Про таймериСтарий CED 7000першої генерації помер.Перейшов на Special Pie M1A2 - китаєць, але, який ставофіційним партнером IPSC та IROA.Не офіційним таймером IPSC, як мені спочатку сказали) а саме партнером.Тобто, судді IPSC мають вибір таймеру, не обмежені. Але, саме цей, першочергово зайшов завдяки інтеграції з програмами Practiscore та ESS за допомогою Bluetooth.Тобто, таймер автоматично передає данні одразу в програму обліку стрільців. І це дуже круто і зручно.Але! Є важливий нюанс!Дуже чутливий мікрофон.Це є і плюсом, бо краще улавлює і відсікає зайві шуми, ніж той самий CED, але боїться дощу.Під час суботнього тренування в дощ, таймер працював справно, але просто видавава нулі, бо не розпізнавав постріли через те, що вода потрапила на мембрану мікрофону.Тобто, сам по собі, таймер не боїться дощу- IP, всі діла. Але от чутливість мікрофона боїться. Тож, це треба враховувати і в дощ не тримати його мікрофоном догори.Ще з важливих плюсів - дуже довго тримає батарея, принаймні, поки новий)
H-harness VS X-harnessПитання, яке мене довгомучило під час розробки честригу. Обидва мають і плюси і недоліки.X-harness - коли плечові лямки йдуть навхрест. Просто, функціонально, але лямки можуть давити на шию по боках.H-harness - коли лямки мають на спині «перемичку».Ці лямки умовно прийшли на заміну X- подібним. І, чомусь стали більш «модними».Я свідомо їх не робив на нашому виробі. Бо фіксована ширина лямок - це плюс, бо не тертиме шию. Але й мінус, бо важко налаштувати під габарити стрільця.Оскільки, я досить довго юзав Helikon Training mini rig, мені це прям робило дискомфорт. Бо, під час активного використання, переміщень тощо, як би я на затягував, одна з плечових лямок могла періодично зповзати з плеча.Тому, наш ChestRig отримав саме X-harness, але трохи модифікований.Лямки не просто йдуть навхрест, а зʼєднуються рухомою частиною, завдяки якій, зведено до мінімум варіант натирання шиї, бо пересування цієі частини по спині по висоті, трохи регулює ширину розведення лямок по плечам. А, по факту, коли ми її на себе надягаємо і затягуємо, ця рухома частинам вже сама по собі сяде на потрібну їй зручну висоту.
Карабіни ANDRO Corp VS IWI Zion 15.Я ніколи наказав нічого негативного про IWI, окрім того, що фінансово- це трохи переоцінений карабін станом на сьогодні. С цієї причини, IWI нема в асортименті в магазині CORVUS, а тільки під замовлення.Першочергово, бо ми, працюючи майже з усіма можливими імпортерами, не мусимо пропонувати клієнту «виключно наш асортимент», а маємо можливість обрати найкраще з усього, запропонованого.Саме тому, ціновий сегмент IWI у нас в магазині вже досить потужно зайняли карабіни ANDRO. І це аргументовано до кожної копійки його вартості.Але! Лояльність має межу, коли співробітник Ібісу (Вася, привіт) дозволяє собі сказати клієнту щось на кшталт “В Корвусі тобі ссуть у вуха»«IWI краще за андро, бо я з нею знайомий, а з Андро - ні»Тут я хочу нагадати, що для мене максимально важливо, щоб співробітники мого магазину були практиками, а не теоретиками. Важливо, бо я сам пройшов весь цей шлях. І кожен з нас є стрільцем. І кожен з нас поринає в матеріальну частину так, як це було притаманно мені 8 років назад, щоб розібратись в кожній деталі і процесі, щоб відповідати за кожне своє слово, якщо ми щось рекомендуємо. І мати можливість не тільки «ссати у вуха» клієнту, дивлячись на нього «зверху»,не тільки пояснити, але й за потреби, показати на полігоні. Головне - бути фахівцем практиком. А не піздаболом.Відповідно, я вважаю, що ці обставини дають мені право припинити лояльне відношення як до певного асортименту, так і до самих піздаболів - теоретиків. Звичайно, це стосується не всіх співробітників. А все це я до чого.Ввечері на каналі Збройового магазину Corvus - відео огляд з детальним розбіром карабінів ANDRO🫡
Там вже під відео почались невдоволення тестом і коментарі «як треба було».Так от.По-перше, мені похуй, як треба було.Я зробив так, як хотів, як було цікаво спробувати, як бачив референс на каналі MDT. Зробив свою швидку, примітивну, але наочну версію.Ще раз - бо мені було цікаво!Не тому що зобовʼязаний проводити якісь лабораторні роботи для всіх охочих їх побачити. Я взагалі нікому нічим не зобовʼязаний.Просто мав можливість і ділюсь цим на відео.Тож, кожен, хто хоче розказати, як треба правильно - може або зробити правильно. Або йти повз зі своєю думкою. Бо так склалось, що на своєму каналі я публікую свої (неочікувано) думки. З ким ми знайомі особисто, знають, що я людина досить різка за темпераментом і мені і так доводиться себе дуже сильно стримувати і фільтрувати публічно, намагаючись залишатись корисним там, де я можу. Але, вибачте, коли лізуть подібні радники, є величезне бажання випустити і свої думки назовні, перетворившись на якогось психічного Развєдоса, якому хочеться набити їбальник. Але я ці думки стримую. Але, коли ці «поради» від фахівців стають вже нормою - то вже вибачайте.З повагою.
