Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Урядова "гаряча лінія" 1545
Додано 14 лип 2024

Урядова "гаряча лінія" 1545

@contactcenterUkraine1545
Кількість підписників: 2 434
Фото: 7,610
Відео: 502
Посилання: 5,000
Опис:
Забезпечуємо комунікацію держави та громадян: урядова "гаряча лінія" 1545 та веб-сайт ukc.gov.ua допоможуть у вирішенні ваших питань 🤝🙋 Канал узагальнює новини органів влади, щоб інформувати вас про найактуальніше 💙💛

👥 Кількість підписників

2 434
Середній/День:: +10
Середній/Тиждень:: +14
Середній/Місяць:: +48

👁️ Середній перегляд на повідомлення

598
Середній/День:: 903
Середній/Тиждень:: 530
ERR: 24.57%

📊 Кількість повідомлень на день

2.2
Останній день: 2
Середнє за тиждень: 2.6
Середнє за день: 2.2

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

❗️ Рішення Уряду для стабілізації ситуації в умовах масованих атак та негодиЧерез безпрецедентні російські атаки на об’єкти критичної інфраструктури та складні погодні умови Уряд ухвалив низку рішень для підтримки громадян і стабілізації енергосистеми.▪️ Запущено постійно діючі штаби: загальнодержавний та окремий штаб для координації дій у місті Києві та Київській області.▪️ Мінрозвитку спільно з ОВА працюють над переглядом правил комендантської години там, де це дозволяє безпекова ситуація, щоб люди мали доступ до допомоги, зокрема в Пунктах незламності.▪️ Прийнято рішення про збільшення кількості Пунктів незламності та визначення опорних пунктів із додатковим резервним живленням.▪️ Заклади, що відповідають критеріям Пунктів незламності, зможуть працювати в комендантську годину (рішення не стосується розважальних закладів, окрім ТРЦ). ▪️ Міносвіти опрацює можливі зміни в організації навчального процесу. ▪️ Посилюються заходи з імпорту електроенергії та спрощується підключення об’єктів розподіленої генерації. ▪️ Проводиться оперативний аналіз потреб регіонів у генераторах та іншому резервному обладнанні. ▪️ У всіх регіонах передбачено скорочення споживання електроенергії, зокрема зовнішнього освітлення.📞 Повідомити про відсутність тепло-, водо- чи електропостачання можна на цілодобову Лінію 112. 🔗 Більш детально – на сайті Мінрозвитку.
Наші енергетики працюють у надзвичайно складних умовах під обстрілами, під час сильних морозів, вдень і вночі. Саме завдяки їхній роботі життя держави триває навіть після наймасованіших ворожих обстрілів, а в домівки українців знову повертаються світло і тепло.Це робота на межі людських можливостей і часто з ризиком для життя по всій державі. Обовʼязок Уряду — підтримати сміливих і професійних людей, які виконують цю титанічну працю.Запроваджуємо доплати енергетикам, які працюють у ремонтно-відновлювальних бригадах енергетичних компаній. Це стосується фахівців, які безпосередньо в мороз виїжджають на місце прильотів, відновлюють постачання тепла, електроенергії, води і газу.Доручила Міністерству енергетики спільно з Міністерством фінансів внести на розгляд Кабміну відповідне рішення.Це наш обовʼязок — постійно дякувати людям, які продовжують працювати і відновлювати енергообʼєкти в рекордні строки, попри морози та обстріли.Дякую кожному енергетику за ваші надзусилля і відповідальну роботу!
Продовжуємо роботу з подолання наслідків ворожих атак на енергосистему.Протягом цього тижня не було жодного дня без обстрілів об’єктів енергетики та критичної інфраструктури. Загалом зафіксовано 44 атаки. Основні удари ворог завдавав по Донецькій, Харківській, Сумській, Полтавській, Чернігівській, Київській, включно з Києвом, Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській, Миколаївській та Херсонській областях.По Києву росіяни здійснили одну з наймасштабніших атак на енергетичну інфраструктуру за весь час повномасштабної війни. Ворог цілеспрямовано бив балістикою, зокрема по теплогенеруючих об’єктах. Ситуацію додатково ускладнили складні погодні умови та суттєве зниження температури.