Статистика telegram каналу - @davr_telegram
2024-07-14
Держводагентство
Кількість підписників:
391
Фото:
572
Відео:
23
Посилання:
388
Категорія:
Політика
Опис:
Інформує про діяльність українського водного сектору, забезпечення задоволення потреб населення і галузей економіки у водних ресурсах, здійснення державного моніторингу поверхневих вод та інше
Кількість підписників
Середній перегляд на повідомлення
Історія змін лого
Поки що змін не зафіксовано
Історія змін назви
Поки що змін не зафіксовано
Історія зміни типу аккаунта
Поки що змін не зафіксовано
Історія зміни статуса
Офіційно не підтверджена
2024-07-14
Стіна канала Держводагентство - @davr_telegram
Рік, що минає, був сповнений випробувань і доленосних подій та вкотре довів, що свобода і незалежність України виборюються щодня, ціною неймовірних зусиль.
Щиросердо дякую всім захисникам і захисницям України, які тримають наше небо і боронять землю від ворожої орди, дозволяють почуватися українцям нацією нескорених.
Низько вклоняюся воїнам добра, тим, хто на щиті повернувся з поля бою, захищаючи нашу незалежність і кожного з нас, та їхнім родинам. Ми завжди пам’ятатимемо сплачену ними невимовну ціну.
Окремі слова вдячності – кожному працівникові злагодженої команди водогосподарського галузі, яка є стратегічною складовою національної економіки та безпеки.
В умовах війни ми продовжуємо забезпечувати населення та галузі економіки водою в достатній кількості та відповідної якості, яка рік від року перетворюється для людства на найдорожчий і незамінний ресурс.
Як відомо, вода – це прямий зв'язок з генетичним майбутнім нашої держави і тільки той народ має майбутнє, який п'є чисту воду.
Цьогоріч Урядом затверджено розроблені Держводагентством 9 планів управління річковими басейнами (ПУРБ) на 2025-2030 роки. ПУРБ є головним стратегічним документом європейського зразка, що є передумовою вступу України до ЄС, який ми з вами маємо втілювати в життя.
Задля належного протистояння викликам, цьогоріч Лабораторія моніторингу вод Північного регіону (м. Вишгород) стала другою з 4-х базових лабораторій Держводагентства.
Руйнування рф греблі Каховської ГЕС призвело до повного припинення роботи значної кількості водозаборів. Для подолання наслідків Держводагентством здійснюється водозабезпечення м. Миколаїв та м. Кривий Ріг шляхом подачі води з Кременчуцького водосховища каналом Дніпро – Інгулець. Для вирішення питання комплексного водозабезпечення постійно ведеться робота з реконструкції існуючих та будівництва нових водогонів, з метою сталого забезпечення населення питною водою.
Також наприкінці року три новітні мобільні лабораторії моніторингу якості вод від корейських партнерів отримали басейнові управління водних ресурсів у прифронтових областях. Це дозволить прискорити реагування на загрози забруднення внаслідок воєнних дій.
Тож нехай прийдешній 2025-й буде для України роком відновлення, єдності та процвітання!
Бажаю всім нам сили та витримки, добра і здоров’я, щастя й любові. І найголовніше – здійснення найзаповітнішої мрії та спільного побажання – Перемоги!
З повагою
Т.в.о. Голови Державного агентства водних ресурсів України
Ігор Гопчак
228
24-12-31 13:36
27 грудня 2024 року у форматі відеоконференції відбулося чергове засідання басейнової ради нижнього Дніпра.
421
24-12-27 15:04
Під час онлайн-засідання басейнової ради річки Прип’ять 18 грудня 2024 року учасникам було представлено План управління річковим басейном Дніпра (суббасейн Прип’яті) на період 2025-2030 рр., затверджений Кабінетом Міністрів України 1 листопада 2024 року. З 1 січня 2025 року розпочинається його реалізація.
Присутні були ознайомлені з впливом суб’єктів господарювання, які надають послуги з централізованого питного водопостачання та водовідведення в басейні річки Стир.
Також на заході було представлено та погоджено Пропозиції до плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2025 рік по Житомирській, Волинській, Рівненській та Тернопільській областях. Пропозиції до Плану включають проєктування, будівництво та відновлення гідротехнічних водогосподарських споруд, що забезпечують захист населення від шкідливої дії вод.
Басейнова рада Припʼяті
462
24-12-19 15:55
Закупівля мобільних лабораторій є продовженням започаткованої у 2023 році співпраці з Республікою Корея у рамках реагування на загрози водозабезпечення територій внаслідок руйнування греблі Каховської ГЕС.
Мобільні лабораторії, оснащені сучасним обладнанням, забезпечать оперативне та якісне дослідження якості поверхневих вод у рамках виконання програми державного моніторингу вод та оперативний моніторинг у випадках аварійних забруднень. Це також дозволить прискорити реагування на загрози забруднення внаслідок воєнних дій, проводити своєчасні відбори проб води та вимірювання речовин на місці.
Раніше у рамках програми КОІСА передала Лабораторії моніторингу вод Північного регіону унікальний прилад - оптико-емісійний спектрофотометр з індуктивно зв’язаною плазмою, що дозволяє одночасно (в одній пробі) визначити широкий діапазон (до 67) хімічних елементів з дуже високою точністю. Прилад потрібен для поглибленого дослідження контролю довкілля.
Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів
Басейнове управління водних ресурсів річок Причорномор'я та нижнього Дунаю
565
24-12-16 17:39
До участі у засіданні та обговоренні питань порядку денного долучилися члени басейнової ради та представники зацікавлених сторін Харківської, Донецької і Луганської областей.
Доповідачі – начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергій Трофанчук та експерт «Blue Rivers Екологічний консалтинг» Олексій Ярошевич – привітали членів басейнової ради з цією визначною подією, підкресливши спільний внесок у підготовку проєкту ПУРБ Дону та подальшу роль кожного відомства під час його реалізації.
Також розглянуті питання про результати державного моніторингу масивів поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця у 2024 році та про погодження пропозицій до Плану заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2025 рік у суббасейні Сіверського Дінця.
Завершальним питанням порядку денного було представлено проєкт плану роботи та завдання басейнової ради на наступний 2025 рік.
Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів
494
24-12-12 15:02
У зустрічі з української Сторони взяли участь фахівці Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет, з румунської Сторони – спеціалісти Національної Адміністрації «Води Румунії».
Під час огляду експерти Сторін констатували, що гідротехнічні споруди знаходяться в задовільному робочому стані та відповідають меті їх будівництва. На ділянках річок Прут та Сірет, які були оглянуті, засвідчено відсутність природних та штучних перешкод, складування матеріалів та інші чинники, які через їхню наявність або їх природу можуть перешкоджати вільній течії. Впродовж 2024 року на річках Прута та Сірет не спостерігалося значних гідрометеорологічних явищ або паводків.
Українська Сторона поінформувала про обстеження фахівцями БУВР Прут та Сірет гідротехнічних споруд в прикордонній зоні на річках Прут, Сірет та Сучава.
Під час зустрічі експерти спільно відібрали проби води на румунській території в прикордонних створах на річках Прут і Сірет відповідно до Регламенту українсько-румунського співробітництва з оцінки якості прикордонних вод та заходи, що вживаються при надзвичайних забрудненнях, яких неможливо уникнути на прикордонних водотоках.
У свою чергу, румунська Сторона поінформувала українську Сторону про стан впровадження планів управління гідрографічними басейнами річок Прут та Сірет. Сторони домовилися продовжувати співробітництво з метою залучення джерел фінансування в рамках європейських програм, особливо для спільної прикордонної зони річок Прут і Сірет та обмінюватися досвідом щодо використання європейських фондів
Басейнове управління водних ресурсів річок Прут та Сірет
495
24-12-06 10:55
Співпраця у рамках Декларації щодо співробітництва та управління транскордонним басейном річки Прут започаткована у жовтні 2023 року.
Українську сторону представили національні експерти від Міндовкілля, Держводагентства та експерти Blue Rivers та WWF-Україна, що є членами експертних груп Міжнародної комісії із захисту річки Дунай.
Під час засідання Експертна група сфокусувалась на питаннях національних політик у сфері управління водними ресурсами, зокрема щодо планів управління річковими басейнами та планів управління ризиками затоплення в Україні, Республіці Молдова та Румунії.
Українська делегація представила інформацію щодо прогресу України у впровадженні планів управління річковими басейнами, результати напрацювань у сфері розроблення планів управління посухами та відновлення вільної течії річок, що реалізовано у рамках співпраці з WWF-Ukraine.
За результатами обговорень Експертна група досягла наступних рішень:
Впродовж наступного робочого періоду Експертна група також працюватиме над підготовкою 2 проєктів для підготовки стратегічних документів для управління річковим басейном Прута - Інтегрованого плану управління річковим басейном і плану управління ризиками затоплення, та спільного моніторингу з метою їх подальшої реалізації у рамках програм міжнародної технічної допомоги та Програм добросусідства Interreg.
Експертна група підтримала ініціативу проведення наступного засідання в Україні у 2025 році.
350
24-12-04 16:26
Розглянуто та проаналізовано зміни нормативно-правової бази у сфері управління водними ресурсами та обговорено склад інституційної системи водного господарства обох країн.
Польською Стороною представлено актуалізовану інформацію про проєкт LIFE «Впровадження Плану управління водними ресурсами басейну річки Вісла на прикладі басейну річки Пілиця» (LIFE Pilica), основною метою якого є розробка ефективного підходу до вирішення проблем у сфері водного господарства у басейні річки Піліца та покращення якості водних ресурсів.
Крім того, Українською Стороною за участі представника Секретаріату Водної Конвенції ЄЕК ООН представлено інформацію щодо зміцнення транскордонного співробітництва шляхом впровадження проєкту «Покращення інтегрованого управління річковим басейном Бугу шляхом розробки плану управління, зменшення забруднення, адaптації до зміни клімату та вдосконалення моніторингу», зокрема щодо поточного стану проєкту та фінансових аспектів його впровадження. Серед очікуваних результатів проєкту - посилення спроможності органів державної влади щодо вирішення ключових транскордонних проблем у басейні річки Буг, підвищення рівня обізнаності громадськості та залучення зацікавлених сторін до прийняття рішень, підвищення рівня знань щодо виконання моніторингу та адаптації до зміни клімату в басейні Бугу.
За результатами обговорень Сторони дійшли згоди щодо підтримки Республікою Польща у пошуку джерел фінансування заходів, передбачених проєктом.
337
24-12-03 10:36
1000 днів разом
1000 днів України
🇺🇦🇺🇦🇺🇦
362
24-11-19 07:44
🚛 Автомобілі призначені для транспортування питної води із місць забору в місця призначення. Ємність цистерни – 10 т.
843
24-11-14 14:27