiv.org/abs/2406.12057