Освітній провал Кременчука: вчителям не доплачують, місто — без суттєвих результатівЦьогоріч Кременчук серйозно «просів» у результатах Національного мультипредметного тесту (НМТ). Лише 6 учнів з усього міста змогли набрати максимальні 200 балів. Для порівняння: у Полтаві таких «вундеркіндів» — 40. Торік було 12 у Кременчуці й 27 у Полтаві. Якщо подивитися на ці результати у розрізі шкіл, то по одному вундеркінду підготував ліцей 4 та ліцей 25. Ліцей «Політ», який діє на базі Кременчуцької гуманітарно-технологічної академії Полтавської облради, підготував 4 учнів, які отримали у НМТ по 200 балів. Цифри красномовні. Чому ж у кременчуцьких шкіл, на відміну то ж самого ліцею «Політ», такі малі показники? Що пішло не так?Однією з ключових причин називають відсутність фінансування варіативної складової — додаткових навчальних годин, які дають змогу учням поглиблено вивчати предмети, готуватися до олімпіад, конкурсів МАН та до вступу у виші. Ці години — не забаганка, не просто життєва необхідність. Вони входять до навчальних програм і повинні обов'язково бути включені до навчальних планів і програм, виконання яких контролює ДСЯО. А ще це життєва необхідність, адже базова інваріантна складова, наприклад, з англійської мови – 2 години на тиждень, математики (алгебра+ геометрія) - 1,5+ 1,5 годин, украінська мова і література по 2 години, історії — всього 1,5 години на тиждень. Тож і не зрозуміло, як в межах такої кількості годин підготувати до НМТ 200 бальників.При цьому варіативка дозволяє додавати години з ключових предметів: математики, української, біології, іноземних мов тощо. Саме завдяки їй з’являються високі результати. Проте, попри те, що держава офіційно поклала фінансування варіативної складової на місцеві бюджети, у Кременчуці ці доплати вчителям не здійснюються. Натомість 28 громад Полтавщини це роблять. Зокрема, Горішні Плавні та Омельницька громада, які розташовані поруч із Кременчуком, виплачують варіативку своїм освітянам. І не дивно, що там ситуація з підготовкою учнів краща.У Кременчуці ж освітній результат має всі шанси перетворитися на катастрофу системного масштабу. Винні? Очевидно, це питання до міського голови Віталія Малецького, до його заступниці Ольги Усанової, яка донедавна опікувалася освітою, і до першого віцемера Володимира Пелипенка, який нині курує галузь.Поки у міській владі перші особи не забувають щедро нараховувати собі всі можливі надбавки і премії, натомість економлять на вчителях, дітях і тих, хто працює ледь не за мінімалку, — Кременчук втрачає майбутнє. Бо без освіченої молоді не буде ані розвитку, ані сильної громади.
У Кременчуці планують збудувати модульне містечко для переселенців: місце обрано у кварталі №284.У Кременчуці може з’явитися модульне містечко для внутрішньо переміщених осіб. Так днями депутати міської ради ухвалили рішення про надання дозволів на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок під майбутнє будівництво.Йдеться про чотири ділянки загальною площею близько 9,4 гектара у кварталі 284 – це район дитсадка-школи №15 та кінно-спортивної школи «Фаворит». Цільове призначення – для будівництва і обслуговування будівель тимчасового проживання. У перспективі житло планують передати переселенцям у постійне користування.Контроль за реалізацією рішення покладено на заступника міського голови Дмитра Кравченка та депутатську комісію з питань екології, регулювання земельних відносин, містобудування та архітектури, яку очолює Сергій Порчирян. Строк контролю – перший квартал 2026 року.Окремі ділянки в районі минулого тижня особисто оглянули міський голова Бахмута Олексій Рева та депутат Кременчуцької міської ради Геннадій Іванян. За даними Іваняна, Кременчук працює над залученням міжнародної допомоги для реалізації цього масштабного проєкту. При цьому депутат зазначив, що у нашому місті має з’явитися не просто модульне містечко, а 29 повноцінних багатоповерхових будинків для тих, хто втратив дім через війну і це не лише переселенці з Бахмута, а й Маріуполя, Часового Яру та інших міст, що постраждали від російської агресії.