Все робоче придумано до нас.Спроба винайти велосипед - не завжди актуальна.Я довго йшов до цієї думки. А точніше - рік)Першочергові розробки були спробою закрити якісь ніші, зробивши їх якісніше і більш доступними.Проте, згодом зʼявилось розуміння, що якісно - не може бути дешевим. Я просто не вмію робити дешеве) Бо, кожен шов, кожна деталь і її функція в кожному виробі, продумується і тестується, це займає час і, насправді, за кожним виробом залишаються десятки, якщо не сотні годин роздумів, поїздок на полігон, роботи на виробництві тощо.Така сама історія з чест рігом. Я поки не рахував його вартості, бо це все ще тестова модель, а фінальна тільки днями йде в роботу. Але, він точно не буде дешевше за референс, який був взятий за основу - Helikon Mini Training Rig.По-перше, бо він якісніше по матеріалах. По-друге, цих матеріалів просто більше в цьому виробі.Для легких тренувань на полігоні чест від хелікону для мене був еталоном. Але зі своїми нюансами.І в нашому виробі я їх виправив.▪️змінились лямки, що зручніші за хеліконівські▪️збільшена площина самої основної панелі, завдяки чому, збільшений і основний адмін підсумок▪️Всі підсумки є зʼємними. Основний адмін підсумок - швидкозʼємний.▪️відповідно, сама панель має повну площину покриття MOLLEТобто, всі підсумки можуть бути зняті/переміщені/замінені▪️внутрішня фіксація трьох магазинів AR/AK і подібних в самій основній панелі.За бажанням, знявши адмін підсумок, на його місце можна встановити додаткові підсумки, загалом розмістивши на панелі до 8 магазинів. Короче, передбачена модульність, а не - шо взяв, те й маєш.Вся робота була проведена не для того, щоб зробити аналог Хелікону, а для тощо, щоб перевершити його, усунувши всі недоліки і покращити.Сьогодні крайні тести і будемо робити фото/відео та додавати на сайт.Далі - більше🫡
І одразу перше питання, яке виникає у всіх, коли бачать Vectronix PLRF25C чому він коштує як хороша гвинтівка, а то й цілий комплекс, якщо звичайний цивільний далекомір від Leica або SIG теж «міряє дистанцію»?Різниця насправді не у кнопках і навіть не в функціях.Різниця — у тому, як саме він міряє. І на які характеристики ми зазвичай звертаємо увагу. А це, як правило вартість і дистанція вимірювання. Це єдине, що цікавить більшість)А, виявляється, що цифра, яка нас має цікавити - це ще й нанометри (nm) Майже всі сучасні цивільні далекоміри мають довжину хвилі - 905 nm.Це нормальний, доступний стандарт — компактні діоди, невелика потужність, хороша робота на мисливських/спортивних дистанціях.Але військові далекоміри, такі як Vectronix PLRF25C, використовують інший діапазон — 1550 nm.І ось це вже, як на мене, цікаво і важливо.Лазер 1550 nm дозволяє робити набагато потужніший імпульс, який при цьому залишається безпечним для очей.Завдяки цьому дальномір отримує набагато сильніше відбиття сигналу, а значить:• краще працює на великих дистанціях• менше «ловить» траву, гілки та пил• стабільніше міряє у складних умовах (туман, дощ тощо)Є ще один важливий момент — видимість у приладах нічного бачення.Більшість далекомірів на 905 nm доволі добре видно через ПНБ.Тобто під час вимірювання у приладі може бути помітний короткий «спалах» лазера або й вся його «траса».А лазер 1550 nm, який використовується у Vectronix PLRF25C, для більшості ПНБ практично невидимий.Саме тому цей діапазон і став стандартом для військових систем.Але це тільки половина історії.Друга частина — обробка сигналу.Військові далекоміри не просто «стріляють лазером один раз». Вони роблять серію імпульсів (10-50) і аналізують сигнал, відфільтровуючи шум.Простими словами — електроніка намагається відокремити справжню ціль від усього сміття між вами і нею.Саме тому часто буває так, що цивільний далекомір вже «не бачить» ціль або бачить одну всрату травичку перед стрільцем, а військовий ще продовжує стабільно міряти.Тому різниця в ціні — це не маркетинг і не «тактичний напис на корпусі».Це зовсім інший клас оптики, лазера і електроніки.Хоча, обʼєктивно, для більшості цивільних задач можливостей хорошого мисливського далекоміра більш ніж достатньо.Але, ключове слово «цивільних»!Тож, далі буде🫡