Щоденно отримуємо доповіді від енергетиків, ДСНС і військових адміністрацій. Особисто контролюю хід відновлювальних робіт. Розуміємо, що відсутність світла й тепла — важке випробування, особливо в мороз. Тому наше ключове завдання — якнайшвидше повернути людям базові умови життя.Попри всі виклики, українські енергетики працюють у надскладних умовах і роблять максимум можливого. Лише за цей тиждень електропостачання відновлено майже для 700 тисяч споживачів по всій країні.У столиці, з огляду на масштаб пошкоджень, у рекордні строки відновлено подачу теплоносія та електроенергії. Водночас з об’єктивних причин наразі діють планові та екстрені графіки відключень. Для суттєвого покращення ситуації в Києві потрібен час — орієнтуємося на четвер.Уряд працює 24/7, щоб мінімізувати наслідки цих цинічних атак. Що робимо конкретно:1️⃣ Надаємо і далі надаватимемо всю необхідну підтримку генеруючим компаніям — обладнанням, ресурсами, технікою, із залученням ДСНС — для якнайшвидшого відновлення.2️⃣Діє урядове рішення, за яким не відключаються об’єкти критичної інфраструктури стратегічного значення, що допомагає стабілізувати енергосистему.3️⃣Розгорнуті всі пункти незламності, проведено їх аудит. Державні та великі компанії долучені до підтримки людей.4️⃣Нарощуємо імпорт електроенергії.5️⃣Доручила ДСНС разом із місцевою владою невідкладно встановлювати генератори великої потужності для зменшення навантаження на центральну систему — робота триває.6️⃣На період складних погодних умов оптимізовано навчальний і робочий процеси.7️⃣Забезпечено сталу та безперебійну роботу медичної системи.Окремо — постійний зв’язок з людьми. Місцева влада зобов’язана забезпечити безперервну роботу гарячих ліній. Начальнику КМВА доручено організувати цілодобову роботу гарячих ліній при районних військових адміністраціях столиці. Керівники районів несуть персональну відповідальність 24/7.Цілодобово працюють:🔺урядова гаряча лінія — 1545🔺гаряча лінія «Струм» — 1549Просимо з розумінням поставитися до ситуації, яку створив ворог, зберігати єдність і, за можливості, бути енергоощадними.
Працюємо над відновленням енергопостачання для мешканців столиці та Київської області.Теплопостачання. Станом на зараз систему теплопостачання запущено. Теплогенеруючі об’єкти подають теплоносій до житлових будинків, триває поетапний запуск постачання безпосередньо в оселі. Повну подачу тепла очікуємо вже сьогодні.Електропостачання. Ситуація з електроенергією залишається складнішою. Правий берег Києва майже повністю переведено на планові графіки відключень. На Лівому березі наразі ще зберігаються аварійні відключення. Енергомережі суттєво пошкоджені, а через низькі температури люди активніше використовують електрообігрівачі. Просимо ощадливо споживати електроенергію в час відновлення енергосистеми після обстрілів. Робимо все можливе, щоб якнайшвидше збільшити обсяги подачі електроенергії. Проведено необхідну координацію з генеруючими компаніями та всіма профільними службами. Уряд надає повну необхідну підтримку.Очікуємо перехід столиці на планові графіки електропостачання до кінця дня.По області теж тривають відновлювальні роботи. Уже відновлене енергопостачання для 275 тисячі домівок. Очікуємо, що люди отримають світло в оселях вже до кінця цієї доби.
❗️Через суттєве погіршення погодних умов і зниження температури повітря Урядом ухвалено відповідні рішення. 🔹 ОсвітаМОН разом з іншими центральними органами виконавчої влади, обласними та Київською міською військовими адміністраціями мають невідкладно опрацювати питання щодо: • тимчасового припинення освітнього процесу в очному форматі • переходу на дистанційне навчання або продовження зимових канікул щонайменше до 19 січня 2026 рокуЙдеться про заклади дошкільної освіти, загальної середньої, професійної фахової передвищої та вищої освіти.Рішення ухвалюватимуться невідкладно з урахуванням висновків комісій ТЕБ та НС і реальної ситуації в регіонах.🔹 Робота установ і підприємствОбласним та Київській міській військовим адміністраціям разом із комісіями ТЕБ та НС рекомендовано на період ускладнення погодних умов опрацювати питання переведення роботи підприємств, установ та організацій на дистанційний режим, з урахуванням ситуації в кожній області.Важливо:Ці рекомендації не стосуються об’єктів критичної інфраструктури та інших суб’єктів, для яких дистанційна робота є недопустимою в умовах воєнного стану.🔹 Органам місцевого самоврядування рекомендовано врахувати ці рішення в межах своїх повноважень.Наш пріоритет — безпека людей, збереження здоров’я дітей і стабільна робота критичних систем.
