Джерело
#ФРОНТМЕНИ | Прочитав книжку "Нащадок теслі". Враження суперечливі. Книжка гарно ...
48 Охват/переглядів
2026-06-21 17:26
Повідомлення №3289
Прочитав книжку "Нащадок теслі". Враження суперечливі. Книжка гарно написана і буде точно в нагоді тим хто цікавиться історією Перших Визвольних змагань 1917 - 1920 рр. Ще одна деталь. Книжка була видана після смероті автора. Автор книжки Сергій Степовик (Зайцев) пішов до війська, боронив Україну і загинув 28 грудня 2022 р. у Кліщиївці Про що роман "Нащадок теслі"? Він про Троїцьке повстання, про збройний виступ мешканців Нікополя (зараз Дніпропетровська обл.) і околиць проти більшовиків, що стався у червні 1919 р. Взагалі книжка про дуже хороших людей, які люблять, будують і просто хочуть жити. Вони хочуть аби було краще. Саме тому хороші люди підтримують повстання проти гетьмана Скоропадського. І треба ж таке - невдовзі в Нікополі владу захоплюють більшовики. Більшовики намагаються заборонити полювати і вимагають здати мисливську зброю. Більшовики намагаються провести перепис майна, почати мобілізацію до Червоної армії і запустити продраскладку. Хороші люди починають опиратися - і перших полонених червоних міліціонерів вони... просто відпускають. Ну не вбивати ж їх - всі ми люди! Але більшовики повертаються - з підмогою. Зрештою стається повстання. На якийсь час здається, що постає справжня народна влада. Але до Нікополя знову повертаються більшовики - з гарматами і бронепотягами. І з кадровою армією, що воює не перший рік. І хороші люди зазнають поразки. Їх розстрілюють, катують... Ті хто уникли арешту змушені ховатися у плавнях. Я читав все це, і одна єдина думка в мене бриніла в голові - не дай Боже. Не дай Боже так само знову. Проти ворожою армії мусить битися кадрова армія - наша. Недосконали, крива - але кадрова. Інакше буде... Буде як з Троїцьким повстанням. Як у романі Сергія Степовика "Нащадок теслі". Книжку можна придбати у видавництві "Білка". За посиланням.