Розірвати договір щодо надання кейтерингових послуг одній із медустанов Кременчуцької громади рекомендували експерти робочої групи «Прозорість і підзвітність». Саме про це повідомив керманич області Володимир Когут. Я дізнався цікаві подробиці цієї справи. Як виявилося мова йде про лікарню інтенсивного лікування Кременчуцька. Моніторингом Держаудитслужби встановлено невідповідність учасника умовам технічної специфікації. Як розповіла керівниця облуправління служби Ірина Салогуб, у тому що потребувала лікарня і що отримала після проведення тендеру, багато невідповідностей. Ось один приклад: при лікуванні дитини 14 днів пацієнт має отримати 1,5 кг мʼяса, а переможець надасть лише 0,5 кг! ЦЕ ВТРИЧІ МЕНШЕ за норму!!!Куди ж тут дивиться профільна віцемерка Кременчука Ольга Усанова? Замість неї слово на засіданні мав керівник департаменту охорони здоровʼя Кременчука Максим Середа. Він казав загальними фразами: аналізуємо, спілкуємося, немає коштів та шукатимемо вихід… Але Володимир Когут задав ключове запитання Максиму Середі: чому договір було підписано з фірмою, умови якої не відповідали тендерній пропозиції? Як ви думаєте, що це за фірма? Вірно - Пантем.УА. Колись вона скандально зайшла у Кременчук і тепер знову вляпалася у скандал. Але що ж відповів пан Середа керівнику області? За його словами, переможець дав найкращі пропозиції. ,,Я не розумію відповіді. Ви аналізували, що маєте отримати та що отримали? Там же невідповідності!!!ʼʼ,- сказав керманич Полтавщини. Допомагати Максиму Середі почала керівниця лікарні, але виявилося, що фахівець, яка проводила тендер вже звільнилася. ,,Люди повинні бути з харчуванням. Зверніть на це увагу. Можливо тут немає злого умислу, але порушення є. Дослухайтеся до поради Держаудитслужби та розірвіть договір!ʼʼ,- резюмував Володимир Когут. Тепер керівництво області та міста має попрацювати над тим, щоб кошти використовували раціонально та з дотриманням закону. Відповідальність – ключова складова роботи усіх без винятку.
Кременчук ,,впавʼʼ, а Полтава ,,зрослаʼʼ. Сьогодні стали відомі підсумки Національного мультипредметного тесту (НМТ) — форми проведення вступного випробування на бакалаврат для здобуття вищої освіти в Україні. Якщо подивитися динаміку 200 бальних (максимальний бал) результатів НМТ по області, то цього року школи Кременчука мають лише 6 вундеркіндів, тоді як Полтава - 40! Минулого року у Полтаві було 27 вундеркіндів, а у Кременчуці 12. Якщо подивитися на ці результати у розрізі шкіл, то по одному вундеркінду підготував ліцей 4 та ліцей 25. Ліцей ,,Політʼʼ підготував 4 учнів, які отримали у НМТ по 200 балів. Але якщо подивитися на ці підсумки в розрізі років, то стабільність бачу лише в ліцеї ,,Політʼʼ. У 2023 році там було 4, у 2024-6 і зараз знову 4 вундеркінда. У ліцей 4 - 2023 року було 3 вундеркінда, у 2024-2 і цьогоріч 1 вундеркінд. Ліцей 25 у 2023 році мав 3 учня з 200 балами, у 2024-0 і зараз 1. В розрізі предметів то найбільше учнів набрали по 200 балів - це з укрмови, математики англійської мови.
Бив собаку в кафе – відповість перед законом: прокурор Балаєв про резонансну справу в Кременчуці.Керівник Кременчуцької окружної прокуратури Олег Балаєв прийняв участь у програмі «Час розмов» на телеканалі «Візит». Під час запису програми редакторка телеканалу Роксолана Жукова та редактор «Кременчуцької газети» Олег Булашев поставили прокурору багато актуальних запитань: від нападів на працівників ТЦК і обшуку в кабінеті та вдома начальника Кременчуцького районного ТЦК та СП полковника Олександра Мазніцького – до справ на директорів профтехучилищ Кременчука за службову недбалість чи справу щодо закупівлі дорогої вбиральні для парку Миру.Що відповів керівник Кременчуцької окружної прокуратури Олег Балаєв журналістам Ви зможете дізнатися з ефіру програми «Час розмов», яка вийде на телеканалі «Візит» вже 11 липня о 20-40, або на сайті «Кременчуцької газети» у суботу – 12 липня.Вже поза ефіром, який обмежений часом, Олег Балаєв відповів і на інші питання представників медіа. Одне з них стосувалося справи жорстокого поводження з тваринами невстановленим чоловіком 02.07.2025 року у приміщенні кафе «Johnny.dont.cry» в м. Кременчуці, відео якого набуло широкого розголосу в соцмережах.«7 липня 2025 року до Кременчуцького райуправління поліції надійшла заява від юристки громадської організації «Юаенімалс» за фактом жорстокого поводження з тваринами невстановленим чоловіком 02.07.2025 року у приміщенні кафе «Johnny, dont cry» в м. Кременчуці, що виразилося у нанесенні ударів по тулубу належній йому собаці, що могло заподіяти тілесних ушкоджень тварині. Справа порушена за частиною першою статті 299 «Жорстоке поводження з тваринами»»,- заявив Олег Балаєв.
