(продовження)Дейно (Деньо) пощастило вже з тим, що в його випадку команда зростала разом з ним і на наступний рівень перейшла "природним" шляхом - головна зірка Оклахоми формувалася разом з Марком і максимально лояльна. Друга та третя зірки позавчора прийшли з драфту. Ми поки не бачили Дейно в ситуації, коли дійсно треба буде ламати все, проявляти хитрість, маневруючи між зірковими забаганками та нагальними потребами команди. Впевнений, у нього цей етап ще попереду, коли Оклахому буде готова перейти на новий рівень і Престі зарядить ДжейДеба з піками за якогось Янніса (і це ще в найкращому випадку).Це пастка, яка чекає майже всіх молодих тренерів. Ось ти будуєш щось своє, всі тебе слухаються, команда молода і заряджена, ви всі разом якось там прогресуєте та досягаєте певних успіхів - аж раптом ГМ скидає тобі на голову норовливу суперзірку, яка в цій лізі довше за тебе і для якої ти ну мінімум рівний, а то і десь понижче. При цьому і твоя власна зірочка десь може зіркову хворобку підхопити та почати качати права, борючись за статус альфи. І ось ти вже не пан над ситуацією, а замахана нянька двометрових підлітків, що не розуміє, куди і за що хапатись першим. Хтось вийде з цієї ситуації, пізнає секрет і стане тільки сильнішим. А когось ці жорна перемелять і він втече в асистенти чи в NCAA, відхрестившись від такого геморою навіки. Можливо, сам Аткінсон за роки роботи з Керром щось зрозумів та покаже нам нову версію себе, вже більш розумну. Але він такий не перший і не останній, тому за усіма успіхами ось таких молодих команд і тренерів потрібно спостерігати дуже уважно, розуміючи, що великий та страшний звір дорослішання може вже причаївся за рогом.🇺🇦Кеди Каннінгема
Колись люди зрозуміють, що отака штука - це прям ні разу не круто, це 🚩🚩🚩Давайте я просто нагадаю, як правильно дивитися Літню Лігу. Ніяк.Дякую за увагу, киньте грошей на патреон. А якщо ви серйозно вирішили, що у вас настільки багато вільного часу, щоб паралельно з Олімпіадою слідкувати ще й за Літньою Лігою то що з вами не так ловіть лайфгак. Якщо бачите, як хтось от прям люто домінує і знищує суперників, як Олександр Усик, що раптово зазирнув на чемпіонат житомирської області - не ведіться, це на 90% труба. Що взагалі таке ця Літня Ліга? Це збіговисько людей, які або тільки випустились з шараги, або якісь зальотні бомжі, або чуваки, які роками барахтаються по Г-лігах в надії зачепитися за мінімальний шанс. Перші очевидно не будуть готові, особливо якщо мова про зовсім юних проспектів (якими зазвичай і є ТОП-піки). Других ми в розрахунок не берем, вони так само повернуться в Китай. Залишаються треті, які часто і вивозять на собі такого роду турніри. Сивочолі новачки, які провели в коледжі 18 років і прийшли в лігу вже магістрами з усього на світі та НБАшні другорічки, які весь перший рік посилено махали рушником і підносили Геторейд гравцям основи - ось це наші люди. У більшості з них торба і ще мала таця регалій на рівні NCAA, набитих якраз на усіх тих, хто у підсумку піде на драфті значно вище за них. І не дарма, бо Сарр і Рісаше зараз не знають, з якого боку тримати м'яч, але у них буде час і можливості розібратись. А у цих хлопців не буде нічого. Їм зараз дають м'яч і вони згадують, як розривали в студентські роки. Але стартує нормальний сезон - і у них знову буде 5 хвилин і 1,5 кидки за гру в найкращому випадку. Розмову про більшість з них варто на тому ж і закінчити. Єдине виключення, якщо вам прям аж настільки не лінь - дивитися не на тих, хто видає 30+15+10, а на тих, хто реально щось намагається грати в команду. Як бігають без м'яча, як відкриваються, як бачать партнерів, як грають в захисті на слабкій стороні. Якщо бачите когось такого - значить перед вами людина, яка чітко розуміє ЗА ЩО його помітять і що йому реально доведеться робити в НБА. До прикладу, в двох п'ятірках минулорічної ЛЛ, виключаючи якраз молодих, були такі люди, як Гантер Тайсон (хто?), Орландо Джонсон, Джавон Фріман-Ліберті (хто?), Ксавье Мур (хто?) і Сем Меррілл. MVP Фіналу - Айзея Моблі, відомий більше своїм братом. Рівно так само буде і цього разу. Там повкидають кількох людей, які просто розривають шаблони космічними цифрами, розкажуть про їх неймовірні шанси стати відкриттями нового сезону - а на виході ми побачимо MVP Г-Ліги.Все це, звісно, не стосується Бронні - він ТОП (не бачив жодного матчу). 🇺🇦Кеди Каннінгема