Добрий ранок, панове.Розділ «Спорядження» на сайті Crusage.ua активно розширюється.На підході аптечні підсумки в двох розмірах + всі вироби в роботі в мультикам та чорному мультикамі.Вочевидь, що кожен наш виріб вже має свою ідентичні і деякі власну, так би мовити, філософію.Тож питання - що ще зі спорядження було б цікаво/корисно побачити в нашому виконанні?Питання, насправді, дуже важливе.Бо без зворотнього звʼязку з користувачами і майбутніми користувачами, Crusage стане просто черговим виробником всього тактикульного в мультикамі. А це не допустимо.Хоч бренд і починає свою історію ще з 2016 року, з моїх перших спроб, активно працюємо на власних потужностях ми всього лише рік. 24 лютого у нашої невеликої майстерні перша річниця)І за цей рік, я вважаю, ми дуже потужно увірвались і закріпились в топі по нашим флагманам - збройовим чохлам .Тому, максимально важливо і надалі підтримувати свою ідею та ідентичність. А без прямого спілкування і фідбеків - це важко. Так бренд підтримує свою відкритість, прозорість і пряму дотичність до стрілецької спільноти, а не черговий цех-заробітчанин)
Знову відео з тиру)Чергове з тих, що повністю вбило статистику інстаграм акаунту. Чи то через відсутність зацікавленості, чи через алгоритми інстаграму, не важливо.Минув місяць регулярних тренувань10 тренувань, всього близько 2000 настрілу. Майже стоковий Glock 47, який все ще може більше за мене, проте, я продовжую систематично його доганяти і покращувати результати. Не без косяків, але для того тренування і потрібні, щоб косячити і робити роботу над помилками. Попереду ще багато роботи, але важливо вже те, що, після 4 років перерви з пістолетом , я вже майже повернувся до минулих своїх результатів, а в деяких сенсах їх навіть покращив. Тому, працюємо далі🫡І ці відео і далі будуть тут зʼявлятись. По-перше, бо на полігоні мені зараз впадляк жопу морозити, тому карабін ще десь на місяць відкладений)По-друге, це все ще чергова спроба популяризації стрілецького спорту. Бо пістолет технічно найскладніший. І вміти з нього стріляти - це не відпихнути мішень і напхати в неї з півметра пів магазину, не навісити на нього весь можливий тюнінг, а вміння поводитись з ним безпечно, швидко і влучно. Наразі, власників короткостволу кратно більшає, як і збільшується кількість людей, що може з ним тренуватись, проте, одиниці дійсно щось вміють. В інших випадках, переважно, понт завершує весь рівень навичок.А це все значно цікавіше і доступніше, ніж здається…І якщо, тут мої відео зайдуть хочу кільком десяткам людей з кількох тисяч і хоч кілька зацікавляться - то вже не дарма.А ми, тим часом, продовжуємо розвиватись і навичками наздоганяти амбіції 🫡
