Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - 🇺🇦 В'ячеслав Чаус/ Чернігівська ОДА (ОВА)
Додано 14 лип 2024

🇺🇦 В'ячеслав Чаус/ Чернігівська ОДА (ОВА)

@chernigivskaODA
Кількість підписників: 35 866
Фото: 19,900
Відео: 2,830
Посилання: 1,270
Опис:
❗️Офіційний канал Чернігівської обласної державної адміністрації 🔗 https://cg.gov.ua/

👥 Кількість підписників

35 866
Середній/День:: -11
Середній/Тиждень:: -76
Середній/Місяць:: -346

👁️ Середній перегляд на повідомлення

5 250
Середній/День:: 4,150
Середній/Тиждень:: 5,031
ERR: 14.64%

📊 Кількість повідомлень на день

1.5
Останній день: 4
Середнє за тиждень: 2.3
Середнє за день: 1.5

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

Енергетика – фактично постійно триває відновлення після ударів, це стосується не тільки Києва, але й Харкова та області, Запоріжжя, Дніпровщини – Дніпра, Кривого Рогу, Чернігівщини, Сумщини – усі регіони, де ситуація найскладніша. Безперечно, у Києві викликів зараз найбільше. Я очікую від київської влади посилення роботи – багато міст і громад готові допомогти, уряд готовий допомогти, усі доручення, можливості, все є. Сто сімдесят чотири бригади працюють – це значний ресурс, який зараз спрямували на Київ. Є певні результати, але недостатні. Значна частина будинків без опалення, і серед них є ті, що без опалення – тривалий час. Я доручив уряду спрямувати додаткові ресурси.МВС працює по своїй лінії – масштабуємо пункти підтримки та обігріву. Всі в уряді працюватимуть із партнерами, щоб якомога швидше отримати саме додаткове обладнання. Окремо говорили сьогодні з міністром оборони щодо захисту об’єктів енергетики, також – із командувачем Повітряних сил Збройних Сил України. Командна ланка Повітряних сил має бути значно швидшою в захисті.
Зараз ми стараємося зробити все, щоб наших спільних дій вистачило для реального захисту України і, значить, Європи. Допомога Польщі для України після 24 лютого безпрецедентна за весь час історії наших народів. Литва – з нами, і теж на безпрецедентному рівні. Всі Балтійські держави – з нами. Північна Європа. Німеччина – один із найвагоміших захисників життя. Франція, Британія – з нами. Центральна Європа майже вся – з нами. Італія, Іспанія та Португалія, усі держави півдня Європи – з нами. Румунія та Молдова. У 1863 році повстанці навіть і мріяти не могли про таке єднання, а зараз це єднання працює. Євросоюз є і сильнішає щороку. Сполучені Штати, Канада, Японія – з нами. І наш заклик – щоб це єднання було ефективним на сто відсотків. Не наполовину, не на кілька місяців із року, не до наступних виборів у тій чи іншій країні Європи, а на сто відсотків ефективно. Не стільки, скільки не шкода. Не стільки, скільки можемо. А стільки, скільки спрацює. Так, щоб загрози Європі й кожному з наших народів просто більше не було.
Сотні тисяч абонентів на Чернігівщині, зокрема і в самому обласному центрі, зараз знеструмлені саме через удар по енергообʼєкту в Ніжині. Обʼєкти критичної інфраструктури працюють від альтернативних джерел живлення. Пальне для генераторів є у всіх. Водопостачання забезпечене. Місто з теплом. Подібні алгоритми дій вже відпрацьовані. Всі комунальні служби також працюють. Усі керівники на місцях і знають, що робити. 🚎Є проблема з електротранспортом у Чернігові. Тільки один маршрут - №11 - продовжує працювати - на ньому поки курсують автобуси. Я на звʼязку з начальниками РВА, стан справ у громадах - на контролі. ❗️Усього за добу по області було 5 влучань тільки ударними дронами. Водночас наші захисники збили в небі над Чернігівщиною понад 120 російських безпілотників. Для розуміння: 5 влучань і більше 120 збитих ударних дронів. Так, влучання є, на жаль, але ефективність Сил ППО помітно зростає. 🎥 Про оперативну ситуацію в Чернігівській області розказав мій радник Андрій Подорван в ефірі телемарафону «Єдині новини».