Очікуємо погіршення погодних умов в Україні відзавтра по всій державі. Циклон зайде в Україну через Чернівецьку та Івано-Франківську області близько четвертої ранку. За прогнозами, падіння температури вночі сягатиме до –20°C, вдень — до –10°C. Можливі додаткові перебої з електропостачанням поза графіками через налипання снігу на лінії електропередач та ускладнення руху на дорогах.Енергосистема України щодня перебуває під атаками ворога, а енергетики працюють у надскладних умовах, щоб забезпечити людей світлом і теплом. Погіршення погодних умов створює додаткове навантаження на критичну інфраструктуру. Працюємо над тим, щоб мінімізувати наслідки негоди. На засіданні Уряду ми ухвалили низку рішень, щоб всі відповідні служби були готові до негоди і люди могли отримати допомогу вчасно.Уряд доручив:🔹 МВС разом із ДСНС та Національною поліцією забезпечити готовність снігоочисної та важкої інженерної техніки, техніки підвищеної прохідності, мобільних пунктів обігріву. І за потреби оперативно залучати їх для допомоги учасникам дорожнього руху.🔹Агентство відновлення, обласні та Київська ОВА разом із місцевою владою мають забезпечити своєчасне реагування для ліквідації наслідків негоди, зокрема підготувати резерви пального та забезпечити обробку доріг протиожеледними сумішами. 🔹Профільним міністерствам і службам підготувати до розгортання пункти незламності у разі перебоїв з електро-, тепло-, газо- чи водопостачанням, а також проблем із звʼязком.🔹Міненерго разом з Мінрозвитку та державними енергетичними компаніями забезпечити стабільну роботу енергосистеми, готовність ремонтних бригад до оперативного реагування, у разі потреби — збільшити виробництво електроенергії та постачання газу, включно з можливістю імпорту з країн ЄС.Закликаємо людей бути обережними, за можливості обмежити поїздки під час піку негоди та стежити за повідомленнями місцевої влади та профільних служб.
Якщо батько або мати не сплачують аліменти на утримання дитини вчасно — нараховується пеня. Її можна стягнути в примусовому порядку, за рішенням суду. Як це зробити — пояснюємо в дописі.🔸1. Отримайте довідку про заборгованістьЗверніться до державного або приватного виконавця, у якого відкрите виконавче провадження, із заявою про надання розрахунку заборгованості зі сплати аліментів.🔸2. Розрахуйте суму пеніПеня = (Сума заборгованості за кожен місяць × 1%) × кількість днів прострочення.📎Приклад:Якщо борг за листопад 2025 року становить 2 000 грн, а його не сплачено впродовж 30 днів:2 000 × 1% × 30 = 600 грн пені.Загальна сума пені не може перевищувати 100% боргу.🔸3. Підготуйте позов до судуУ позовній заяві потрібно зазначити:▪️рішення суду або договір про сплату аліментів▪️період прострочення▪️довідку про розрахунок заборгованості від державного або приватного виконавця▪️вимогу про стягнення пені.До позовної заяви додайте необхідні документи та подайте її до суду за місцем проживання (перебування) відповідача або позивача. Судовий збір сплачувати не потрібно.🔸4. Очікуйте розгляду справиЯкщо суд ухвалить рішення про стягнення пені, після набрання ним законної сили зверніться до суду із заявою про видачу виконавчого листа.Отриманий виконавчий лист подайте до виконавчої служби для відкриття виконавчого провадження та примусового виконання рішення.Щоб розрахувати суму пені та отримати консультацію з цього й інших питань звертайтеся до системи надання БПД.Якщо потрібна консультація, звертайтеся до системи надання БПД. Юристи допоможуть розібратися конкретно у вашій ситуації.Телефонуйте 📞 0 800 213 103 або ✍🏻 напишіть юристам у Telegram @LegalAidUkraineBot. Безоплатно консультуємо стільки разів, скільки вам потрібно.