Garmin взагалі нормально так погнали по темі)Далекомір Xero L60iGarmin анонсує революційний лазерний далекомір Xero L60i з оптикою преміумкласу, GPS і вбудованими картами.Позначайте цілі за допомогою функції визначення координат цілі лазером та впевнено виходьте на них, використовуючи цифрові карти високої роздільної здатності, доповнену реальність та розширені навігаційні функції.Далекомірний монокуляр Xero L60i з підтримкою GNSS поєднує оптику класу преміум з передовими технологіями та сенсорами, забезпечуючи винятковий досвід вимірювання дистанції до цілей. Користувачі отримують чітке й яскраве зображення, а технологія доповненої реальності накладає повнокольорову графіку, зокрема дані про відстань, карти, навігацію та інші підказки, та надає змогу вимірювати дистанцію до цілей до 3600 метрів з 7-кратним збільшенням.Переваги Xero L60i☑️Цифрові карти: переглядайте поточне місцеположення та позначені точки вимірювання на топографічній карті й використовуйте Xero L60i, щоб прокласти маршрут і дістатися до них.☑️Розумна інтеграція: точки маршруту можна передавати в застосунок Garmin Explore™ на сумісному смартфоні, а потім ділитися ними з сумісним портативним навігатором або годинником Garmin за допомогою функції Garmin Share.☑️Визначення координат цілі лазером: використовуйте дистанцію, яку виміряв пристрій, напрямок за компасом та GPS-координати, щоб спроєктувати точку цілі та відобразити її на дисплеї як маршрутну точку, а потім рухайтеся до неї за навігаційними підказками.☑️Визначення координат цілі за датчиками: коли об’єкт розміщений занадто далеко для вимірювання дистанції лазером, вбудовані GPS, компас, інклінометр і карти допомагають розрахувати та спроєктувати маршрутну точку ймовірної цілі. Це дає змогу отримувати орієнтовну дистанцію до цілей на відстані кількох миль.☑️Візуальне повернення до позначеної точки: після переходу на іншу позицію використовуйте підказки на екрані для швидкого наведення оптики на раніше позначену точку.Xero L60i дає змогу вимірювати відстань до тварин на дистанції до 2775 м та до 3600 м — до дерев. При слабкому освітленні далекомір здатний «діставати» ретрорефлекторні об’єкти на відстані до 7000 м, забезпечуючи точність до 0,25 м на відстані до 1000 м та до 1 м — на максимальній дальності лазерного вимірювання.Xero L60i доступ до вбудованого розрахункового модуля Applied Ballistics Ultralight™ через застосунок AB Quantum, надаючи дані, необхідні для точного пострілу. Завдяки GPS-позиціюванню, вбудованим датчикам температури, барометричного тиску і компасу пристрій пропонує коректне балістичне рішення для стрільби на близькі та далекі дистанції, включно з урахуванням впливу ефекту Коріоліса на точку влучання. Користувач може швидко перемикати профілі, створювати та налаштовувати картки цілей і змінювати параметри стрільби кількома натисканнями. Для лучників передбачено новий розрахунок траєкторії стріли, який відображає дистанцію з урахуванням кута, максимальну висоту траєкторії та кут входження стріли в ціль.
Я дуже давно не слідкую за псд.Плюс мінус з тих часів, коли ідейна двіжуха повністю переросла в спробу комерційного проекту.Але, от виліз мені сьогодні відос з вправою «Безкінечний магазин», де суть - повна заміна вкладки на кожен постріл. Відстань 25 м.До вправи питань не має. Це база моторики.Але, у відео зазначена «стандартна для їх вправ мішень - листочок А4».На 25 м.Лист А4.Кутова висота якого на цій дистанції - 40 МОА!А це - майже 1.2 метри на 100 метрів.В чому логіка?Блять 120 см мішень на 100 м!Не знаю в чом логіка, але точно знаю, які мінуси.Така проста мішень на такій короткій відстані дасть, окрім моторики, фундаментальну помилку - перевага швидкості над точністю.Коли ми вчимось стріляти, ми маємо навчитись стріляти і влучати. І тільки потім все це розганяти.Бо немає сенсу швидше всіх не влучати.Техніка - точність - швидкість.Тільки така послідовність.А листочок А4 - окрім того, що дозволить нормально розігнатися, жодним чином не покаже причину відхилення від точки прицілювання, щоб проаналізувати помилку, бо точка прицілювання - лист блять. Співрозмірний з мусорним баком на 100 м. Висновку не буде.Хай кожен сам робить.Але я б в такій школі заняття прогулював.