10-11 липня в Римі відбудеться четверта конференція з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference). Участь у заході братиме президент України Володимир Зеленський, спецпосланець президента США Дональда Трампа щодо України Кіт Келлог та інші впливові особи. Захід ініційовано прем'єр-міністеркою Італії Джорджею Мелоні з метою обговорення покрокового плану відновлення України після масштабних руйнувань, спричинених російською агресією. До Риму поїде і міський голова Кременчука Віталій Малецький, який для цього оформив закордонне відрядження. Виїзд мера Кременчука закордон погодила Рада оборони області. Проте нам стало відомо, що проти такої поїздки мера Кременчука до Риму був прокурор області. Можливо прокурор знає щось цікаве, пов’язане з Віталієм Малецьким, а можливо у нього є інші аргументи. Між тим мер вестиме до Риму пропозиції по теплоенергетиці, медицині та інші. Про це днями детальніше читайте на сайті Кременчуцької газети - kg.ua А поки з 9 по 13 липня замість Віталія Малецького керуватиме містом перший заступник міського голови Володимир Пелипенко.Йому буде не легко, бо у відпустку з початку тижня пішла і віцемерка Ольга Усанова. Тож тим заступникам, які залишились прийдеться працювати як мінімум за двох.
Сьогодні росія завдала чергової атаки на Кременечук. Ворог вцілив у будівлю ТЦК, як і нещодавно у Полтаві. Керманич Полтавщини Володимир Когут, який приіхав сьогодні до Кременчука заявив, що у місті Полтава внаслідок ворожої атаки померло двоє людей одразу. «Сьогодні мені доповіли, що людина, яка була в тяжкому стані теж померла. На щастя, тут у Кременчуці, дякувати Богу обійшлося без жертв. Люди отримали легкі травми. Маємо на сьогоднішній час 9 постраждалих житлових будинків: здебільшого це повилітало скління, пошкоджені балкони, двері десь, дахи пошкоджені. Школа в нас сильно постраждала. Будемо намагатися, щоб ми могли до 1 вересня її ввести в стрій і діти могли починати вчитися»,- сказав В.Когут.Головний рятувальник області Андрій Хижняк заявив, що станом на 14-00 пожежа, куди влучили ворожі БПЛА, ліквідована. На місці працюють підрозділ ДСНС, техніка і, орієнтовно, 80 людей особового складу»,- сказав А.Хижняк.«Всім кременчужанам, житло яких зруйновано, пошкоджено внаслідок сьогоднішньої атаки, буде надана допомога за підтримки наших благодійників, за кошти міської територіальної громади.Вже зараз працюють комунальні служби, здійснюють поквартирний обхід. У понеділок зранку буквально почне працювати комісія, яка буде фіксувати пошкодження.Якщо у вас є якісь запитання, є інформація, то треба дзвонити на гарячу лінію виконавчу комітету за номером 1563, щоб зафіксувати звернення, і комісія прийде також до вас.Ми робимо все можливе для того, щоб мінімізувати наслідки цього чергового удару по Кременчуку і по Україні»,- сказав мер міста Віталій Малецький.
У Кременчуці зобов’язали забезпечити цілодобовий доступ до укриттів: офіційне доручення міської комісії з ТЕБ та НС.У зв’язку зі зростанням масованих повітряних атак та падінням уламків на об’єкти інфраструктури в Кременчуці, міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) видала офіційне доручення всім керівникам закладів, на балансі яких є захисні споруди, забезпечити безперешкодний доступ населення до укриттів. Відповідний документ підписав голова комісії Володимир Пелипенко.У червні до міської влади надходить дедалі більше скарг від жителів про закриті укриття під час повітряних тривог. Такі дії є грубим порушенням законодавства у сфері цивільного захисту.Ключові вимоги доручення:• Цілодобовий доступ до укриттів — для всіх мешканців громади, особливо в період сигналу «Повітряна тривога». Для закладів освіти — відповідно до окремого порядку, затвердженого постановою Кабміну.• Постійний контроль за станом укриттів та наявність інформаційних матеріалів про правила поведінки в укриттях — на стендах, сайтах та безпосередньо в захисних спорудах.• Обов’язкові інструктажі з відповідальними працівниками, зокрема черговими, щодо правил експлуатації об'єктів.• Адміністративна та кримінальна відповідальність для балансоутримувачів, які не допускають громадян до укриттів або не забезпечують їхню належну підготовку.Доручення адресовано департаментам міської ради: житлово-комунального господарства, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, молоді та спорту, а також управлінню культури і туризму.Усім відповідальним балансоутримувачам наказано в найкоротший термін відзвітувати про виконані заходи в Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи. Міська влада закликає всі організації суворо дотримуватися вимог безпеки та пам’ятати: відчинені укриття — це життя людей.