Людмила Шемелинець розповіла, як змінюються виплати для родин з дітьми у 2026 роціЗ 1 січня 2026 року набув чинності Закон, який передбачає збільшення допомоги при народженні дитини та низку інших виплат на дітей.Про це в етері національного телемарафону «Єдині новини» детально розповіла Перша заступниця Міністра соціальної політики, сім’ї та єдності України Людмила Шемелинець.🔵Відтепер одноразова виплата при народженні дитини становить 50 000 грн. Для її отримання необхідно подати заяву до Пенсійного фонду України або скористатися послугою «єМалятко» у Дії.🔵Допомога по догляду за дитиною до 1 року – 7 000 грн щомісяця. Її можуть отримати як батьки дітей, народжених у 2026 році, так і матері, які народили у 2025 році, якщо станом на 1 січня 2026 року дитині ще не виповнився один рік. Заява подається до Пенсійного фонду України.🔵Програма «єЯсла» – 8 000 грн щомісяця для батьків, які вийшли на роботу на повний робочий день після досягнення дитиною одного року. Кошти можна використати на оплату приватних садочків, няні або догляду за дитиною.🔵Продовжується програма «Пакунок малюка»: батьки можуть обрати – отримати натуральний пакунок або грошову виплату. Скористатися програмою можна з 36 тижня вагітності.📺 Детальніше про зміни у держпідтримці родин з дітьми у 2026 році — дивіться у відео.
Графіки відключень: хто за що відповідає?⚡️Тема відключень світла породжує багато міфів. Найпоширеніший з них: «Держенергонагляд вимкнув мені світло».Тож розкладімо все по поличках. Хто і за що відповідає в цьому процесі? 👇1️⃣ НЕК «Укренерго» — бачать дефіцит і дають команду: «Треба знизити споживання на 2 черги». Вони не знають вашої адреси, вони балансують загальну систему країни, щоб уникнути масштабних аварій.2️⃣ Обленерго (ОСР) — за погодженням із обласними державними адміністраціями складають ті самі графіки (ГПВ), які ви бачите в чат-ботах та на сайтах. Отримують команду від Укренерго про зниження споживання та вирішують, яка черга вимикається зараз.3️⃣ Держенергонагляд — арбітр. НЕ складає графіки. НЕ вимикає рубильники. НЕ керує диспетчерами обленерго. Завдання інспекції — перевіряти, щоб: 🔹 Графіки застосовувалися рівномірно (не забували про одну чергу на користь іншої) – упродовж тижня усі черги мали світло однакову кількість годин. 🔹 Під «критичну інфраструктуру» не ховали бізнес-центри чи VIP-будинки. 🔹 Заявлені години відключень відповідали реальності (наскільки це технічно можливо).☝️ Ми розуміємо складність ситуації для кожного українця. Тому наші інспектори постійно моніторять дії обленерго, щоб зменшити дискомфорт там, де це залежить від організації процесу, а не від дефіциту генерації та можливостей електричних мереж.
МВС запустило офіційний застосунок 112. Це єдине вікно для виклику всіх екстрених служб: поліції, рятувальників, медиків та газової служби.ℹ️ Головна перевага — можливість викликати допомогу через інтернет (Wi-Fi). Це критично важливо під час блекаутів або в зонах, де зникає мобільний сигнал. Скористатися застосунком можна у «Пунктах незламності», магазинах чи поштових відділеннях, де є мережа.Заступник Міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко звернувся до українців:✔️ Прошу допомогти встановити застосунок 112 своїм рідним, літнім людям або тим, хто перебуває у невеликих містах. У разі відсутності мобільного зв'язку, за умови, що є доступ до мережі Інтернет, можна зателефонувати в службу 112, використовуючи смартфон». Як це працює? Ви натискаєте кнопку виклику, повідомляєте про подію, а оператор сам визначає, які служби (одну чи одразу декілька) потрібно направити на допомогу.Завантажуйте собі та своїм близьким:Операційна система iOSОпераційна система Android 🇺🇦Підписатися | Міністр | МВС | Гвардія наступу