🔥Схиліться перед могутністю двох MVP!Кліпперс обміняли Расселла Вестбрука (з свопом піками другого раунду та кешем) в Юту на Кріса Данна. Нагадаю, це вже другий випадок, коли РВБ скидають в Солт-Лейк-Сіті - Лейкерс спихнули його туди ж, а потім відбувся викуп та підписання з ЛАК. Цього разу тримати його так само ніхто не буде і скоро очікується перехід в Денвер.Для Кліпперс все чудово. Вони таки знайшли куди збагрити цю валізу без ручки, яка їм була ні до чого. Під кінець минулого сезону Расселл остаточно втратив свої котування і впав до смішних хвилин та атак. На 5 кидків за вечір набагато логічніше взяти Данна, який дасть дійсно якісний захист (грав по головним зіркам суперника в Юті) і хасл (в ТОП-3 серед гравців, що грали 15-20 хвилин по перерваним атакам). Для Юти, власне, нічого не змінюється. Було б цікаво подивитися на Вестбрука в якості ментора для такого ж трохи безголового, але куражного Кейонте Джорджа, але облишимо мої фантазії. Пік-своп навіть в другому раунді іноді може бути корисним, тим паче в 2030 році, коли не факт, що ЛАК будуть на висоті. Ну таке, зробили добру справу, допомогли людям, отримали цукерку і плюсик в карму.Для Денвера все цікаво. Наггетс спочатку втрачали і втрачали, а потім поступово почали заповнювати пробіли у складі. Шарич підсилює передню лінію (де в минулому сезоні не було взагалі нікого), а Вестбрук має стати прямою заміною Джексону. Втрата КейСіПі - це неприємно, але у Наггетс дуже якісна система розвитку молоді, тому будуть підтягувати того ж Брауна. 🇺🇦Кеди Каннінгема
🔥Кайл Лаурі продовжив контракт з Філадельфією ще на рікНовина, яка не сильно варта уваги - ветеран погодився на ветеранську мінімалку, нічого дивного. Але мене чомусь пробило на ностальгію і я згадав цікаві штуку.Кайл Лаурі зараз на шостому місці серед активних гравців за кількістю матчів в НБА (1138). На дев'ятому місці в цьому ж списку інший заслужений бойовий дід-пердід Майк Конлі (1101). Зараз вже не всі і згадають, але починали то вони грати разом. При цьому Майк ще й став причиною трейду Кайла.Невідомо яким дивом, але тодішній ГМ Мемфіса Джеррі Вест (так, той самий) ткнув в товстунця-розігруючого аж під 24-м піком на драфті 2006 року. Це ми знаємо тепер, який то був жирнючий (ги) стіл - а тоді це була жахлива команда, яка страшнюче танкувала за Грегом Оденом. Основним розігруючим там був такий непересічний персонаж, як Деймон Стадемайр, що був частиною культового Портленда початку нульових з Сабонісом і навіть трохи зачепив не менш культові Джейл Блейзерс. Коротше, Лаурі взагалі не грав і ніхто навіть не був в курсі, що то за фрукт.Біда в тому, що доля прокотила Гріззліс з драфтом, на якому їм дістався аж четвертий пік, тоді як омріяний Оден відправився до все того ж Портленда. А вже новому ГМу Крісу Воллесу довелося обирати що лишилося - партнера Одена по університету Огайо Майка Конлі. Який заграв так, що вже взимку токсичного ветерана Стадемайра відрахували до усіх чортів. Ну і заразом Конлі поставив хрест на перспективах Лаурі в Мемфісі. Кайл протримався на рік довше Стадемайра і був буквально викинутий в Г'юстон за фантики. І ось вже тепер, 15 років потому, дуже цікаво озиратися на ті часи, коли ніхто не підозрював, які два мастодонти починали свої кар'єрні шляхи. До слова, в тому ж списку "гвардійців" ліги акурат між Лаурі та Конлі розташувалися ще два кадри, які мають пряме відношення до обох: ДеМар ДеРозан і Руді Гей (який також починав разом з Кайлом і Майком). 🇺🇦Кеди Каннінгема