Джерело
БудМайдан | В загальному розумінні надзор мав би перевірити👉виявити порушення👉відр...
471 Охват/переглядів
2026-05-07 08:58
Повідомлення №597
В загальному розумінні надзор мав би перевірити👉виявити порушення👉відреагувати на порушення👉як наслідок орган мав би усунути порушення, щоб повернути все в законні рамки. А зараз що виходить, перевірка👉виявлення порушення👉зняття бар'єра, для подальшого продовження містобудівної діяльності або дозвільного ланцюга.☝️Саме тут ДІАМ не лише фіксує незаконність, ДІАМ множить на нуль блокуючий еффект відмови в видачі МУО.Фактично це вже не нагляд, це заміщення одного органа іншим, це не просто перевірка, це сукупність дій яка нейтралізує індивідуальний правовий акт без суду.🚩Що порушено Кабміном? З основногоСт. 19 Конституції України - бо Кабмін дав ДІАМ повноваження які не відповідають ст. 41-1 ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності", бо додано новий "правовий еффект" який прямо не передбачений законом.Ст. 6 Конституції України - бо Кабмін порушив принцип розділення влади, наділивши ДІАМ повноваженнями з квазі апеляції, яка функціонально починає конкурувати з судовою владою.Зміни внесені Постановою 527 не просто врегулювали процедуру оскарження відмови у видачі МУО, було створено під виглядом старого нагляду новий позасудовий механізм адміністративного оскарження відмов з заміщуючим правовим ефектом, чого ані Конституція ані закон не дозволяє. Кабмін в черговий раз вийшов за межі правового регулювання та розширив компетенцію ДІАМ підзаконкою.