Секрет розкрито: кому дісталося приміщення колишньої стоматполіклініки у Кременчуці.Приміщення колишньої стоматологічної поліклініки у Кременчуці, що розташоване на набережный Дніпра по вулиці Троїцькій, 2, знайшло нового орендаря. Договір оренди укладено строком на один рік — з 18 червня 2025 року до 17 червня 2026 року. Загальна площа переданих приміщень складає 1008,9 кв.м. Вони поділені на дві частини: нежитлове вбудоване приміщення площею 675,1 кв.м на першому поверсі та 333,8 кв.м у підвалі того ж будинку.Вартість об’єкта, згідно з оцінкою балансоутримувача — КЖЕП «Автозаводське», становить 9 678 800 грн. Місячна орендна плата за результатами аукціону становить 97 тисяч 788 гривень без ПДВ. Це майже 116.3 грн/м2 з ПДВ, 96.9 грн/м2 - якщо без ПДВ.У Prozorro.Продажі тривалий час не розголошували дані про переможця, посилаючись на воєнний стан.Проте нині з відповіді на офіційний запит «Кременчуцької газети» стало відомо, oj об’єкт було передано в оренду ТОВ «САМЕЙ АКТИВ», директором якої є Гайк Дживанович Мартіросян.ТОВ «САМЕЙ АКТИВ» зареєстроване у Кременчуці в жовтні 2022 року. Компанія спеціалізується на будівництві доріг, житлових та нежитлових будівель, прокладанні трубопроводів, а також має дозволи на проведення широкого спектра будівельно-монтажних і оздоблювальних робіт. Крім того, фірма займається орендою будівельної техніки, транспортних засобів та операціями з нерухомістю.Днями градоначальник повідомив, що в зазначеному приміщенні працюватиме дитячий навчальний заклад.Раніше в політикумі ходили розмови, що «око на приміщення стоматки поклад депутат Геннадій Іванян». Я поки таку інформацію підтвердити не можу. Єдине, що в справі приміщень колишньої стоматполікліники пов’язує Іваняна і Мартіросяна – це закінчення в прізвищах. Але я не виключаю, що один може через іншого неофіційно керувати у орендному майні. Ще можу нагадати, що віцемер Кременчука Дмитро Кравченко нещодавно заявив - приміщення колишнього рентгенкабінету стоматки на набережній та трансформаторної підстанції, яка знаходиться поруч будуть знесені і там з'явиться ресторан. Ось за цим точно стоіть депутат Іванян.
Шаленство на дорогах: кременчужанин віз патрульного на капоті та тікав на повному ходу У Кременчуці зухвалість на дорогах сягнула нових вершин. Вчора близько 10:20 на Молодіжному водій легковика, знехтувавши не лише правилами дорожнього руху, а й здоровим глуздом, намагався втекти від патрульних, провізши одного з них… накапоті. Молодий поліцейський буквально висів на машині, кричав, але водій лише додав газу.Очевидці стали свідками небезпечних перегонів. Проте порушника наздогнали і заблокували його авто вже через кількасот метрів.За попередньою інформацією, патрульні зупинили авто за порушення технічного стану транспортного засобу. Реакція водія — агресія та спроба втечі з місця. На капоті автівки опинився один із правоохоронців, якому, на щастя, вдалося уникнути травм.Коли водія нарешті зупинили, виникла підозра на алкогольне або наркотичне сп’яніння. Експрестест показав позитивний результат, але водій наполягав на повторній перевірці у медичному закладі. Її результати поки очікуються.Цікаво, що цей "шумахер" нещодавно вийшов на волю під заставу — його ім’я вже відоме у правоохоронних колах. На місці події поліція склала на водіяпротокол, зокрема за експлуатацію транспортного засобу з невідповідними ідентифікаційними номерами. Якщо тест у лікарні підтвердить сп’яніння — буде ще один, серйозніший протокол.Окрема справа — перешкоджання законній діяльності працівника поліції. І це вже — кримінальна відповідальність.