Давос. Під час спеціального засідання Всесвітнього економічного форуму звернувся до його учасників.Ми не повинні зводити себе до другорядних ролей – не тоді, коли маємо шанс разом бути великою силою. Ми не повинні погоджуватися з тим, що Європа – це лише «салат» із малих і середніх держав, приправлений ворогами Європи. Коли ми єдині, ми справді непереможні.Європа може й повинна бути глобальною силою. Не тією, що запізно реагує, а тією, що визначає майбутнє. Це допомогло б усім – від Близького Сходу до кожного іншого регіону. Це допомогло б і самій Європі, адже виклики, з якими ми стикаємося зараз, – це виклики європейському способу життя, у якому мають значення люди і мають значення нації.Європа може допомогти збудувати кращий світ. Європа повинна збудувати кращий світ. І світ без війни. Але для цього Європі потрібна сила. Для цього ми маємо діяти разом – і діяти вчасно. І понад усе ми повинні мати мужність діяти. Жодні інтелектуальні дискусії не здатні зупинити війни. Нам потрібні дії. Світовий порядок постає з дій. Нам просто потрібна мужність діяти. Без дій сьогодні немає завтра.
Провів енергетичний селектор щодо ситуації саме в тих регіонах, де найскладніше. Київ та область, зокрема Біла Церква, Васильків, Бориспіль, також Харків та область, Запоріжжя, міста Дніпровщини – Дніпро, Кривий Ріг, Чернігів та область, Сумщина, Одеса та область. Для Києва залучені додаткові ремонтні бригади з інших регіонів, допомагають працівники Укрзалізниці та інших державних компаній. Міністр енергетики доповів щодо темпів відновлення та конкретних заходів для стабілізації енергосистеми. Міністр оборони доповів щодо обсягів постачання дронів-перехоплювачів і реальної ситуації зі збиттям російських дронів – визначені обсяги постачання будуть дотримані. Командувач Повітряних сил ЗСУ доповів щодо системи протидії «шахедам» – разом із міністром оборони реалізують трансформацію цієї системи. Міністр внутрішніх справ доповів щодо постачання додаткових генераторів і сформованого запасу обладнання. Дякую всім партнерам, які реально допомагають. Визначені окремі завдання для Служби безпеки України.
Окремі завдання сьогодні для ППО, для військових. Зараз від розвідки ми маємо інформацію, що росіяни готуються до нових масованих ударів. Ми чесно говоримо з партнерами щодо ракет для ППО, щодо систем, які так необхідні нам. Постачання недостатньо. Стараємося прискорювати, і важливо, щоб партнери нас чули. Багато робиться зараз на рівні Міністерства оборони України. Але все одно, будь ласка, звертайте увагу на повітряні тривоги. Будь ласка, допомагайте тим, хто поруч із вами, на самоті, хто потребує вашої підтримки. Міністерство внутрішніх справ розгортає більшу кількість Пунктів Незламності. Уряд працює з енергокомпаніями і з партнерами, щоб було більше обладнання та більше резервів. Але ключове – щоб світ про це не мовчав. Війни без тиску не завершуються. І саме через те, що тиску замало, росіяни все це роблять. Ми маємо це змінити. Я дякую всім, хто працює заради України. Я дякую всім, хто в бою, на позиціях, на чергуванні, на постах. Україна тримається на вашій ефективності. Слава Україні!
День почав зі спеціального формату – тепер так щодня буде, усі на звʼязку. Спеціальний селектор – із кожним, хто відповідає за відновлення та управління в умовах такої надзвичайної ситуації. Енергетика, забезпечення в містах і селах. Від уряду та військових до областей, до обласної влади, керівників громад. Київ та область, Харків та область, Дніпровщина – Дніпро, Кривий Ріг; Запоріжжя, Суми, Чернігів. Визначені завдання, протягом дня уряд повинен дати рішення. Передусім, щоб збільшити імпорт електрики та всі можливості резервного постачання і забезпечення. Пункти підтримки у містах – є окремі завдання для МВС, у тому числі по реальному інформуванню людей. Щоб кожен міг звернутися на лінію 112 і отримати допомогу, отримати інформацію по опаленню та забезпеченню електрикою. Важливо, щоб державні інституції та влада на місцях були в повній комунікації з бізнесом, з енергетичними компаніями – з усіма, хто зараз може додати ресурсів для спільної стійкості. Мають бути рішення щодо комендантської години – щоб підприємцям було простіше планувати роботу. І щоб можна було об’єкти бізнесу використовувати як пункти підтримки для людей. Зокрема, урядовці вже говорили з торговельними мережами. Я доручив Премʼєр-міністру України та першому віцепремʼєру – міністру енергетики, іншим урядовцям бути максимально активними в комунікації із суспільством та максимально допомагати громадам.
Про проходження зимового періоду і тепло в оселях людей. Були доповіді представників усіх ключових служб - «Чернігівобленерго», «ОТКЕ», «ТКЕ»,«Чернігівводоканал», Чернігівської філії газорозподільних мереж. ДСНС, поліція, структурні підрозділи ОДА й очільники районів. Люди мають бути з теплом, навіть коли вимикають світло. Для стабільної роботи тепломереж доручив збільшити кількість бригад, які забезпечать перехід котелень на альтернативні джерела живлення.❗️Важливо - керівники підприємств мають розуміти відповідальність перед людьми. Максимальна координація і взаємодія, швидке реагування - усе це має бути. ☝️Резерв генераторів і пального - на контроль відповідним службам. Окремо проговорили готовність до позаштатних ситуацій. Ворог - це підступний терорист. Координуємо дії між енергетиками, тепловиками і громадами. ⛺️Дуже важливо - пункти обігріву і пункти незламності мають бути готові та укомплектовані. Вже працюють 267 пунктів незламності по області, конкретно по Чернігову - 29. Усього можемо розгорнути 330.Тепло і вода - це базові речі, які повинні  бути в оселях за будь-яких обставин.
Була зустріч із переговорною групою – по всіх підсумках спілкування з американською командою. Фактично кожен день хлопці на зв’язку. Багато зроблено. Ми домовляємося з представниками Президента Трампа про графіки зустрічей – наші документи багато в чому вже готові до підписання. Розраховуємо, що формат Давосу в цьому році буде достатньо результативним саме з точки зору наших відносин із партнерами й нашого відновлення після російських ударів. Зараз треба, щоб урядовці проаналізували оперативно кожен із документів економічних угод, щоб усі інтереси України були враховані повністю. Працюємо й для того, щоб створити дієві механізми фінансування відновлення, справедливі для України. Я дякую всім, хто допомагає нам. Розуміємо, що американська сторона постійно спілкується з Росією, і в тому числі – по базовому документу для закінчення війни. Це політичний документ, і ми сформулювали наше бачення – те, що може спрацювати реально. І хоча дипломатія України, Америки та партнерів протягом кількох місяців була надзвичайно активною, залишається без відповіді головне питання, і це питання про Росію, про те, на що там готові. Поведінка та риторика російська взагалі не свідчать, що вони хочуть закінчити цю війну чи готуються до цього. Кожен це бачить. Це залежить виключно від партнерів, передусім від Сполучених Штатів Америки та Президента Сполучених Штатів, що обере Росія: мир чи подальшу війну. Саме тому опції тиску на агресора мають залишатися на столі – всі опції тиску.
Говорив із Кирилом Будановим – у тому числі про санкційну політику. Минулого року з багатьма партнерами була налагоджена нова співпраця для синхронізації санкцій, але темп має стати більшим, значно більшим. Російське виробництво ракет і дронів не може існувати без постачання компонентів з інших країн, і це стосується не просто якихось російських виробів, а всієї російської зброї. Це зброя, яка будується на компонентах, які сама Росія не виробляє. І тому блокування постачання та розширення санкцій – це один із ключових наших пріоритетів. Це має бути пріоритетом також у партнерів, наші інституції мають працювати для цього активніше. Буданов доповів і про частину зустрічей у рамках дипломатичного треку. Я очікую повну доповідь усієї переговорної команди. І фактично кожного дня ми продовжуємо спілкування з американською стороною. Сьогодні Рустем Умєров знову був на контакті з американськими партнерами. Це наше стратегічне завдання – діалог з Америкою має бути на сто відсотків конструктивним. Україна ніколи не була й не буде перепоною для дипломатії, і наша ефективність у роботі з партнерами завжди найвищого рівня. Так буде й надалі.